Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wojty no to super, ale nie chwalmy dnia.... jeszcze sobie poczyta i znowu się zerwie :) A wtedy to ja juz osobiście będę uczestniczyła w obławie i doprowadzaniu na miejsce pracy :) Wezmę nawet urlop na ten cel. Bedzie to urlop pt. "sporty ekstremalne" połączone z surwiwalem :) :) :)

 

 

Witam podwieczornie!! :D

 

Wlasnie wrocilam z budowy - jest slicznie!! Serce rosnie i nie tylko serce, bo przede wszystkim sciany.

Ale jakby co to Betty trzymam cie za slowo! - pouprawiamy sobei te sporty ekstremalne :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty no to super, ale nie chwalmy dnia.... jeszcze sobie poczyta i znowu się zerwie :) A wtedy to ja juz osobiście będę uczestniczyła w obławie i doprowadzaniu na miejsce pracy :) Wezmę nawet urlop na ten cel. Bedzie to urlop pt. "sporty ekstremalne" połączone z surwiwalem :) :) :)

 

Kasztanka rozumiem Twoje stanowisko i widzę z jaką zaciętością próbujesz przeforsować swoje rację więc wnioskuje, że nie jest łatwo u Ciebie pracować :wink:

 

Znalazłaś już kogoś na ich miejsce? :)

 

 

dlaczego nie jest latwo u mnie pracowac?

od swoich wykonawcow oczekuje fachowosci i slownosci

czy to naprawde tak wiele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki. Podobno ma podrożeć wełna mineralna od 16 września. Tak zastanawiam się czy nie kupic teraz, a mam dobre ceny. Czy 12,50 netto za unimate isovera to dobra cena?? Może ktoś kupował taniej?? Chodzi o tą 15 cm grubości.

U mnie tynki prawie skończone. Została kotłownia. Przy końcu tynkowania został grubszy piasek i widać to na ścianach. Zobaczymy jak wyschnie i pomaluje wapnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka

 

dlaczego nie jest latwo u mnie pracowac?

od swoich wykonawcow oczekuje fachowosci i slownosci

czy to naprawde tak wiele?

 

 

dobrrry

mam nadzieje ze bez urazy :) - pozostaje jeszcze pytanie za ile Ci fachowcy mieliby slownie pracowac ?

 

pzdr

B.

 

P.S. Calkiem powaznie mowiac, nie da sie w ciagu 10 lat zmienic przyzwyczajen ostatniego polwiecza. Magicy pracujacy u mnie, maja za soba staz okolo 20 lat w "panstwowych" firmach budowlanych i jak opowiadaja (nie sa to morskie opowiesci) co sie dzialo "w robocie" to ich metamorfoza i tak jest zaskakujaca.

 

W Polsce na razie w sektorze uslug i tak pracuje za malo o okolo 200 % ludzi, najgorsi odpadna, reszte zweryfikuje czas i ceny. A ze bedzie dzialo sie to kosztem naszego zdrowia i szmalu to juz inna bajka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka

 

dlaczego nie jest latwo u mnie pracowac?

od swoich wykonawcow oczekuje fachowosci i slownosci

czy to naprawde tak wiele?

 

 

dobrrry

mam nadzieje ze bez urazy :) - pozostaje jeszcze pytanie za ile Ci fachowcy mieliby slownie pracowac ?

 

pzdr

B.

 

P.S. Calkiem powaznie mowiac, nie da sie w ciagu 10 lat zmienic przyzwyczajen ostatniego polwiecza. Magicy pracujacy u mnie, maja za soba staz okolo 20 lat w "panstwowych" firmach budowlanych i jak opowiadaja (nie sa to morskie opowiesci) co sie dzialo "w robocie" to ich metamorfoza i tak jest zaskakujaca.

 

W Polsce na razie w sektorze uslug i tak pracuje za malo o okolo 200 % ludzi, najgorsi odpadna, reszte zweryfikuje czas i ceny. A ze bedzie dzialo sie to kosztem naszego zdrowia i szmalu to juz inna bajka.....

 

sugerujesz ze slownosc jest tylko za pieniadze???

nie mozna byc slownym zarabiajac 800zl???? (np.!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj o tej pracy i placy to mozna wiele dyskutowac...

 

Ja sadze ze mimo wszystko wykonawcy malo u nas nie zarabiaja. Patrzac na naszego hydraulika - w jeden dzien zrobil kanalizacje i doprowadzenie wody - 300+200 zl. pracowal sam przez 8 godzin, a nawet nie dokonca sam bo pod koniec moj Wojcio cos mu tam pomogl...

