Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Achaaaa :D Dzięki Woprz!!

 

ok

tylko żeby pan podał ci wymiar

 

Podał mi info, że wkładki mają być asymetryczne. To jeszcze są różne rozmiary???

 

no tak niby są pewne standardy ale jest ich kilka.

 

zbyt krótka nie pozwoli przekręcać kucza - zbyt długa ułatwi robotę złodziejowi

 

Czyli chodzi o grubość drzwi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achaaaa :D Dzięki Woprz!!

 

ok

tylko żeby pan podał ci wymiar

 

Podał mi info, że wkładki mają być asymetryczne. To jeszcze są różne rozmiary???

 

no tak niby są pewne standardy ale jest ich kilka.

 

zbyt krótka nie pozwoli przekręcać kucza - zbyt długa ułatwi robotę złodziejowi

 

Czyli chodzi o grubość drzwi??

tak grubośc drzwi oraz umiejscowienei zamka - skoro masz mieć wkładkę asymetryczną tzn, że twoj zamek nie jest idealnie po środku drzwi (jak zresztą w większości drzwi zewnętrznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodowy, jak mam sie nie lamac?

 

Koles skaszanil nawet ulozenie piasku - np w salonie zasypal az po brzegi - nie wiem gdzie chcial chudziak wlac :o , podobnie w kotlowni...

Poza tym zle zagescil piasek - nawet ja jedna reka lekko wbijalam pret. Kierownik wrecz nie pozwolil nam wylac chudziaka, a nie nalezy do czepialskich... Zreszta co chwile zdarzaly mu sie takie male potkniecia, ale dla podtrzymania dobrych stosunkow nic nie gadalismy.

 

On za to odwdzieczal sie ciaglym marudzeniem:

-pierwsze ze dom jest duzy (widzial projekt- nic nie zmienilismy od czasu jak go pierwszy raz zobaczyl)

- jak kierownik stwierdził że czekamy z zalaniem chudziaka i murujemy ściany na piachu, to dopiero się zaczęło...

- nawet to że kładł ocieplenie fundamentu ze styropianu XPS też

(tutaj to już kompletnie nie wiem dlaczego :o , przecież ten jest nawet twardszy od zwykłego i nie musiał go klejem i siatką z zewnątrz smarować-kleilo sie go bezposrednio do izolacji z Deitermana)

- to że musiał izolować przciwwodnie Deitermannem (fakt że wiecej roboty niż jakimś dysperbitem, ale za to nie robił izolacji poziomej abizolem ani ścianki dociskowej jak było w projekcie i na co sie umawialismy)

- że scian fundamentowych dużo (max do 7 warstw w niektórych miejscach, ale o tym była mowa od początku),

poszło ok 1900 bloczków - tak na marginesie ile u Was szło bloczków fundamentowych?? dużo to czy mało?

- bloczki miał wokół fundamentu to i tak narzekał ze do środkowych ścian fund. trza to wnieść - a jak niby HDS z ramieniem 2m ma to tam wrzucić jak dodatkowo nie zestabilizuje sie przy ławie bo grząski grunt

(zadnen z naszych sasiadow poza nami nie rozstawial bloczkow wokol domu, wszyscy ukladali w jednym miejscu, a murarze sami sobie nosili material)

- ze silikaty przyjadą niepaletowane tylko luzem to powiedział że muszą być wszystkie w środku

(twierdził ze na wszystkich budowach miał włożone materiały do środka HDSem na chudziak. Nawet jakbym miała

wylany chudziak to nie wiem czy bym sie zgodziła żeby kierowca wrzucał palety 1.7 tony na chudziaka.

Widziałam już mistrzów, ktorym zdarzało się że paleta opadała nawet z wysokości kilku centymetrów

szybszym ruchem :). Do tego i tak by mu sie nie zmieściły wszystkie do środka, zwłaszcza jakby przyjechał

HDS z takim podajnikiem widłakowym, który trzeba potem poziomo wysunąć spod palety

 

Aż strach pomyśleć co by bylo, jakbym powiedziała że jedną ścianę wewn. to chcę mieć dłuższą o 46cm niż w projekcie

a niektóre okna wyższe o 20cm pod rolety (chcociaż tutaj to miałby mniej murowania, ale zawsze jest powód

do niezadowolenia). U was też zdarzały się sytuacje zmiany czegoś już w trakcie budowy?

