Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

i chce za to 2 tys ?

Ojj to chyba dość drogo.

Tak jak pisała Betty&M

 

cena skrzynki dwumodułowej (jeden moduł złącze kablowe (ten już Ty masz), drugi moduł dla licznika)

z wylaniem fundamentu pod obie i montażem z odbiorem

(wszystko robione przez ZE, po zaznaczeniu na umowie przyłączeniowej odpowiedniego kwadraciku,

że chce się żeby to było zrobione przez nich samych)

kosztowało mnie chyba 800zł+VAT i nic mnie więcej oprócz płatności nie interesowało.

 

Licznik i tak potem wstawia pracownik ZE (musi go zaplombować)

nawet jak będziesz miał prad na czas budowy to i tak bedziesz miał licznik (przynajmniej ja tak mam)

 

-do tej ceny Ty musisz jeszcze u siebie dodać: różnicówkę, gniazdo 230V, gniazdo siłowe, wyłączniki nadmiaroprądowe na oba gniazda

 

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znacie kogoś kto u nas umie robić beton architektoniczny?

yyyyyyy? :o

 

 

oooo!

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=45567&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=beton+architektoniczny

 

ale do środka czy na zewnątrz

 

Na Antoniego (w studiu mebli) widziałam elewację wewnątrz salonu wykonaną z idealnie gładkich płyt betonowych, w burym kolorze betonu. Do tego czerwona i (chyba) granatowa kanapa - coś pięknego. Na podłodze leżał dywanik w ciepłych kolorach. Całość bardzo fajna - nie taka straszna i nieprzytulna jak by się mogło wydawać.

W wątku który zacytowano padło zdanie że w Polsce trudno o dobrze wykonany beton dekoracyjny. Na Antoniego wyglądało to całkiem fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to będzie kostka granitowa tylko kiedy :o Gdzie kupić rolety zewnętrzne brązowe tanio.

Co do bloczków fundamentowych Vojty, u nas 3100 poszło :lol:

Co do ekip przestałam szybko liczyć ile ekip mąż pogonił, w końcu górę sam murował nawet jak krzywo to miał na kogo zwalić ale nieźle mu wyszło, mam zdolnego chłopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj 3000 to faktycznie duzo!!

 

No, a nasz murarz jojczal ze tak duzo ma do murowania :evil: (nie cale 2 000). A bloczki tez rozlozylscie wokol fundamentow, czy w jednym miejscu?

 

Ja tez znowu powrocilam do tematu rolet :D - zastanawiam sie nad nadprozami i systemem rolet... Przyznaje bez bicia ze w te klocki, a raczej rolety jestem zielona jak trawa na wiosne. Mialam juz koncepcje ulozona przez pol roku ze kupie zwykla nadproza a do tego rolety w systemie Be CLewaer, a teraz kierownik mi to wszystko zburzyl i powiedzial zebym najlepiej wylewala nadproza i kupowala rolety w perfekcie...

 

 

sama nie wiem co mam wybrac.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniej było o 17 chłopy schodziły z budowy a mój mąż wkraczał z 2 m poziomicą i zaznaczał co do poprawy, ale bestie inteligentne zaczęły se poziomicę pożyczać hahahha i sprawdzać i przypadkiem się wydało bo w inne miejsce odłożyli :) Generalnie ekipę miałam badzo tanią ale pilnować trza było.

My nie zatrudnialiśmy ekipy na całą budowę, umowa była taka sprawdzicie się to ugadamy się na kolejny etap, no to jeszcze ściany murowali, ale do stropu cenowo się nie dogadaliśmy i w końcu sam mąż z braćmi zrobił no i zrozpędu wylał słupki i wymurował ściany kolankowe.

A potem weszli nasi kochani dekarze 5 braci najporządniejsza ekipa jaką mieliśmy punktualni pracowali nawet w soboty itd, ale jak napisałam biznes rodzinny (bratowy) innymi prawami się rządzi bo pracują na siebie a nie dla obcych.

Tynkarze też byli nieźli, hydraulik choć polecany to ja nie polecam, posadzkarze dobrze pracowali ale narzekali przy tym tak jakby nie wiem za darmo robili.

