Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

mam pytanko, czy ktoś może robił ostatnio płyty na poddaszu??? wychodzi nam coś koło 200 m dachu do "obrobienia" i zastanawia mnie koszt takiego cuda...a pewnie mały nie będzie...nio i ile biorą za robociznę na gotow...proszę o jakieś info i z góry dziękuję...

 

 

Asieńko - my właśnie kończymy takie płyty. Dach kole 200m 2 włąsnie - z wełną 20cm, profilami, płytami i innymi podpierdółkami oraz robocizna wyszło jakoś 75 PLN/M2.

Materiał około 50 - robocizna 25 PLN/m2. Pozdrawiam

 

Acha - w cenie materiału jest jeszcze 70 metrów kw. OSB na nieuzytkowy stryszek - robocizna do tego OSB niestety oddzielnie 10 PLN/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty mu budujemy Wierzbę II z Horyzontu...

 

 

Marysiu dziękuję za info...a czy byłabyś mi w stanie powiedzieć ile sztuk poszło Ci na to? tzn. ile kupiłaś, gdzie i za ile?:-))) nio i cze te pierdółki jak profile i cała reszta to duży koszt tak ogólnie?

chodzi o to, że wiem ile potrzeba nam płyt, ile będzie kosztowała robocizna na gotowo ale nie wiem jaki koszt tych wszystkich pozostałych rzeczy, czyli "pierdółek":-)...chciałabym sobie wyliczyć mniej więcej ile kasy będzie mnie to kosztowało...ocieplenie dachu z folią już mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj EZ

 

HURTOWNIE DLA STOLARZY Z MATERIAŁAMI DO PRODUKCJI MEBLI SĄ NA ROBOTNICZEJ w ciągu magazynów z rampami , gdzie można kupić materiału budowlane mozna tam kupić wszystko do własnej produkcji mebli fronty na metry , listwy, zawiasy , uchwyty , okleiny i inne pierdoły

 

pozdrawiam marpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj inauguracja sezonu kominkowego J Ogień wesoło huczał w kominku, dzieciaki patrzyły na płomienie, leżąc na resztach pianek (podłoga ciepła, a nie mamy mebli ...), kominek zastępuje nam telewizor J podłogówka spisuje się na medal, cieplutko, milutko, tylko niech ci malarze wreszcie się wyniosą ...

Pytanie – czy ktoś używa brykietów do kominka, ile to kosztuje i gdzie to się kupuje, i drugie pytanie – ile kupić drewna zakładając codzienny absolutnie bezwzględny reżim podpalania kominka z płaszczem wodnym? Bo drewna jeszcze nie mamy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Czy ma cie może namiary na płyty pod ogrodzenie, co by służyły jako podmurówka? Najlepiej 2-metrowe, wysokie na około 30 cm.

Dzięki za wszelkie sugiestie i namiary. Bo podmurówki to kopać nie będziemy, tylko jakieś takie obrzeża czy inne krawężniki. A potrzeba mi tego ze 120 metrów.

 

Pozdrawiam Wszystkich gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tab ja kupiłam takie płyty betonowe na podmurówkę...

 

płyty kosztują 14 zł za sztukę, Zakład Betoniarski Anna Sulikowska, Zawidowice 55 (to kawałek za jelczem), nie pamiętam numeru telefonu ale w książce telefonicznej jest...mają po 2 metry i chyba 30 czy 35 cm wysokości...jakoś tak

 

pozdrawiam Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Tab takie płyty ma Ryczkowski w Gajkowie tuż przy wylocie z Kamieńca. BK jeżeli planujesz palić non stop kominkiem to wydaje mi się że musisz mieć ok. 12 mp drewna .Zależy to od rodzaju drewna oraz czy jest w miarę suchę .Musisz też wiedzieć że 1 zimę zużyjesz wiecęj na wygrzanie murów. Przez jakiś czas będziesz praktykowac ze sterownikiem w celu minimalnego zużycia drewna.Powodzenia Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asieńko - jak sama liczyłam powierzchnie to mi wyszło koło 200 m2 kw kartonów, nie brałam jednak pod uwagę pewnych konstrukcji z regipsów tylko sciany i sufit. Poszło w sumie 60 płyt zwykłych i 20 łazienkowych- czyli ok. 240 m2 płyty- odpadów jest niewiele wiekszosć tej nadwyzki to dodatkowa scianka działowa której nie liczyłam i wigibasy sugitowe w kuchni. Płyty w Budoskładzie były po 14,51 brutto/sz (szt =3,12 m2) - zielone po 20,62. Profili brałam 200 szt C60 długie na 4 metry po 7,76 PLN, i 80 sztuk U30 po 5,27 szt.

Niestety teraz nie mam dostepu do cen tych podpierdółek ktore u mnie w sumie wyniosły około 1000 PLN - na nie składały sie wkręty, folia, "wąsy" do profili, szpachle, akryl do naroży itp te gadzety kupował sam wykonawca i nie mam jeszcze fakturki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Asieńko, moja ekipa do regipsów poleciła nam niedawno powstałą hurtownie w Kątach Wrocławskich. Na samych stelażach pod regipsy zaoszczędziliśmy dzięki temu ponad 1000 złotych!!! Kupujemy tam teraz wszystko i np. klej do glazury Atlas Plus wychodzi mi taniej o 15 zł na worku niż w innej hurtowni. Warto sie więc może dopytać, nawet jeśli to trochę daleko od Ciebie. Hurtownia nazywa się Stolar-Tech, nr tel. 316 78 17. Możesz powiedzieć, że dostałaś namiary od znajomej co remontuje dom w Sadkowie :)

 

A u mnie w łazience już się kładą kafelki na ścianach. :D W tym tygodniu prawdopodobnie glazurnik całkiem już skończy to pomieszczenie. Jedna ekipa robi regipsy w jednym pomieszczeniu, druga w drugim - a wszyscy to bracia, więc nie wchodzą sobie w drogę, jak trzeba to sobie pomogą. Ech - boję się przechwalić. :roll: Ale myślę, że nadadzą się na naszą listę wykonawców. Niech tylko skończą u nas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...