Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

No to teraz kolega ma zagwozdkę - oj cięzkie zycie inwestora.....

 

 

 

 

A ja poleciłabym swojego wykonawce - wcześniej juz to robiłam - ale człowiek mial straszny zawał w piatek - i cudem z tego wyszedł - helikopterem z budowy go zabierali- a facet wygladał na zdrowego, zahartowanego meżczynę - bardzo przyzwoity i rzetelny. I tak sobie myśle co to wszytsko warte - nasze nerwy, stresy - ja przez tego człowieka cały weekend spać nie mogłam tak sie martwiłam - on już u nas skończyl i zakończyliśmy współprace ale jak sie dowiedziałam to powietrze ze mnie uleciało - szczerze mówiac za duzo takich przypadków ostatnio wkoło nas - i jak mam taki dzizeń jak dzis - to nawet ten domek już mnie tak nie cieszy jak na codzień - jutro pewnie będzie lepiej.

 

 

I przepraszam ze ja dzisiaj w taki deseń - bo to chyba bardziej do Dyzurnego Psychologa - ale jakos tak mi wyszło.

 

Oj, żebyś wiedziała Mmarysiu że Burgundczyk mi namieszał w głowie. No cóż, dzisiaj wieczorem ma nam przedstawić ofertę, zobaczymy co pokaże.

Ale już nabrałem wątpliowści ale może to dobrze bo w takim razie teorie Pana Myszki na temat Robena tez nie są do końca prawdziwe...

 

A co do rozważań egzystencjalych to doskonale Cie rozumiem.Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelurb U nas skończyli wczoraj dach. Są rewelacyjni, solidni i świetni fachowcy. Wszystko robią zgodnie i fachowo, żadnych fuszerek. Dach mamy taki jak Twój 270m2, ale trzy lukarny, dach czterospadowy z dobudowanym garażem, czyli trochę roboty. Wykonali to w osiem dni, z odróbką kominów i rynnami. Są punktualni, Bardzo polecam, gdyby wszyscy tak pracowali to budowanie byłoby rozkoszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy miał ktoś z Was do czynienia z firmą DACH - POL z Jelcza-Laskowic ? zastanawiam się nad ich ofertą , widziałem daszek zrobiony przez nich i wygladał całkiem ok, ciekawy jestem też wrażeń inwestorów , może ktoś robił dach przez tą firmę?

 

Cześć!

Koleżance robili dach z blachodachówki i jest bardzo zadowolona. Nawet myślałam, że zdecyduję sie na nich, bo na materiał dawali 7% vat pod warunkiem, że to oni by ten dach robili.

Potem dowiedziałam się, że przede wszystkim potrafią kłaść blachodachówkę, a na dachówkach nie bardzo się znają. Gdy poprosiłam go, żeby pokazał nam dach z dachówką zrobiony przez siebie, to widać było, że nie zrobił ich duzo.

A poza tym troche cwaniakował i nie odbierał telefonów, twierdząc, że nie może odpędzić się od namolnych klientów.a później sam do mnie wydzwaniał, proponując coraz lepszą cenę, ale ja już go nie chciałam.

Oczywiście to są moje subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy miał ktoś z Was do czynienia z firmą DACH - POL z Jelcza-Laskowic ? zastanawiam się nad ich ofertą , widziałem daszek zrobiony przez nich i wygladał całkiem ok, ciekawy jestem też wrażeń inwestorów , może ktoś robił dach przez tą firmę?

 

Cześć!

Koleżance robili dach z blachodachówki i jest bardzo zadowolona. Nawet myślałam, że zdecyduję sie na nich, bo na materiał dawali 7% vat pod warunkiem, że to oni by ten dach robili.

Potem dowiedziałam się, że przede wszystkim potrafią kłaść blachodachówkę, a na dachówkach nie bardzo się znają. Gdy poprosiłam go, żeby pokazał nam dach z dachówką zrobiony przez siebie, to widać było, że nie zrobił ich duzo.

A poza tym troche cwaniakował i nie odbierał telefonów, twierdząc, że nie może odpędzić się od namolnych klientów.a później sam do mnie wydzwaniał, proponując coraz lepszą cenę, ale ja już go nie chciałam.

Oczywiście to są moje subiektywne odczucia.

