Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Had, Burgundczyk - witam nowych Sąsiadów:)

 

A ja myślałam, że Wichorwe Wzgórza to u mnie, bo tam taki wygwizd w szczerym polu:)) Ale, mam nadzieję, że za parę lat, jak wyrosną mi te włąsnoręcznie zasadzone sosenki będzie mniej wiało:)

Lasek brzozowy już ma 2 metry:)

 

Na budowę ostatnio wpadam rzadko i jak po ogień- ostatnio wreszcie ze stolarzem od kuchni, a nawet z dwoma- wybiorę lepszą ofertę.

Po takich wizytach podejmujemy drastyczne decyzje- ostatnio np. postanowiliśmy zamurować jedno okno!:) Ale dzięki temu kuchnię mamy "ustawną":)

 

P.S. Czy ktoś mógłby mnie oświecić, czemu nie mogę tu wstawiać zdjęć?

czy to dlatego, że wyświetla mi się HTML:NIE ? Mimo, że próbuję go włączyć?

_________

GG 5983580

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam ,

pochwale sie jak postepuja prace na mojej budowie

http://wm261czy324ska.photosite.com/~photos/tn/463_348.ts1008728051235.jpg

i miedzy innymi w związku z tym mam pytanko:

gdzie moge kupic płytki klinkierowe do obłożenia komina?

Czy zwracac uwage na plytki z marketów budowlanych czy lepiej kupic w jakims składzie(hurtowni)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello witam wszystkich!

 

wioma my kupowaliśmy cegły klinkierowe w Gai na Ul. Opolskiej. Na dwa kominy systemowe wyszło nam 370 klinkierówek w tym 30 pełnych (Winerbergera Terca żółta dziurawka 2 zł /szt natomiast pełne są po 4 zł) dodatkowo jakieś 30 szt zwykłej pełnej cegły.

 

Kominy wyszły super!!!!

 

Widziałam, że duży wybór cegieł klienkierowych pełnych ( a z tym jak się okazuje jest duży problem) jest w w Budinpolu koło wiaduktów na Muchomorze Małym.

 

filemon, BODO'wy, kasztanka, burgundczyk my budujemy wg projektu Archipelagu i co moge powiedzieć? Kicha! Żadnych zestawień materiałów - co potrzeba, takie babole tam sadzą, że aż strach. Nawet dzwoniłam aby zwrócić im uwagę i noszę sie z zamiarem złożenie pisemnego zażalenia na to co przedstawiają w swoich projektach.

 

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello witam wszystkich!

 

filemon, BODO'wy, kasztanka, burgundczyk my budujemy wg projektu Archipelagu i co moge powiedzieć? Kicha! Żadnych zestawień materiałów - co potrzeba, takie babole tam sadzą, że aż strach. Nawet dzwoniłam aby zwrócić im uwagę i noszę sie z zamiarem złożenie pisemnego zażalenia na to co przedstawiają w swoich projektach.

 

Betty

 

Zaraz człowiekowi lżej na duszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

filemon, BODO'wy, kasztanka, burgundczyk my budujemy wg projektu Archipelagu i co moge powiedzieć? Kicha! Żadnych zestawień materiałów - co potrzeba, takie babole tam sadzą, że aż strach. Nawet dzwoniłam aby zwrócić im uwagę i noszę sie z zamiarem złożenie pisemnego zażalenia na to co przedstawiają w swoich projektach.

 

Betty

 

no to teraz mnie wystraszyłaś. My też będziemy mieć projekt z Archipelagu i to taki, którego jeszcze nikt nie zamawiał bo jest nowy. Betty może na tym etapie mogę o coś z nimi powalczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i miedzy innymi w związku z tym mam pytanko:

gdzie moge kupic płytki klinkierowe do obłożenia komina?

Czy zwracac uwage na plytki z marketów budowlanych czy lepiej kupic w jakims składzie(hurtowni)?

A dlaczego chcesz obkładać płytkami a nie wymurować z cegły klinkierowej ? Oszczędność dyskusyjna ( przy płytkach dodatkowa robocizna) a na pewno przy cegle nic nigdy nie odpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i miedzy innymi w związku z tym mam pytanko:

gdzie moge kupic płytki klinkierowe do obłożenia komina?

Czy zwracac uwage na plytki z marketów budowlanych czy lepiej kupic w jakims składzie(hurtowni)?

A dlaczego chcesz obkładać płytkami a nie wymurować z cegły klinkierowej ? Oszczędność dyskusyjna ( przy płytkach dodatkowa robocizna) a na pewno przy cegle nic nigdy nie odpadnie.