Wydaje mi się że ma po prostu za dużo budów i naszą traktuje jak zło konieczne.

 

Qurde, tak sie fatalnie dzisiaj czuje, serce mi tak pika, ze az reka lewa mnie boli. Juz zaczynam odliczac dni do konca roku, do momentu az Skarbona upomni sie o raporcik z wydanych na budowe pieniedzy z KM , a o banku juz nie wpomne...

 

Wiesz Wojty,

jak tak czytam o tym Panu Waldku to podziwiam Was za cierpliowość. Przecież postępowanie tego cżłowieka to przykład braku jakiejkolwiek odpowiedzialności. Niczym fachowiec z filmów Bareji co to go urazić słowem nie można bo się obrazi i pracowac nie będzie. Ech... Brak słów.

A umowę z nim nie podpisywaliście? Na jej podstawie można by od niego egzekwować odszkodowanie za poniesione straty, niedotrzymanie terminu, itd. Może to by do niego przemówiło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ludziska!

 

Ale widzę postępy prac u niektórych z Was, no no! Ja też pędzę bo chcemy ostatecznie wjechać z meblami do domu na Mikołaja (6.XII).

 

I tu pytanie: KTO POLECI SWOICH TYNKARZY?

 

Potrzebuję sprawdzonej bandy do tynków cementowo - wapiennych. Za takich, co metra z materiałem robią poniżej 18 zł, oddam duszę. A za takich, co poniżej 16 zł to dorzucę i ciało :D :D :D

 

Pozdrówka ze słonecznego obecnie Jelcza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ludziska!

 

Potrzebuję sprawdzonej bandy do tynków cementowo - wapiennych. Za takich, co metra z materiałem robią poniżej 18 zł, oddam duszę. A za takich, co poniżej 16 zł to dorzucę i ciało :D :D :D

 

Pozdrówka ze słonecznego obecnie Jelcza!

 

No, no kusząca propozycja..... :wink:

Spróbuję , może mi się uda...

Wezmę 15 zł...no i ........to ciało... :oops: :oops: :oops: z duszą oczywiście

:lol: :lol: :lol:

Niemożliwe, że w Jelczu świeci słońce :o Coś zmyślasz :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy wrocławskiej. Z tego co czytam to bardzo chętnie pomagacie sobie nawzajem, wymieniacie się namiarami na firmy, więc może i ja skorzystam z Waszych doświadczeń? Bardzo proszę o namiary na kogoś kto wykonałby zewnętrzny tynk ciepłochronny na ścianie jednowarstwowej z Porothermu, nie ukrywam, że chodzi mi o to czego zapewne szuka każdy z Was, o wykonawcę solidnego i delikatnie mówiąc - niezbyt drogiego. Pomóżcie! Do wykonania jest ponad 300m tynków. Ciekawa jestem jak się kształtują ceny samej robocizny, a także robocizny z materiałem (przypomnę, że chodzi o tynk ciepłochronny). Mam do tego jeszcze jedno pytanie: czy to normalne, że osoba tynkująca dolicza dodatkowo prócz ceny robocizny koszt rusztowania?, czy też to powinno już być zawarte w cenie robocizny?. Poza tym, jaki tynk uważacie za lepszy: maszynowy czy ręczny? Wszystkich chętnych by mi pomóc proszę o odpowiedź! Z góry dziękuję. Zyczę powodzenia iwszystkim budującym. Dardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dla tych co się moim synkiem zamartwiają: już wraca do sił ale wczoraj było niewesoło - prawdopodbnie to jakaś infekcja wirusowa, która spowodowała wymioty i biegunkę. Po godzinie takiego męczenia był tak osłabiony i odwodniony, że nie mógł nawet oczkami ruszać. Przyjechało pogotowie i zabrało do szpitala. Ech.. powiem Wam, że w takich chwilach te wszystkie problemy z budową i innymi sprawami stają się tak bardzo nieistotne a do głowy przychodzą różne myśli straszne wtedy. Na szczęście już po tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty

Szkoda, że nie zrezygnowałaś z Pana Waldka na etapie fundamentów. Moja koleżanka ma dobrą ekipę i tak szybko buduje, że mogłabyś się niedługo wprowadzać. Jak będziesz zainteresowana to podam na priva.

