Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam!

 

Wracając do rynien my również mamy z PLASTMO i wyglądają ok. Jak będa się sprawować to pokaże czas. Na pewno trzeba je ubezpieczyc na wypadek gradu. Moja mama musiała już wymieniać plastikowe rynny po majowej nawałnicy. Na szczęście było to ubezpieczone.

 

Mam pytanie czy macie ubezpieczony dom w budowie? Potrzebuję kontaktu do ubezpieczyciela kto ma?

 

Wysłałam i pytanko na priva:) Ja mam ubezpieczony dom w Hestii i moge dać namiary na agenta, ale nie wiem, czy mają w ofercie ubezpieczenia domu w budowie :o

 

Też mogę dać namiary na świetnego brokera, jak ktos zainteroswany to proszę na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Myślisz o piecu z zamkniętą komorą spalania (kondensacyjne chyba wszystkie takie są). Bo jeśli tak, to taki ocieplony komin nie bardzo sie nadaje - uświadomiłem to sobie wczoraj i trochę mnie to martwi....

czemu myślisz że się nie nadaje taki komin?

A te wylewane nadproża będziesz miała równe , czy uskokiem tak jak kiedyś pisałaś?

nadproże będzie z takim uskokiem (podobnie ma mmarysia z tego co pisała), czyli od wewnątrz domu będzie nad oknem beton niżej niż od zewnątrz (tak żeby tam się zmieściła kasetka z roletą)

--

Wojty (właściwy 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy poproszę namiary na ubezpieczyciela-dręczyciela :)

 

Had poprawiam wypowiedź o rynnach :oops: mamy rynny Galeco a nie Plastmo porąbało mi się... Z tym, że widziałam na próbniku ten grafit z Plastmo i zupełnie nie pasował nam do dachu.......

 

Wojty piec kondensacyjny ma niską temperaturę spalin i w tym rzecz, ze nie trzeba cudować z jakimiś wypasionymi kominami, wkładami itp. Tak nam tłumaczyli sprzedawcy. Niektórzy twierdzili, że niektóre modele nawet nie potrzebują kominów :roll: Nie wiem czy to prawda ale...

 

U nas zostawiliśmy na rolety miejsce nad oknami- dodatkowo jakieś 17 cm. Przy ociepleniu kaseta będzie zakryta styropianem od zewnątrz. Natomiast roleta od tarasu będzie z silnikiem więc trzeba zostawić dostęp do kasety (myślę, ze od wewnątrz). Innej możliwości nie ma. Nadproża tworzą u nas całość z wieńcem. Wyszło tanio i praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz Komwent-y ? - z wełną wokół całej powierzchni ceramicznej rury(odpowiednik u Schiedla - Rondo Plus) i czy takie z paskami wełny do stabilizacji tej rury ? Jakie bedziecie mieli ogrzewanie?

Oglądałem zdjęcia z Koperkowego Wzgórza, zobaczyłem że obniżyliście nadproża, a co przesuwaniem nadproży względem siebie na potrzeby rolet?

do kotła gazowego (być może kondensat) fi16 ocieplony

do kominka fi20 tylko ze stabilizacją.

Nie kupowaliśmy do kominka fi20 całej długości od razu (coby nie kusić nadmiernie chętnych na cudzą własność)

i być może do części wystającej ponad dach (dokładnie powyżej poddasza użytkowego)

kupimy ocieplony wełną na całej długości (żeby tam nadmiernie się spaliny nie oziębiały)

 

Co do nadproży: obniżyliśmy te nadproża w których nie będzie rolet (wlasnie po to żeby sie zgadzały wysokości

okien w stosunku do tych w ktorych bedą rolety - miejsce na roletę jest wyższe niż nadproże L19,

pod rolety nadproża będziemy mieli wylewane ze stropem

i dodatkowo podwyższyliśmy nadproże w drzwiach wejściowych (ale była jazda ze stempalami stalowymi, bo

nadproze juz było wylane betonem :) ale ekipa sobie poradziła wzorowo)

 

--

Wojty

No to widzę, że w kwestii kominów mamy identyczne zdanie :) Myślisz o piecu z zamkniętą komorą spalania (kondensacyjne chyba wszystkie takie są). Bo jeśli tak, to taki ocieplony komin nie bardzo sie nadaje - uświadomiłem to sobie wczoraj i trochę mnie to martwi.... - jak to u Was wygląda

A te wylewane nadproża będziesz miała równe , czy uskokiem tak jak kiedyś pisałaś?

