Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Cześć!

 

Zacznę jeszcze od tych TYNKARZY. Naprawdę mam kłopot bo niby ofertę za 18 zł / m2 mi złożono, ale nie mam przekonania do oferenta a czas leci. Chodzi o tynki cementowo-wapienne bez gładzi, tylko filcowane.

 

Forumowy RYDZU polecał kiedyś sprawdzoną ekipę spod Częstochowy, liczącą sobie za metr 12.9 zł. Gotów byłem ich zciągnąć na moje ściany, ale podobno już gości nie ma (może polegli za dumping :cry: ). Zakładam, że taka cena już się nie trafi ale w ogóle kogoś dobrze tynkującego bym chciał.......... ja marzyciel :D

 

BK, aka, dobrzykowice, woprz, Wiech (i pozostali do tablicy :wink: ) nie macie sprawdzonych tynkmanów?

 

No wlasnie, Ty to dopiero pedzisz!!!!! :D Pokazalbys jakies zdjecia domku!

 

Dzięki aka, lecę bo już nie chcę wynajmować, kiedy pod lasem prawie gotowa i MOJA chałupka stoi :D Zdjęcia mam poniżej, ale ostatnio nie pstrykałem bo jak wieczorem docieram na wiochę to już mrok jest i fotki ciemne wychodzą. Do ostatniego zamieszczonego należy dodać okna, drzwi zewnętrzne oraz sterczące kable elektryczne! 8)

 

Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Betka potwierdzam o częstym dokładaniu drewna w Makrotermie co 4-5 godz.Mam kominek 24 KW. paliłem nim zimę do ogrzania ok 220 m/2. Nie miałem żadnych problemów z ogrzaniem domu oraz CWU.Nie wiem jak inne kominkimi z płaszczem wodnym czy trzeba często dokładać.Przy kupnie kominka sprawdzaj całościową ofertę cenową ,a nie tylko sam kominek tzn. kolana , sterownik, pompy wodne,naczynie przelewowe, wymiennikpłytowy w innych komminkachitp. Tak jak radzi Ci BK sprawdż informacje w klubie użytkowników z płaszczem wodnym.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miwol nie robiłem tynków cem. wap. tylko tylko cienkowarstwowy z ociepleniem . Hadraadae jeżeli masz więcej drzwi zew np do garażu ,pom gosp. itp rozważ możliwośc kupienia wkladek (kilku) ale z tym samym kluczem .Kilka wkladeik ale jeden klucz,unikniesaz noszenia wielu kluczy do kilku drzwi . Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miwol nie robiłem tynków cem. wap. tylko tylko cienkowarstwowy z ociepleniem . Hadraadae jeżeli masz więcej drzwi zew np do garażu ,pom gosp. itp rozważ możliwośc kupienia wkladek (kilku) ale z tym samym kluczem .Kilka wkladeik ale jeden klucz,unikniesaz noszenia wielu kluczy do kilku drzwi . Pozdrawiam Wiech

Myślałam o tym, ale myślę sobie, że jeden klucz byłoby mi łatwiej zgubić. A taki "pęk" jak upadnie to i hałasu narobi i wagowo czuć różnicę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anndy dobrze, że z maluchem wszystko ok. :) Niech wraca do zdrowia!

 

Namiary na tynki i ewnentualnie płyty G/K tylko nie wiem czy są wolni.

 

- Roch Andrzej 608070541 duża firma - tynki maszynowe, ocieplenia itp. robili u mojej mamy - jest bardzo zadowolona - raczej drogawo mi się wydaje :roll: jakieś 19/m2 tynku maszynowego

- ekipa z Rybnika - śpią w miejscu pracy - 504624864 (robili u sąsiada tynk gipsowy - super gładki! cenny nie pamiętam)

 

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas Gawliński nie wbił nawet gwoździa więc nie wiem jak on robi dachy. Pozostaje mi stwierdzić, że ekipa, która fizycznie robiła u nas dach jest ok. A to, że przywiózł ją M. Gawliński jest niezbitym faktem. Tyle/

 

Coś mi się wydaje, że jest późno i należałoby iść spać.

 

Dobranoc

 

Kasztanka nie denerwuj się tak - trudno się w takiej atmosferze dyskutuje.

 

nie denerwuje sie ! tylko Ci tlumacze, zebys zrozumiala o co mi chodzi~!

mnie nie interesuje kogo mi przywozi wykonawca -wazne ze sa to ludzie od gawlinskiego lub od mani np..... jezeli czlowiek jest w porzadku to nie zatrudnia partaczy i leserow czy zlodziei .....

 

jezeli rozmawiam z firma MERCEDES o kupnie samochodu to nie interesuje mnie ze firma Kowalski i spolka zrobila dla nich pasy bezpieczenstwa ..... mercedes ma obowiazek sprawdzic czy pasy sa ok!

