Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kasztanka

 

I w "gabinecie" na dole tez bedziesz miala podlogowke, tez jakies kafelki? :roll:

 

Ja tam lubie lezec na dywanie i cos jak narazie nie widzi mi sie lezenie na kafelkach ... zwlaszcza wiosna i latem, gdy jeszcze sie nie grzeje, a jednak wieczorek podloga jest zimna :-?

 

nie w gabinecie grzejnik i panele

na kafelkach tez mozna dywanik rozlozyc i lezec sobie!

latem mily chlodek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Co do podłogówki, i płytek to mogę się wreszcie wypowiedzieć :) Piec gazowy się raczej nie włącza, wieczorami grzejemy w kominku - po prostu dlatego że jest przyjemne ciepełko. Włącza się wtedy podłogówka - faktem jest że po jakimś czasie. Kominek nie ma obudowy i nie jest ocieplony więc jeszcze część ciepła wydostaje się na zewnątrz.

Rano w pokojach jest już chłodno, ale podłoga ładnie trzyma ciepło. Dodatkowo rolety zasłaniane na dzień zatrzymują ciepło w domu (ale to oczywiście nie ma nic wspólnego z płytkami i podłogówką), a przez duże okno tarasowe w salonie w dzień od południowej strony wpada słonko i ślicznie nam płytki nagrzewa - dom prawie pasywny :) (nie mówię tu o moich dzieciach :roll: ) A dzieci bardzo sobie cenią ciepłą podłogę, szczególnie synek, który uwielbia chodzić boso - nawet na zewnątrz (niestety, już jest katar)

A w ogóle to budujcie sobie szybko te domy, bo fajnie jest na swoim :) Dzieciaków nie trzeba wyprowadzać na nudne spacery na plac zabaw, mąż moze się wykazać siłą 8) - kupił siekierę i tnie drewno na rozpałkę, można sobie posiedzieć na tarasie i w kapciach wyjść do ogródka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Co do podłogówki, i płytek to mogę się wreszcie wypowiedzieć :) Piec gazowy się raczej nie włącza, wieczorami grzejemy w kominku - po prostu dlatego że jest przyjemne ciepełko. Włącza się wtedy podłogówka - faktem jest że po jakimś czasie. Kominek nie ma obudowy i nie jest ocieplony więc jeszcze część ciepła wydostaje się na zewnątrz.

Rano w pokojach jest już chłodno, ale podłoga ładnie trzyma ciepło. Dodatkowo rolety zasłaniane na dzień zatrzymują ciepło w domu (ale to oczywiście nie ma nic wspólnego z płytkami i podłogówką), a przez duże okno tarasowe w salonie w dzień od południowej strony wpada słonko i ślicznie nam płytki nagrzewa - dom prawie pasywny :) (nie mówię tu o moich dzieciach :roll: ) A dzieci bardzo sobie cenią ciepłą podłogę, szczególnie synek, który uwielbia chodzić boso - nawet na zewnątrz (niestety, już jest katar)

A w ogóle to budujcie sobie szybko te domy, bo fajnie jest na swoim :) Dzieciaków nie trzeba wyprowadzać na nudne spacery na plac zabaw, mąż moze się wykazać siłą 8) - kupił siekierę i tnie drewno na rozpałkę, można sobie posiedzieć na tarasie i w kapciach wyjść do ogródka

 

ale masz fajnie!

a rzuc jakies zdjecia!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blondyna ale czy do tak malego domku, jak twoj oplaca sie pompa to bym sie zastanawila. Ja tylko ze wzgledu na wielkosc domku pomysliwuje sobie o pompie.

Podobno w malych domkach sprawdza sie ogrzewanie pradem + kominek wieczorkiem :roll:

 

Nie opłaca się do małego domku dawać pompy ciepła. Tak samo jak solarów dla 3 osób (chyba że jest basen :))

To trochę jak z samochodem. Gdy masz blisko do pracy to mało spala bo jest blisko a gdy masz sporo do pracy to warto dać więc ej kaski do oszczędniejszego autka.

