Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

pokar

Wapno palone jest najlepsze do podkładu pod tynki cementowo-wapienne.

To zwykłe wapno nie da takiego efektu. Palone lepiej przykrywa tynki. Dodaje je się do wody, tylko w bardzo małej ilości i trzy razy się nim maluje. Jak takiego nie znajde to zlasuje normalne. Podobno jest bradziej maziste. Jak zrobie to napisze czy rzeczywiście dobrze wyszło.

Dziękuje za adresy. Zadzwonie w poniedziałek.

Wojty

Dla mnie są super. Kierownik nic nie mówił gdy był czy mu się podobają.

Jednak niektórzy się dziwią, że nie zrobiłam gipsowych, bo zwykłte nie mają takiej gładkiej powierzchni. Chciałam na ostatnią warstwę dać piasek kwarcowy, ale takowego nie znalazłam... Może źle szukałam :-?

Teraz muszę rozwiązać problem sposobu położenia kamienia na ścianie w salonie. Może coś znajde na forum :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ja też potrzebuję ekipy do tynków zewnętrznych kolorowych, głównie chodzi mi o fachowość

 

Betka piasek kwarcowy na pewno można dostać bo mój tata dawał , a co do kamienia w salonie to znajomi z Gajkowa kładli i mają całą jedną ścianę w tym kamieniu, już piszę o zdjęcie tegoż cuda to wstawię we wtorek pewnie.

 

Ja z tynków gipsowych średnio jestem zadowolona chociaż wyglądają ładnie ale jak już wielokrotnie pisałam są miękkie, ale nie było czasu na inne no i oczywiście kasy:)

 

Kostkę brukową znalazłam w Strzegomiu tylko kurcze ile w tonie kostki jest metrów kwadratowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też potrzebuję ekipy do tynków zewnętrznych kolorowych, głównie chodzi mi o fachowość

 

Betka piasek kwarcowy na pewno można dostać bo mój tata dawał , a co do kamienia w salonie to znajomi z Gajkowa kładli i mają całą jedną ścianę w tym kamieniu, już piszę o zdjęcie tegoż cuda to wstawię we wtorek pewnie.

 

Ja z tynków gipsowych średnio jestem zadowolona chociaż wyglądają ładnie ale jak już wielokrotnie pisałam są miękkie, ale nie było czasu na inne no i oczywiście kasy:)

 

Kostkę brukową znalazłam w Strzegomiu tylko kurcze ile w tonie kostki jest metrów kwadratowych?

 

 

gipsowe sa kiepskie???

zastanawiam sie nad gipsowymi.....

a jakie inne chcesz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówią o wewnętrznych tynkach, mam wapienno-gipsowe i od razu wiedziałam, że to nie to co chcę bo marzyły mi się tradycyjne.

Owszem ładnie wyglądają, ale już na palcach rąk nie moge policzyc małych uszkodzeń a to rowerkiem, a to łyżką któa wyleciała z dłoni itd intryguje mnie jak będą wyglądać za 20 lat, tynki tradycyjne moich rodziców po 22 latach wyglądają super, a tu wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówią o wewnętrznych tynkach, mam wapienno-gipsowe i od razu wiedziałam, że to nie to co chcę bo marzyły mi się tradycyjne.

Owszem ładnie wyglądają, ale już na palcach rąk nie moge policzyc małych uszkodzeń a to rowerkiem, a to łyżką któa wyleciała z dłoni itd intryguje mnie jak będą wyglądać za 20 lat, tynki tradycyjne moich rodziców po 22 latach wyglądają super, a tu wątpię

 

ale tradycyjne sa tansze!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachówki mamy zwykłego Braasa brązowego grecką, dach mam tak ładny że nic go nie zepsuje a dachówka mocna, jak była ta wielka burza z gradobiciem sprawdzaliśmy nic nie poszło. a moi fachowcy dawali zniżkę na układania Braasa, ale jak ja patrzę to my grosze za dach płaciliśmy i za robociznę i za materiał, ale to było przed Vatem a było co płacić samej więźby 13 m2 a za cały dach zamknęliśmy się w 45 000 (więźba, dachówka z oknami i orynnowaniem i robocizna) byłam zadziwiona nawet bo jakoś znacznie więcej liczyłam

