Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

woprz drążę temat ponieważ mam kategoryczne i ugruntowane zdanie na temat "rozciągania domów" Nie mogę zrozumieć dlaczego decydując się na dom 100 metrowy nagle podczas budowy ludzie kombinują jak go poszerzyć, podwyższyć, rozdąć aby mieć wygodne 150 m. Przecież jest tyle projetów, które można wybrać i nie kombinować.

Z czego wynika taka chęć udoskonalania projektu, który nam sie podoba w pierwotnej wersji? To presja na stosowanie zmian. Jest to konieczne?

 

z czego wynika? ano z braku doświadczenia...

przeważnie ktoś budując pierwszy dom w życiu po prostu nie wie dokładnie co buduje. Po przejrzeniu iluś tam projektów człowiek jest już zmęczony i chce wreszcie ruszyć z budową. No to wybiera ten z projektów który najbardziej mu się podoba.

I dopiero po wybudowaniu jakiegoś kawałka zaczyna widzieć:

a jak tu zmienię naprawdę niewiele to będę miał dużo wygodniej.

 

Zresztą z tego co zauważyłem jest taki moment gdzieś na początku budowania murów kiedy pomieszczenia się wydają taaakie malutkie... i wtedy człowiek zaczyna szukać opcji.

 

I ma do wyboru: zmienić albo do końca życia sobie pluć w brodę...

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

W sumie z tego co czytam o podnoszeniu ścian kolankowych dziwie się, że w ogóle można to zrobić.

Ja musiałam nawet wpisać chęć podniesienia parteru o 25 cm do pozwolenia na budowę (w projekcie było 258cm). W gminie jesteśmy ograniczeni wysokością kalenicy i moi znajomi nawet jakby chcieli podnieść (ściane kolankową)to nie mogą.

Dlatego dziwi mnie to, że można tak sobie wszystko zmieniać. Jednak co kierownik to kierownik (bo jednak kierownik musi taką zmianę podpisać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz drążę temat ponieważ mam kategoryczne i ugruntowane zdanie na temat "rozciągania domów" Nie mogę zrozumieć dlaczego decydując się na dom 100 metrowy nagle podczas budowy ludzie kombinują jak go poszerzyć, podwyższyć, rozdąć aby mieć wygodne 150 m. Przecież jest tyle projetów, które można wybrać i nie kombinować.

Z czego wynika taka chęć udoskonalania projektu, który nam sie podoba w pierwotnej wersji? To presja na stosowanie zmian. Jest to konieczne?

 

z czego wynika? ano z braku doświadczenia...

przeważnie ktoś budując pierwszy dom w życiu po prostu nie wie dokładnie co buduje. Po przejrzeniu iluś tam projektów człowiek jest już zmęczony i chce wreszcie ruszyć z budową. No to wybiera ten z projektów który najbardziej mu się podoba.

I dopiero po wybudowaniu jakiegoś kawałka zaczyna widzieć:

a jak tu zmienię naprawdę niewiele to będę miał dużo wygodniej.

 

Zresztą z tego co zauważyłem jest taki moment gdzieś na początku budowania murów kiedy pomieszczenia się wydają taaakie malutkie... i wtedy człowiek zaczyna szukać opcji.

 

I ma do wyboru: zmienić albo do końca życia sobie pluć w brodę...

 

Grzegorz

 

no dokładnie

 

ja np. przesuwałem umiejscowienie umywalek praktycznie przed samymi kaflami nie wspominając o rozkuwaniu posadzki żeby wstawić dodatkową kratkę ściekową w pralni.

 

 

co do rozciągania domków ...hmm większy problem mają ci którzy z wymiarem przesadzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polanka dlatego uważam, że miałam komfortową sytuację ponieważ znalazłam mój projekt "na żywo" i spokojnie mogłam się zapoznać z rozmiarami domu. Polecam w miarę możliwości takie rozwiązanie.

