Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pozwoliłem sobie założyć wątek o działkach budowlanych w Waszych/Naszych okolicach - "GRUPA Wrocławska - działki"

 

Ktokolwiek widział lub wie coś o działkach na sprzedaż proszony jest o zostawienie wiadomości w tym wątku.

 

Z góry dziękuję.

 

 

moze jakis link coby szybciej bylo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba - kto mi przypomni, jak się załatwia dokumenty do odbioru? Bo było, a nie zapisałam i nie pamiętam :oops:

 

Co do dodatkowego rzędu bloczków - dodałam jeden, i już zaburzyło proporcje domku , niestety. Bezkarnie takich rzeczy się nie robi. Do tego, domek podnieśliśmy, a to też zaburza jego harmonię - chciałam domek parterowy, siedzący mocno na ziemi, a wyszedł dom jak wszystkie - z cokołem na trzy cegły, a od ogrodu mocno podniesiony ponad teren :-?

 

Następny będzie zupełnie inny ...

 

Betty&M - masz zupełną rację - albo budować dom duży albo mały, nic pośrodku. Domy z kopertowym dachem z podniesioną dużo ścianą kolankową wyglądają nienajlepiej - chyba, że projektant coś z tym zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba - kto mi przypomni, jak się załatwia dokumenty do odbioru? Bo było, a nie zapisałam i nie pamiętam :oops:

 

Co do dodatkowego rzędu bloczków - dodałam jeden, i już zaburzyło proporcje domku , niestety. Bezkarnie takich rzeczy się nie robi. Do tego, domek podnieśliśmy, a to też zaburza jego harmonię - chciałam domek parterowy, siedzący mocno na ziemi, a wyszedł dom jak wszystkie - z cokołem na trzy cegły, a od ogrodu mocno podniesiony ponad teren :-?

 

Następny będzie zupełnie inny ...

 

Betty&M - masz zupełną rację - albo budować dom duży albo mały, nic pośrodku. Domy z kopertowym dachem z podniesioną dużo ścianą kolankową wyglądają nienajlepiej - chyba, że projektant coś z tym zrobi.

 

a moze Beatko nawiez sobie ziemi-te bedziesz miala dom siedzacy w ziemi :)

 

duzy dom maly dom- to pojecia wzgledne dla kazdego cos innego :)

okaze sie podczas mieszkania :)

 

my mamy 150cm kolankowa-zaprojektowana tak od poczatku i jest bardzo ładnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa

tyle że nikt nam nie mówił że nawożenie takich ilości ziemi to parę tysięcy złotych ...

 

Już samej ziemi mamy za ok 1000 PLN a jeszcze trzeba dowieźć :-?

 

Co do wielkości domu - ja chciałam możliwie jak najmniejszy, nie znoszę sprzątać

 

Ale jasne, fajnie byłoby mieć sypialnię 40 m2 z kominkiem ...

Albo hall w którym jest miejsce na saunę ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa

tyle że nikt nam nie mówił że nawożenie takich ilości ziemi to parę tysięcy złotych ...

 

Już samej ziemi mamy za ok 1000 PLN a jeszcze trzeba dowieźć :-?

 

Co do wielkości domu - ja chciałam możliwie jak najmniejszy, nie znoszę sprzątać

 

Ale jasne, fajnie byłoby mieć sypialnię 40 m2 z kominkiem ...

Albo hall w którym jest miejsce na saunę ...

 

Pozdrawiam

 

hehehe bez przesady

my tworzylismy projekt z architektem

ustalalismy jedna wersje-po tygodniu okazalo sie za zapomnielismy jeszcze io tym i o tym ...... dopiero po kilku miesiacach doszlismy do sedna :) wyszlo 220m2 z garazem -mysle ze w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wyszło 140 m plus garaż.

Od etapu okien poszła masakryczna kasa. Na pewno więcej niż te 150 tys o których pisaliście. 150 tys to samo wykończenie już po instalacjach i oknach. A i tak może nie wystarczyć.

Więc teraz bardzo się cieszę że nie muszę tych kilkudziesięciu metrów więcej wykańczać, malować, pokrywać płytkami, panelami etc. bo po prostu nie wystarczyłoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wyszło 140 m plus garaż.

Od etapu okien poszła masakryczna kasa. Na pewno więcej niż te 150 tys o których pisaliście. 150 tys to samo wykończenie już po instalacjach i oknach. A i tak może nie wystarczyć.

