Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

o misa od drewna musisz pytac moja pierwsza polowe ;) - ale fakt trzebaby sie od nich odezwac, bo pewnie wrocili z urlopowania sie 8)

 

W tym tygodniu pewnie sie do nich odezwiemy -zeby sobe nie mysleli ze o nich zapomnielismy :D- blizszych inormacji (jak tylko bede cos wiedziala) udziele ci przez gg, telefon, face to face vel inny sposob :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Z góry dziękuję za wiadomości od misia tartakowego. Kochana jesteś :) Można Ci wybaczyć te drobne potknięcia :)

Twojego Wojcia to bym mogła prędzej pomylić z doktorem Carterem z Ostrego Dyżuru. :wink:

No ale my tu prywatę popychamy na publicznym forum.... :oops:

 

A który to Carterem, bo ja w serialach to nie jestem obcykana :oops: ?

 

Jaka prywata- przynajmniej nabijamy kilka postów temu zamierajacemu ostanio watkowi... jak tak alej pojdzie to Rekord wpisów przebijemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani jesteście, dziękuję za namiary na artykuły tapicerskie. BK chodzi o materiały na pokrycia stylowych foteli.

My mamy kominy z konwentu, kupowałem w tamtym tygodniu na karmelkowej, pani była bardzo kompetentna, pierwszy raz w takim specjalistycznym sklepie spotkałem się z kompetentną kobietą. Na ogół siedzą gwiazdy, które się kompletnie na niczym nie znają. Cena dobra, kominy też. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Uwaga na kom-went, bardzo źle się o nim mówi w branży. Jest rzeczywiście nieco tańszy - mi 20W Rondo 8,66 m wyszedł o 275 zł drożej dokładnie - 2175,26. Tylko wszyscy na nim psy wieszają. Nawet słyszałem, że zdarzają się kominy z rurami z kamionki, a nie ceramiki. Kamionka gorzej znosi różnice temperetur. Z tym, że nie wiem czy mowa była akurat o Kom-wencie. Ponadto ważna jest też obsługa posprzedażowa.

pozdrawiam

pokar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie Schiedel? ( barzdo nie lubię jak ktoś odpowiada pytaniem na pytanie :wink: )

 

A jeśli nie S. to może być np. IBF ( wychodzi bardzo podobnie ) albo nieco tańszy Presto.

Pozwólcie, że sprawdzę jeszcze jutro cenę 20W, którą podałem wcześniej, bo wyceniałem w biegu, tuż przed wyjściem z roboty, a reszta ekipy stała w drzwiach i wydzierała się na mnie :evil:

Podam Wam też cenę 16W i IBF odpowiednio. Ale polecam S.

A jak postęp prac?

W moim z(a)bytku przybyły dziś nowe okienka, drzwi wstawiliśmy przed tygodniem. Już nawet na jesieni można robić tam ymprezzzki :p

pozdrawiam

pokar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie Schiedel? ( barzdo nie lubię jak ktoś odpowiada pytaniem na pytanie :wink: )

 

A jeśli nie S. to może być np. IBF ( wychodzi bardzo podobnie ).

Pozwólcie, że sprawdzę jeszcze jutro cenę 20W, którą podałem wcześniej, bo wyceniałem w biegu, tuż przed wyjściem z roboty, a reszta ekipy stała w drzwiach i wydzierała się na mnie :evil:

Podam Wam też cenę 16W i IBF odpowiednio. Ale polecam S.

A jak postęp prac?

W moim z(a)bytku przybyły dziś nowe okienka, drzwi wstawiliśmy przed tygodniem. Już nawet na jesieni można robić tam ymprezzzki :p

pozdrawiam

pokar

 

pokar - nam roznica cen wyszla duzo wieksza niz tobie-poza tym my bedziemy kupowac 2 kominy - z ociepleniem i bez.

 

Gdzies wreszcie chcialabym zaoszczedzic - nie wszystko musze miec chyba takie debesciarskie ;)-moze czas juz skonczyc z tymi "Mercedesami" 8)

 

Nie sadze tez zeby IBF byl taki dobry - ich kominom sie wprawdzie nie przygladalam, ale za to dachowkom tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! Zgadzam się, ne wszystko musi być debeściarskie.

Ale z drugiej strony, gdy wydajesz 150 -200 tys. na dom ( lekko licząc ), to chyba nie będziesz oszcządzać 200 - 400 zł na porządne kominy??

A S. jest chyba jedyną firmą, która robi takie kominy dłużej niż daje na nie gwarancję. I to jest dla mnie ( oprócz grona zadowolonych Klientów i kompletu dokumentów ) najlepszy argument dlaczego właśnie komin lidera na rynku.