 

I co sadzicie ze 500 zl za 1 dzien pracy to malo?? (a warto dodac, ze jeszcze troche popartaczyl - nie ma spadkow, a w jednym miejscu sa w druga strone!! - w sobote bedzie to poprawial).

 

Wystarczy ze w miesiacu zrobi takie 4 roboty po 500zl (pewnie i tak nie palci zadnych skaldek ani podatkow) to zarobi wiecej nie teraz luzie po studiach, w stresie, w nadgodzinach itp.

 

Aha - na koniec hydraulik powiedzial, ze jakby wiedzial ze sie tyle urobi to by nie wzial takiej roboty!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sugerujesz ze slownosc jest tylko za pieniadze???

nie mozna byc slownym zarabiajac 800zl???? (np.!)

 

 

mowie ze za relatywnie male pieniadze, nie mozna oczekiwac super jakosci (terminowosci, slownosci, rzetelnosci etc.) - dlaczego ? Ano dlatego, ze sami widzicie co sie dzieje na rynku - ekipy slowne, fachowe - jednym zdaniem porzadne maja mase pracy i niekoniecznie pracuja za najnizsze stawki, a raczej srednio wysokie. Sami decydujemy, kto bedzie robil u nas i dostanie nasze pieniadze.

 

Etyka pracy to juz inny aspekt, ktory czesto w ogolno rozumianym zawodzie budowlanca nie wystepuje - oczywiscie z wyjatkami.

 

odpowiadajac konkretnie na Twe pytanie - mozna byc slownym za 800 pln/mc, tylko takich ludzi jest bardzo niewielu, niestety.

 

 

pzdr

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj o tej pracy i placy to mozna wiele dyskutowac...

 

Ja sadze ze mimo wszystko wykonawcy malo u nas nie zarabiaja. Patrzac na naszego hydraulika - w jeden dzien zrobil kanalizacje i doprowadzenie wody - 300+200 zl. pracowal sam przez 8 godzin, a nawet nie dokonca sam bo pod koniec moj Wojcio cos mu tam pomogl...

 

 

 

chcialbym tyle zarabiac....

w tych 500 pln, jest dojazd, koszt uzyskania uprawnien, pewnie jakies narzedzia, no i bedzie dwa razy - niestety dla niego i Ciebie,

tez takiej pracy nie ma codziennie - zatem ta stawka rozklada sie rowniez na dni w ktorych nie ma zlecen do wykonania, moze czasem tez i ZUS wspomoze :) i chora kase zwana NFZ.......

 

wszedzie dobrze gdzie nas nie ma,

u mnie rozpietosc ofert hydrauliczych za te sama prace byla od 2500 do 6600, no i zdecydowalem sie po obejrzeniu prac oferentow i wlasnego portfela na najtanszego, zobaczymy jak bedzie bo jest troche walki ...

 

pzdr

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sugerujesz ze slownosc jest tylko za pieniadze???

nie mozna byc slownym zarabiajac 800zl???? (np.!)

 

 

mowie ze za relatywnie male pieniadze, nie mozna oczekiwac super jakosci (terminowosci, slownosci, rzetelnosci etc.) - dlaczego ? Ano dlatego, ze sami widzicie co sie dzieje na rynku - ekipy slowne, fachowe - jednym zdaniem porzadne maja mase pracy i niekoniecznie pracuja za najnizsze stawki, a raczej srednio wysokie. Sami decydujemy, kto bedzie robil u nas i dostanie nasze pieniadze.

 

Etyka pracy to juz inny aspekt, ktory czesto w ogolno rozumianym zawodzie budowlanca nie wystepuje - oczywiscie z wyjatkami.

 

odpowiadajac konkretnie na Twe pytanie - mozna byc slownym za 800 pln/mc, tylko takich ludzi jest bardzo niewielu, niestety.

 

 

pzdr

B.

 

a skad wiesz za jaka kwote u mnie mieli pracowac??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodowy, a ja sie nadal z tym nie zgadzam.

 

TO jak ktos pracuje zalezy od czlowieka - jego charakteru, a takze umiejetnosci.

 

Dodatkowo, patrzac na moje ostnie perypetie z wykonawcami to widac ze dobra i polecana ekipa potrafi byc nieslowna - a przeciez placimy jej relatywnie tyle samo co inni.

