Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

No tak, ale czy faktycznie chciaalbys miec wszedzie podlogowke, bo ja w salonie che parkiet, w gabinecie panele. WIec za duzo tej podlogowki nie bede miala - i w tym moj caly problem :-?

 

Istnieja tez (cienkie) parkiety na podlogowke.

Mieszanie kaloryferow i podlogowki jest przy pompie ciepla "rozsadne inaczej" :-? . Przy pompie ciepla podlogowka musi byc w calym domu, zeby ogrzewanie bylo rzeczywiscie niskoteperaturowe (ok 30 st.). Inaczej spada sprawnosc systemu i pompa ciepla nie ma sensu.

Bardzo dobrze objasniony jest caly system pod http://www.ochsner.pl.

A przyjmujac koszty roczne ogrzewania na poziomie 1500 zl (informacja potwierdzona praktycznie u dwoch uzytkownikow), to cala zabawa zwraca sie dosyc szybko. Inwestycja (bez podlogowki) jest na poziomie 25-30 tys., zalezy jakie zrodlo dolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam,Wiech czy mogłbys bardziej precyzyjnie napisac o jaka jakosc wody chodzi przy pompie?sorki za moze głupie pytanie,ale pan ktory był ogladac moja działke nic nie wspominał o wodzie tylko wycenił i juz,działke mam spora 4000 m2 i wyskie wody gruntowe to dobrze czy żle?cena tej zabawki nie mała ale moze warto pomyślec pozdrawiam

 

Wysokie wody gruntowe: gratulacje, idealne warunki na pompe ciepla :D

A o jakosc wody chodzi w systemie woda-woda. Coby sie studnie dobrze sprawowaly (a moze i wymiennik tez). Zobacz link w poscie powyzej.

Albo tutaj http://www.neura.at. Albo tutaj http://www.ekoland4.com. Albo pogoogluj sobie troche. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondyna pisałem o dobrej jakości wody przy założeniu woda woda.Wierci się dwie studnie zrzutowe różnej głebokości ale nawet 30 m i więcej.przy wiekszym odwiercie niż 30 m wymagane jest pozwolenie wono prawne.Z tego co ja wiem to jakość wody ma znaczenie(niezbyt obszerna ma być tablica Mendelejewa.Chodzi o trwalość urządzeń. Wojty jeżeli planujesz grzejniki to muszą być bardzo duże,innaczej będziesz miała zimno.Najlepiej nadaje się podłogówka lub grzejniki ale obliczone na niska temp.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:)

Postanowilam sie odezwac bo powiedzmy podlegam pod watek Wroclawski :wink: Jestesmy z Opola i na wiosne startujemy a raczej mamy zamiar wystartowac. Mam nadzieje, ze do tej pory uporamy sie ze wszystkimi formalnosciami. Jestesmy na etapie przygotowywania dokumentow i oczekujemy na warunki zabudowy. Prawdopodobnie bedziemy stawiac bilbo z pracowni horyzont i tu mam prosbe. Jesli ktos buduje lub wybudowal taki domek to chetnie bysmy go obejrzeli chocby na zdjeciach.

 

A co do pompy ciepla to postanowilismy, ze wlasnie tak rozwiazemy ogrzewanie w naszym domu. Koszt calej uslugi to 40.000 pln (czyzby w Opolu taniej?) Do tego ogrzewanie podlogowe. Nasi sasiedzi maja takie ogrzewanie i sa bardzo zadowoleni. Maja cieplutko i malo placa:) Malo czyli ok. 1500 rocznie. I do tego nie musza grzac oddzielnie cieplej wody. My juz jestesmy zdecydowani.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninka - nie wiem czy już szukałaś na forum ale jest tu kilka wypowiedzi dotyczacych tego domku głównie poniższy watek:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=15732&highlight=bilbo+zdj%EAcia

 

Pewnie tam szybciej skontaktujesz się z kimś kto buduje Bilbo.

 

A poza tym mysle ze ludzie z Horyzontu mogliby podpowiedzieć gdzie w okolicy ktoś go wybudował. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:)

Postanowilam sie odezwac bo powiedzmy podlegam pod watek Wroclawski :wink: Jestesmy z Opola i na wiosne startujemy a raczej mamy zamiar wystartowac. Mam nadzieje, ze do tej pory uporamy sie ze wszystkimi formalnosciami. Jestesmy na etapie przygotowywania dokumentow i oczekujemy na warunki zabudowy. Prawdopodobnie bedziemy stawiac bilbo z pracowni horyzont i tu mam prosbe. Jesli ktos buduje lub wybudowal taki domek to chetnie bysmy go obejrzeli chocby na zdjeciach.

 

A co do pompy ciepla to postanowilismy, ze wlasnie tak rozwiazemy ogrzewanie w naszym domu. Koszt calej uslugi to 40.000 pln (czyzby w Opolu taniej?) Do tego ogrzewanie podlogowe. Nasi sasiedzi maja takie ogrzewanie i sa bardzo zadowoleni. Maja cieplutko i malo placa:) Malo czyli ok. 1500 rocznie. I do tego nie musza grzac oddzielnie cieplej wody. My juz jestesmy zdecydowani.

 

pozdrawiam

 

Bilbo we wrocławiu buduje "BILBO" (taki ma nick) wisz w przeglądarce na pewno ci wyskoczy i będziesz miała maila a oni już chyba mieszkają

poza tym na stronie horyzontu jest formum dla tych co budują z ich projektów - nie żebym cię tam przeganiał :lol:

 

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o domek Bilbo z pracowni horyzont to zbudowany jest w Kiełczowie. Może "Bilbo" odezwie się na forum. :roll:

 

Ja miałam problem z wodami gruntowymi, ale w trakcie budowy sam się rozwiązał. Miałam zamawiać melioratora, ale obyło się bez tego.

Sama studnia gdzie woda będzie spływać z rynien i odwodnienia mało da, chyba, że dokopie się do gruntów chłonnych. Zauważyłam, że w studni woda jest na wysokości odwodnienia, tylko, że ja ją odprowadzam do melioracji. Znalazłam taką rurę u siebie.

Myślałam też o rozprowadzeniu nadmiaru po działce, ale droga inwestycja i nie wiem czy spełni swoje zadanie.

 

Muszę kupić drzwi zewnętrzne drewniane czy ktoś jest zadowolony ze swoich i może mi dać namiar :lol: Potrzebuje też kupić parapety z konglomeratu, bądź z kamienia. Gdzie kupowaliście i jak droga jest to inwestycja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie jest sens robienia pompy na tak mały dom 92m2,wydatek na pompe moze ma sens dla domu 300m2 porownujac koszty ogrzewania np.gazem,moze powinnam kupic dobry "kominek" i drewienko?

Zbierz kilka ofert, wydaje mi sie ze warto, jezeli masz dobre dla pompy ciepla warunki gruntowe (mozliwie mokro).

Ogrzewanie nie powinno cie rocznie kosztowac wiecej niz 1000 zl - pod warunkiem, ze masz dobrze ocieplony dom (zapotrzebowanie ciepla ok. 40W/m2). Policz, ile bedzie cie kosztowac eksploatacja tradycyjnego systemu ogrzewania. U mnie roznica w kosztach inwestycji (ok. 10000 zl) zwroci sie najpozniej po 4 latach eksploatacji, bo nie mam i nie bede mial dostepu do gazociagu, a gaz w baniaku czy olej to kosztuja...

Ale jak pompa - to koniecznie tylko podlogowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...