Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

może interesuje Cię http://www.chello.pl bezprzewodowy internet?

 

z czego wynika że to bezprewodowy?

 

wpisałem adres i dowiedziałem się że chello nie jest dostępne w mojej okolicy. Potem była możliwość że jak się pojawi to powiadomią, zaczynam wypełniać następny formularz. I tam jest pole wymagane 'telefon stacjonarny' :-)

 

A u mnie nie ma... i nie będzie...

 

w końcu komu by się chciało ciągnąć infrastrukturę do osiedla 50 nowych domów jednorodzinnych...

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki - geodeta właśnie zaczął działać.

 

Pytanie do dobrzykowice - jak namierzyć firmę instalującą stałe łącze do netu? kiedyś miałam ich adres, niestety nie mogę ich znaleźć w żaden sposób, nawet Google nie daje rady :roll:

Proszę o jakiekolwiek wskazówki jak ich znaleźć.

 

Dzieki

Pozdrawiam

 

Witam!

 

Przylaczam sie do porsby BK. Moi sasiedzi jesli dobrze pojdzie prowadza sie juz za 1-2 miesice i juz rozgladaja sie za laczem internetowym...

 

A tak sowoja droga to tak sie ostanio zastanawialam czy w nowym domku bede w ogole potrzebowala "łaski" tepsy czy Dialogu... I tak wszyscy dzwonia teraz do nas na komorke (polaczenia sa naprawde teraz tanie) . Poza tym mam teraz Dialog, a on raczej w wioski nie inwestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polanka masz rację - potrzebny jest kabel tutaj telewizyjny :-?

 

wojty łaski Dialogu na wiosce nie dostąpisz :) sprawdziłam możliwości techniczne- pracuję tu :) przykro mi :lol:

 

Stacjonarny telefon do szczęścia faktycznie nie jest konieczny. W dobie komórek to już raczej zbędne koszty ale internet jest konieczny!!!! Dlatego trzeba mieć linię aby sobie folgować do woli. Zostaje jeszcze rozglądnięcie się za operatorami, którzy proponują internet drogą radiową :) Zabieram się do dzieła- może znajde u siebie jakieś informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak,

bez problemu mozesz mieć dialog czy tepsę po radiolinii - sąsiedzi mają. Wprawdzie jest to bardzo niewygodne, przy złej pogodzie etc, a internet po modemie jest generalnie raczej nie do przyjęcia, ale jest. neostrada - drogie - nie wiem czy daje możliwość korzystania z netu non stop. Jak pracuję to korzystam ze słowników internetowych, nieraz po 12 i więcej godzin na dobę więc net musi być non stop. CHyba tylko stałe łącze załatwiłoby sprawę. Wiem że w Kamieńcu, dobrzykowicach i Gajkowie nie ma z tym problemu tylko nie pamiętam namiarów na firmę :roll:

 

Ja w przyszłym tygodniu mam tepsę po radiolinii, a kabel już budują - może bedzie na zimę może na wiosnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak,

bez problemu mozesz mieć dialog czy tepsę po radiolinii - sąsiedzi mają. Wprawdzie jest to bardzo niewygodne, przy złej pogodzie etc, a internet po modemie jest generalnie raczej nie do przyjęcia, ale jest. neostrada - drogie - nie wiem czy daje możliwość korzystania z netu non stop. Jak pracuję to korzystam ze słowników internetowych, nieraz po 12 i więcej godzin na dobę więc net musi być non stop. CHyba tylko stałe łącze załatwiłoby sprawę. Wiem że w Kamieńcu, dobrzykowicach i Gajkowie nie ma z tym problemu tylko nie pamiętam namiarów na firmę :roll:

 

Ja w przyszłym tygodniu mam tepsę po radiolinii, a kabel już budują - może bedzie na zimę może na wiosnę

 

dobrzyk kidys wspominal ze nadajnik internetowy jest na szkole w Kamincu.... wiec pewnie i do Gajkowa dochodzi sygnal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty w Kamieńcu jest też nadajnik Dialogu, ale zapchany :( nie da się wpiąć telefonu a o internecie trzeba zapomnieć.

