Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Z podnoszeniem ścian kolankowych moim zdaniem trzeba ostrożnie. Widziałam już moją Irmę z podniesioną ścianą kolankową i wygląda ohydnie :-? Wszystko dlatego, że są zachwiane proporcje i to co wygląda w projekcie ładnie w rzeczywistości po podniesieniu jest śmieszne. Taki dom zazwyczaj wygląda jakby miał za mały daszek i za wysokie ściany. Można oczywiście zastanowić się na wydłużeniem dachu żeby to było proporcjonalne ale dacie radę zmierzyć się z projektowaniem domu? Aby miał smak i wygląd?

 

Zawsze zastanawiam się oglądając takie "podniesione" domy czy nie można poszukac innego, większego domu zamiast "przerabiać" mniejsze domki?

 

Piszę tak ponieważ jestem zdecydowanym przeciwnikiem podnoszenia "ścianek kolankowych" :D Ile razy musieliśmy się tłymaczyć :o dlaczego nie chcemy podnosić naszego dachu i uzyskać dodatkowo 100 m2. Ja chcę dom 120 m a nie 200 m :)

 

Tylko proszę mnie nie napadać :wink:

 

masz racje moze to wygladac conajmniej dziwnie

my mielismy zaprojektowane od poczatku i wszytsko jest dopasowane

 

ale z drugiej strony mysle ze podniesienie sciany o 2 pustaki chyba nie burzy wizerunku domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dla wielu ten rząd dachówek, dłuższe krokwie, dodatkowe łaty itp. to zbędny wydatek i wtedy nie jest ok.

 

 

no zgdza się z ty tylko że to propozycja dla tych co chcą nie dla tych co nie chcą

z całą pewnością rzecz nie tylko w powierzchni podłogi ale również w powierzchni użytkowej a ta zaczyna się od 1,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasztanka widzę, że tylko my na tym forum :) wszyscy się gdzieś zakamuflowali :)

 

Miałam nadzieję, że sobie podyskutujemy na temat ścianek kolankowych. Jeśli nie jest to temat zagrzewający do dyskusji to zadam inne pytanie:

 

Jak myślicie jakie koszty należy założyć aby dokończyć budowę naszego domu (130+20 garaż/m2)

 

Obecnie stan surowy - otwarty

 

Do wykonania:

- instalacje (elektryczna, wodn.-kana)

- ogrzewanie (instalacja, piec, butla)

- kominek

- stolarka (okna, drzwi)

- posadzki, tynki

- ocieplenie budynku + tynk

- ocieplenie stropu (wełna)

- położenie płyt g-k na suficie

- podłogi docelowe (gres, parkiet)

- umeblowanie kuchni, jadalni

- łazienka- armatura, kafle

- salon kanapy

- szambo

- przyłącze wody

 

Proszę o podawanie mniej więcej przybliżonych wartości

 

Takich abym nie spadła z krzesła

 

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasztanka widzę, że tylko my na tym forum :) wszyscy się gdzieś zakamuflowali :)

 

Miałam nadzieję, że sobie podyskutujemy na temat ścianek kolankowych. Jeśli nie jest to temat zagrzewający do dyskusji to zadam inne pytanie:

 

Jak myślicie jakie koszty należy założyć aby dokończyć budowę naszego domu (130+20 garaż/m2)

 

Obecnie stan surowy - otwarty

 

Do wykonania:

- instalacje (elektryczna, wodn.-kana)

- ogrzewanie (instalacja, piec, butla)

- kominek

- stolarka (okna, drzwi)

- posadzki, tynki

- ocieplenie budynku + tynk

- ocieplenie stropu (wełna)

- położenie płyt g-k na suficie

- podłogi docelowe (gres, parkiet)

- umeblowanie kuchni, jadalni

- łazienka- armatura, kafle

- salon kanapy

- szambo

- przyłącze wody

 

Proszę o podawanie mniej więcej przybliżonych wartości

 

Takich abym nie spadła z krzesła

 

Betty

Cześć wszystkim,

Ja też tu jestem. Betty w zeszłym tygodniu w końcu z bliska (a nie jak zwykle z samochodu) pooglądalismy sobie Twój dach. Ładnie wygląda, pózniej oglądaliśmy jeszcze podwójne S Braasa czarna z powłoka Lumino. No i mieliśmy dylemat. Ale pózniej zobaczyliśmy znowu dach, który podobal nam się zawsze - jesienny liść Robena - i stwierdzamy to jest to.

Jednak pierwsze wybory są słuszne. Mam nadzieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy witam! Nic się nie chwaliłeś, że byłeś u nas :) Dobrze, że wybór dokonany :) Tak trzymać! To taka ciapkowana dachówka nie? Zdaje się, że ktoś z forum ma ją na dachu :) Albo oglądałam albumy forumowiczów i tam ją widziałam....

 

kasztanka a gdzie zdjęcia?

Nie pisałem że byłem bo ja cięgle zalatany jestem ale dzisiaj trochę spokojniej to i się chwalę:)

Tak tak Jesienny liść to taka ciapkowata dachówka (właśnie ta jej ciapkowatość spowodowała że na chwilę w nią zwątpiliśmy ale już wszystko ok :)), w Nadolicach jest parę domów z takimi dachami, a najbliżej to w św.Katarzynie i Siechnicy mozna takei znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki

dot. naszego lokalnego rynku

ile kosztuje załatwienie tzw. formalności czyli od stanu mam działkę nie mam czasu do mam załatwione wszytkie papiery (mapki, pozwolenia, uzgodnienia) i dziennik budowy w ręku

 

i czy znacie takich ludzi

 

~2kPLN + opłaty za projekty przyłączy (chyba ~ 600) + nie pamietam co, ale robił to geodeta (~700). Kilka papierków (zapewnienie o dostawie energii, wody, wypis z ewidencji gruntów i mapka do celów opiniodawczych) załatwiałem sam ale nie było to strasznie czasochłonne (w sumie ok. 5godz)

Znamy takich ludzi - mój kierownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...