Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wojty z tego co pamiętam też budujesz z silikatów- ile cm? i czym planujesz ocieplać i jak grubo ?

silikaty Teodory T25 + ocieplenie 15cm (chciałoby się wełnę, ale na co będzie stać to zobaczymy w przyszłym roku)

 

...Po krótkiej rozmowie już wiedziałem, że RKS-y to nie jest dobry pomysł (i bardzo dobrze bo u mnie byłoby już za póżno na ich montaż - nadproża już wmurowne dobry miesiąc)...

...Po opowieściach nt kolejnych systemów jedynym słusznym okazał tak jak u mmarysi tzw. Integra...

...że na potrzeby założenia rolet podnosimy nadproża o jedną warstwę bloczków

hmm.. z tego co widzę to dla rolet systemu Integra to własnie nadproże musi być tak wyprofilowane pod kasetę jak to opisywała mmarysia

 

anndy: co do dokumentu to daj na priva jakis numer faxu to ci go jutro przefaksuję (to jest tylko jedna poglądowa kartka), albo uda mi sie go zeskanować jutro to moge mailem

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz, obok Jarochy jest inny tartak, tam drewno jest tańsze. Skąd masz projekt drewutni, my też musimy wybudować, dużą i ładną.[/b]

 

no sam sobie zrobiłem .... będę budował razem z sąsiadem na ogrodzeniu

już ułożyliśmy obrzeże 7,5x1 m drewutnia będzie trochę mniejsza ale chodzi o to żeby woda ściekająca z dachu nie robiła dziur w trawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy czyta to jakis ciesla, ktory chcialby zrobic daszek nad wejsciem?

Sama konstrukcja, wielkosc okolo 3m x 1,5m wszystkie materialy czekaja.

Tak naprawde to pol dnia roboty.

 

A moze grupa ma namiar na kogos takiego?

 

Pozdrawiam

 

Maciej

tel. kontaktowy 606815673

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Czytuje Was od dawna. Teraz chcialabym skorzystac z Waszej wiedzy. Przyznaje że powalają mnie niektóre rewelacje "moich" fachowców i po prostu musze z kimś to konsultować. Jesteśmy na etapie instalacji i wykończeniówki i to właśnie nas wykańcza. Parę ekip na budowie każda krytykuje to co robi poprzednia i głosi odmienne teorie. Budowę zaczęliśmy w kwietniu i już chcielibyśmy się wprowadzić a tu taki galimatias i ciągłe "obsuwy"... bo " ja nie będę robił dopóki ten... nie zejdzie " itp itd

Proszę o namiary "na stolarza z bajerami bluma" który może zrobić coś z katalogu. Ktoś o tym pisał parę stron dalej i jeśli macie to jakies info o ogrzewaniu ściennym - fachowców z Wrocławia lub okolic?

Czy ktoś z was dał się "zrekuperować"?

Pozdrawiam

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub - polecam silikaty, zastanów się czy teodory czy silka, teodory troche krzywe, ale z kolei tanie :)

 

cegła solidna, ciężka, przekonująca - trudno to w rękach utrzymać, materiał solidny, ale musisz ocieplić przed zimą, bo chłonie wodę jak gąbka.

my ocieplaliśmy styropianem - nie ma sensu wełną bo wychodzi dużo drożej. Takie jest nasze zdanie. No i mamy mechaniczną wentylację, rekuperator też mamy :) więc na wszelkie pytania będziemy chętnie odpowiadać po jego uruchomieniu.

 

stolarz z blumem - to dla mnie robi kuchnię. Kuchnia wjeżdża za tydzień, dwa, więc wtedy będę wiedzieć jak wyszło :)

Mogę podać namiary na priva - ale z zastrzeżeniem że jeszcze nie oceniłam efektów pracy - koleżanki zamawiały meble i są zadowolone. Dodatkowo chcemy zamówić meble (jeśli tak to można nazwać) do łazienki - dębowy blat i szafkę, też z dębu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wszystkich wieczorowo. Mogę z pewna niesmiałoscia zakomunikowac ze pojawila sie umnie ponownie ekipa na budowie. Przypadek Wojtego. Ale przyczynana chyba nie lezy w tym, ze zabrali sie za inna robote ale w tym ze nastapil chwilowy rozpad ekipy. Chyba byli nad morzem wszyscy albo tylko fizyczni. W kazdym razie cos sie zaczelo dziac.

 

Ale zeby nie popac w euforie to wlasnie dzisiaj dowiedzialem sie ze moj spec od dachu (wiezba+dachowka+rynny) rozmyslil sie. Chcialem sie z nim omowic na weryfikacje zapotrzebowania na drewno no i spanikowal. Przyczyny nie podal, a calos skomentowal NIEAKTUALNE. Myslalem ze go zjem przez telefon. Po 3 m-cach uzgodnien taki numer. Niech mi ktos powie ze w Polsce jest bezrobocie.

 

I tu mam prosbe do wszystkich czy macie namiary na ekipe od dachu. Robota bedzie u mnie gdzies za 1,5 do 2 m-cy. Prosze o sprawdzone namiary bo chcialbym uniknąc zalamania z dachem jakie przytrafilo sie Kasztance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...