Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

BK - gratulki!! :) My też tak będziemy mieszkać - może już za 2 miesiące :) Damy radę, jakeśmy są góralka i żona górala :) :) :)

 

To prawda - zawzięłam się i nie ma na mnie mocnych - ekipy lewdwie zipia, bo oni sobie chcieli spokojnie pracować do listopada a tu klops - robotę trzeba kończyć :)

 

Dzięki wszystkim za gratulacje :)

 

Ostatnie problemy - np. to że Porta zapomniała sobie że do drzwi potrzebne są ościeznice, i czekaliśmy coś ponad dwa miesiące, albo że zamówiliśmy orzech a oni nam białe, albo że mylą strony - i drzwi lewe stają się prawymi ale co tam,

się zrobi

 

Najważniejsze że są drzwi do kibelka :)

Jeszcze ogrodzenie i ogródek, podjazd do garażu etc. Na szczęście w domu mam gres techniczny i panele - więc nie ma stresu że się zniszczy. Tylko szkoda że zabrakło kasy na odkurzacz centralny ...

Kolorystyka naszego domku budzi kontrowersje wśród ekip które u nas pracują - kręcą głowami że nigdy by tak sobie nie pomalowali domu :) A my jesteśmy bardzo zadowoleni. Teraz zaczyna być widać jak to będzie wyglądać i jest bardzo fajnie. Domek nam się coraz bardziej podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK- gratulacje - wprawdzie wiadomo było że jesteście na etapie wykończeniówki bardzo zaawansowani ale nie czuje sie wystraczajaco przygotowana przez ciebie psychicznie do takiego kroku- zadziałaś trochę z partyzanta :lol: Zaskoczenie jednak bardzo miłe - daje mi to nadzieję ze i może my sie wyrobimy bo mieszkanie sprzedane i mus pakować manatki............. (jest jednak czas - w umowie do końca roku - jak sie uda to wcześniej)

 

Naprawde zżera mnie ciekawość jak to wszystko u was wyglada bo widziałam etap z tynkami i wylewkami- pochwal sie proszę proszę - wszyscy czekamy na zdjecia - ja maks bardzo jestem zainteresowana efektami pracy stolarza i namiarami na niego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK.Gratulacje,my mieszkamy tak od pół roku,a z każdym dniem jest coraz lepiej.Myślę że to jeszcze trochę potrwa aż zrobi się w miarę uporządkowany dom.Zastanawialiśmy się nad sprzedażą mieszkania ,i w miarę szybko skończyć dom.Zrezygnowaliśmy ze sprzedaży i nie żałujemy tej decyzji.Obecnie wynajmujemy mieszkanie,a pieniążki z wynajmu mamy na spłatę kredytu.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK.Gratulacje,my mieszkamy tak od pół roku,a z każdym dniem jest coraz lepiej.Myślę że to jeszcze trochę potrwa aż zrobi się w miarę uporządkowany dom.Zastanawialiśmy się nad sprzedażą mieszkania ,i w miarę szybko skończyć dom.Zrezygnowaliśmy ze sprzedaży i nie żałujemy tej decyzji.Obecnie wynajmujemy mieszkanie,a pieniążki z wynajmu mamy na spłatę kredytu.Pozdrawiam Wiech

 

Dokładnie tak jak mówisz. Nam pieniądze z wynajmu pokrywają częśc raty kredytu :)

Mieszkania we Wrocławiu wynajmują się świetnie, więc nie ma co sprzedawać. Nieruchomości już poszły w górę średnio o 10% a w perspektywie kilkunastu lat na pewno dalej tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gratulki :)

nie wiem jakie macie opłaty. Np. zakładając że czynsz 350, prąd 50, gaz 30 plus inne media (jakie?) razem ok. 500 zł max czyli 1200 do 1300 PLN plus telefon to maksymalna kwota jaką możecie wycisnąć. Np. jeśli w mieszkaniu będzie mieszkać trzech studentów po 400 zł max każdy to będzie OK. Realnie to wyciągniecie 1000 zł na pewno. Zależy jeszcze od lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty.zależy od lokalizacji,standartu mieszkania itp.Generalnie jest jak napisała BK.Jeżeli wyszczególniona jest kwota np. 1200 zł plus opłaty,to czynsz płacisz Ty np. 400 zł ,a opłaty czyli prąd ,woda ,gaz ,TV i inne opłacają wynajmujący.Czyli zostaje Ci ok 800 zł na czysto. Różne są szkoły wynajmujących jedni wolą rodziny inni studentów ,a inni wynajmują dla firm.Rodzina mniej zniszczy mieszkanie ,ale jeżeli pojawi się dziecko mogą być kłopoty z wymeldowaniem.Ze studentami bywa różnie mogą przyprowadzać całe tabuny ludzi,albo imprezować.Trzeba czasami długo szukać aż się trafi na właściwych wynajmujących.Powodzenia w trafnym wyborze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupliliśmy kafle do łazienk!! :) Na ściany wywalczyłam białe matowe, a na podłogę gres: antracytowy i szary. Kafelkarz nas chyba wyklnie, bo te podłogowe mają dwa różne rozmiary: kwadrat i prostokąt. Będzie musiał mocno kombinować, żeby mu się jakoś "zeszły", chociaż ogólnie to chcemy taki anty-układ bez żadnych wzorów geometrycznych. Ale co tam - za 32 zł za metr, to chyba może się wysilić :roll: Już widzę oczami duszy tą łazienusię (19,5m2) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy dzięki za namiary na ubezpieczyciela dręczyciela :D domek w budowie ubezpieczony !!!!!!!!!

 

Had był u Was już elektryk magik :wink: ????

 

Dobrzyk dawno się nie odzywał więc się do listy trochę trudno dokopać

 

podaję link wykonawców:

Koparkowy p. Robert jest ode mnie :) Robota wykonana git tylko terminy napięte......

 

http://dobrzykowice.w.interia.pl/wykonawcy.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...