 

W ogóle patrzyłam na dostępne zasoby w radiodostępie- zajętość 99%. Trzeba mieć wielkie szczęście aby się wcisnąć w wolny port :cry:

 

Dlatego ja sie juz psychicznie (i finansowo) przygotowalam - telefon - komórka, a internet przez wi-fi (chyba tak to sie powinno pisac) - jakby nie bylo do nadajnika na szkole mam gora 1 000m :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do ścian klankowych. W Kamieńcu jadąc po głównej od strony Wrocławia po lewej stronie, gdzieś w połowie wsi stoi wystawiony na sprzedaż żółty domek kryty karpiówką z dobudowanym garażem, byłby całkiem ładny, gdyby nie podniesiona ściana kolankowa. Teraz wygląda jakby zamiast dachu miał kapelusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę bez sensu ta dyskusja o ściance kolankowej

generalnie nie polecam żadnego ruchu w konstrukcji i proporcjach budynku bez przemyślenia, przeliczenia, przerysowania i przedyskutowania z architektem.

dużo rzeczy da się s... przesolić powiem więcej dużo rzeczy da się tak właśnie zepsuć bez zmian w konstrukcji budynku. Wystarczy niedopasować domu do działki albo koloru dachu do koloru okien

 

ale nie martwcie się może być jeszcze gorzej

może wam zabraknąć kasy, nerwów, pomysłów a co najgorsze odwagi żeby budować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli ktos planuje zrobic sobie ogrodzenie metalowe to radzę wybrać się do firmy Astel na ul Strzegomskiej (przed nowym wiaduktem po lewej stronie).Ceny materiałów są 100% mniejsze jak w Castoramie a wybór prętów ,grotów,zawijasów,koszyczków bez porównania większy.Można się targować.Szkoda że wcześniej nie dowiedziałem się o tej firmie(nie wyginał bym zawijasów z płaskownika) .Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących po dłuuuugiej przeriwe urlopowiej i nie tylko:-)

 

MAM OGRAMNĄ PROŚBĘ

 

czy ktoś z Was interesował się może ostatnio tematem gazu? chodzi mi o gaz z butli...projekty, papiery itp., wiem że załatwia to bez problemu firma od której się bierze gaz, ale czy składając papiery do Wrocławia musimy mieć mapkę do celów projektowych, czy wystarczy może zasadnicza itp. czy ktoś ma juz to może za sobą i może służyć radą?

 

będę wdzięczna za odpowiedzi

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę bez sensu ta dyskusja o ściance kolankowej

generalnie nie polecam żadnego ruchu w konstrukcji i proporcjach budynku bez przemyślenia, przeliczenia, przerysowania i przedyskutowania z architektem.

dużo rzeczy da się s... przesolić powiem więcej dużo rzeczy da się tak właśnie zepsuć bez zmian w konstrukcji budynku. Wystarczy niedopasować domu do działki albo koloru dachu do koloru okien

 

ale nie martwcie się może być jeszcze gorzej

może wam zabraknąć kasy, nerwów, pomysłów a co najgorsze odwagi żeby budować

 

Woprz było pytanie na temat ścian kolankowych i była dyskusja. Chcesz zniechęcić ludzi do pytania na tematy, w których mają wątpliwości???

Co uważasz bez sensu?

 

Widomo, że zawsze może być gorzej wielkie odkrycie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę bez sensu ta dyskusja o ściance kolankowej

generalnie nie polecam żadnego ruchu w konstrukcji i proporcjach budynku bez przemyślenia, przeliczenia, przerysowania i przedyskutowania z architektem.

dużo rzeczy da się s... przesolić powiem więcej dużo rzeczy da się tak właśnie zepsuć bez zmian w konstrukcji budynku. Wystarczy niedopasować domu do działki albo koloru dachu do koloru okien

 

ale nie martwcie się może być jeszcze gorzej

może wam zabraknąć kasy, nerwów, pomysłów a co najgorsze odwagi żeby budować

 

Woprz było pytanie na temat ścian kolankowych i była dyskusja. Chcesz zniechęcić ludzi do pytania na tematy, w których mają wątpliwości???

Co uważasz bez sensu?

