Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

To ze mna tez musi sie zle pracowac :wink:

 

Jezeli dostaje zlecenie na wykonanie pracy a jest ono mniej platne, ale zgadzam sie na jej wykonanie, to wykonuje je tak samo dobrze jak inne zlecenie za wieksze pieniadze. To zalezy tylko odemnie czy zdecyduje sie na przyjecie tego zlecenia czy nie. I nie przekonuje mnie stwierdzenie ze ktos malo zarabia to dlatego odstawia fuszerke...... jak sie malo zarabia to trzeba trzymac ta robote co sie ma zeby bylo co do gara wlozyc :wink: I tego samego oczekuje od wykonawcow ktorzy przyjmuja moje zlecenie do wykonania czegos. Przeciez maja mozliwosc powiedzenia NIE, za ta kase pocaluj mnie w... i bedzie okejos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

To ze mna tez musi sie zle pracowac :wink:

 

Jezeli dostaje zlecenie na wykonanie pracy a jest ono mniej platne, ale zgadzam sie na jej wykonanie, to wykonuje je tak samo dobrze jak inne zlecenie za wieksze pieniadze. To zalezy tylko odemnie czy zdecyduje sie na przyjecie tego zlecenia czy nie. I nie przekonuje mnie stwierdzenie ze ktos malo zarabia to dlatego odstawia fuszerke...... jak sie malo zarabia to trzeba trzymac ta robote co sie ma zeby bylo co do gara wlozyc :wink: I tego samego oczekuje od wykonawcow ktorzy przyjmuja moje zlecenie do wykonania czegos. Przeciez maja mozliwosc powiedzenia NIE, za ta kase pocaluj mnie w... i bedzie okejos.

 

I o to chodzi!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze mna tez musi sie zle pracowac :wink:

 

Jezeli dostaje zlecenie na wykonanie pracy a jest ono mniej platne, ale zgadzam sie na jej wykonanie, to wykonuje je tak samo dobrze jak inne zlecenie za wieksze pieniadze. To zalezy tylko odemnie czy zdecyduje sie na przyjecie tego zlecenia czy nie. I nie przekonuje mnie stwierdzenie ze ktos malo zarabia to dlatego odstawia fuszerke...... jak sie malo zarabia to trzeba trzymac ta robote co sie ma zeby bylo co do gara wlozyc :wink: I tego samego oczekuje od wykonawcow ktorzy przyjmuja moje zlecenie do wykonania czegos. Przeciez maja mozliwosc powiedzenia NIE, za ta kase pocaluj mnie w... i bedzie okejos.

 

swiete slowa!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze mna tez musi sie zle pracowac :wink:

 

Jezeli dostaje zlecenie na wykonanie pracy a jest ono mniej platne, ale zgadzam sie na jej wykonanie, to wykonuje je tak samo dobrze jak inne zlecenie za wieksze pieniadze.<cut> I tego samego oczekuje od wykonawcow ktorzy przyjmuja moje zlecenie do wykonania czegos. Przeciez maja mozliwosc powiedzenia NIE, za ta kase pocaluj mnie w... i bedzie okejos.

 

swiete slowa!!!!!!!!!!!!

 

to tak jak w Trainspotting, Spud podczas rozmowy o prace:

"I'm perfectionist. For me, it's the best or nothing at all. " :lol: :lol:

 

rowniez sie z tym zgadzam, dzisiaj zapytam nawet swoich budowlancow, co o tym mysla... bedzie wesolo - bo pewnie niewiele znowu zrobili z przyczyn od nich i mnie niezaleznych.

 

z innej beczki - jakie macie aktualnie ceny stryropianu FS15 i 20 ? U mnie ostatnio podrozalo i to znacznie FS15 na 119 pln/m3, a cena FS20 okolo 179 pln/m3

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj odebraliśmy pozwolenie na budowę - tylko 14 dni !!!

 

Jaka jest teraz procedura [dziennik budowy, ekipe i kierownika mam chwilowo nieobecny i niemogę sie poradzić] rozpoczęcia prac tzn. gdzie i co zgłosić ???

 

I druga sprawa ile płaciliście za założenie skrzynki prądowej ???

 

Szukam także namiarów na człowieka ze spychaczem do zdjęcia humusu, najlepiej żeby był z okolic Tyńca - Bielan.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Kuba Wilkoński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba poczekać do uprawomocnienia się decyzji (chyba miesiąc z tego co pamiętam) następnie zgłosić w Starostwie (ja tam zgłaszałam) rozpoczęcie budowy. Tam można zaopatrzyć się w dziennik- musi być ostęplowany przez organ wydający pozwolenie. Kierownik Budowy będzie uzupełniał wpisy. Następnie kupić tablicę informacyjną- przybić na budowie i rozpocząć pracę.

 

Misie koparkowi oststnio byli bardzi zarobieni ale jak się cofniesz kila stron wcześniej to ktoś ich szukał namiętnie i ma pełen wachlarz do wyboru :) Powodzenia

 

Za prąd płaciliśmy wg stawek energetyki. Za zamówione KW osobno (zamówiliśmy 15 X 120 zł +VAT) i siłę) oraz za montaż skrzynki ok 1000 zł. W sumie ok 3000.

 

Pozdr Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja sie nam uprawomocniła na miejscu gdyż podpisaliśmy deklaracje że nie będziemy wnosić odwołania !!!! :)))

Wg Pana ze starostwa prace możemy rozpocząć już dziś - choć za 14 dni mamy wpaść po dodatkową pieczątke.

 

ten 1000 zł to był za sam montaż bez ceny skrzynki i reszty materiałów ???

