Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

moze powinnam kupic dobry "kominek" i drewienko?

A na kominek i drewienko to trzeba miec czas, zeby tak stale... :roll:

 

No ale decydujac sie na podlogowke też trzeba wziac pare rzeczy pod uwage. Jesli sie nie przebywa caly dzien w domu to trzeba sie liczyc z tym ze prawie przez caly czas trzeba bedzie miec wlaczona wyzsza temp. (nie mozna tak jak przy grzejnikach obnizyc temp na czas niebytnosci i zaprogramowac podwyzszenie temp na godzine przed przyjazdem).

 

A co do tych rachunkow - 1 000zl na rok to trochu przesadzone-nawet w podpalcanych artykulach reklamowych w gazetach pisza ze to sie zaczyna zwracac po 7 latach ;).

Ja licze ogrzewanie kosztowalo by mnie ok. 2000 (moze do 2500), a gazowe + kominek z dgp- od 4500 w gore :-?

 

A co by nie bylo to w salonie chce miec parkiet :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blonyna

 

to widze ze mamy podobny problem ;)

do tych dolegliwosci mozna tez dolozyc alergie - znajomy lakarz wlasnie dlatego nie zrobil sobie podlogowki - ogrzane powietrze unosi do gory kurz :-? .

 

blondyna ale czy do tak malego domku, jak twoj oplaca sie pompa to bym sie zastanawila. Ja tylko ze wzgledu na wielkosc domku pomysliwuje sobie o pompie.

Podobno w malych domkach sprawdza sie ogrzewanie pradem + kominek wieczorkiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić drzwi zewnętrzne drewniane czy ktoś jest zadowolony ze swoich i może mi dać namiar :lol: Potrzebuje też kupić parapety z konglomeratu, bądź z kamienia. Gdzie kupowaliście i jak droga jest to inwestycja??

Parapety kamienne mozna kupić w Modco na Swojczyckiej 21.

http://www.kamien.pl

Taki mamur jak mi sie podoba crema marfil kosztuje coś ok. 480 zl m2 niestety drogo.Parapt wychodzi dużo drożej niz drewniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co walczyli z wodą na działce !!!!

Czy korzystaliście z jakichś firm melioracyjnych czy ewentualnie innych instytucji lub osób niż kierownik budowy ????

 

Kuba Wilkoński

ale o co chodzi tak dokładnie

 

Chodzi mi o fachową poradę dotyczącą odwodnienia działki.

Mam zrobiony wykop w którym gromadzi się woda, teren dość paskudny podkład z gliny na którym znajdowało się ok 1,2 m humusu.

Woda sączy się po wasrtwie nieprzepuszczalnej i gromadzi w najniższym punkcie wykopu.

Dodatkowo działka znajduje się na dole niestromego co prawda ale zbocza, z drenami kończącymi się aktualnie w moim wykopie.

Dreny były co prawda kiedyś poprowadzone do rowu znajdującego się na granicy działki ale teraz rów jest zarośnięty i jest wyżej niż wykop.

Rów można oczyścić ale punktem najniższym jest przepust pod drogą, który wydaje mi się że też jest wyżej niż dno wykopu [poziom gliny].

Ze względu na grunt muszę zrobić jego wymianę - nawiezienie warstwy kamienia łamanego i pospółki - tylko, że ciągle napływająca woda będzie zmiękczać wierzchnią warstwę gliny i całą konstrukcja może sie zapadać.

no to tak w skrócie

 

Kuba Wilkoński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blonyna

 

to widze ze mamy podobny problem ;)

do tych dolegliwosci mozna tez dolozyc alergie - znajomy lakarz wlasnie dlatego nie zrobil sobie podlogowki - ogrzane powietrze unosi do gory kurz :-? .

 

blondyna ale czy do tak malego domku, jak twoj oplaca sie pompa to bym sie zastanawila. Ja tylko ze wzgledu na wielkosc domku pomysliwuje sobie o pompie.