 

 

jestem za!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzka co do naszego POWTARZALNEGO projektu mamy następujące zarzuty:

 

w projekcie nie ma:

 

-zestawienia materiałów do budowy domu

-podanych powierzchni ścian zewnętrzych, wewnętrznych, m2 ścian działowych

-opisnej metody kotwienia murłaty do wieńca (jakie, co ile)

-opisanej metody mocowania belek stropowych do wieńca (to co jest w projekcie to ładnie wyględa...... na papierze ale jest a wykonalne!)

-nic na temat rynien

-brak przewidzianej wentylacji do kuchni

 

ponadto w projekcie mamy pomieszane dwa projety (Irma I i Irma II) dwa różne dachy w różnych rzutach, proponowana wentylacja w całym domu spiro- czyli metoda tzw . późny Gierk. Dodatkowo kolejne zastrzeżenia:

-wymiar ław fundamentowych 80 cm szerokości!

-brak zbrojenia ław

-przesadzona w wymiarach stal do zbrojenia (16 fi) oczywiście pomijam fakt, że nie wiadomo ile zamówić...

-kratownica o niebotycznych wymiarach (14 m podstawy)

i wiele wiele innych

 

Moim zdaniem ta pracownia ma ładne domy pod względem "wizualnym" ale zupełnie niedopracowane pod względem wykonania. Nie wiem czy im nikt nie zgłasza tych zastrzeżeń? Przecież jeżeli coś będzie łatwiejsze do zrobienia to tym bardziej opłacalne w budowie i kółko się zamyka.

 

Marzka dobrze sprawdź projekt, który Ci zaproponują. Może nowy będzie bardziej "dorobiony"?

 

W myśl powiedzenia ufaj i sprawdzaj

 

pozdr.

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dzwoń , nie pisz po prostu udaj się do nich. to jest firma z Wrocławia

 

te błędy, które są dyskwalifikują projekt (np. pomieszanie I i II, brak wentylacji w spiżarce). Myślę, że ci to poprawią chociażby po to żeby żebyś mogła napisać na forum, że to fajne chłopaki są bo ci poprawili

co do niektórych parametrów konstrukcji to niestety często wina konstruktora który dla włąsnego (nie twojego) bezpieczeństwa robi sobie zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzka co do naszego POWTARZALNEGO projektu mamy następujące zarzuty:

 

w projekcie nie ma:

 

-zestawienia materiałów do budowy domu

-podanych powierzchni ścian zewnętrzych, wewnętrznych, m2 ścian działowych

-opisnej metody kotwienia murłaty do wieńca (jakie, co ile)

-opisanej metody mocowania belek stropowych do wieńca (to co jest w projekcie to ładnie wyględa...... na papierze ale jest a wykonalne!)

-nic na temat rynien

-brak przewidzianej wentylacji do kuchni

 

ponadto w projekcie mamy pomieszane dwa projety (Irma I i Irma II) dwa różne dachy w różnych rzutach, proponowana wentylacja w całym domu spiro- czyli metoda tzw . późny Gierk. Dodatkowo kolejne zastrzeżenia:

-wymiar ław fundamentowych 80 cm szerokości!

-brak zbrojenia ław

-przesadzona w wymiarach stal do zbrojenia (16 fi) oczywiście pomijam fakt, że nie wiadomo ile zamówić...

-kratownica o niebotycznych wymiarach (14 m podstawy)

i wiele wiele innych

 

Moim zdaniem ta pracownia ma ładne domy pod względem "wizualnym" ale zupełnie niedopracowane pod względem wykonania. Nie wiem czy im nikt nie zgłasza tych zastrzeżeń? Przecież jeżeli coś będzie łatwiejsze do zrobienia to tym bardziej opłacalne w budowie i kółko się zamyka.

 

Marzka dobrze sprawdź projekt, który Ci zaproponują. Może nowy będzie bardziej "dorobiony"?

 

W myśl powiedzenia ufaj i sprawdzaj

 

pozdr.

Betty

 

Dzięki Betty !

wyślę do nich emaila, że wraz z projektem chcę zestawienie materiałów i wszystko to co opisałaś. Już się boję :o

A co do projektu to Irma bardzo nam sie podobała ale ma 1 pokój za mało i musieliśmy szukać innego no i dom musi mieć maks. 13 m szerokości

Jeszcze raz dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz byłam u nich. Szkoda mi czasu na ustne przepychanki i wyjaśnienia. Wolałabym na przykładzie :) Pójdę z moim projektem i pokażę gdzie mogą "dopracować" szczegóły. Złożę stosowne pismo.