 

Widziałem ich jeden dach , w Miłoszycach i jest na oko w porządku , prosto, estetycznie , nie ma się do czego przyczepić. A jaką firmę lub kogo z naszej okolicy wybrałeś? poproszę tu lub na priva!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy miał ktoś z Was do czynienia z firmą DACH - POL z Jelcza-Laskowic ? zastanawiam się nad ich ofertą , widziałem daszek zrobiony przez nich i wygladał całkiem ok, ciekawy jestem też wrażeń inwestorów , może ktoś robił dach przez tą firmę?

 

nie polecam ich!!!!!

mieli u nas robic dach! gosciu niepowazny!

umowil sie z nami na cene i na termin

nadszedl ten dzien, przyjezdzamy na budowe a tu ani widu ani slychu ....

dzwonimy, pytamy - a koles mowi ze nie mamy materialu i on nie ma z czego robic-pytam go co potrzebuje a on ze wszystko!!! cokolwiek to znaczy......... wiec umowilismy sie na kolejny termin - tym razem ani sie nie pojawil ani nie zadzwonil i tak do dzis ....... czy tak postepuje powazny wykonawca? odpowiedzialny??

 

a poza tym slyszelismy ze ten rudzielec :) byl kiepskim pomocnikiem dekarza i ludzie porzadni z branzy dziwia sie ze ktos chce korzystac z jego uslug ....

 

nie polecam tez Marka Gawlinskiego z Jelcza ..... zrobil ponoc kilka dachow w swojej karierze dekarskiej, polasilismy sie na atrakcyjna cene; zle wykonal nam wiezbe -duzo bledow ktore trzeba poprawic :(

zrezygnowalismy z niego bo maz przylapal go na probie kradziezy łat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betka

Wczoraj z kieronikiem "obgadywalismy" twoje tynki... ;)

Juz sobie wyobrazam, jakie sa piekne. Jesli oni ci tak je zrobili jak stan surowy to tylko pozazroscic :D

 

A u mnie powoli, oj powoli. Dziaisj przywoza materialy na sciany.

Waldemar moze przyjdze w poniedzialek -wtorek(a moze nie :-? -z nim nigdy nic nie wiadomo). Wczoraj marudzil ze chce misc wszstkie materialy ladnie poukladane wokol scian - nie wiem jak on sobie to wyobraza bo u mnie poprostu auto moze sie zagrzebac.

Potem narzekal ze mamy w 2 miejscach nadproze stalowe z ksztaltownika (otwory po 3m).

 

 

Witam!

Wojty

Moje tynki bardzo mi się podobają, ale to rzecz gustu :roll:

Moja budowa też nie szła szybko, ale to już zależy ile ludzi pracuje na budowie i jaki masz projekt. Ja miałam dość skomplikowany w sumie 7 wieńcy z ławą :lol:

Mam już szambo trochę było nerwowo ale wyszło :D

Okna wstawili, ale rolety przyjechały nie w tym kolorze co zamówiłam, więc dalej czekam.

Co do dachówki to mam Ruppa. Jest to podobno najtwardsza dachówka. Potrzebna do niej specjalna piła i wszystko trzeba ciąć na dole. Ale można po niej biegać :lol:. Roben miał coś niepochlebne opinie na forum gdzieś o tym słyszałam. Moim zdaniem jest porównywalny do Ruppa i nie wiem czemu tak dużo złego o nim. Dlaczego jest kruchy?? Może taka partia się trafiła dlatego jest tańszy od dachówki cementowej. Kolega dostał wycene na miedzianke po 2 zł od sztuki. To w tej cenie moi znajomi kupili Brasa w promocji. Dziwi mnie, że są takie duże promocje z czegoś to musi wynikać. Może jest przestuj, a może duży wybór. Sama nie wiem :-?

 

Kończe elektryke i zaczynam CO. Oj boje się co to będzie. Nie wiem jakie mam wybrać grzejniki i z czego zrobię podłogówkę :-?

 

Może ktoś wie gdzie można kupić wapno palone???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betka! Ile potrzebujesz tego wapna?

 

Zakład Wapienniczy

ZW WOJCIESZÓW Sp. z o.o.

58-550 Wojcieszów, ul. B. Chrobrego 71b

woj. dolnośląskie;

tel. centr.: (48-75) 751 17 75

tel./fax sekr.: (48-75) 751 23 39

 

GÓRAŻDŻE WAPNO Sp. z o.o.