 

tak jest rzeczywiście najlepiej bo można wprowadzić zmiany przed rozpoczęciem inwestycji a to zawsze taniej i staranniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z tego co czytam o podnoszeniu ścian kolankowych dziwie się, że w ogóle można to zrobić.

Ja musiałam nawet wpisać chęć podniesienia parteru o 25 cm do pozwolenia na budowę (w projekcie było 258cm). W gminie jesteśmy ograniczeni wysokością kalenicy i moi znajomi nawet jakby chcieli podnieść (ściane kolankową)to nie mogą.

Dlatego dziwi mnie to, że można tak sobie wszystko zmieniać. Jednak co kierownik to kierownik (bo jednak kierownik musi taką zmianę podpisać).

Hej,

wydaje mi się, że to nie kierownik był ograniczeniem ( dla podniesienia scianki kolankowej) a plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. A to już inna bajka że każda gmina ustala inaczej te warunki - jedna do 6m a druga do 16. A swoją drogą: kierownik i tak wszystkie takie zmiany musi nanieść na projket i zgłosić - to należy do jego obowiązków więc żadnej łaski nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - geodeta właśnie zaczął działać.

 

Pytanie do dobrzykowice - jak namierzyć firmę instalującą stałe łącze do netu? kiedyś miałam ich adres, niestety nie mogę ich znaleźć w żaden sposób, nawet Google nie daje rady :roll:

Proszę o jakiekolwiek wskazówki jak ich znaleźć.

 

Dzieki

Pozdrawiam

 

Witam!

 

Przylaczam sie do porsby BK. Moi sasiedzi jesli dobrze pojdzie prowadza sie juz za 1-2 miesice i juz rozgladaja sie za laczem internetowym...

 

A tak sowoja droga to tak sie ostanio zastanawialam czy w nowym domku bede w ogole potrzebowala "łaski" tepsy czy Dialogu... I tak wszyscy dzwonia teraz do nas na komorke (polaczenia sa naprawde teraz tanie) . Poza tym mam teraz Dialog, a on raczej w wioski nie inwestuje.

hejka, ja właśnie przyglądam się temu: http://www.moc.idea.pl/?id=promocje1

Wiecie coś na ten temat? :)

pozdrówka dla wszystkich! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - geodeta właśnie zaczął działać.

 

Pytanie do dobrzykowice - jak namierzyć firmę instalującą stałe łącze do netu? kiedyś miałam ich adres, niestety nie mogę ich znaleźć w żaden sposób, nawet Google nie daje rady :roll:

Proszę o jakiekolwiek wskazówki jak ich znaleźć.

 

Dzieki

Pozdrawiam

 

Witam!

 

Przylaczam sie do porsby BK. Moi sasiedzi jesli dobrze pojdzie prowadza sie juz za 1-2 miesice i juz rozgladaja sie za laczem internetowym...

 

A tak sowoja droga to tak sie ostanio zastanawialam czy w nowym domku bede w ogole potrzebowala "łaski" tepsy czy Dialogu... I tak wszyscy dzwonia teraz do nas na komorke (polaczenia sa naprawde teraz tanie) . Poza tym mam teraz Dialog, a on raczej w wioski nie inwestuje.

hejka, ja właśnie przyglądam się temu: http://www.moc.idea.pl/?id=promocje1

Wiecie coś na ten temat? :)

pozdrówka dla wszystkich! 8)

 

 

wiem tylko tyle zę póki co to ma to ograniczony zasięg (dla EDGE'a) a tak na prawdę to jedynie to ma sens. u nas na wsi raczej niedostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - geodeta właśnie zaczął działać.

 

Pytanie do dobrzykowice - jak namierzyć firmę instalującą stałe łącze do netu? kiedyś miałam ich adres, niestety nie mogę ich znaleźć w żaden sposób, nawet Google nie daje rady :roll:

Proszę o jakiekolwiek wskazówki jak ich znaleźć.

 

Dzieki

Pozdrawiam

 

Witam!