 

Duże inwestycje mają sens gdy jest duże zapotrzebowanie na energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wojty zgadzam się w 100% z Woprz.Zaznaczam że nie handluje tymi materiałami ani innymi.Temperatura podłogówki jest dużo niższa jak grzejników i dlatego nie ma takiego ruchu kurzu jak przy grzejnikach.Wręcz przeciwnie właśnie dla alergików zalecają podłogówkę.Pozdrawiam Wiech

 

i jest ekonomiczniejsza :)

 

Czy aby na pewno. Podłogówka aby prawidłowo spełniała swoją role musi stale byc nagrzana. Wszelkie wyjazdy do pracy i w gości nie pozwalają obniżać temperatury pomieszczenia. Dodatkowo nie jest możliwe prawidłowe wykorzystanie energii słońca (tak jak ma to miejsce w domach pasywnych).

 

Moim zdaniem podłogówka lepiej sprawdza się w domach murowanych, gdzie stale przebywają ludzie.

Dla ludzi częściej przebywających poza domem i aktywnie zarządzających energią są lepsze rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wojty zgadzam się w 100% z Woprz.Zaznaczam że nie handluje tymi materiałami ani innymi.Temperatura podłogówki jest dużo niższa jak grzejników i dlatego nie ma takiego ruchu kurzu jak przy grzejnikach.Wręcz przeciwnie właśnie dla alergików zalecają podłogówkę.Pozdrawiam Wiech

 

i jest ekonomiczniejsza :)

 

Czy aby na pewno. Podłogówka aby prawidłowo spełniała swoją role musi stale byc nagrzana. Wszelkie wyjazdy do pracy i w gości nie pozwalają obniżać temperatury pomieszczenia. Dodatkowo nie jest możliwe prawidłowe wykorzystanie energii słońca (tak jak ma to miejsce w domach pasywnych).

 

Moim zdaniem podłogówka lepiej sprawdza się w domach murowanych, gdzie stale przebywają ludzie.

Dla ludzi częściej przebywających poza domem i aktywnie zarządzających energią są lepsze rozwiązania.

 

ja bede na razie stale przebywac w domu

wychowuje synka potem moze drugie dziecko urodze ....

a dzieci -wiadomo bawia sie siedzac na podlodze

wiec mysle ze to dla nich najlepsze rozwiazanie

a ja nie bede musiala pilnowac czy siedza jeszcze na dywaniku czy juz nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede na razie stale przebywac w domu

wychowuje synka potem moze drugie dziecko urodze ....

a dzieci -wiadomo bawia sie siedzac na podlodze

wiec mysle ze to dla nich najlepsze rozwiazanie

a ja nie bede musiala pilnowac czy siedza jeszcze na dywaniku czy juz nie :D

 

No ale chyba kiedys wychowasz maluchy i pojdziesz do pracy i wtedy moze sie okazac ze przez polowe dnia nikogo nie mam w domu (wy w pracy, dzieci w szkolach, przedszkolach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmarysiu dziekuje za informacje. Dzwonilam do Horyzontu ale niestety nie moga mi pomoc:(

woprz wygonic mnie bedzie trudno bo mi sie tutaj podoba :lol: Pisalam do Bilbo ale niestety chyba rzadko bywa teraz na forum bo nie odczytal jeszcze mojej korespondencji.... Bede czekac. A na strobe Horyzontu wchodzilam ale niestety nie przewija mi sie forum. Mam makintosha (czy jak to sie tam pisze) i niestety w zwiazku z tym problemy:(

Betka juz wyczailam, ze bilbo wybudowal bilbo w kielczowie. Jak mi sie nic nie uda wykombinowac to poprostu chyba wsiadziemy w samochod i pojedziemy do tego Kilelczowa szukac domu;)

BK ale masz fajnie. Mam nadzieje, ze my tez szybko (czyt. na przyszle swieta) zamieszkamy juz na swoim.