 

no to sie cafam w poszukiwaniu koparkowych !!!

dzięki

 

Kuba Wilkoński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołać od decyzji mogą się też inne osoby, którym ta decyzja się nie podoba np. sąsiedzi. To, że wam się podoba to ok. :) tak ma być ale teraz jest czas dla osób mających jakieś "ale" na wniesienie sprzeciwu. Jeśli zaczniecie szybciej a wpłynie sprzeciw moga być problemy :(

 

W kwocie 1000 zł jest koplet- skrzynka, robocizna, odbiór skrzynki itp.

 

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

dzisiaj niestety ekipa znowu nie przyszla, jednak nie robie jeszcze afery bo przynajmniej przedzwonili do Wojcia. Podobno przyjda jutro...-bede czekac :-?

 

Jakub - a zglosiles chcec rozpoczecia budowy - min 7 dni przed rozpoczeciem prac i zglosiles kierownika? Bez tego też nie mozesz rozpoczac budowy.

 

Co do slychacza - chcesz na pewno spychacz a nie koparke? Osobiscie radzilabym koparke. U nas robil Atlasem - wszysko ladnie szybko i przyjemnie - niestety koles chyba nie dziala na twoim terenie - ale mozesz przedzwonic - jest na liscie Dobrzyka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest teraz procedura [dziennik budowy, ekipe i kierownika mam chwilowo nieobecny i niemogę sie poradzić] rozpoczęcia prac tzn. gdzie i co zgłosić ???

 

Jak masz pozwolenie na budowe, to czy masz z tyłu przybitą pieczątkę o jej uprawomocnieniu?

(ja w dniu wydania pozwolenia dostałem od razu taką pieczątkę, gdyż u mnie był nowy-ważny

plan zagospodarowania przestrzennego i budynek postawiony wg. tego planu,

więc nie może być żadnych odwołań, po za tym nie ma tam gotowych budynków tylko inne w trakcie budowy ;) )

 

Jak odebrałem to pozwolenie w starostwie powiatowym na Podwalu to na tym samym pietrze w innym pokoju

pokazujesz to pozwolenie (uprawomocnione z pieczątką !!!)

i płacisz w kasie 6.5zł i wydają ci podbity dziennik budowy z nadanym numerem

(dajesz im też tam ksero tego pozwolenia)

 

Potem idziesz do Inspektoratu Budowlanego na Piłsudskiego (z oswiadczeniem kierownika i jego papierami

i jakims wypełnionym swistkiem, ktory dostaniesz przy wydaniu dziennika)

i kserem uprawomocnionego pozwolenia i składasz w pokoiku.

Po złożeniu, po 7 dniach mozesz dokonac pierwszego wpisu w dziennik budowy

(to jest bardzo ważne, żebyś nie miał wpisów z datą wcześniejszą niż po tych 7 dniach)

 

Wojty (właściwy 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytanie o skrzynkę było do mnie to ja wszystko załatwiałam podpisując umowę z energetyką. Zaznaczyłam, że montaż skrzynki będzie wykonany przez nich i mnie nic nie interesowało. Po ośmiu miesiącach chłopaki przyjechali z kopareczką i wpieli się do istniejącej sieci postawili skrzynkę i pojechali. To tyle.

Teraz będziemy podłączać kabel do domku, podpisze nam to elektryk z uprawnieniami. Następnie zgłosimy to w energetyce. Oni przyjadą, sprawdzą czy dobrze, założą licznik i puszczą prąd. Tak to u nas wygląda.

Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania taniego kabla 5X10 (czarnego)- musimy kupić ze 40 m.

 

Wojty Przynajmniej dobrze, że zadzwonił :-? Stempli niestety nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzynki: to zależy o co się pyta Kuba.

Czy o tzw. ZK (złącze kablowe) + skrzyneczka na licznik

stawiany najczęściej przez energetykę (i wtedy jest tak jak pisze Betty&M )

 

czy też chodzi o tzw. RB-tkę (rozdzielnie budowlaną), czyli miejsce gdzie będą

gniazdo na 230V i siła do której będzie podpinał np. betoniarkę, wiertarkę itp

podczas budowy (jest tam też różnicówka i np. jakieś inne bezpieczniki nadmiarowoprądowe)

 

Niektórzy takie gniazda mieli od razu w tej skrzyneczce gdzie jest licznik, ale np. u mnie

powiedzieli w Rejonie Energetycznym że teraz Energia Pro ma nowe przepisy

i nie pozwala umieścić gniazd w takiej skrzyneczce tylko obok trza postawić osobną

(np. kupioną allegro, jakąkolwiek żeby tylko tam deszczyk nie napadał) i elektryk

podłącza ją do tej głównej, która sobie np. stoi na granicy działki.

Po budowie zostanie ona odłączona i kabel podpięty już do wnętrza domu (a skrzyneczkę

będzie można dalej odsprzedać)

 

Betty&M też się cieszę ze zadzwonił, nawet nic nie powiedziałem :lol: - i dalej szukamy stempli

 

Wojty (właściwy 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sprecyzuje

u mnie stoi skrzynka [postawiona przez energetyke] do której ja mam teraz dostawić jeszcze jedną z licznikami [jak rozumiem] na pleckach której będzie wisieć wyjście na 220 i siłe.

Facet mi tłumaczył, że to już będzie robione jako docelowe a to wyjście przeniesie mi potem do domu.

 

i chce za to 2 tys ?

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty- współczuję... gość niepoważny jest- może zacznijcie szukać ekipy od etapu np. stropu- będziecie mieli przy tempie pracy p. Waldka mnóstwo czasu na znalezienie kogoś nowego- szkoda nerwów i waszego czasu na takiego farfocla :evil: nie piszę, żeby was dołować ale zaczynaliśmy w tym samym czasie - my też mieliśmy tygodniowy przestój z powodu prądu a w sobotę "idą" już nadproża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...