Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

--

Wojty No to widzę, że w kwestii kominów mamy identyczne zdanie :) Myślisz o piecu z zamkniętą komorą spalania (kondensacyjne chyba wszystkie takie są). Bo jeśli tak, to taki ocieplony komin nie bardzo sie nadaje - uświadomiłem to sobie wczoraj i trochę mnie to martwi.... - jak to u Was wygląda

A te wylewane nadproża będziesz miała równe , czy uskokiem tak jak kiedyś pisałaś?

 

 

sorry ale kondensacja i zamknięta komora splania to 2 różne sprawy

 

do zamkniętej komory spalania nadaje się komin z ocieplonymi wkładami ceramicznymi.

 

pytanie tylko czy chodzi ci o problem skroplin czy dostarczania powietrza

 

witam nocną porą,

tak tak zgadzam się z tym że kondensacja i zamknięta komora splania to 2 różne sprawy. Tak Woprz właśnie chodzi mi o problem doprowadzenia powietrza do pieca z zamknięta komorą. Czytałem że do takich pieców stosuje sie dwie rury jedna w drugiej i ot cały komin. No i na "chwilę" o tym zapomniałem i efekt gotowy - komin juz stoi ale zwykły ceramiczny, ocieplony. Schiedel rozwiązuje to kominami Quadro, które nie mają ocieplenia wokół ceramiki a jedynie uchwyty stabilizujące rurę w pustaku i ta przestrzeń między ceramiką a pustakiem tworzy kanał dostarczający powietrze. No a u mnie ten kanał jest juz zapchany wełną i dlatego mnie to martwi. Druga sprawa to fakt że do pieców z zamkniętą komorą spalania nie ma potrzeby stosowania ocieplonych kominów (kocioł nie potrzebuje koniecznie do swojej pracy ciągu kominowego )-to zbędny wydatek. Teraz czytam na forum, że do takiego pieca powietrze mozna doprowadzić osobną rurą tak jak do kominka- tak się robi ? to co, taki kocioł ma kilka otworów doprowadzających powietrze? Jak to w końcu jest?

 

moim zdaniem ładowanie rury w komin jest drogie lepiej wystawić ją za ścianę tym bradizej że wygląda to dobrze bo na ścianie pod podbitką jest tylko mała kratka wentylacyjna. Rura jest krótka a odpowiedni rozdzielacz na rurę kominową i doprowadzającą powietrze jest dostęny u każdego producenta. jaki piec wybierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kafelek nam sie chwała Bogu udało znaleźć trochę tańszego niż był pierwszy- pamiętacie zapewne moją kosmiczną wycene za wykończeniówke - ostatecznie bedzie taki który weźmie za podłogę 25 m2 a za sciany 35 m2 - kafelki szlifowane - dośc dużo zabudów z G-K (ich konstrukcja oczywiscie oddzielnie), trochę mozaiki.

 

W dalszym ciągu szukam stolarza od kuchni i zabudów wnękowych - przypominam się kontrolnie.

 

Ale pogoda, i do tego cały czas kociokwik i w pracy i na budowie - w domu też nie ma oddechu - cągnę ostatkiem sił - chyba juz mnie depresja jesienna dopada...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę za kafelki mniej - 25 do 30 max, ze szlifowaniem narożnych, płytki mozaiki też szlifowane, położone ładnie i równo. Do tego panowie sporo doradzają - i dobrze doradzają, i co najważniejsze - myślą :)

 

BK

 

A tobie robi ta ekipa, z listy Dobrzyka, prawda?

