Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kochani,

dajcie spokój z tymi rynnami za taką kasę - nie lepiej wydać na ładniejszy parkiet? Albo ogród?

 

Pytanie mam z innej beczki. Czy wystarczy pasek z kafelków w kuchni na 30 cm wysokości? Nie mam szafek wiszących a płytek na ścianie chciałam jak najmniej. Oczywiście pod okapem będzie więcej - na szerokość okapu czyli 60 cm.

 

Też wolałbym wydać więcej kasy na inne elementy niż rynny.

Ogród to podstawa, ja spędzam tam wiele czasu ....

 

Kafle miałem kiedyś tylko koło okapu ...warto dać wszędzie bo ni tylko z garnków chlapie, równiez zlewozmywak czasami coś innego się znajdzie niechcący na ścianie.

Można tez spróbować pomalować farbą b.dobrze zmywalną.

 

nie chce sie martwic o dach za 30 lat! niech sobie polezy spokojnie z 50 i dluzej! po co moje dzieci maja miec problem?

 

Czy Ty wierzysz że dzieci będą chciały mieszkać w tym domu ?

To może być dla nich obciążenie psychiczne gdy rodzice będą ich "zmuszać" :) do mieszkania w tym domu. A jak będa chciały zamieszkać na LAzurowym Wybrzeżu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

dajcie spokój z tymi rynnami za taką kasę - nie lepiej wydać na ładniejszy parkiet? Albo ogród?

 

Pytanie mam z innej beczki. Czy wystarczy pasek z kafelków w kuchni na 30 cm wysokości? Nie mam szafek wiszących a płytek na ścianie chciałam jak najmniej. Oczywiście pod okapem będzie więcej - na szerokość okapu czyli 60 cm

Też wolałbym wydać więcej kasy na inne elementy niż rynny.

Ogród to podstawa, ja spędzam tam wiele czasu .....

 

kazdy robi jak chce

ja lubie zmieniac wystroj wnetrz i zal by mi bylo zdzierac np marmury :)

 

Kafle miałem kiedyś tylko koło okapu ...warto dać wszędzie bo ni tylko z garnków chlapie, równiez zlewozmywak czasami coś innego się znajdzie niechcący na ścianie.

Można tez spróbować pomalować farbą b.dobrze zmywalną.

 

nie chce sie martwic o dach za 30 lat! niech sobie polezy spokojnie z 50 i dluzej! po co moje dzieci maja miec problem?

 

Czy Ty wierzysz że dzieci będą chciały mieszkać w tym domu ?

To może być dla nich obciążenie psychiczne gdy rodzice będą ich "zmuszać" :) do mieszkania w tym domu. A jak będa chciały zamieszkać na LAzurowym Wybrzeżu ? :)

 

nie musza mieszkac w tym domu

ale nie beda mialy klopotu przynjamniej

wynajma sobie i zarobia, nie beda musialy wkladac kasy albo sprzedawac za bez cen bo sie wali!!!!!!

 

pozwolisz ze kazdy bedzie budowal dom jaki chce i dla kogo chce

a dzieci na pewno nie bede zmuszac do niczego -nie boj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana! :D

 

Wszyscy widze ze tu podkreslaja koszt urzadzenia ogrodu, wiec sie zastanawiam co macie na mysli. Prawde piszac nigdy nie mialam ogrodu ani nawet dzialki pod miastem i jakos nie wyobrazam sobie w co mialowy tyle kosztowac :-?

Moim marzeniem jest posiadanie raczej wiejskiego ogrodu - czyli drzewka owocowe - kilka 3-4, hamak, gril (recznie robiony z pozostalosci po budowie) no i mala grzadka z ziolami i truskawkami (koniecznie -mniam, mniam :p). Raczej w urodziwa trawe nie chcialabym inwestowac-jestem realistka i tak nie mialabym czasu jej co tydzien-dwa kosic ;) No moze przed domem posadzimy kilka iglakow (co roku i tak kupujem zywa choinke na swieta - kiedys wywpzilismy ja do tesciaow, a teraz bedziemy sadzic u nas :D ). Ogrodzenie juz mam zamowione. Bede musiala tylko zrobic na koncu podjazd do garazu i.. tyle. W co jeszcze warto/trzeba zainwestowac w ogrodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana! :D

 

Wszyscy widze ze tu podkreslaja koszt urzadzenia ogrodu, wiec sie zastanawiam co macie na mysli. Prawde piszac nigdy nie mialam ogrodu ani nawet dzialki pod miastem i jakos nie wyobrazam sobie w co mialowy tyle kosztowac :-?