 

 

Widze, ze podlogowka dalej na tapecie. Ja mam dwojke dzieci i nie wyobrazam sobie zeby ciagle przesiadywaly na zimnej podlodze. Teraz w mieszkaniu mam y wykladziny wiec sprawa wyglada inaczej.

 

i jeszcze apel:

BILBO odezwij sie!!!! A moze ktos zna blizej bilbo i przekaze mu info, ze chce sie z nim skontaktowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede na razie stale przebywac w domu

wychowuje synka potem moze drugie dziecko urodze ....

a dzieci -wiadomo bawia sie siedzac na podlodze

wiec mysle ze to dla nich najlepsze rozwiazanie

a ja nie bede musiala pilnowac czy siedza jeszcze na dywaniku czy juz nie :D

 

No ale chyba kiedys wychowasz maluchy i pojdziesz do pracy i wtedy moze sie okazac ze przez polowe dnia nikogo nie mam w domu (wy w pracy, dzieci w szkolach, przedszkolach).

 

 

jasne ze tak!

ale mysle ze to da sie jakos wysterowac .....

wiec co uwazacie ze podlogowka jest do bani?

jak ludzie pracuja to nie nadaje sie?

moze powinnam sie zastanowic powaznie ..... ale dajcie jakies konkretne argumenty :) chetnie rozwaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka

 

Jesli na wszystko bylaby 1, jednoznaczna odpowiedz to by to forum nie istanialo :lol:

Ja też zastanawiam sie ostro co robic. Na szczescie mam zaprojekt. wusokosc w domu na 2,70 wiec spokojnie w razie czego "wcisne" podlogowke ;) musze tylko zastanowic sie codo wysokosci 1 stopnia na schodach.

 

Co do siedzenia dzieci na podlodze-hmm i tak na gorze, w pokojach dzici nie bede miala podlogowki-tam bedzie penie wykladzina dywanowa. A w salonie to beda sie rozbijamy na dywaniku :D. Ich matka cale swoje dzicinstwo przebawila sie na podlodze w mieszkaniu na parterze i jakos przezyla i do 6 roku nigdy nawet najmniejszej grypki nie miala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka

 

Jesli na wszystko bylaby 1, jednoznaczna odpowiedz to by to forum nie istanialo :lol:

Ja też zastanawiam sie ostro co robic. Na szczescie mam zaprojekt. wusokosc w domu na 2,70 wiec spokojnie w razie czego "wcisne" podlogowke ;) musze tylko zastanowic sie codo wysokosci 1 stopnia na schodach.

 

Co do siedzenia dzieci na podlodze-hmm i tak na gorze, w pokojach dzici nie bede miala podlogowki-tam bedzie penie wykladzina dywanowa. A w salonie to beda sie rozbijamy na dywaniku :D. Ich matka cale swoje dzicinstwo przebawila sie na podlodze w mieszkaniu na parterze i jakos przezyla i do 6 roku nigdy nawet najmniejszej grypki nie miala ;)

 

 

niby tak

ale ja jestem zmarzluch i jak mi bedzie milo chodzic po cieplym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka

 

Ale nie licz ze w domu bedziesz miala 25C - przy podlogowce w domu panuja troche nizsze temp. i w ogole jest inny klimat domu - zaleznie od upodoban moze sie to komus podobac lub nie. Dlatego mi sie podlogowka podoba w kuchni, lazience itp

 

 

wiem

ale przy podlogowce przy 19stopniach masz komfort cieplny .....

wiec stad mysle ze ekonomicznijesza jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

NADAL POSZUKUJĘ FACHOWCÓW OD UKŁADANIA PŁYT G/K...MILE WIDZIANE WSZYSTIE NAMIARY :D :D :D tylko potrzebuję ekipy naprawdę sprawdzonej, nie mam ochoty aby jedni fachowcy robili poprawki po poprzednich fachowcach...chciałabym się w końcu wprowadzić...HELP!!! :wink:

 

 

a przy okazji, ma ktoś może namiry na ekipę, która zajmuje się układaniem kostki granitowej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...