Więc teraz bardzo się cieszę że nie muszę tych kilkudziesięciu metrów więcej wykańczać, malować, pokrywać płytkami, panelami etc. bo po prostu nie wystarczyłoby.

 

 

no tak wszystko kosztuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki- potwierdzacie to co myślę na temat podnoszenia ściany kolankowej- najlepiej nie "gmerać" :wink: i nie ulepszać. Mamy 80 i tak zostanie :lol:

 

Kiedyś poważna poznańska firma budująca domy pokazała nam dom swojej produkcji z powiększonym poddaszem o jakieś 20 m2 (w stosunku do projektu - który też nam pokazali).

Żona zakazała mi jakichkolwiek kontaktów z ta firmą.

 

Rozpacz ogarnia człowieka ..... metry, metry .... zero wyglądu.

 

 

Warto byłoby ku przestrodze zamieścić kilka takich zdjęć na forum ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki- potwierdzacie to co myślę na temat podnoszenia ściany kolankowej- najlepiej nie "gmerać" :wink: i nie ulepszać. Mamy 80 i tak zostanie :lol:

 

Kiedyś poważna poznańska firma budująca domy pokazała nam dom swojej produkcji z powiększonym poddaszem o jakieś 20 m2 (w stosunku do projektu - który też nam pokazali).

Żona zakazała mi jakichkolwiek kontaktów z ta firmą.

 

Rozpacz ogarnia człowieka ..... metry, metry .... zero wyglądu.

 

 

Warto byłoby ku przestrodze zamieścić kilka takich zdjęć na forum ....

 

 

moj sasiad podniosl sciane o 2 pustaki -dom wyglada super! nie zauwazylam zeby byl jakis niewymiarowy !!!!!!!!!!!!

 

a moze zona zakazala ci kontaktow z ta firma z innych powodow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki- potwierdzacie to co myślę na temat podnoszenia ściany kolankowej- najlepiej nie "gmerać" :wink: i nie ulepszać. Mamy 80 i tak zostanie :lol:

 

Kiedyś poważna poznańska firma budująca domy pokazała nam dom swojej produkcji z powiększonym poddaszem o jakieś 20 m2 (w stosunku do projektu - który też nam pokazali).

Żona zakazała mi jakichkolwiek kontaktów z ta firmą.

 

Rozpacz ogarnia człowieka ..... metry, metry .... zero wyglądu.

 

 

Warto byłoby ku przestrodze zamieścić kilka takich zdjęć na forum ....

 

 

 

moj sasiad podniosl sciane o 2 pustaki -dom wyglada super! nie zauwazylam zeby byl jakis niewymiarowy !!!!!!!!!!!!

 

a moze zona zakazala ci kontaktow z ta firma z innych powodow?

 

Im mniejszy dom tym bardziej widać zmiany. Może to było powodem.

Projekt projektowi nie równy.

 

A co masz na mysli sugerując że były inne powody w kontaktach z tą firmą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba - kto mi przypomni, jak się załatwia dokumenty do odbioru? Bo było, a nie zapisałam i nie pamiętam :oops:

 

zacznij od inwentaryzacji geodezyjnej - i to chyba nawet nie ma co czekać o ile już masz wszystko na zewnątrz zrobione (tzn. ocieplenie i przyłącza), a to może trwać i miesiąc zanim geodeta to zrobi...

 

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=812375&highlight=#812375

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mogę służyć za "wykrywacz podniesionych bezkarnie ścian kolankowych" :) :) :) Nigdy nie wiadomo czy jeden rząd nie zburzy układu bryły. Moim zdaniem 90% domów wygląda gorzej po samowolnych zmianach w projekcie.

 

BK ale wcześniej pisałaś, że nie możesz się np. oprzeć kaflom za np 100 zł/m2 itp.

Nie patrzę na stan konta tylko zamykam oczy i kupuje płytki, inaczej z rozsądku nigdy bym takich drogich nie kupiła

Ja muszę się oprzeć takiej pokusie spróbuję się zmieścić w owych 150 tyś zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - geodeta właśnie zaczął działać.

 

Pytanie do dobrzykowice - jak namierzyć firmę instalującą stałe łącze do netu? kiedyś miałam ich adres, niestety nie mogę ich znaleźć w żaden sposób, nawet Google nie daje rady :roll:

Proszę o jakiekolwiek wskazówki jak ich znaleźć.

 

Dzieki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...