Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

jak pojde na emeryture, ale wtedy to wybuduje sobie nowy domek (do 100m2 max) parterowy pod lasem (np. Chrzastawie) ;) :D

 

a nie wiolałabyś gdzieś za miastem albo chociaż na obrzeżach ?

 

;-)

 

BP,NMSP

Grzegorz

ps. przegapiłem - ale właśnie wypada nam rocznica na nowym :-)

 

Za miastem , czy tez pod miastem to ja teraz sie buduje ;)

A za 30-40 lat wybuduje sie na jakiejs wiosce, w poblizu przychodni i apteki :lol: - w bezpiecznie duzej odleglosci od dzieci, coby na rownie samodzielne wyrosly co ich rodzice :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wojty my na pewno zainwestujemy w nawadnianie ogrodu wokół domu. Tak zrobił sąsiad i będzie miał luz przy podlewaniu :) Koszty nie są duże i nie trzeba będzie stać z wężem godzinami w ogrodzie :)

 

Dosyć cięzko wykonać tak nawadnianie aby nie musieć stać z wężem w ogrodzie.

Mam obecnie nawadnianie. Wierzcie robione przez specjalistów !

Ale ogród rośnie i po pewnym czasie są miejsca do których woda z nawadniania nie dociera.

Trzeba by sadzić mało drzew, krzewów i nawet kwiatów (biedne mieczyki są u mnie chlastane nawadnianiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Ja mam takie samo wrażenie cisza :roll: Wszyscy pewnie zapracowani albo budują.

U mnie chwilowy zastój w kupowaniu dużych rzeczy. Istalacje prawie skończone i nie musze biegać po sklepach. Na parterze mam wylewki tam gdzie podłogówka. Reszte czeka na miksokreta. Niedługo zaczynam ocieplenie zewnętrzne i ocieplenie poddasza.

No i rozpocznę urządzanie domku. Jestem tym przerażona. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moze ktos to przerabiał to mi napisze jak to jest:sprzedaje mieszkanie , ale kupujacy musza najpierw załatwic kredyt z banku. wobec tego kiedy sie podpisuje akt notarialny?Zanim bank przeleje kase?Czy wtedy wystarcza do podpisania aktu jakis papier z banku ze ci ludzie maja zdolnosc i dostaną kredyt, bo nie sadze ze bank przelewa mi pieniadze przed podpisaniem umowy u notariusza.

Moze ktos wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wioma my to przerabialiśmy. Kupowaliśmy mieszkanie na kredyt. Zrobiliśmy to tak:

Podpisaliśmy umowę przedwstępną u Notariusza na 20% watości mieszkania (można między sobą spisać- nie trzeba u notariusza) z przyrzeczeniem zakupu mieszkania po uzyskaniu kredytu.

 

Następnie ta umowa przedwstępna posłużyła nam do złożenia wniosku o przyznanie kredytu (bank wymagał wkładu własnego)

 

Potem poszliśmy do Notariusza aby spisać docelowy akt kupna mieszkania. Zawarte w nim były informacje o wpłacie 20% kwoty i dokonania reszty zapłaty z udzielonego przez bank kredytu. Bank określa mniej więcej, że pieniądze przeleje np w tydzień. W akcie była zawarta informacja, że mieszkanie zostanie nam wydane po dokonaniu całości kwoty czyli po przelaniu pieniędzy z kredytu.

 

Akt podpisuje się przed przelaniem pieniędzy z zastrzeżeniem co do terminu przelewu. Jeżeli termin został przekroczony akt będzie z mocy prawa nieważny.

 

Natomiast kupujący powinien z banku otrzymać promesę udzielonego kredytu (czyli obietnicę otrzymania go)

 

Nie ma się co bać w sumie to wszystko teraz bardzo szybko i sprawnie można zrobić:

 

krok 1

kupujący składa wniosek do banku i otrzymuje stosowną informację czy otrzyma kredyt

krok 2

podpisujecie akt notarialny z informacją o wpłaconej zaliczce od kupującego oraz terminie wpłaty reszty kwoty z kredytu. Mieszkanie będzie wydane po opłaceniu całej kwoty.

krok3

uruchomiony przelew z kredytu - wydane mieszkanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wioma my to przerabialiśmy. Kupowaliśmy mieszkanie na kredyt. Zrobiliśmy to tak:

Podpisaliśmy umowę przedwstępną u Notariusza na 20% watości mieszkania (można między sobą spisać- nie trzeba u notariusza) z przyrzeczeniem zakupu mieszkania po uzyskaniu kredytu.

 

Następnie ta umowa przedwstępna posłużyła nam do złożenia wniosku o przyznanie kredytu (bank wymagał wkładu własnego)

 

Potem poszliśmy do Notariusza aby spisać docelowy akt kupna mieszkania. Zawarte w nim były informacje o wpłacie 20% kwoty i dokonania reszty zapłaty z udzielonego przez bank kredytu. Bank określa mniej więcej, że pieniądze przeleje np w tydzień. W akcie była zawarta informacja, że mieszkanie zostanie nam wydane po dokonaniu całości kwoty czyli po przelaniu pieniędzy z kredytu.

 

Akt podpisuje się przed przelaniem pieniędzy z zastrzeżeniem co do terminu przelewu. Jeżeli termin został przekroczony akt będzie z mocy prawa nieważny.

 

Natomiast kupujący powinien z banku otrzymać promesę udzielonego kredytu (czyli obietnicę otrzymania go)

 

Nie ma się co bać w sumie to wszystko teraz bardzo szybko i sprawnie można zrobić:

 

krok 1

kupujący składa wniosek do banku i otrzymuje stosowną informację czy otrzyma kredyt

krok 2

podpisujecie akt notarialny z informacją o wpłaconej zaliczce od kupującego oraz terminie wpłaty reszty kwoty z kredytu. Mieszkanie będzie wydane po opłaceniu całej kwoty.

krok3

uruchomiony przelew z kredytu - wydane mieszkanie

 

dzieki, przynajmniej cos mi sie rozjasniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Już mieszkamy. Mieszkamy na budowie, bo jeszcze nie wszystko skończone. Ekipy przyjeżdżają jak my wychodzimy a jak wracamy to ich już nie ma. Dwa pokoje urządzone, można żyć.

Ale jest cieplutka woda, jest brodzik, pralka, zmywarka i reszta sprzętów czeka na podpięcie, worki i pudła na rozpakowanie (nie wiem jak to wszystko się mieściło w 3-pokojowym mieszkaniu – i po co nam tyle tego ) a całość na porządne wysprzątanie. Taki mam plan na najbliższy weekend. Jeszcze nigdy się tak nie cieszyłam na perspektywę dużego sprzątania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...