 

Widomo, że zawsze może być gorzej wielkie odkrycie :-?

 

 

ja po prostu uważam że dyskusja pod tytułem ścianka kolankowa wyżej albo niżej w kontekście tego czy to poprawi czy zepsuje bez odniesienia się do pewnych zasad nie mam sensu - bo właśnie to może ludzi zniechęcić szczególnie jeśli jest wypowiadane w tak kategoryczny sposób

jak podniesiesz ściankę kolankową o 2 pustaki to zrobisz sobie straszeni brzydki dom albo jak sobie nie podniesiesz to będzie ciasno i nisko

 

 

ja się dobrze wczytasz w to co napisałem to może się doczytasz, że:

 

"generalnie nie polecam żadnego ruchu w konstrukcji i proporcjach budynku bez przemyślenia, przeliczenia, przerysowania i przedyskutowania z architektem."

 

Co więcej miąłem zamiar zachęcić ludzi do podejmowania różnych decyzji o zmianie w projekcie bo tylko tak wybudują dom swoich "marzeń".

Sens ostatniego zdania, przynajmniej w moim założeniu, miał być takie, że błędów nie robią tylko ci, którzy nic nie robią. A nie koniecznie taki zę zawsze możę być gorzej - chociaż to podobno świadczy o nadmiernym optymiźmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asienka na stronie Starostwa Powiatowego znalazłam co trzeba dołączyć do zgłoszenia butli na gaz:

 

"1.Opracowanie zawierające:

- określenie rodzaju, zakresu i sposobu wykonania robót.

- odpowiednie szkice i rysunki.

- pozwolenia, uzgodnienia, opinie wymagane odrębnymi przepisami

2.Projekt zagospodarowania terenu wykonany przez uprawnionego projektanta, w przypadku:

- budowy małej architektury w miejscach publicznych,

- przyłączy do budynków - elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych cieplnych i telekomunikacyjnych,

- instalacji zbiornikowych na gaz płynny z pojedynczym zbiornikiem o pojemności do 7 m3 przeznaczonych do zasilania instalacji gazowych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych."

 

więcej info:

 

ul. Podwale 28

50-040 Wrocław

tel. 0 * (71) 344 36 41 - 49 wew. 461 i 473

 

lub na stronie http://www.powiatwroclawski.pl/

 

 

Moim zdaniem wystarczy zgłoszenie z dołączonym projektem, który robi firma instalująca butlę z gazem.

 

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz drążę temat ponieważ mam kategoryczne i ugruntowane zdanie na temat "rozciągania domów" Nie mogę zrozumieć dlaczego decydując się na dom 100 metrowy nagle podczas budowy ludzie kombinują jak go poszerzyć, podwyższyć, rozdąć aby mieć wygodne 150 m. Przecież jest tyle projetów, które można wybrać i nie kombinować.

 

Tak wyrażam swoje zdanie. Natomiast Ty uważasz dyskusję za bezsensowną bo masz jedynie słusze zdanie na ten temat :-?

 

Pewnie, że trzeba konsultować zmiany z projektantem czy architektem ale z drugiej strony, tak piszesz, nie ma się co martwić bo mogą spaść nam na głowę inne problemy i zapomnimy o tych pierwszych ehhh

 

Z czego wynika taka chęć udoskonalania projektu, który nam sie podoba w pierwotnej wersji? To presja na stosowanie zmian. Jest to konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asieńka na Stronie Powiatu jest do wydrukowania zgłoszenie budowy instalacji zbiornikowej na gaz płynny a w nim info:

 

 

Do wniosku dołączam 1:

1) oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane;

oraz w zależności od potrzeb

2) projekt zagospodarowania działki lub terenu wraz z opisem,

3) odpowiednie szkice lub rysunki;

4) odpowiednie pozwolenia, uzgodnienia lub opinie (np.: opinia ZUDP , uzgodnienie z rzeczoznawcą d/s zabezpieczeń przeciwpożarowych) wymagane odrębnymi przepisami;

5) upoważnienie udzielone osobie działającej w moim imieniu.

 

 

czyli mapy do celów projektowych nie potrzeba :) a to jakieś 400 w kieszeni :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...