Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

a w przypadku tynkow cem-wap????

 

Zasada jest taka sama, zalecam jak wyżej, najpierw instalacje, pozniej tynki, chodz zgodze sie, że z hydrauliką to nie ma wiele kucia, wiec mozna zrobic po tynkach, choc w łazience byłoby troche kucia.

 

 

to dlaczego tak zaznaczal woprz ze tynki gipsowe?

to jak sa inne to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja będę miała......... ładne tynki :) :) :) i ładne kabelki i ładne rurki i piecyk śliczny i wszystko będzie git bo będzie to mój domek i dla mnie najśliczniejszy :) :) :)

 

a wzorem Wojtyego nie wszędzie będą "mercedesy" jeżdżę fordem więc będą tez takie sztuki :)

 

sorry za dygresję ale...... idzie weekend !!!! i człowiekowi tak się błogo na duszy robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic, ale Woprz ma gipsowe, aj mam cementowo wapienne.

 

To nic nie zmienia w tym zakresie.

 

 

a ktore sa lepsze?

 

 

Moim zdaniem cementowo - wapienne, ale to gorący temat, zobacz na forum "wymiana doświadczeń".

 

Cem-Wap są w zasadnie "nienaprawialne" - tzn. jak je rozkujesz to nie da się ich zakleić tak żeby nie było śladu

 

 

sorru myszę coś dodać żeby było obiektywnie

tynki gipsowe są miekkie więc łatwo je uszkodzić

Przy gipsowych każdą dziurę i ubytek można zakleić tak że nie będzie śladu

 

cem - wapienne z cienką warstwą gipsu? hmm chyba przejrzę ten wątek o tynkach bo nie jestem sobie w stanie tego wytłumaczyć :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cem-Wap są w zasadnie "nienaprawialne" - tzn. jak je rozkujesz to nie da się ich zakleić tak żeby nie było śladu.

 

Woprz,

 

tynki cementowo wapienne naprawia sie (uzupełnia sie) klejem do betonu komorkowego. Nie ma śladu.

 

Uzupełniałem osobiscie tynki na duzej długosci, gdy zmieniałem połozenie lamp zewnetrznych - najpierw kułem, przedłuzałem kabel i tynkowałem.

 

Nikt nie jest w stanie dostrzec tych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic, ale Woprz ma gipsowe, aj mam cementowo wapienne.

 

To nic nie zmienia w tym zakresie.

 

 

a ktore sa lepsze?

 

 

Moim zdaniem cementowo - wapienne, ale to gorący temat, zobacz na forum "wymiana doświadczeń".

 

Cem-Wap są w zasadnie "nienaprawialne" - tzn. jak je rozkujesz to nie da się ich zakleić tak żeby nie było śladu

 

 

sorru myszę coś dodać żeby było obiektywnie

tynki gipsowe są miekkie więc łatwo je uszkodzić

Przy gipsowych każdą dziurę i ubytek można zakleić tak że nie będzie śladu

 

cem - wapienne z cienką warstwą gipsu? hmm chyba przejrzę ten wątek o tynkach bo nie jestem sobie w stanie tego wytłumaczyć :o

 

moze nie gipsu tylko czegos innego :)-nie pamietam :)

ale gladkie bedzie jak lusterko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic, ale Woprz ma gipsowe, aj mam cementowo wapienne.

 

To nic nie zmienia w tym zakresie.

 

 

a ktore sa lepsze?

 

 

Moim zdaniem cementowo - wapienne, ale to gorący temat, zobacz na forum "wymiana doświadczeń".

 

Cem-Wap są w zasadnie "nienaprawialne" - tzn. jak je rozkujesz to nie da się ich zakleić tak żeby nie było śladu

 

 

sorru myszę coś dodać żeby było obiektywnie

tynki gipsowe są miekkie więc łatwo je uszkodzić

Przy gipsowych każdą dziurę i ubytek można zakleić tak że nie będzie śladu

 

cem - wapienne z cienką warstwą gipsu? hmm chyba przejrzę ten wątek o tynkach bo nie jestem sobie w stanie tego wytłumaczyć :o

 

moze nie gipsu tylko czegos innego :)-nie pamietam :)

ale gladkie bedzie jak lusterko :)

 

no rozumiem tylko wydaje mi się że albo - albo

 

nie twierdzę, że jedna technologia znacząco odbiega od drugiej w sensie estetycznym

każdy ma to co lubi albo to na co zasłużył :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja będę miała......... ładne tynki :) :) :) i ładne kabelki i ładne rurki i piecyk śliczny i wszystko będzie git bo będzie to mój domek i dla mnie najśliczniejszy :) :) :)

 

a wzorem Wojtyego nie wszędzie będą "mercedesy" jeżdżę fordem więc będą tez takie sztuki :)

 

 

:lol: :lol:

 

Tia, a ja w garazu bede miala Peugeotka i Mercedesa, tzn Mercedesa raczej NA garazu ;)

 

I to znaczy wyluzowane podejscie do tematu :D - u nas niestety mercedesowanie skonczylo sie po fundamentach i zakupie dachowki - teraz lecimy na fordach, oplach i peugeotkach i innych takich :lol:

Mam nadzieje ze nie skoncze na Maluchach, Trabantach itp :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła fajna rzecz ale wymaga stosowania podłogówki, zastanów się czy chcesz mieć wszędzie kafelki, choć możesz dać parkiet przeznaczony na podłogówkę. Ja kupiłam kominek z płaszczem i zamierzam z gazu w butli korzystać minimalnie. Koszt drewna na cały sezon (czyli pewnie z 7 miesięcy) to ok 1800 zł. Choć pewnie jak się porówna koszty, to pompa ciepła jest OK. Ale nie wiem ile to zużywa prądu.

 

No wlasnie problem w tym ze w salonie che miec koniecznie parkiet-wymarzony - kolor juz wybrany ;)

Wiec kafelki by byly tylko w holu, kuchni, lazienkach...

Ale z drugiej strony nie moge liczyc na tansze ogrzewanie kominkiem z plaszczem wodnym - po pierwsze w Kamiencu podobno czesto sa przerwy wdostawie pradu, apoza tym my prawie przez caly dzien jestesmy poza domem-(teraz tez jeszcze jestem " na wygnaniu", tzn w pracy :-? ) wiec musimy miec jednostajne, stale ogrzewanie. Bedziemy mieli jedynie DGP i moze solary do ogrzewaniawody w lecie (z tych tanszych, nie prozniowe). Dlatego zastanawiam sie nad jakas aleternatywa ogrzewania gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam pytanie odnoścnie tego oddychania ścian. Np. zrobie tynki cem-wap, porotherm, wełna, tynk mineralny, no właśnie a co z klejem :roll: Jest taki co to oddycha. Z tego co widziałam na elewacjach to woda po takim kleju spływa :-? Może trzeba zastosować specjalny klei?? Czy ktoś przerabiał ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...