Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Cześć, wracam po dłuższej przerwie.

 

Mam już projekt, czekam na pozwolenie. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć miejsce mojej budowy to jadąc z Kobierzyc do Królikowic po lewej stronie, przed pierwszym domem, szukać skrzynki z prądem i za tą skrzynką jest ściernisko 22 na 38m. Tam będzie MÓJ DOM. :)

 

Fundamenty już sobie odpuszczę do wiosny. A szkoda, bo myślałem, że mi się piasek przez zimę uleży.

 

Będę robił z Ytonga, jedną kondygnację z poddaszem nieużytkowym. Dach na wiązarach kratowych. Gdyby ktoś w okolicy mógł polecić wykonawcę na Ytonga to ja bym prosił.

 

A w ogóle, to zamierzam większość prac wykonać SAM :) z pomocą jakiegoś fachowca oczywiście.

 

to tyle na razie.

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się Rafale ze sprawa się posunęła. Przy okazji chetnie zobaczę to ściernisko :wink:. My niestety nie mamy jeszcze wydanych warunków zabudowy. Chcieliśmy załapać sie na siedlisko ale Urząd w Kobierzycach pracuje takim rytmem, że chyba nie dadzą rady w tym roku.

Pozdrawiam serdecznie "być może" przyszłego sąsiada oraz żonkę i synka :smile:.

Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej rebiata...:smile: nie to chyba nie wypada--> inaczej,

 

Witam grupe wrocławską, za podpowiedzią miłej koleżanki z waszego reginu wpadłem tu aby "zmontować" o ile to możliwe małe spotkanko w pięnknym Wrocławiu w czwartek 05.12. jestem wstępnie umówiony z Ivonescą (mam nadzieje że aktualne :smile: )i może ktoś jeszcze z zapaleńców budowania własnego domu byłby zainteresowany spotkaniem i wymianą doświadczeń z placu boju, na żywo, nie przez internet, przy szklanicy zimnego lub ciepłego trunku :smile: :grin: w jakims miłym i spokojnym miejscu których we wrocku nie brakuje ??

czekam na odzew i pozdrawiam !!

 

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Yacek dnia 2002-11-30 13:54 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice - byłam w Atlasie. niby nie mam się czego przyczepić, ale jednak zostanę chyba przy FERNO. Dziękuję za rady i dotychczasową pomoc :smile: :smile: Scianka fajna, choć mimo że podobają mi się kuchnie w stylu, nazwijmy to wiejskim, to chyba takiej scianki nie będę miała. Za to planuje dużo drewna. Takiego trochę postarzanego.

Obiecałam że napiszę co tam na budowie - otóż kawałek więźby jest (na garażu), reszta drewna czeka.

dobrzyku - pytanie czego mam się bać z tą więźbą jest nadal aktualne, gdyż jestem całowitym laikiem w tyvh sprawach :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem Ivo może panikuję, ale wychodzę z założenia że jezeli rozpoczynam robienie więźby to nie stanę w pół drogi tylko skończę już cały dach na "sicher". Porę roku mamy teraz taką jaką mamy i za dwa dni moze złapać solidny mróz co uniemozliwi dalszą budowę. Tak zostawiona więźba (niedaj Boże już z położona folią) nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem mając na uwadze mróz, snieg i deszcz przez najblizsze miesiące. To jest oczywiscie czarny scenariusz ale jak najbardziej realny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice - jeżeli śledzisz Forum, to zauważysz, że kilka osób szykuje się na kładzenie dachu. Optymalną sprawą jest firma, która robi więźbę i kładzie dachówkę. Wtedy masz pewność, że będą robić dalej o ile tylko pogoda będzie na to pozwalać - mróz dopuszczalny, ale niezbyt dużo deszczu i śniegu.

Ivonesca - skoro zaczełaś to trzymam kciuki za Twój dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że pogoda jednak dopisze :smile: jak na razie korzystam z jednego wykonawcy (umowę mam na srtan surowy zadaszony); jak będzie sprawował sie dobrze to podpiszemy z nimi kolejną lub zrobimy aneks do tej obecnej. Na razie mam tylko drobne uwagi do nich, więc niech ciągną tę więźbę i dach. Kierownik budowy stwierdził że nie widzi przeciwskazań, chyba że chwyci wielki mróz i będzie trzymał nie wiadomo ile to trzeba będzie roboty przerwać. Tak więc dobrzyku gonię z robotą, choć Ciebie pewnie nie dogonię :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze nie wiem ale będę próbował, grudzien jest zawsze u mnie napiety jak baranie .... Dodatkowo planuję jeszcze ocieplenie dachu w międzyczasie wyskoczył mi nieplanowany tygodniowy wyjazd za naszą zachdnią granice. A kiedy bedzie czas na święta ???!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!!!

Yemiołka - GRATULACJE!!!!!!!

Ja się nie odzywam, bo jestem na chorobowym i na forum rzadko bywam. Ostatnie dwa tygodnie spędziłam między domem a budową - już mamy DACH!!!!!! Jak wywołam zdjęcia to zamieszczę na mojej stronie - jest śliczny. A do porodówki to mam jeszcze jakieś 8 - 9 tygodni, więc droga wciąż daleka....

Yemiołka - jak maleństwo? Zdrowe? Duże? Napisz cos!!!

pozdrawiam wszystkich serdecznie

Agnicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...