Podobno w malych domkach sprawdza sie ogrzewanie pradem + kominek wieczorkiem :roll:

 

sorry dziewczyny ale to są mity (plus info o żylakach)

 

zwykłe kaloryfery dają dużo większy ruch kurzu niż podłogówka czy kominek (szczególnie z rozprowadzeniem) dużo więcej + fakt że przy płytkach dużo łatwiej eliminować kurz niż przy dywanach :wink:

 

ogrzewanie od stóp jest lepsze ponieważ dla swojego komfortu człowiek potrzebuję na wysokości głowy niższej temp. niż przy stopach

proste systemy zaworów trójdrożnych i termostatów przy pompach powinny wystarczyć do uniknięcia problemów z żylakami - czyli zbyt wysokiej tep. podłogi

 

wzorem poprzedników

nie sprzedaję podłogówki

sam mam podłogówkę tylko w kuchni, jadalni, i hallu (w salonie mam drewno - ale teraz trochę żałuję). Podłogówka daje jeszcze ten komfort, że przy braku kaloryferów urządzanie pomieszczeń otwiera dużo większe możliwości

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co walczyli z wodą na działce !!!!

Czy korzystaliście z jakichś firm melioracyjnych czy ewentualnie innych instytucji lub osób niż kierownik budowy ????

 

Kuba Wilkoński

ale o co chodzi tak dokładnie

 

Chodzi mi o fachową poradę dotyczącą odwodnienia działki.

Mam zrobiony wykop w którym gromadzi się woda, teren dość paskudny podkład z gliny na którym znajdowało się ok 1,2 m humusu.

Woda sączy się po wasrtwie nieprzepuszczalnej i gromadzi w najniższym punkcie wykopu.

Dodatkowo działka znajduje się na dole niestromego co prawda ale zbocza, z drenami kończącymi się aktualnie w moim wykopie.

Dreny były co prawda kiedyś poprowadzone do rowu znajdującego się na granicy działki ale teraz rów jest zarośnięty i jest wyżej niż wykop.

Rów można oczyścić ale punktem najniższym jest przepust pod drogą, który wydaje mi się że też jest wyżej niż dno wykopu [poziom gliny].

Ze względu na grunt muszę zrobić jego wymianę - nawiezienie warstwy kamienia łamanego i pospółki - tylko, że ciągle napływająca woda będzie zmiękczać wierzchnią warstwę gliny i całą konstrukcja może sie zapadać.

no to tak w skrócie

 

Kuba Wilkoński

 

 

Jeśli poziom wód gruntowych to 1,2 m to raczej bym się nie przejmował

 

u mnie po roztopach albo obfitych deszczach to będzie jakieś 0,3 m

 

Propozycje jakie opisujesz wydają się na tyle drogie, że warto wcześniej zapytać o radę prawdziwego experta.

 

Dodatkowo myślę, że twój pomysł z kamieniem łamanym i pospółką może okazać się niebezpieczny. po pierwsze możesz mieć później problem z nawodnieniem ogrodu a po drugie może się okazać, że pod twoim domem zrobi się podziemny zbiornik.

Ale oczywiście mogę być totalnie w błędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="woprz

 

Jeśli poziom wód gruntowych to 1,2 m to raczej bym się nie przejmował

 

u mnie po roztopach albo obfitych deszczach to będzie jakieś 0,3 m

 

Propozycje jakie opisujesz wydają się na tyle drogie, że warto wcześniej zapytać o radę prawdziwego experta.

 

Dodatkowo myślę, że twój pomysł z kamieniem łamanym i pospółką może okazać się niebezpieczny. po pierwsze możesz mieć później problem z nawodnieniem ogrodu a po drugie może się okazać, że pod twoim domem zrobi się podziemny zbiornik.

Ale oczywiście mogę być totalnie w błędzie[/quote]

 

Woda jest na 0,7- 0,9 metra

wymiana gruntu musi być zrobiona i właśnie chodzi o pozbycie się wody spod warstwy pod fundamentami.

Kamień łamany i piach jest już kupiony zgodnie z projektem tylko że rzeczywiste warunki gruntowe weryfikują założenia z projektu.

 

A jaki ty miałeś poziom wody na etapie prac ziemnych i jaki głęboki miałeś wykop ???

I jak radziłeś sobie z wodą w wykopie na etapie ław i wyjścia z ziemi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam już dokładnie ale było chyba b. podobnie

ale woda stała już przy ławach poszła na to folia i chudziak bo jak masz stojacą wodę to nie możesz zagęścić gruntu.