 

 

sorry ale kondensacja i zamknięta komora splania to 2 różne sprawy

 

do zamkniętej komory spalania nadaje się komin z ocieplonymi wkładami ceramicznymi.

 

pytanie tylko czy chodzi ci o problem skroplin czy dostarczania powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty piec kondensacyjny ma niską temperaturę spalin i w tym rzecz, ze nie trzeba cudować z jakimiś wypasionymi kominami, wkładami itp. Tak nam tłumaczyli sprzedawcy

i własnie dlatego że spaliny mają niską temperature postanowiliśmy dac ten komin w wersji

ocieplonej (tak znowu nam tłumaczono ;) ze jesli temp. spalin jest niska to zeby ich dodatkowo niewyziębic

nalezałoby dac ocieplenie, żeby był odpowiedni ciąg)

- u nas komin do kotła będzie przebiegał przez część budynku ktora bedzie słabiej ogrzewana od reszty domu

 

sorry ale kondensacja i zamknięta komora splania to 2 różne sprawy

ja napisałem że będę miał ogrzewanie gazowe (na pewno zamknięta komora spalania)

i jak dobrze pojdzie to może nawet kondensacyjny piec....

 

jeśli chodzi o skropliny to w Kom-Wencie są dodawane takie końcówki do odprowadzenia skroplin,

zaś doprowadzenie powietrza... hmmm... pewnie skończy się na rurze doprowadzającej umieszczonej w ścianie budynku

i podpiętej bezpośrednio do kotła

--

Wojty ( właściwy 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty my też komin do pieca mamy z pełnym ociepleniem. Do kominka tylko z wełną stabilizującą. Kupiliśmy całe kominy od razu i zostało nam 6 elementów. Trzeba będzie się bujać ze zwrotem :-?

 

Szukam koparki z południa :) ma ktoś namiar? Poproszę na priv. Musimy obsypać dom bo staw nam się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sorry ale kondensacja i zamknięta komora splania to 2 różne sprawy

ja napisałem że będę miał ogrzewanie gazowe (na pewno zamknięta komora spalania)

i jak dobrze pojdzie to może nawet kondensacyjny piec....

 

jeśli chodzi o skropliny to w Kom-Wencie są dodawane takie końcówki do odprowadzenia skroplin,

zaś doprowadzenie powietrza... hmmm... pewnie skończy się na rurze doprowadzającej umieszczonej w ścianie budynku

i podpiętej bezpośrednio do kotła

--

Wojty ( właściwy 8) )

 

 

i ja tak właśnie mam (przy piecu z zamkniętą komorą spalania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale kondensacja i zamknięta komora splania to 2 różne sprawy

ja napisałem że będę miał ogrzewanie gazowe (na pewno zamknięta komora spalania)

i jak dobrze pojdzie to może nawet kondensacyjny piec....

 

jeśli chodzi o skropliny to w Kom-Wencie są dodawane takie końcówki do odprowadzenia skroplin,

zaś doprowadzenie powietrza... hmmm... pewnie skończy się na rurze doprowadzającej umieszczonej w ścianie budynku

i podpiętej bezpośrednio do kotła

i ja tak właśnie mam (przy piecu z zamkniętą komorą spalania)
pamietam, że kiedyś się o to pytałem i właśnie po Twojej odpowiedzi

pomyslalem o takim rozwiązaniu problemu doprowadzenia powietrza do kotła....

 

Betty&M: wlaśnie nie wiedziałem do końca ile będę chciał żeby mi kominy wystawały ponad dach

i dlatego postanowiłem wziąć mniej elementów.... więc będę miał odwrotny problem

w przyszłości do Twojego :D - będę musiał kilka pustaków i rur dowieźć....

--

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty

Szukam koparki z południa :) ma ktoś namiar? Poproszę na priv. Musimy obsypać dom bo staw nam się robi.