BK

Okna wybrałam drewniane. Trochę się pocieszyłam jak okazało się że roleta ma 20,5cm, a zostawione mam 23cm. Będą musieli wyjąć okno balkonowe i wyżej zamontować. Nie wiem tylko czy będą tym zachwyceni :roll: Ja jednak uniknę malowania wylewki betonowej zmieści się parkiet :D Napisze jak to wyszło we wtorek, bo wtedy przyjeżdżają.

 

Z tymi roletami to nie ma tego złego........ Chciałam brązowe, zamówiłam waniliowe (chyba pod wpływem emocji :p ), przywieźli kremową biel. Wyszło, że będą brązowe. :D Jestem szczęśliwa.

 

Chciałam się tak zapytać ma ktoś z Was kocioł z płaszczem wodnym??

Może ktoś kupował Lechme na Żmigrodzkiej?? Sama nie wiem gdzie tu pojechać i co wybrać. Podobno te z Makrotermu są super tylko mają jedną wadę, trzeba dokładać co 4 godziny. Przejrze jeszcze raz forum, ale poszukuje czegoś we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dla tych co się moim synkiem zamartwiają: już wraca do sił ale wczoraj było niewesoło - prawdopodbnie to jakaś infekcja wirusowa, która spowodowała wymioty i biegunkę. Po godzinie takiego męczenia był tak osłabiony i odwodniony, że nie mógł nawet oczkami ruszać. Przyjechało pogotowie i zabrało do szpitala. Ech.. powiem Wam, że w takich chwilach te wszystkie problemy z budową i innymi sprawami stają się tak bardzo nieistotne a do głowy przychodzą różne myśli straszne wtedy. Na szczęście już po tym.

 

Cieszę się bardzo, że z synkiem wszystko w porządku. Takie infekcje są paskudne. Z tego co piszesz to wygląda, że już nie ma biegunki. To super. W takim wypadku to na pewno była tylko infekcja i szybciutko wróci do domku. Trzymam kciuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dla tych co się moim synkiem zamartwiają: już wraca do sił ale wczoraj było niewesoło - prawdopodbnie to jakaś infekcja wirusowa, która spowodowała wymioty i biegunkę. Po godzinie takiego męczenia był tak osłabiony i odwodniony, że nie mógł nawet oczkami ruszać. Przyjechało pogotowie i zabrało do szpitala. Ech.. powiem Wam, że w takich chwilach te wszystkie problemy z budową i innymi sprawami stają się tak bardzo nieistotne a do głowy przychodzą różne myśli straszne wtedy. Na szczęście już po tym.

 

 

trzymam kciuki za szybki powrot do zdrowia !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy - dobrze że maluch już zdrowy.

 

Betka - poszukaj wątku klub użytkowników kominków z płaszczem, tam jest sporo informacji. Kominek Makroterma ma też Wiech no i moja skromna osoba

 

Nie wiem czy trzeba dokładać co 4 godziny, ale w zimie pewnie sprawdzę. Kupowałam przez mojego instalatora, cena była bardzo dobra, bo z VAT 7% - z usługą i była jakaś promocja. Z tego co wiem, nasz pan Mariusz robi tych kominków teraz dużo - chyba został przedstawicielem Makrotermu. Przyjedź obejrzeć, może pan Mariusz będzie w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betka - pytałaś kiedyś o kamień w salonie - znalazłam takie zdjęcia na forum:

http://www.nhdkm.com/portfolio_images_residences/residences03_3.jpg

 

http://www.nhdkm.com/portfolio_images_residences/residences04_3.jpg

 

Uważam, że są piękne. Połączenie kamienia z drewnem też może być bardzo nowoczesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...