 

tak wygląda w projekcie nam jeszcze daleko do tego

 

http://www.mtmstyl.pl/projects/visual/sonata_2_w1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachówki mamy zwykłego Braasa brązowego grecką, dach mam tak ładny że nic go nie zepsuje a dachówka mocna, jak była ta wielka burza z gradobiciem sprawdzaliśmy nic nie poszło. a moi fachowcy dawali zniżkę na układania Braasa, ale jak ja patrzę to my grosze za dach płaciliśmy i za robociznę i za materiał, ale to było przed Vatem a było co płacić samej więźby 13 m2 a za cały dach zamknęliśmy się w 45 000 (więźba, dachówka z oknami i orynnowaniem i robocizna) byłam zadziwiona nawet bo jakoś znacznie więcej liczyłam

 

tak wygląda w projekcie nam jeszcze daleko do tego

 

http://www.mtmstyl.pl/projects/visual/sonata_2_w1.jpg

 

 

45 to cena umiarkowana a nawet jak na czasy przed vat to wysoka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasztanka ja uważam że za ponad 300 m dachu to bardzo rozsądna cena była, teraz w życiu nie znalazłabym taniej (mamy mnóstwo gąsiorów, dachówek krawędziowych). Tym badziej, że chcieliśmy lepszą folię, więźba z modrzewia (14 kubików) no i okna powdziwiane, w wycenie firmy napisali 75 000 :o ale nie żałuję.

 

Acha mieliśmy jedną tańszą firmę, ale wykonanie koszmarne i niby z materiałem oferowali a potem znajomym zamiast krawędziowych dachówek np zwykłe dali ucięte niby ok, ale inaczej się umawiali no i po prostu krzywo położyli co widać na pierwszy rzut oka

 

kasztanka no jak dla mnie tradycyjne nie były tańsze, po pierwsze długo schną, po drugie i tak jak dla mnie trzeba dać gipsowanie i dla mnie czas był bardzo ważny bo wynajmowaliśmy, ta strata czasu kosztowałaby mnie znacznie więcej niż gipsowe. Poza tym nam z robocizną więcej śpiewali, ale prawda, że te gipsowe to po znajomości były i może dlatego taka nicska cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pytania o m2 dachu tego nie da się prosto podać, dachy są różne, najtańszy to dwuspadowy z małą ilością gąsiorów i dachówek krawędziowych, taki dach można spokojnie blachą w ostateczności pokryć, wszystko zalezy też od drewna na więźbę np modrzew jest droższy o 20% i wielkości dachu.

tu masz taki tani daszek

http://www.mtmstyl.pl/projects/visual/kalina_w1.jpg

 

Tak dach jak ja mam hiih to najdroższy model 2 kosze mnóstwo gąsiorów i krawędziówek ale zakochaliśmy się w tym domu od pierwszego ujrzenia :) i nie żałuję w ogóle że się na niego rzuciliśmy

 

Jak kupowaliśmy dom to wpisałam 60 000 na dach wyszło o wiele mniej ale rzeczywiście trzeba o tym myśleć już przy projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasztanka ja uważam że za ponad 300 m dachu to bardzo rozsądna cena była, teraz w życiu nie znalazłabym taniej (mamy mnóstwo gąsiorów, dachówek krawędziowych). Tym badziej, że chcieliśmy lepszą folię, więźba z modrzewia (14 kubików) no i okna powdziwiane, w wycenie firmy napisali 75 000 :o ale nie żałuję.

 

Acha mieliśmy jedną tańszą firmę, ale wykonanie koszmarne i niby z materiałem oferowali a potem znajomym zamiast krawędziowych dachówek np zwykłe dali ucięte niby ok, ale inaczej się umawiali no i po prostu krzywo położyli co widać na pierwszy rzut oka

 

kasztanka no jak dla mnie tradycyjne nie były tańsze, po pierwsze długo schną, po drugie i tak jak dla mnie trzeba dać gipsowanie i dla mnie czas był bardzo ważny bo wynajmowaliśmy, ta strata czasu kosztowałaby mnie znacznie więcej niż gipsowe. Poza tym nam z robocizną więcej śpiewali, ale prawda, że te gipsowe to po znajomości były i może dlatego taka nicska cena

 

no tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ez

Bardzo bym była wdzięczna za zdjątko tej ściany z kamienia. Ja mam biały kamień na ścianę i mam problem w jaki sposób ułożyć aby było ładnie. Co do tynków to cena wychodzi podobna. Mogą być droższe tradycyjne jeżeli wszędzie jeszcze dasz gładź. Ja na razie nie mam tego w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karwacki (Dach-System) robil u mnie dach - więźba+strop drewniany , dachowka Nelskamp ceramiczna - jak na razie stoi od roku :)

...