47-316 Górażdże, ul. Fabryczna 22

woj. opolskie

tel. centr.: (48-77) 407 41 40 / 39

tel. sekr.: (48-77) 446 86 01

 

To są producenci. Zadzwoń do nich i zapytaj, która hurtownia we Wrocławiu bierze od nich interesujący Cię produkt.

pozdrawiam

pokar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do odbioru domu potrzeba szereg dokumentów, jak mnie najdzie to zeskanuję. Trzeba mieć odbiór elektryki, kominiarza, wszystkie pozwolenia na budowę i projekt. Wszystko w 2 egzemplarzach oprócz projektu. To składasz w katastalnym i czekasz, jak miną 3 tygodnie to możesz iść po papierek z potwierdzeniem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do robienia dachu to ja miałam firmę z Jelcza p. Cięciwa tel. 3188172 lub 692156250. Dach mam bardzo skomplikowany i mało kto chciał go robić, Dach zrobili szybko i naprawdę super. Niestety jak ostatnio Vojty z nimi rozmawiał to podnieśli cenę, ale proszę wpisać ich na listę wykonawców
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam!

Wojty

Moje tynki bardzo mi się podobają, ale to rzecz gustu :roll:

 

Betka, jak rzecz gstu? Po tym jak widzialm twoj domek, jeszcze bez tynkow, to przypuszczam ze tynki bedziesz miala jedne z najlepszych-juz pocichu ci ich zazdroszcze :oops: :wink:

Zreszta kierownik tez pierwsze slowa jakie powiedzial do mnie po urlopie to wlasnie o twoich tynkach - zachwycal sie nimi wrecz!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelurb U nas skończyli wczoraj dach. Są rewelacyjni, solidni i świetni fachowcy. Wszystko robią zgodnie i fachowo, żadnych fuszerek. Dach mamy taki jak Twój 270m2, ale trzy lukarny, dach czterospadowy z dobudowanym garażem, czyli trochę roboty. Wykonali to w osiem dni, z odróbką kominów i rynnami. Są punktualni, Bardzo polecam, gdyby wszyscy tak pracowali to budowanie byłoby rozkoszą.

 

No właśnie mowa o firmie DACH-POL z Jelcza. Czytam niektóre posty i własnym oczom nie wierzę, że to mowa o tej samej ekipie. Została im jeszcze drobna robótka dokończeniowa, ale robili u mojego kierownika i u mnie i nie mogę złego słowa powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, mial ktos z Was do czynienia z panem Arturem Dąbrowskim?

To jeden z kandydatow na naszego keirownika budowy, nadzorce, doradce, itp itd. Jednym slowem faceta, ktoremu trzeba zaufac.

Pracowal ktos kiedys z tym czlowiekiem?

Bede bardzo wdzieczna za opinie.

Jeszcze mam na oku Jacka Leczyckiego, chociaz nie odezwal sie do mnie od 3 tygodnii :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie i od razu proszę o pomoc. Miałem wczoraj spotkanie z potencjalnym wykonwacą dachu i odradził nam dachówki Robena. A my prawie pół roku wybieraliśmy pokrycie dachu i padło własnie na Jesienny Liść Robena. A tu słyszymy od niego że te dachówki to straszna lipa, na kilku dachach po ostatniej zimie musiał ileśdziesiąt wymieniać bo popękały - tak same z siebie, że starsznie miękkie i w ogóle odradza. Dodam, że on nie ma w tym żadnego interesu, wręcz przeciwnie bo rzekomo cięcie tych dachówek jest dużo łatwiejsze niż innych -właśnie przez ich słabą wytrzymałość. Powiedzcie czy słyszeliście podobne opinie na temat Robena? A Robenowcy jakie Wy macie doświadczenia z tą dachówką?

I jeszce jedno pytanie ile płaciliście za wykonanie dachu, więźba+pokrycie + orynnowanie? 43zł/m to bardzo dużo?

 

To raczej nie bardzo dużo jak za komplet. Takie ceny wolali mi wszyscy wokolo. A jak dach trudniejszy to i wiecej chcą. Ja znalazlem za 35 zł/m za komplet wiec warto szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...