 

Witam podwieczornie :D - tym razem "ja" ;)

 

Betty - namiary na "mojego koparkowego" mozna znalezc w liscie Dobrzyka - pod kryptonimem "robil u Wojtego" :D - troche duzo bierze bo 70zl/h ale jak do tej pory bardzo ladnie robil :D Nie wiem tylko czy obsluguje rowniez twoje rejony :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

--

Wojty No to widzę, że w kwestii kominów mamy identyczne zdanie :) Myślisz o piecu z zamkniętą komorą spalania (kondensacyjne chyba wszystkie takie są). Bo jeśli tak, to taki ocieplony komin nie bardzo sie nadaje - uświadomiłem to sobie wczoraj i trochę mnie to martwi.... - jak to u Was wygląda

A te wylewane nadproża będziesz miała równe , czy uskokiem tak jak kiedyś pisałaś?

 

 

sorry ale kondensacja i zamknięta komora splania to 2 różne sprawy

 

do zamkniętej komory spalania nadaje się komin z ocieplonymi wkładami ceramicznymi.

 

pytanie tylko czy chodzi ci o problem skroplin czy dostarczania powietrza

 

witam nocną porą,

tak tak zgadzam się z tym że kondensacja i zamknięta komora splania to 2 różne sprawy. Tak Woprz właśnie chodzi mi o problem doprowadzenia powietrza do pieca z zamknięta komorą. Czytałem że do takich pieców stosuje sie dwie rury jedna w drugiej i ot cały komin. No i na "chwilę" o tym zapomniałem i efekt gotowy - komin juz stoi ale zwykły ceramiczny, ocieplony. Schiedel rozwiązuje to kominami Quadro, które nie mają ocieplenia wokół ceramiki a jedynie uchwyty stabilizujące rurę w pustaku i ta przestrzeń między ceramiką a pustakiem tworzy kanał dostarczający powietrze. No a u mnie ten kanał jest juz zapchany wełną i dlatego mnie to martwi. Druga sprawa to fakt że do pieców z zamkniętą komorą spalania nie ma potrzeby stosowania ocieplonych kominów (kocioł nie potrzebuje koniecznie do swojej pracy ciągu kominowego )-to zbędny wydatek. Teraz czytam na forum, że do takiego pieca powietrze mozna doprowadzić osobną rurą tak jak do kominka- tak się robi ? to co, taki kocioł ma kilka otworów doprowadzających powietrze? Jak to w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty, a gdzie mozna znalesc liste Dobrzyka?
w stopce forumowicza dobrzykowice :wink:

jest taki link http://dobrzykowice.w.interia.pl/wykonawcy.txt

 

anndy: co do komina S. Quadro - patrzyłes na cenę tego komina?

to chyba już lepiej(taniej) jest wyprowadzić ponad dach nie komin tylko samą rurę-w-rurze (przewód powietrzno-spalinowy).

Co do ocieplania kominów dla kotłów z zamkniętą kom. spalania to nie wiem czy tylko ich wewnętrzny wiatraczek wystarczy,

żeby wyrzucić spaliny kominem dł. np. 8m. (ja jednak ociepliłem komin coby dać szansę na odpowiedni ciąg spalinom)

woprz chyba ma tak, że powietrze doprowadza osobną rurą, która wychodzi w ścianie bocznej budynku. Ja u siebie chyba zrobię podobnie.

Popatrz też na zalecenia producentów kotłów co do maksymalnej łącznej sumy obu przewodów

(spalinowego i powietrznego) którą zalecają...

wiesz ja sam długo się motałem co tutaj zrobić.... i wymyśliłem to sobie tak... i mam nadzieją że będzie OK :D

 

--

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :) Czy wiecie ile może kosztować montaż rynien plastikowych (z rurami spustowymi i innymi szykanami) - na prostym dachu dwuspadowym 2*19m? Wszelkie sugestie mile widziane. I jeszcze potrzebuję informacji na temat cen za układanie kafelek. Z góry dziękuję :)

 

 

rynny to nie wiem

ale kafelki -dobry bierze 35zl za m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam porannie! :D

 

Hadzik, ja 3 lata temu placilam 25zl/m - tylko to byl ten Mis co kladl slicznie, ale...dlugo-2 tygodnie kilka metrow kafelkow!

 

Sasiedzi zdaje sie, ze maja kogos po 30zl (a moze 35 :-? )-popytam sie o namiary :D Poznalam nawet tego pana - juz mi oferowal swoje uslugi, tyle tylko ze wtedy nie mialam nawet scian, na ktorych moglby sie wykazac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...