Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Woprz koło Ciebie jest dobry tartak, pan nazywa się Jarocha, ma naprawdę dobre drewno. Mieliśmy z różnych źródeł, ale jego było najlepsze i najdroższe, ale tak musi być, niestety.

 

ja potrzebuję drewno na konstrukcję drewutni więc nie musi być prima sort bo jak zacznie się rozwalać to ją spale :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam. BK nie bardzo rozumiem dlaczego nie można uruchomic pieca na prądzie budowlanym. Czy to jest prowizorka ze skrzynki zew. doprowadzona przedłużaczem,czy prąd na stałe z gniazdkami wew.a tylko z nazwy jest budowlany (bez odbioru)?. Jak planujesz się ogrodzić i jak z wjazdem na posesję(jaka brama wjazdowa). Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie odbioru jeszcze nie ma, a prąd jest z przedłużacza, pomimo tego że jest skrzynka. Chodzi o ryzyko ewentualnych przepięć. Dla pieca mogą być zabójcze.

 

Czy zakładanie drzwi wewnętrznych generuje dużo kurzu i brudu? Porta nawaliła, a my musimy malować i zakładać podłogi.

Ogrodzenie chcemy z siatki, a od frontu robimy fundament pod docelową bramę. Od frontu będzie drewniane (kiedyś, może )

 

Siatkę mam w cenie 7 zł za 3 mm ocynk, oczko 5x5, słupki po 19 – 20 pln.

 

Brama będzie przesuwna, może kiedyś z napędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

U nas w ubiegły weekend zakładali drzwi zewnętrzne i jedne wewnętrzne i moim zdaniem dużo brudu nie było. Chociaż my jesteśmy na takim etapie, że nie bardzo byłoby go widać :D Ale jeśli masz dobre wymiary otworów na drzwi (nie za małe, żeby nie było podkuwania), to raczej pójdzie sprawnie i nie powinno się nabrudzić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć cześć grupo! Już wiem ze na wakacje za 30lat kiedy spłace kredyt wybiorę sie na koniec sierpnia- od lat sprawdza sie zasada że gdy biednym dzieciom czas iść do szkoły to nagle wyskakuje maks fajna pogoda i aż żal po dwóch miesiacach zimna i deszczu ubierac sie w mundurek (ktory oczywiscie jest prehistorią ) i siedzieć prościutko w ławeczce (co tez jak sie domyslam jest obecnie prehistorią)

 

Kochani podpowiedzcie prosze tak z grubsza ile kosztuje m2 wylewki samopoziomującej?? Przez fuszerkę na wylewkach zamierzam swojego pseudo majsra potraktować jej kosztami - ale nie robiłam przymiarki jak do tej pory i nie wiem jakie to koszty. Chodzi otaka zwykłą ale i o elastyczną na podłogówkę. Będę baaaardzo wdzięczna za info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! - tylko na chileczke :D:D

 

A mi jutro klada juz nadproza!!! :o

Zamet na budowie jest nieziemski - w ostaniej chwili dowiedzialam sie ze system BeClever sa do... i zebym sie zdecydowala na inne rozwiazanie - tia tylko jakie???

 

Jakie macie w tej kwestii doswiadczenie - co polecacie??

 

Jesli macie dobry pomysl to sie nim podzielcie, a jak wam sie przypomni ca kilka dni to juz lepiej nie mowicie i zamilknijcie na wieki - oczywiscie w tym temacie...;)

Ostatecznie bede wylewala na budowie - (tylko w kilku oknach chce miec rolety)

 

DO tych co maja wykusz i rolety - dawaliscie tez rolety w wykuszu (ja

chce miec tylko witryny i boje sie ze nie bede miala jak umyc rolet... :-?

 

mmarysia - ja mam podobne odczucia co do urlopu- chybawybior sie po splacie kredytu, czyli za lat..... Ju cale zycie chyba bede spezac urlopy na ogrodku przez domem, moze nie bedzie az tak zle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty- ja mam rolety w wykuszu. Okno środkowe jest stałą witryną. Zresztą witryną tez jest większa część okna tarasowego. Plan przy decydowaniu sie byl taki ze będziemy jakoś - ale w praktyce tego jeszcze nie spawrdziłam -wyciągac z prowadnic płaszcz rolety. Gdzies ktos na forum o tym pisał. Raz na rok sie pomorduję.

 

Wojty- gdzieś nie doczytałam - co to jest to Be Clever?????

 

 

Kochani - to jak z tymi wylewkami samopoziomującymi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty- gdzieś nie doczytałam - co to jest to Be Clever?????

To jest system rolet na okna http://www.beclever.com.pl

Myśleliśmy pierwotnie o nim, gdyż wymaga tylko umieszczenie nadproża o 20 cm wyżej niż okno i potem już razem z oknem jest zintegrowana roleta (taka przyjeżdza od sprzedawcy okien).