 

A ile liczy sobie za m2 dachu ( więźba, dachówka, rynny, okna dach) ?

 

Bralem od Niego caly dach z materialami a duzo zalezy od materialu wlasnie... u mnie byly juz prawie ceny hurtowe bo mam 470m2 dachu... z tego co pamietam to nie odbiegal od srednich "okolicznych" , a ze robil tez dach u kolegi to wybor mialem troche latwiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuje ciesle, ktory zrobi mala szuczke (zadaszeniea dokladniej polaczenie dwoch polaci dachu nad wejsciem) To jest okolo 8m2 dachu i nie kazdemu sie bedzie chcialo nawet przyjezdzac dlatego kazdy namiar na kogos kto by sie podjal mile widziany.

 

Robota mala latwa i przyjemna, powinna zajac kilka godzin maks.

 

Dzieki

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Pokara:

 

Murarze koniecznie chcieli montowac na górze takie daszki co zakrywaja wlot do komina. W sklepie spotkałam się z dwoma rodzajami zakończeń kominów.

- daszek ze stali ocynkowanej zasłaniający wlot do komina

- coś co można nazwać ocynkowanym przedłużeniem komina czyli ścianki boczne bez zakrytego wlotu.

 

Kiedy stosuje się takie zakończenia?

 

Sprawdzając ceny w sklepach takie ustrojstwo kosztuje ponad 100 zł za sztukę. Z ciekawości obserwowałam jak w innych domach są zakończone kominy. Nie ma jednej reguły - pełna dowolność od czego to zależy?

 

Betty

 

 

Pokar ponawiam pytanie. Czy wiesz coś na ten temat?

 

Może inni forumowicze coś doradzą- kto się orientuje?

 

Macblach info postaram się wysłać na priv jutro

 

Zostało nam jeszcze sporo szalunków kto chętny? Gotowe pozbijane- tanio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. EZ gratulacje z bezproblemowego odbioru. Lada moment czeka mnie to samo. Wydaje mi się że nie zapłaciłaś dużo za Twój skomplikowany dach. Kupiłem drewno kominkowe pocięte i porąbane (dąb i grab) sezonowane 4 lata .Z transportem płaciłem ok. 140 zł za mp.Może to i dużo ale nikt mnie nie oszukał na ilości i jakości.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Betty&M pytanie do Ciebie: kiedy będziecie na budowie?- zaczęliśmy poważnie brać pod uwagę antracyt Robena i chcielibyśmy zobaczyć z bliska jak wyglada (bo z samochodu bardzo :) ). Co prawda w podczas weekendu przejeżdzając widzielismy juz kilka razy Twój dach ale samochodu to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy w tygodniu to raczej kiepsko się nam umawiać. W ten weekend byliśmy prawie cały na działce trzba było wapadać. Z drugiej strony dom stoi przy drodze więc jak będziesz przejeżdżał to zatrzymaj się i wszystko dokładnie pooglądaj. Zapraszam.

Jutro po 16,00 będzie mój kierownik budowy odbierał dach. Postaram się tam dojechać aby porozmawiać na temat roboty. Może wtedy podjedziesz?

 

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś moze z czystym sumienie polecić ekipy do wykończeniówki ponad to co jest na liscie Dobrzyka?

 

Poszukiwani fachmani od płytek, G-K, ocieplenia i tynku zew.

 

Przy okazj zapodam wam wycene od ekipy ktora robi kompleksowo wykończeniówkę (ceny brutto na rachunek) - ale te ceny to :( Czy przy wykończeniówce elementy prawie juz wystroju bo np. plytki, armature itp - mozna wziać przez firmę wykonawczą vatowską z niższym vatem?? Bo moze chociaż o tyle by te ceny były atrakcyjniejsze.

 

- montaż płyt GK z ociepleniem wełną poddasza: z materiałem 79 zł m2, bez materiału 35 zł m2;

- ocieplenie elewacji styropianem + tynk zew.: z materiałem 142 zł m2, bez materiału 47 zł m2;

- malowanie ścian: bez materiału 6 zł m2;

- panele, wykładzina 17 zł m2;

- montaż drzwi wew 100 zł szt.;

- ułożenie płytek: bez materiału 43 zł m2.

 

Co wy na to???? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...