Ocieplenie tanio ale miło. A teraz myślę o tym bruku i tynkach zewnętrznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi właśnie kończą tynki. Została obróbka okien, ale najpierw rolety których nie mogę się doczekać. Zaczynam podłogi, najprzód papa, a potem woda, co i centralny odkurzacz. Jeszcze nie wybrałam kotła, ani kominka (trudna sprawa).

Może mi ktoś powiedzieć ile płaci się za ocieplenie ścian z tynkiem na gotowo?? Potrzebuje jakiejś niedrogiej a solidnej ekipy.

No i te nieszczęsne wylewki. Ile płaci się za robote z miksokretem?? Też bym prosiła o namiar, chyba, że jest na liście Dobrzyka.

 

Wojty Jeśli chodzi o ekipe, to jakiś problemowy ten Pan Waldek. Nigdy nawet nie zastanawiałam się nad takimi drobiazgami gdzie ułożyć materiał. Ale to wynika z tego, że gdyby był Twój Wykonawca na budowie sam powiedziałby gdzie składować palety. Czyja to wina że go ciągle nie ma. :roll:

A jakbyśmy odwrócili sytuację. Np Ty mówisz Wykonawcy, że ma nie przychodzić na budowę przez 2 tygodnie. Ciekawe co On na to. Przecież to działa w obie strony. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po przerwie! - wy też nie mogliscie wejsc na forum przez caly weekend?? :o

 

Betka, ez - grymasnego mam wykonawce, co? Kiedys jak zaloze oficjalny albumik z budowy to wam pokarze jak slicznie staly i czekaly (grrr) bloczki na ekipe. Ale prawde piszac sadze ze to troche moj WOjcio ich rozpuscil - codziennie jezdzi do nich rano (o przed 8) i wieczorkiem i dopytuje sie czy czegos im nie potrzeba .. A moim zdaniem trzeba bylo zrobic "martwa krowe" :o - i nie zwazac na to co do niego mowia ;)

 

Ale chwilowo nie narzekam - w sobote byli i caly dzien murowali - mam juz polowe scian postawionych!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po przerwie!

Ja też tu zaglądałam przez weekend, ale cosik jakaś awaria była :D

Na szczęście znów wszystko hula, więc można wrócic do lektury :lol:

Słyszałam, że jest jakaś promocja na wełne Rockwol. Podobno tynki strukturalne są gratis. Muszę jutro to sprawdzic w hurtowniach.

 

Wojty

W takim tempie to już niedługo stropik będziesz miała wylany. Teraz to już szybko pójdzie. Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - w piękny poniedziałek - aż zal ze poniedziałek a nie piątek :(

 

Z poniedziałekiem a nawet juz piątkiem zeszłotygodniowym mamy problem - przeschły wylewki i wtargnęlismy w końcu na nie - o ile poddasze jest ok - o tyle parter jak dla mnie porazką. Wyskoczyły jakieś wrzody na posadce - takie punktowe bąble - wykonawca z którym na razie tylko przez telefon rozmawiałam twierdzi ze to powietrze i ze jak puknę to się wklęśnie- no nie za bardzo w to wierze- a puknę chyba mu w inne miejsce.

 

A ponadto tak jak sobie tą swoja machiną zacierali tak powstały takie łukowe smugi, które mają wyczuwalną różnicę poziomów pod reką -jak tak przejechać po nich - drobną ale wyczuwalną - wylewki miały byc tak zrobione zeby nie dawać wylewek samopoziomujących - a teraz to chyba nie jest do zaakceptowania taki wygląd.

 

Czy u was posadzki wyszły tak samo idealne jak np. tynki gipsowe?? - bo ja raczej takiego efektu sie spodziewałam - a najgorsze ze ten wykonawca był maks polecany i wylewki miały byc gwoździem całego programu- no to są - bo do innych elemetów nie miałam nigdy takich zastrzezeń co teraz. Jak u was wygladały te wylewki? - Co robic? Mamy jeszcze kasę z nim częściowo nie rozliczoną (zostało jednak niewiele tylko 800 PLN do zapłaty)- jakieś argumenty mam. Pytanie tez, jakie różnice na powierzchni są akcpetowane a kiedy juz nalezy dawać mase samopoziomującą? Pomóżcie swoja wiedzą pls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - w piękny poniedziałek - aż zal ze poniedziałek a nie piątek :(

 

Z poniedziałekiem a nawet juz piątkiem zeszłotygodniowym mamy problem - przeschły wylewki i wtargnęlismy w końcu na nie - o ile poddasze jest ok - o tyle parter jak dla mnie porazką. Wyskoczyły jakieś wrzody na posadce - takie punktowe bąble - wykonawca z którym na razie tylko przez telefon rozmawiałam twierdzi ze to powietrze i ze jak puknę to się wklęśnie- no nie za bardzo w to wierze- a puknę chyba mu w inne miejsce.