 

rozumiesz o co mi chodzi? :)

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Namiary na tynki i ewnentualnie płyty G/K tylko nie wiem czy są wolni.

 

- Roch Andrzej 608070541 duża firma - tynki maszynowe, ocieplenia itp. robili u mojej mamy - jest bardzo zadowolona - raczej drogawo mi się wydaje :roll: jakieś 19/m2 tynku maszynowego

- ekipa z Rybnika - śpią w miejscu pracy - 504624864 (robili u sąsiada tynk gipsowy - super gładki! cenny nie pamiętam)

 

Betty

 

Betty - dziękuję za namiary :) Niestety pierwsza firma nie kładzie K/G :( , do drugiej nie mogę się na razie dodzwonić. Ale będę próbować :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wpoludniowo! :D

 

U mnie kolejny dzien muruja!!! Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze :D Wiecie, jak zobaczylam wczoraj te sciane w garazu to az sie wzruszylam i lzy mi w oczach stanely- ale tym razem ze szczescia!! - jak mi malo do szczescia potrzeba - niby twarda kobita a wzrusza sie pierwsza sciana w swoim domku.

 

Kierownik dzisaj byl z rana i przed chwila dzwonil do mnei ze wszystko jest OK -ufff. Tylko mi moje rolety Be CLever probuje wybic z glowy i namawia mnie na nadproza "L" i zwykle rolety... Co o tym sadzicie???

 

BK - cudowne te wnetrza - i prawde mowiac niezle by pasowaly do twojego salonu - ochhhhhhh !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty no to super, ale nie chwalmy dnia.... jeszcze sobie poczyta i znowu się zerwie :) A wtedy to ja juz osobiście będę uczestniczyła w obławie i doprowadzaniu na miejsce pracy :) Wezmę nawet urlop na ten cel. Bedzie to urlop pt. "sporty ekstremalne" połączone z surwiwalem :) :) :)

 

Kasztanka rozumiem Twoje stanowisko i widzę z jaką zaciętością próbujesz przeforsować swoje rację więc wnioskuje, że nie jest łatwo u Ciebie pracować :wink:

 

Znalazłaś już kogoś na ich miejsce? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, aka, dobrzykowice, woprz, Wiech (i pozostali do tablicy :wink: ) nie macie sprawdzonych tynkmanów?

 

 

Ekipy ktora robila u mnie nie polecam ;) wprawdzie przy tynkach wiele popsuc nie mozna, i robota ta wielce skomplikowana nie jest, ale...Chyba że bardzo zdesperowany jestes, to wtedy pisz na priw. Tani byli, to fakt. Jakbys nad nimi stal i pilnowal to moze byloby ok...

 

Zgrabniutki masz ten domek, a sasiedzi tam jacy są u Ciebie czy lasy i pola tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, aka, dobrzykowice, woprz, Wiech (i pozostali do tablicy :wink: ) nie macie sprawdzonych tynkmanów?

tu zgłasza sie pozostała część ;-)

ja byłam zadowolona z moich...ale to było 2 lata temu...nie wiem teraz co robią ....nawet namiarów już nie mam :-( ...jedynie gdzie mogą być to na liście wykonawców w stopce u dobrzyka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty

Chciałam się tak zapytać ma ktoś z Was kocioł z płaszczem wodnym??

Może ktoś kupował Lechme na Żmigrodzkiej?? Sama nie wiem gdzie tu pojechać i co wybrać. Podobno te z Makrotermu są super tylko mają jedną wadę, trzeba dokładać co 4 godziny. Przejrze jeszcze raz forum, ale poszukuje czegoś we Wrocławiu.

Ja mam CTM Polonia od półtora roku i jestem zadowolona....pierwsza zima to był tylko kominek, zarówno do ogrzewania domu jak i CWU.

...co do częstotliwości podkładania to chyba nie można rozpatrywać jako wada - po to jest m.in kominek żeby sobie móc pobuszować pogrzebaczem w żarze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, aka, dobrzykowice, woprz, Wiech (i pozostali do tablicy :wink: ) nie macie sprawdzonych tynkmanów?

tu zgłasza sie pozostała część ;-)

ja byłam zadowolona z moich...ale to było 2 lata temu...nie wiem teraz co robią ....nawet namiarów już nie mam :-( ...jedynie gdzie mogą być to na liście wykonawców w stopce u dobrzyka....

 

hehe, ten co mi robił tynki wyleciał zaraz potem z listy Dobrzyka :-)

w związku z tym nie polecam.

Co prawda do końca nie jestem pewien czy to właśnie on mi robił tynki bo przecież był w tym czasie w szpitalu biedaczek ;-)

 

Grzegorz

ps. Ivonesca - pewnie nie zauważyłaś nowej sąsiadki na forum - Marzka buduje się w Malinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...