Tak, ekipa z listy dobrzykowice :)

Pan Waldek, pan Piotrek, no i pan Rysiu - dream team, trzech wspaniałych :)

Jeśli ktoś z Was się z nimi będzie kontaktować, powiedzie proszę że wy od tych z Gajkowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nocną porą,

tak tak zgadzam się z tym że kondensacja i zamknięta komora splania to 2 różne sprawy. Tak Woprz właśnie chodzi mi o problem doprowadzenia powietrza do pieca z zamknięta komorą. Czytałem że do takich pieców stosuje sie dwie rury jedna w drugiej i ot cały komin. No i na "chwilę" o tym zapomniałem i efekt gotowy - komin juz stoi ale zwykły ceramiczny, ocieplony. Schiedel rozwiązuje to kominami Quadro, które nie mają ocieplenia wokół ceramiki a jedynie uchwyty stabilizujące rurę w pustaku i ta przestrzeń między ceramiką a pustakiem tworzy kanał dostarczający powietrze. No a u mnie ten kanał jest juz zapchany wełną i dlatego mnie to martwi. Druga sprawa to fakt że do pieców z zamkniętą komorą spalania nie ma potrzeby stosowania ocieplonych kominów (kocioł nie potrzebuje koniecznie do swojej pracy ciągu kominowego )-to zbędny wydatek. Teraz czytam na forum, że do takiego pieca powietrze mozna doprowadzić osobną rurą tak jak do kominka- tak się robi ? to co, taki kocioł ma kilka otworów doprowadzających powietrze? Jak to w końcu jest?

 

moim zdaniem ładowanie rury w komin jest drogie lepiej wystawić ją za ścianę tym bradizej że wygląda to dobrze bo na ścianie pod podbitką jest tylko mała kratka wentylacyjna. Rura jest krótka a odpowiedni rozdzielacz na rurę kominową i doprowadzającą powietrze jest dostęny u każdego producenta. jaki piec wybierasz?

 

Jeszcze nie zastanawiałem się nad konkretnym modelem, wiem że chcę z zamkniętą komorą spalania. Ostatnio dużo czytałem o Urlichu, w dokumentacji doczytałem że nie będzie problemu z doprowadzeniem powietrza w sposób jaki piszesz. A ja myślałem że takie piece z Z.K.S. mają te wyprowadzenia umiejscowione koncentrycznie względem siebie.

A wracając do względów ekonomicznych to czy nie taniej byłoby jednak zakupić taką podwójną rurę niż budowac komin? A z drugiej strony to ten komin ma równiez kanały wentylacyjne, których rura nie ma .

A tak w ogóle to ma ktoś doświadczenia z piecami Urlicha??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rrrany, ale mi się spac kce :roll:

 

 

ludziska, dajta jakieś namiary na elektryków!!! z listy ten Ivo werysympatiko, ale ma dużą fuchę i brak czasu. drugi się nie odzywa. a prąd by się chciało mieć w końcu niekoniecznie budowlany, bo wyżera kieszeń :x

 

8)

 

O-o, to wy ciągle jedziecie na budowlanym? :roll: U nas w tym tygodniu powinien się pojawić nasz elektryk, to zapytam, czy ewentualnie teges :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nocną porą,

tak tak zgadzam się z tym że kondensacja i zamknięta komora splania to 2 różne sprawy. Tak Woprz właśnie chodzi mi o problem doprowadzenia powietrza do pieca z zamknięta komorą. Czytałem że do takich pieców stosuje sie dwie rury jedna w drugiej i ot cały komin. No i na "chwilę" o tym zapomniałem i efekt gotowy - komin juz stoi ale zwykły ceramiczny, ocieplony. Schiedel rozwiązuje to kominami Quadro, które nie mają ocieplenia wokół ceramiki a jedynie uchwyty stabilizujące rurę w pustaku i ta przestrzeń między ceramiką a pustakiem tworzy kanał dostarczający powietrze. No a u mnie ten kanał jest juz zapchany wełną i dlatego mnie to martwi. Druga sprawa to fakt że do pieców z zamkniętą komorą spalania nie ma potrzeby stosowania ocieplonych kominów (kocioł nie potrzebuje koniecznie do swojej pracy ciągu kominowego )-to zbędny wydatek. Teraz czytam na forum, że do takiego pieca powietrze mozna doprowadzić osobną rurą tak jak do kominka- tak się robi ? to co, taki kocioł ma kilka otworów doprowadzających powietrze? Jak to w końcu jest?