 

Wszystko zalezy od poczucia obowiazku pracownika. I nie litujmy sie do konca nad naszymi wykonawcami i nie przymykajmy oko na ich niedorobki bo nam sie zdaje ze malo im placimy (chociaz jak to udowdnilam powyzej nie jest to az tak malo...) . Bo ta droga dojdzimy do tego ze przy wycenianiu pracy np hydraulika bede musiala sie zapytac czy jesli 500 zl to robota z nieprawidlowym ulozenim rur, to ile bede musial doplacic zeby mi prawidlowo ulozyl kanalizacje... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a skad wiesz za jaka kwote u mnie mieli pracowac??????

 

 

czasami czytam forum....

ekipa Marka G. nie jest najdrozsza - i nie traktuj mojego pisania jako ataku na Ciebie, bo zaczynam tak to po trochu odbierac, ja po prostu opisuje rzeczywistosc budowlana, w takim ksztalcie w jakim ja widze.

 

pzdr

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a skad wiesz za jaka kwote u mnie mieli pracowac??????

 

 

czasami czytam forum....

ekipa Marka G. nie jest najdrozsza - i nie traktuj mojego pisania jako ataku na Ciebie, bo zaczynam tak to po trochu odbierac, ja po prostu opisuje rzeczywistosc budowlana, w takim ksztalcie w jakim ja widze.

 

pzdr

B.

 

nie wcale tego tak nie odbieram

nieslownosc przypisywalam innej ekipie!!!!!

czytaj dokladniej grupe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wcale tego tak nie odbieram

nieslownosc przypisywalam innej ekipie!!!!!

czytaj dokladniej grupe :)

 

zatem zaglebiam sie w lekturze :)

 

 

wojty

a propos stempli, wlasnie sie dowiedzialem ze mi ktos z wioski podpendolil 12 zerdzi na kunskie ogrodzenie, nawet wiem kto, zerdzie byly malowane fioletowym spray'em - tylko jak teraz wejsc do kolesia na podworkow miejsce w ktorym nigdy nie bylem :)

 

milego wieczora - ide czytac:)

pzdr

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj o tej pracy i placy to mozna wiele dyskutowac...

 

Ja sadze ze mimo wszystko wykonawcy malo u nas nie zarabiaja. Patrzac na naszego hydraulika - w jeden dzien zrobil kanalizacje i doprowadzenie wody - 300+200 zl. pracowal sam przez 8 godzin, a nawet nie dokonca sam bo pod koniec moj Wojcio cos mu tam pomogl...

 

 

 

chcialbym tyle zarabiac....

w tych 500 pln, jest dojazd, koszt uzyskania uprawnien, pewnie jakies narzedzia, no i bedzie dwa razy - niestety dla niego i Ciebie,

tez takiej pracy nie ma codziennie - zatem ta stawka rozklada sie rowniez na dni w ktorych nie ma zlecen do wykonania, moze czasem tez i ZUS wspomoze :) i chora kase zwana NFZ.......

 

 

koszt dojazdu nie byl zbyt wysoki - facet byl z Wrocka a jezdzil na gaz a domnei tez daleko nie mial ;). (ja dojazdzam codziennie ponad 35km w jedna strone...)

Koszt uzyskania uprawnien - nie wiem dokladnie jak wysoki, ale porownujac to z 5-letnim studiowaniem sadze ze znikomy ;)

 

Nie ma mowy tez o narzedziach - bo jakie - lopata, mlot.

 

A 2 razy bedzie u mnie bo skaszanil dokaldnie wszystko!!!! :evil: Mogl za pierwszym razem dobrze zrobic... Poza tymi spadkami zrobil mi podejscia na fi 50 zamiast na 75.

 

Zlecen tez ne ma zbyt malo bo umowil sie z nami dopiero za kila dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wcale tego tak nie odbieram

nieslownosc przypisywalam innej ekipie!!!!!

czytaj dokladniej grupe :)

 

zatem zaglebiam sie w lekturze :)

 

 

wojty

a propos stempli, wlasnie sie dowiedzialem ze mi ktos z wioski podpendolil 12 zerdzi na kunskie ogrodzenie, nawet wiem kto, zerdzie byly malowane fioletowym spray'em - tylko jak teraz wejsc do kolesia na podworkow miejsce w ktorym nigdy nie bylem :)

 

milego wieczora - ide czytac:)

pzdr

B.

 

Oj to wspolczuje :-?

 

Slyszlam ze ze stemplami tak jest - szybko "znikaja" z budowy... Trzeba je szybko sprzedac, albo zrobic z nich ogordzenie, tak jak moj sasiad - inni tak nie zrobili i nic im sie nie ostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...