 

I tak myslę, że się wywiną ponieważ architekt, który adaptuje projekt przejmuje na siebie odpowiedzialność za wszelkie babole w projekcie - takie prawo.

 

Dodatkowo projekty sprzedają w pakiecie z poradnikiem budowlańca czy coś w tym stylu. Przejrzałam ten poradnik - masa nieaktualnych informacji szczegolnie o dokumentach potrzebnych do pozwolenia na budowę. No coż projekt kupowaliśmy dokładnie rok temu i byliśmy w wielkiej euforii!!! Kolejne ekipy uświadamiały nam bolesną prawdę :evil:

 

Co do Irmy. Widziałam we Wrocławiu i okolicach pięć realizacji tego projektu i żadna nie trzymała się projektu jeżeli chodzi o konstrukcję dachu. Dosłownie każdy inaczej ma zrobioną więźbę to chyba o czymś świadczy nie?

 

Nawet poznaliśmy ekipę z Chrząstawy, która stawia tam domy i śmieją się z ich wentylacji. No coż skoro główny konstruktor tego domu skończył 80 lat to i myśl techniczna taka ;)

Bez urazy ale trzeba tworzyć w obecnych realiach. Dlatego wycofali Irmę I i nieszczęsne HEBY (14 metrowe stalowe teowniki) praktycznie nie do kupienia w Polsce!

 

Nie żebym była jedyna ale na forum wypowiadali się właściciele Klementynki, Manueli i Miłki. Projekty ładne ale kłopotliwe w realizacji

 

 

Pozdr.

Nam dalej podoba się ten domek - bo to nasz domek!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz byłam u nich. Szkoda mi czasu na ustne przepychanki i wyjaśnienia. Wolałabym na przykładzie :) Pójdę z moim projektem i pokażę gdzie mogą "dopracować" szczegóły. Złożę stosowne pismo.

 

I tak myslę, że się wywiną ponieważ architekt, który adaptuje projekt przejmuje na siebie odpowiedzialność za wszelkie babole w projekcie - takie prawo.

 

Dodatkowo projekty sprzedają w pakiecie z poradnikiem budowlańca czy coś w tym stylu. Przejrzałam ten poradnik - masa nieaktualnych informacji szczegolnie o dokumentach potrzebnych do pozwolenia na budowę. No coż projekt kupowaliśmy dokładnie rok temu i byliśmy w wielkiej euforii!!! Kolejne ekipy uświadamiały nam bolesną prawdę :evil:

 

 

 

Co do Irmy. Widziałam we Wrocławiu i okolicach pięć realizacji tego projektu i żadna nie trzymała się projektu jeżeli chodzi o konstrukcję dachu. Dosłownie każdy inaczej ma zrobioną więźbę to chyba o czymś świadczy nie?

 

Nawet poznaliśmy ekipę z Chrząstawy, która stawia tam domy i śmieją się z ich wentylacji. No coż skoro główny konstruktor tego domu skończył 80 lat to i myśl techniczna taka ;)

Bez urazy ale trzeba tworzyć w obecnych realiach. Dlatego wycofali Irmę I i nieszczęsne HEBY (14 metrowe stalowe teowniki) praktycznie nie do kupienia w Polsce!

 

Nie żebym była jedyna ale na forum wypowiadali się właściciele Klementynki, Manueli i Miłki. Projekty ładne ale kłopotliwe w realizacji

 

 

Pozdr.

Nam dalej podoba się ten domek - bo to nasz domek!!!!!

 

 

to wyślij im maila z linkiem do tej strony :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywali to w Muratorze - nasza Teska budowała Irmę i to awantura przez nią wywołana spowodowała powstanie Irmy II - wszystko o czym mówicie było na forum i w gazecie naszej ulubionej :wink:

 

Archipelag z tego słynie - projekty piękne ale niedorobione.

 

 

to dobrze ze mamy projekt indywidualny :)

na razie nie narzekam ....

 

a bylismy o krok od manueli :) uffff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Teska budowę zaczęla w 2003 roku. Nie wiem kiedy stworzyli Irmę II ale my właśnie rok temu kupiliśmy niby udoskonaloną Irmę II. A w niej babole posklejane z Irmy I. Czy mam zrobić kolejną awanturę aby projekt był w końcu "dorobiony"? Co z tego, że o tym było już na forum i w Muratorze. Było ale nic się nie zmieniło. Dlatego jeśli ktoś rozważa tą pracownię musi wiedzieć o tych problemach.

 

brrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...