Moim marzeniem jest posiadanie raczej wiejskiego ogrodu - czyli drzewka owocowe - kilka 3-4, hamak, gril (recznie robiony z pozostalosci po budowie) no i mala grzadka z ziolami i truskawkami (koniecznie -mniam, mniam :p). Raczej w urodziwa trawe nie chcialabym inwestowac-jestem realistka i tak nie mialabym czasu jej co tydzien-dwa kosic ;) No moze przed domem posadzimy kilka iglakow (co roku i tak kupujem zywa choinke na swieta - kiedys wywpzilismy ja do tesciaow, a teraz bedziemy sadzic u nas :D ). Ogrodzenie juz mam zamowione. Bede musiala tylko zrobic na koncu podjazd do garazu i.. tyle. W co jeszcze warto/trzeba zainwestowac w ogrodzie?

 

No to poruszyaś temat rzekę. Na początek czasami trzeba zainwestować w ziemię, jeśli jest kiepska, zbyt mało jej itp. Potem w przygotowanie gruntu (np. pod trawnik), uzbrojenie w instalacje nawadniającą, światełka wzdłuż chodnika itp. Potem można by coś zasadzić - czyli te drzewka, krzewy, bylinki, krzak róż. Jak Cię wciągnie, to przepadniesz. Potem to trzeba czasami nawozić, czasami posprzątać, czasami odchwaścić... Co ja się zresztę będę wymądrzać - ja jestem Bardzo Początkująca Mała Ogrodniczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty my na pewno zainwestujemy w nawadnianie ogrodu wokół domu. Tak zrobił sąsiad i będzie miał luz przy podlewaniu :) Koszty nie są duże i nie trzeba będzie stać z wężem godzinami w ogrodzie :)

 

Ogród planuję zagospodarować tak, żeby łatwo go było utrzymać w ładzie. Mam na myśli ułożenie roślin grupowo. Żywopłot dookoła domu. W narożnikach domu większe drzewa, iglaki itp. Tak żeby kosiarka mogła elegancko wjechać i wykosić. Tak sobie to zaplanowałam. I na maksa muszę się zadrzewić od ulicy :) jest dosyć ruchliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana! :D

 

Wszyscy widze ze tu podkreslaja koszt urzadzenia ogrodu, wiec sie zastanawiam co macie na mysli. Prawde piszac nigdy nie mialam ogrodu ani nawet dzialki pod miastem i jakos nie wyobrazam sobie w co mialowy tyle kosztowac :-?

Moim marzeniem jest posiadanie raczej wiejskiego ogrodu - czyli drzewka owocowe - kilka 3-4, hamak, gril (recznie robiony z pozostalosci po budowie) no i mala grzadka z ziolami i truskawkami (koniecznie -mniam, mniam :p). Raczej w urodziwa trawe nie chcialabym inwestowac-jestem realistka i tak nie mialabym czasu jej co tydzien-dwa kosic ;) No moze przed domem posadzimy kilka iglakow (co roku i tak kupujem zywa choinke na swieta - kiedys wywpzilismy ja do tesciaow, a teraz bedziemy sadzic u nas :D ). Ogrodzenie juz mam zamowione. Bede musiala tylko zrobic na koncu podjazd do garazu i.. tyle. W co jeszcze warto/trzeba zainwestowac w ogrodzie?

 

1. Plantowanie ziemi + sianie trawy 3,5 za m2

2. Ziemia ok 12 pln/tona + transport - tu wychodzi niezłą kasa około 3-3,5 K

3. Nawodnienie czyli rury + zraszacze + studnia + pompa + jakieś sterowanie 9 około 4-5k pln

4. i dopiero możęsz zacząć wydawać pieniądze na urządzanie ogrodu - czyli oświetlenie, nasadzenia, oczka wodne itd.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jesli ja chaiabym miec tylko trawke-zwykla, to po co mi nawodnienie (i tak mam niezle nawodniona dzialke :-? ) i lepsza gleba?

Przywioze tylko trochu ziemi na te truskawki i ziolka :D.

A tak w ogole to mysle ze jesli kots planuje piekny ogod przed domem to chyba musi sie liczyc, albo z krotkimi wykazdami, albo z chetnymi do opieki, na czas wyjazdu.

Podobaja mi sie malwy przed domkiem i krzaki roz, ale na to sie chyba zdecyduje, jak pojde na emeryture, ale wtedy to wybuduje sobie nowy domek (do 100m2 max) parterowy pod lasem (np. Chrzastawie) ;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - nigdy nie zedecyduje sie na oczko wodne (no moze jesli mi naprawde cos mocno odbije :-? ). WIdzialm takie - z plastikowymi kaczkami, mizernymi rybkami ... i krasnalem nad brzegiem. Naprawde o malo nie parknelam smiecham, ale wlasciciele byli zbyt blisko i byli tak dumni ze swojego dziela ;)

 

 

jeszcze nie wymyślono rzeczy której człowiek by nie ssssrobił źle a z drugiej strony .... kwestia gustu :-? :roll: :roll: :wink:

 

aha jak będizesz tyle czekać to miejsca w Chrząstawie pod lasem już nie będzie :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...