 

Przylaczam sie do porsby BK. Moi sasiedzi jesli dobrze pojdzie prowadza sie juz za 1-2 miesice i juz rozgladaja sie za laczem internetowym...

 

A tak sowoja droga to tak sie ostanio zastanawialam czy w nowym domku bede w ogole potrzebowala "łaski" tepsy czy Dialogu... I tak wszyscy dzwonia teraz do nas na komorke (polaczenia sa naprawde teraz tanie) . Poza tym mam teraz Dialog, a on raczej w wioski nie inwestuje.

hejka, ja właśnie przyglądam się temu: http://www.moc.idea.pl/?id=promocje1

Wiecie coś na ten temat? :)

pozdrówka dla wszystkich! 8)

 

Ja używam Edge'a, ale raczej w awaryjnych sytuacjach, gdy jestem poza zasiegiem "normalnego" internetu a jest konieczność podłączenia się. Normalna praca raczej kłopotliwa, chyba że coś sie zmieniło w ciągu ostaniego miesiąca bo dawno nie używałem, sprawdzę wieczorem i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan z idei twierdzi, że w promieniu 15 od wroc zasięg jest dla EDGE, a jeśli przypadkiem gdzieś jednak ni ma, to jest GPRS...

 

Postaram się dowiedzieć cos więcej i napisze Ci.

 

Trzymajcie dzisiaj za mnie kciuki.Zamówiłam brodzik w hurtowni internetowej ma dzisiaj przyjechać .Wszędzie we Wrocławiu kazali czekać 1 miesiąc, a tam mam z dnia na dzień i 200zł taniej :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan z idei twierdzi, że w promieniu 15 od wroc zasięg jest dla EDGE, a jeśli przypadkiem gdzieś jednak ni ma, to jest GPRS...

 

Postaram się dowiedzieć cos więcej i napisze Ci.

 

oooo, dzięki wielkie!! :D

 

Trzymajcie dzisiaj za mnie kciuki.Zamówiłam brodzik w hurtowni internetowej ma dzisiaj przyjechać .Wszędzie we Wrocławiu kazali czekać 1 miesiąc, a tam mam z dnia na dzień i 200zł taniej :o

 

kciuki się trzymają, ale chyba zbytecznie - zamawialiśmy przez Internet np. lodóweczkę - wsjo OK i 300 w kieszeni 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

U mnie we wsi idea nie ma zasięgu - to znaczy ma, ale nie u mnie w domu i obejściu - tylko gdy stałam na studni :evil: :) Z tego powodu zmieniliśmy sieć na plusa, bo przecież nie będę wiecznie na tej studni stać... :wink:

 

A niech mi ktoś podeśle linka do takiej internetowej hurtowni - najlepiej sprawdzonej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

U mnie we wsi idea nie ma zasięgu - to znaczy ma, ale nie u mnie w domu i obejściu - tylko gdy stałam na studni :evil: :) Z tego powodu zmieniliśmy sieć na plusa, bo przecież nie będę wiecznie na tej studni stać... :wink:

 

A niech mi ktoś podeśle linka do takiej internetowej hurtowni - najlepiej sprawdzonej :)

z szybkich mych rozeznan wynika, że podobne oferty ma też Plus i Era.

 

nie pamietam, jak ma hurtownia się zwała... cośtamcośtam 2000 chyba :lol: /były linki onegdaj w jakimś watku a`propos we Wnętrzach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

 

A niech mi ktoś podeśle linka do takiej internetowej hurtowni - najlepiej sprawdzonej :)

Wczoraj zamówione właśnie dzwonił mąż że juz dostarczyli i wszystko jest ok. Jeśli jedną dostawę uznać za sprawdzoną to podaję link

http://www.and-bud.com.pl/

jeszcze jedno oprócz wysłania maila rozmawiałam telefonicznie z panem Wrześniem i pertraktowałam .Dopiero wczoraj ich odkryłam i żałuję ze nie kupowałam więcej rzeczy u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...