Ale żeby nie było za łatwo i przyjemnie, ostatnio kierownik stwierdził ze przez takie rolety to bedzie nam nieźle wiało i proponuje albo takie do której wylewa się tylko jedną eLke (zazbrojoną wylaną tylko od "wewnętrznej" strony, dostęp do skrzynki jest od spodu od strony zewnętrznej), albo jakowyś inny system który wstawia się pod nadprożem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty- tak pobieżnie na to patrząc - to wychodzi na to że to cos podobnego do RKS - o tym było wiele i faktyczie są opinie o przemarzaniu. Ja sie z tego nie doktoryzowałam - ale jak pojawiła sie moze i nie koniecznie poważna ale jednak obawa o przemarzanie to zmienilismy na tzw. Integro- czyli mam właśne nadproze L i do tego przychodzi kaseta do ktorej mam dostęp od zew. - to chyba nie jest takie straszne bo zamierzam tam gmerac rzadko a wolę nie mieć kłopotu z przemarzaniem- to wybór dość intuicyjny. W twoim przypadku jest chyba inny problem. Przy wykuszu- choc zależy jaki on jest - bo ja mam bez słupków murowanych cały wykusz to łamane okno- nie mozna zastosować wew. kaset ( w lini muru) bo nie schodzą sie tak jak tzreba pod kątem - to był dla nas kolejny argument na rolety zew. ich kasety przy ocieplenie zupełnie będą niewidoczne. Ale jesli masz wykusz z otworami odzielnymi na każde pojedyńcze okno - to chyba ten kłopot odpada. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zmienilismy na tzw. Integro- czyli mam właśne nadproze L i do tego przychodzi kaseta do ktorej mam dostęp od zew...

 

Właśnie jak Tobie robili nadproża pod te Integro? Gotowe dwie L19 dali i otwór okienny miałaś wyższy na skrzynkę potem,

czy też musieli zbroic, szalować i wylewać taką jedną eLkę od strony wewnętrznej muru

i do niej jest potem doczepiana kaseta (dopiero na etapie montażu okien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty - nie wiem czy nie namieszam ale to bylo jakos tak - ze byly dwie L - jedna na takiej wysokosci jak powinien byc otwór okienny - druga - zew. obrócona i podniesiona wyżej- w kąt ktory powstał dawana była później kaseta. Miedzy tymi L-kami powstała dziura i to ona byla szalowana i dolewany był beton.

 

Rolety braliśmy z firmy Ideal - jesteśmy z jakosci zadowoleni z obsługi tez - ale w praktyce dopiero sie wszytsko okaze bo na razie tylko czasem do wietrzenia używamy tych rolet. Gdy bylismy na etapie naprozy - przyjechał do nas na budowe szef tej firmy i wszystko wyjaśnił naszemu wykonawcy- jak przygotować nadproza pod te kasety.

 

 

http://www.ideal-rolety.pl/gfx/roleta-integro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety braliśmy z firmy Ideal

Dzieki za namiar :D właśnie mają mi przefaksować sposób budowy nadproża pod ich rolety 8)

Cześć,

Wojty podeślij ten dokument jak dostaniesz, jest ciekaw tego bardzo. Ja właśnie dzisiaj przerabiałem temat rolet i okien z ich potencjanym wykonawcą. Po krótkiej rozmowie już wiedziałem, że RKS-y to nie jest dobry pomysł (i bardzo dobrze bo u mnie byłoby już za póżno na ich montaż - nadproża już wmurowne dobry miesiąc). Po opowieściach nt kolejnych systemów jedynym słusznym okazał tak jak u mmarysi tzw. Integra. O to czy będziemy chcieli mieć rolety odpowiednio wcześniej pytał kierownik i ustalił z wykonawcą że na potrzeby założenia rolet podnosimy nadproża o jedną warstwę bloczków. Tak też zostało zrobione - zwykłe L-ki tyle że podniesione o jedną warstwe. Dzisiaj specjaliści od rolet stwierdzili, że wszystko jest ok. otwory pod okna i rolety są ok, nie będzie żadnego problemu z założeniem. Największy otwór w wykuszu będzie witryną ale już boczne będa normalnymi oknami. Też zastanawialiśmy się jak to będziemy myć - z zewnatrz chyba tylko, a że to parter to mam nadzieje że nie będzie to strasznym problemem

 

Teraz mamy problem z oknem w lukarnie - trójkątne czy prostokątne -oto jest pytanie ? Prośba do posiadaczy trójkątnych - jesteście zadowoleni? jak rozwiązaliście problem zasłaniania takiego okna? -bo umnie to będzie łazienka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...