 

Ja też mam gużo gliny i wody dwszczowe albo roztopowe pordzo pomału opadają

 

hmm czemu niemożna ???

idea konstruktora jest taka

w warstwę rozmiękczonej gliny wciskam kamień łamany i on ją stablilizuje - jakieś 10 cm

na to pospółka 0-31 ok 25 cm do ubicia i na to chudziak i ławy

muszę ściągnąc konstruktora jednak !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wojty zgadzam się w 100% z Woprz.Zaznaczam że nie handluje tymi materiałami ani innymi.Temperatura podłogówki jest dużo niższa jak grzejników i dlatego nie ma takiego ruchu kurzu jak przy grzejnikach.Wręcz przeciwnie właśnie dla alergików zalecają podłogówkę.Pozdrawiam Wiech

 

 

i jest ekonomiczniejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="woprz

 

Jeśli poziom wód gruntowych to 1,2 m to raczej bym się nie przejmował

 

u mnie po roztopach albo obfitych deszczach to będzie jakieś 0,3 m

 

Propozycje jakie opisujesz wydają się na tyle drogie, że warto wcześniej zapytać o radę prawdziwego experta.

 

Dodatkowo myślę, że twój pomysł z kamieniem łamanym i pospółką może okazać się niebezpieczny. po pierwsze możesz mieć później problem z nawodnieniem ogrodu a po drugie może się okazać, że pod twoim domem zrobi się podziemny zbiornik.

Ale oczywiście mogę być totalnie w błędzie[/quote]

 

Woda jest na 0,7- 0,9 metra

wymiana gruntu musi być zrobiona i właśnie chodzi o pozbycie się wody spod warstwy pod fundamentami.

Kamień łamany i piach jest już kupiony zgodnie z projektem tylko że rzeczywiste warunki gruntowe weryfikują założenia z projektu.

 

A jaki ty miałeś poziom wody na etapie prac ziemnych i jaki głęboki miałeś wykop ???

I jak radziłeś sobie z wodą w wykopie na etapie ław i wyjścia z ziemi ??

 

Witam z rana!

 

Kuba, chyba czegos tu nie rozumiem :-?

 

w jakim projekcie miales wskazane zakupienie tego piasku i kamienia? I czy dobrze zrozumialam - projekt odwodnienia dzialki miales wykonany przed wykonaniem badanie gruntu? :o

 

Z tym pozbywaniem sie wody pod konstrukcja to bardzosliska sprawa w pelnym tego slowa znaczeniu :-? - dlatego nigdy nie robi sie drenazu ponizej poziomu law - zawsze z boku law, lekko powyzej ich poziomu.

 

 

A jak zaizolowales fundamenty, jak nisko posadowiles dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="woprz

 

Witam z rana!

 

Kuba, chyba czegos tu nie rozumiem :-?

 

w jakim projekcie miales wskazane zakupienie tego piasku i kamienia? I czy dobrze zrozumialam - projekt odwodnienia dzialki miales wykonany przed wykonaniem badanie gruntu? :o

 

Z tym pozbywaniem sie wody pod konstrukcja to bardzosliska sprawa w pelnym tego slowa znaczeniu :-? - dlatego nigdy nie robi sie drenazu ponizej poziomu law - zawsze z boku law, lekko powyzej ich poziomu.

 

 

A jak zaizolowales fundamenty, jak nisko posadowiles dom?[/quote]

 

moment z domu to jest na razie wykop pod fundamenty

przy czym ze względu na grubą warstwę humusu 1,2 metra ziemia została wybrana pod całym obrysem budynku

 

na podst badań geotechnicznych została zrobiona adaptacja fundamentów ze wskazaniem na wymianę gruntu - kamień i pospółka

nie było projektu odwodnienia niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie jedyna wada podlogowki to duza bezwladnosc termiczna. Ale z tym, mam nadzieje, mozna sobie poradzic - po jakims czasie metoda eksperymentalna dobierze sie odpowiedni cykl ogrzewania.

A parkiet tez mozna polozyc - kolega ma klepke 9 lub 11 mm, dokladnie nie pamietam. Juz trzy sezony przezyl - zarowno on, jak i parkiet. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...