 

moim zdaniem ładowanie rury w komin jest drogie lepiej wystawić ją za ścianę tym bradizej że wygląda to dobrze bo na ścianie pod podbitką jest tylko mała kratka wentylacyjna. Rura jest krótka a odpowiedni rozdzielacz na rurę kominową i doprowadzającą powietrze jest dostęny u każdego producenta. jaki piec wybierasz?

 

Jeszcze nie zastanawiałem się nad konkretnym modelem, wiem że chcę z zamkniętą komorą spalania. Ostatnio dużo czytałem o Urlichu, w dokumentacji doczytałem że nie będzie problemu z doprowadzeniem powietrza w sposób jaki piszesz. A ja myślałem że takie piece z Z.K.S. mają te wyprowadzenia umiejscowione koncentrycznie względem siebie.

A wracając do względów ekonomicznych to czy nie taniej byłoby jednak zakupić taką podwójną rurę niż budowac komin? A z drugiej strony to ten komin ma równiez kanały wentylacyjne, których rura nie ma .

A tak w ogóle to ma ktoś doświadczenia z piecami Urlicha??

 

chodza sluchy ze urlich to szajs

potwierdzone przez fachmana od ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rrrany, ale mi się spac kce :roll:

 

 

ludziska, dajta jakieś namiary na elektryków!!! z listy ten Ivo werysympatiko, ale ma dużą fuchę i brak czasu. drugi się nie odzywa. a prąd by się chciało mieć w końcu niekoniecznie budowlany, bo wyżera kieszeń :x

 

8)

 

O-o, to wy ciągle jedziecie na budowlanym? :roll: U nas w tym tygodniu powinien się pojawić nasz elektryk, to zapytam, czy ewentualnie teges :)

nie jedziemy, czołgamy się... 8)

tak wyszło.

dzięki! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkiech!

 

yemiołka ten elektryk ma odebrać instalacje czy zrobic? Jeżeli tylko odebrać to mam pewnego magika 8)

 

Pytanie, prośba, potrzeba: Czy komuś zostały bloczki betonowe? Pochodzenie obojętne, mogą być obtłuczone, upaćkane itp. Zabrakło nam na wejście ok 40 szt. Ma ktoś?

W zamian mogę zaoferować 30 szt porothermu 25 i 30 szt. p 30.

 

anndy umówiłam się z Twoim brokerem :wink:

 

Hadraadae rynny zakładali nam ci co robili dach jeśli chcesz namiar to wyślę na priv.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodza sluchy ze urlich to szajs

potwierdzone przez fachmana od ogrzewania

 

Oni tak własnie mówią,

ale ci co mają te piece to w większości sa zadowoleni. Może to są po prostu jakieś obiegowe opinie, trudno powiedzieć. Mieliśmy tez kupić ale zmieniliśmy na Vaillant, ze względu na to że instalator nimi handluje i poleca, więc wzięliśmy

 

Had - ja kupowałam w monotrading na Rybnickiej, polecam, piękne płytki w bardzo OK cenach, http://www.monotrading.pl

 

W cermagu - nie polecam, ceny mają zabójcze, w ADAKO - bardzo nie polecam, ceny i podejście do klienta ...

 

W Castoramie czasem można dostać piękne rzeczy, z nowych kolekcji, warto pochodzić po tych wszystkich praktikerach i liroyach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZESC :D

 

gdzie we Wrocawiu można kupić tanio wszelkiego rodzaju halogeny i lampy? oczywisćie tanio :)

 

 

Byliśmy już w obi itp, ale tam jest malo halogenow 12 v. Jak są tanie w kompletch to nie taki jak chcę, a takie jak mi się podobają są b. drogie i pojedyncze...

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZESC :D

 

gdzie we Wrocawiu można kupić tanio wszelkiego rodzaju halogeny i lampy? oczywisćie tanio :)

 

 

Byliśmy już w obi itp, ale tam jest malo halogenow 12 v. Jak są tanie w kompletch to nie taki jak chcę, a takie jak mi się podobają są b. drogie i pojedyncze...

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

Marzena

 

Sprawdź w hurtowni przy Nyskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...