Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

mmarysia kilka stron wcześniej BK i Mojag pisali o robociźnie za montaż płyt na suficie + ocieplenie o kwocie 25 zł/m2 za robociznę

 

Styropian do ocieplenia elewacji można tanio kupić w Leroy Merlin (ok 100 za m3) tak samo jak płyty K-G.

 

Malowanie ścian to praca do wykonania własnoręcznie myślę :) wykładzina też, gorzej z panelami.....

 

drzwi - nie wiem

 

płytki - średnia cena na rynku 30-35 zł za m2 (niedawno robiliśmy remont łazienki)

 

proponuję szukać dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś moze z czystym sumienie polecić ekipy do wykończeniówki ponad to co jest na liscie Dobrzyka?

 

Poszukiwani fachmani od płytek, G-K, ocieplenia i tynku zew.

 

Przy okazj zapodam wam wycene od ekipy ktora robi kompleksowo wykończeniówkę (ceny brutto na rachunek) - ale te ceny to :( Czy przy wykończeniówce elementy prawie juz wystroju bo np. plytki, armature itp - mozna wziać przez firmę wykonawczą vatowską z niższym vatem?? Bo moze chociaż o tyle by te ceny były atrakcyjniejsze.

 

- montaż płyt GK z ociepleniem wełną poddasza: z materiałem 79 zł m2, bez materiału 35 zł m2;

- ocieplenie elewacji styropianem + tynk zew.: z materiałem 142 zł m2, bez materiału 47 zł m2;

- malowanie ścian: bez materiału 6 zł m2;

- panele, wykładzina 17 zł m2;

- montaż drzwi wew 100 zł szt.;

- ułożenie płytek: bez materiału 43 zł m2.

 

Co wy na to???? Pozdrawiam

 

za drzwi cena ok

za GK górna półka - pytanie czy na gotowo czy z zabieleniem

za płytki - masakra powinnaś starać się róznicować cenę co innego łazienka ze szlifowananiem kafli i co innego podłoga w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy w tygodniu to raczej kiepsko się nam umawiać. W ten weekend byliśmy prawie cały na działce trzba było wapadać. Z drugiej strony dom stoi przy drodze więc jak będziesz przejeżdżał to zatrzymaj się i wszystko dokładnie pooglądaj. Zapraszam.

Jutro po 16,00 będzie mój kierownik budowy odbierał dach. Postaram się tam dojechać aby porozmawiać na temat roboty. Może wtedy podjedziesz?

 

Betty

Wiem wiem, że byliście bo widziałem ale my jak zwykle w strasznym pośpiechu jechaliśmy i nawet nie był czasu na minutkę przystanąć. Ale w takim razie podjedziemy dziś i popatrzymy. Nie wiem czy jutro damy radę na 16 - jesli tak to będziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kostkę brukową znalazłam w Strzegomiu tylko kurcze ile w tonie kostki jest metrów kwadratowych?

 

zalezy od rozmiaru kostki - zerknij na allegro - jak sprzedaja konkretny romiar podaja wydajnosc,

 

do karpiowkowiczow

dobrzyk & friends :)

 

czy pod karpiowke dawaliscie wroblowke ?

albo jakies inne zabezpieczenia antyptasie ?

wiem, ze pokrycie jest prawie plaskie ( nie pofalowane jak w przypadku np. eSowki), ale czy nie warto czyms zabezpieczyc "wlotu" powietrza pod dachowke ? - jak nie wroblowka to co ? ;)

 

BODO'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobra - AKA, Woprz - polecajcie - moze byc na priva - terminami będziemy martwic sie jak sie okaże - że reszta gut.

 

ni ema problemu w październiku ci ich polecę 8)

 

 

O ty ..........!!!!!! :x

 

Nie skąpcie - podpowiedzcie kogos pls :wink:

spoko spoko

ale póki co nie mogę ich rozpraszać - precyzyjna robota im została do zrobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy spoko pooglądaj sobie. Jutro raczej nie dojadę. Mogą być u nas robotnicy :)

 

woprz myślisz, że może dojść do podkupienia miśiów :roll: ło matko co się tu wyrabia :wink: Zima tuż, tuż.......

 

 

końcówka jest najgorsza i misiom się czasmi już nie chce

ale póki co (puk puk tzn od puk :lol: ) jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Wiechu nieźle wyglądał ten kawał drewna, a wiesz jak na porządne drzewo to cena rozsądna wiem bo szukaliśmy w tamtym roku.

 

Co do odbioru to aż w szoku jestem że tak łatwo poszło, przede mną była babka co 6 raz dygała. Trochę tylko mnie drażni, że przyjęcia od 9 do 14 a w kolejce stoi się 2 godziny, odstałam a teraz znowu gmina, księgi wieczyste no i PRĄD wreszcie będzie tańszy.

 

Czekam na zdjęcie nadal od koleżanki ale oni mają taki szary na ścianie.

 

Co do dalszych robót ja mam tyle do zrobienia, że głowa mała, tynki zewnętrzne, rolety, bruk ogrodzenie z przodu no i czas zacząć górę kończyć, tylko kurcze skąd kasa na to.

My to jesteśmy wariaci bo 6 lat temu zaczęliśmy pracę we Wrocku mając na 1 miesiąc wynajmu. I jakoś tak z czasem kupiliśmy działkę a teraz mamy dom choć na kredyt. Kredytu więcej nie biorę więc musimy na bieżąco sobie radzić. Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po wakacjach :)

 

Co do fachowców, to ci którzy u mnie pracują sa bardzo fajni, tyle że teraz na chwilę poszli na inną fuchę ale wrócą (mam nadzieję). Ceny dużo niższe za płytki niż te 43 zł, i to ze szlifowaniem płytek narożnych (mozaiki też ...) Bardzo porządni fachowcy, i do tego myślą. Dam telefon jak skończą u nas i sąsiada (ok. września, października).

 

Co do rynien - kupiliśmy na początku Wavin za 3,5 tys. (było ich ok. 85 m bieżących, bez spustowych) ale nam ekipa ukradła (ta co u nas pracowała, oczywiście policja śledztwo umorzyła i rynny nie do odzyskania - ale od tego czasu mam swoje zdanie na temat kupowania bez faktury - to są czesto rzeczy kradzione) ale do rzeczy - teraz mamy Plastmo za 2 tys i tez jest OK.

 

mmarysia - ceny makabra, tylko za malowanie mniej więcej OK. Panele od 5 zł do 10 max. za metr, ocieplenie nie więcej niż 25-30 zł, płyty GK z wełną za 25-35 zł (ale 35 to bardzo dużo)

 

co do kostki granitowej - z tony wychodzi ok 6-7 metrów, z tej średniej, z większej wychodzi chyba mniej. Ułożenie kostki granitowej jest chyba droższe i bardziej skomplikowane niż betonowej.

wydaje mi się że tak naprawdę ważniejszy od samej kostki jest ogród - kostka może być najtańsza betonowa a mimo to ogólne wrażenie będzie sto razy lepsze jeśli ogród będzie wymuskany, niż przy drogiej granitowej kostce.

A w ogóle to zastanawiam się czyby nie położyć takich zwykłych szarych dużych płyt chodnikowych - nikt takich nie ma, a są bardzo trendy :wink: (chyba za dużo ostatnio czytam tych czasopism o wnętrzach i ogrodach ... to jest jak nałóg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...