Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hadzik, juz jestem umowiona z twim Misiem od hydrauliki :D - ceny przez tel. podal nawet zjadliwe ;)

 

 

Betty - 350 to taniutko za materialy- jeden Mis zaspiewal mi 3 000 (mat. i robocizna) w tym 1500 material - wyliczal 100zl/mb - u nas podobno jest tego az 30m :o . Aha - to byla cena z najtanszymi materialami

 

 

my zaplacilismy za wszystko 1200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i 30m nie mamy, ale 27-28.. - tak powiedzial hydraulik, a moj maz potwierdzil z grubsza - ja ostanio codziennie wychodze o 6.00 a wracam o 22 do domu wiec nawet nie mialam sily zagladnac do projektu, ale faktem jest ze mamy bardzo duzo kanalizacji- moja kochana polowa zapalnowala prawie wszedzie jakies odplywy . CHyba tylko w salonie nie bedziemy mieli i w pokojach dzieci. Poza tym to bylo liczone chyba od granicy dzialki do domu, do duzego domu.... :-?

 

Dzisiaj cos sie zapowiada ze bede miala wolny wieczor wiec pewnie usiade i policze to wszystko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) po miesiącach nieobecności z prośbą jak stąd pod Okrzeszów - czy ktoś z Was używa już kolektorów słonecznych - jakieś doświadczenie mniej czy bardziej miłe? najbardziej zależy mi na porównaniu do jakiej temperatury blade teraz słońce nagrzewa wodę w zasobniku

 

pozdrowienia dla wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytowie!

Jak On wyczarował te 100 zł za mb kanalizy? :o

Rura 1m 110 szarej wewn - około 11,00 zł

Rura 1m 160 oranż zewn - około 18-19 zł.

plus kształtki oczywiście - to zależy ile i jakie, ale jakoś nie widzę tu stówki. A im dłuższy odcinek, tym metr tańszy, to chyba jasne.

Nalepiej zróbcie sami, jeśli nie cierpicie na nadmiar czasu ( a czytam, że najprawdopodobniej tak jest ) to przynajmniej kupcie materiał sami. Niech Miś Wam pospisuje ile czego. Do hurtowni, pół godziny czasu i parę stówek w portwelu zostanie...

Podałem ceny brutto przed rabatem.

pozdrawiam

pokar

PS. dotarł mail?? I jak wyszło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo...

 

jestem zszokowana, "moj" instalator mial zaczac jutro wymiane rur, a dzisiaj zadzwonil i mowi ze juz cala stara kanalizacje, wode i c.o ma rozebrane i wyniesione bo zaczal wczesniej i jutro zaczyna klasc juz nowa kanalizacje :o We wtorek wchodza ludzie od remontu tz sciany i podlogi, ktorzy maja wyciac czesc scianek, zedrzec stare tapety, boazerie itp coby juz elektryk mogl spokojnie na czysto wchodzic :o

Chyle czolo dla pana Irka "Remonty"-Legnica ktory pomimo natloku prac idzie mi terminowo na reke jak moze 8) :lol:

Bosh nie wiedzialam ze to tak szybko pojdzie.... ja sie tu wygodnie na kanapce usadowilam a tu nie ma tak dobrze...... robota wrze :lol:

 

Betty, orzechowka zalana sie juz robi :lol: tylko kurde tyle czasu jej na dojscie potrzeba :wink: jestem ciekawa czy zdarzy sie zrobic do konca prac hihi Oglaszam konkurs, co pierwsze zrobiony Gniewek czy orzechowka !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty&M, Ipe, witojcie sasiedzi.

Klaniaja sie Zerniki, Samrdzow to chyba rzut kamieniem a i Kaska blisko:)

Moze jakiegos grilla sie uda zorganizowac, jak sie osiedlimy?:)

Na jakim etapie macie budowy?

My sie szykuejmy do podpisywania kredytu,a domostwo wystawione, wiec cala "przyjemnosc" budowania nas ominie. Na szczescie zostala nam obszerna wykonczeniowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie swiatecznie :D

 

No, ja chyba juz dzisiaj wybralam hydraulika- razem z przylaczneim wody (w tym wykopanie 13m rowu) wyjdzie 500zl za robocizne. Na materialy mam jescze dostać oferte. Oczywiscie zweryfikujemy jeszcze te ceny (zreszta tak sie umówieliśmy, że jak znajde tansze rury to sama je kupuje - on mi da zestawienie). Mam nadzieje, ze za tydzien (po zrobeniu hydrauliki) bede równie zadowolona, co dzisiaj ;)

 

A mam pytanie dot. kominow, zwlaszcza spalinowych.

Czy ktos kupowal kominy systemowe inne niż Schiedel? Ja sie przymierzam do Kom-Wentu. Bylam u nich w piatek - wyszło mi ok 3 900 brutto za 2 kominy (8 i 9 m) Kupowal ktos z was tez te kominy? Jakie dostaliscie rabaty - bo ja na poczatek 4%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś jeszcze interesuje cana stali to w Centrostalu dostałem

 

fi 12 = 1,81 / kg

fi 6 = 1, 98 / kg

wiazalkowy = 3,84 / kg

 

transport trzeba zaplacić dodatkowo wiec warto brać duże ilości

195,20 pln w okolicach Wroclawia

 

A ja w Centorozłmie:

fi12 BST500S - 1.76 brutto

fi6 w prętach 6m - 1.99 brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie swiatecznie :D

 

No, ja chyba juz dzisiaj wybralam hydraulika- razem z przylaczneim wody (w tym wykopanie 13m rowu) wyjdzie 500zl za robocizne. Na materialy mam jescze dostać oferte. Oczywiscie zweryfikujemy jeszcze te ceny (zreszta tak sie umówieliśmy, że jak znajde tansze rury to sama je kupuje - on mi da zestawienie). Mam nadzieje, ze za tydzien (po zrobeniu hydrauliki) bede równie zadowolona, co dzisiaj ;)

 

A mam pytanie dot. kominow, zwlaszcza spalinowych.

Czy ktos kupowal kominy systemowe inne niż Schiedel? Ja sie przymierzam do Kom-Wentu. Bylam u nich w piatek - wyszło mi ok 3 900 brutto za 2 kominy (8 i 9 m) Kupowal ktos z was tez te kominy? Jakie dostaliscie rabaty - bo ja na poczatek 4%

Witaj!

A jakie to są kominy?? Z ociepleniem czy bez. Bo cena wydaje się duża. Muszę poszperać ile płaciłam za Schiedla, a dostałam rabat 16% za rondo plus w podobnej cenie.

Jeśli chodzi o hydraulika to wybrałaś może Pana Henryka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...