 

A ponadto tak jak sobie tą swoja machiną zacierali tak powstały takie łukowe smugi, które mają wyczuwalną różnicę poziomów pod reką -jak tak przejechać po nich - drobną ale wyczuwalną - wylewki miały byc tak zrobione zeby nie dawać wylewek samopoziomujących - a teraz to chyba nie jest do zaakceptowania taki wygląd.

 

Czy u was posadzki wyszły tak samo idealne jak np. tynki gipsowe?? - bo ja raczej takiego efektu sie spodziewałam - a najgorsze ze ten wykonawca był maks polecany i wylewki miały byc gwoździem całego programu- no to są - bo do innych elemetów nie miałam nigdy takich zastrzezeń co teraz. Jak u was wygladały te wylewki? - Co robic? Mamy jeszcze kasę z nim częściowo nie rozliczoną (zostało jednak niewiele tylko 800 PLN do zapłaty)- jakieś argumenty mam. Pytanie tez, jakie różnice na powierzchni są akcpetowane a kiedy juz nalezy dawać mase samopoziomującą? Pomóżcie swoja wiedzą pls.

 

u mnie nie było ani smug ani różnic poziomów tzn były ale zostały zeszlifowane w 2 miejscach różnice poziomów są akceptowalene do 5 mm na 2 m łacie resztę musi ci wyprowadzić kafelkarz albo parkieciarz

w sensie różnica pomiędzy 0 a 5mm są już takie misie które godzą sie 0-3mm

 

EZ sprawdź ceny w http://www.norta.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem - w Chrząstawie :)

http://www.pawana.abc.pl/

TARTAK I SKŁAD DREWNA

55-001 Chrząstawa Mała,

ul. Leśna 64

 

tel. 071/318-96-51

tel. kom. 0-694-439-832

tel. kom. 0-694-439-833

fax 071/318-96-51

 

Braliśmy drewno napodbitkę,deski i jakieś łaty - byli OK, ładne drewno

 

Dzięki BK

a tak swoją drogą to kiedy d-day

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zamiast malować wybraliśmy się na wczasy, w związku z tym jest opóźnienie :(

 

Tego nie wie nikt - a najgorsze jest to że mamy tylko prąd budowlany, i trochę strach uruchamiać na tym piec CO - więc trudno mieszkać bez ciepłej wody i kibelka (kibelek na razie na podłodze - nie wisi jeszcze na ścianie)

W ogóle to mamy na działce jeden wielki sajgon a w banku puste konto. Musimy zrobić ogrodzenie, z myślą o naszym synku który jest baaaardzo ruchliwy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zamiast malować wybraliśmy się na wczasy, w związku z tym jest opóźnienie :(

 

Tego nie wie nikt - a najgorsze jest to że mamy tylko prąd budowlany, i trochę strach uruchamiać na tym piec CO - więc trudno mieszkać bez ciepłej wody i kibelka (kibelek na razie na podłodze - nie wisi jeszcze na ścianie)

W ogóle to mamy na działce jeden wielki sajgon a w banku puste konto. Musimy zrobić ogrodzenie, z myślą o naszym synku który jest baaaardzo ruchliwy :roll:

za ile chcesz zrobić ogrodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za więźbę płaciłam 620 zł za kubik - mniejsze średnice krokwi, 650 duże, a łaty 680 zł do tego impregnacja ciśnieniowa 100zł za kubik. No ale ceny mogły się pozmieniać. Może Wojty powie coś na ten temat, bo pewnie niedługo kupi albo już kupiła.

Ja kupowałam w maju. Acha, ale transport spod Wielunia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...