Jurto przedpołudniem wylę Wam na PW ofertę na kominy, które wymienialicie w postach powyżej.

pozdrawiam i lecę do wanny :wink:

pokar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty ja obstaję przy Kom- Wencie :) Na Schiedla mnie nie stać! Nie ma takiej róznicy wielkiej abyś przy użytkowaniu to wyczuł. Pokar jest pierwszą osobą, która słyszała narzekania na kominy Kom-Wentu. Komin jak komin na kształtki i wkłady masz odpowiedznie atesty i gwarancje. Zupełnie nie rozumiem skąd te kamionkowe wkłady zamiast ceramicznych. Babka z Kom-Wentu mówiła, że robione są identyczną technologią jak te od "mercedesa". Zresztą... Jak masz dobrego kierownika budowy to on ci doradzi.

Jedyne narzekania słyszałam na kominy firmy Leier. Murarze mówili, że źle się je kładzie bo kolejne elementy nie są wyprofilowane. Zresztą sam Waldek o tym mówił. Ale jest to punkt widzenia murarzy. Pewnie kominy Schiedla są tak cenione bo można je poskładać niemalże samemu :) ot cała filozofia!

Jedno jest pewne technologia ta sama tylko wykonanie różne i pod róznymi markami :) Czytałeś na ten temat wcześniejsze posty?

O IBFie nic nie slyszałam - jedynie reklamę widziałam w muratorze - ma ktoś taki komin?

 

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, nie pękaj.

A porównaj sobie na przykład papy P64/1400 dwóch producentów, albo dysperbit, styropian, zaprawę tynkarską, itd, itd.

Normy te same, technologie podobne, a wykonanie i jakość jakże różna...

Ja tam się o Kom-wencie się nasłuchałem i to nie od jednej osoby. Nigdy nie wyrabiam sobie zdania na podstwie jednej opinii ( "bo Goździkowa mówiła" ). A to, że S. łatwiej się składa, to chyba plus, prawda??

pozdrawiam

pokar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokar, ale nie ma co porownywac materialow izolacyjnych i kominów ...

Izolacja to izolacja a komin to komin...

 

I tak rure kom-wet nie wklada swoja tylko jakas sprowadzana.

A co do "latwosci" skladania to przeciez nie ja to bede robic tylko Waldek, a on i tak sie cieszy ze nie bedzie musial sam calego komina murowac :D

 

W takim razie czekam jutro na wycene Schiedla, ale prawde mowic cos nie wierze zeby róznica byla tak nieznaczna.

 

A co do tej oszczednosci to teraz latwo powiedziec tylko 200-400zl, ale za chwile bede robila dach i znowu bede musiala wydac kolejna kase na dobra izolacje dachu, a potem na dobra instalacje, a potem na ....

Jak bede tak dalej z "mesiow" dom budowac to do pracy rowerem zaczne jezdzic :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! Zgadzam się, ne wszystko musi być debeściarskie.

Ale z drugiej strony, gdy wydajesz 150 -200 tys. na dom ( lekko licząc ), to chyba nie będziesz oszcządzać 200 - 400 zł na porządne kominy??

 

No właśnie w tym sęk.

Możesz wybudować dom za 200 tysięcy.

Ale jak na każdym etapie zaoszczędzisz powiedzmy 400 zł (400 zł jeden komin, 400 złotych drugi, 400 złotych taniej za okno itp itd)

to okaże się że ten sam dom możesz wybudować za 150 tysięcy...

 

No może trochę więcej ale już nie wnikajmy.

 

Grzegorz

(co ma Kom-went i nawet go kominiarz za to pochwalił mówiąc 'bardzo dobrze że pan ma szidla')

 

a kolega handlowiec jak chce tu działać to niech to robi jawniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! Zgadzam się, ne wszystko musi być debeściarskie.

Ale z drugiej strony, gdy wydajesz 150 -200 tys. na dom ( lekko licząc ), to chyba nie będziesz oszcządzać 200 - 400 zł na porządne kominy??

 

No właśnie w tym sęk.

Możesz wybudować dom za 200 tysięcy.

Ale jak na każdym etapie zaoszczędzisz powiedzmy 400 zł (400 zł jeden komin, 400 złotych drugi, 400 złotych taniej za okno itp itd)

to okaże się że ten sam dom możesz wybudować za 150 tysięcy...

 

No może trochę więcej ale już nie wnikajmy.

 

Grzegorz

(co ma Kom-went i nawet go kominiarz za to pochwalił mówiąc 'bardzo dobrze że pan ma szidla')

 

a kolega handlowiec jak chce tu działać to niech to robi jawniej...

 

szczerze mówiąc też mam takie przeczucie co do Pokara

żadnych rzeczowych argumentów tylko ogólniki. Co ma takiego Schidel co go tak wyróżnia od rodzimych konkurentów? Niemiecką nazwę i może dopolerowane łączenia :) No chyba, że chodzi o nazwę na drzwiczkach do wyczystki 8)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...