Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

witam wszystkich

NADAL POSZUKUJĘ FACHOWCÓW OD UKŁADANIA PŁYT G/K...MILE WIDZIANE WSZYSTIE NAMIARY :D :D :D tylko potrzebuję ekipy naprawdę sprawdzonej, nie mam ochoty aby jedni fachowcy robili poprawki po poprzednich fachowcach...chciałabym się w końcu wprowadzić...HELP!!! :wink:

a przy okazji, ma ktoś może namiry na ekipę, która zajmuje się układaniem kostki granitowej???

 

namiary na układaczy kostki mam ja - efekty ich pracy można zobaczyc w moim dzienniku - namiary wysyłam na priva

co do płyt to mam namiar na gościa, który robił mi dużo rzeczy i umnie też kłaść płyty - ale akurat u mnie nie robił, więc nie mogę ręczyć - też na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

NADAL POSZUKUJĘ FACHOWCÓW OD UKŁADANIA PŁYT G/K...MILE WIDZIANE WSZYSTIE NAMIARY :D :D :D tylko potrzebuję ekipy naprawdę sprawdzonej, nie mam ochoty aby jedni fachowcy robili poprawki po poprzednich fachowcach...chciałabym się w końcu wprowadzić...HELP!!! :wink:

a przy okazji, ma ktoś może namiry na ekipę, która zajmuje się układaniem kostki granitowej???

 

namiary na układaczy kostki mam ja - efekty ich pracy można zobaczyc w moim dzienniku - namiary wysyłam na priva

co do płyt to mam namiar na gościa, który robił mi dużo rzeczy i umnie też kłaść płyty - ale akurat u mnie nie robił, więc nie mogę ręczyć - też na priva

 

 

Czy ja mogłabym prosic namiary na układaczy kostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura podłogówki jest dużo niższa jak grzejników i dlatego nie ma takiego ruchu kurzu jak przy grzejnikach.Wręcz przeciwnie właśnie dla alergików zalecają podłogówkę.

Rozumiem, że możemy przyjąć, że mówicie o grzejnikach oddających ciepło w wiekszości poprzez konwekcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam porannie! :D

 

NOTO - a jakie inne systemy ogrzewania polecasz:) zwlaszcza dla ludzi przebywajacych duzo poza domem? :D Masz w tym jakies doswiadczenie?

 

Nie zamierzam polecać. KAżdy ma swój tryb życia i może do niego dopasować sposób ogrzewania.

Mam dom, który jest ogrzewany propanem + grzejniki + prąd (nie jest to najtańsze rozwiązanie) ... ale nie narzekam.

Jakieś przemyślenia z tego mam.

 

Obecnie jestem zwolennikiem ... małych domów (na miarę) i kominka z dogrzewaniem elektrycznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. NOTO pisząc o podłogówce miałem na myśli zalecenia dla alergików (tak przymnajmniej wykazuja to pisma fachowe). Zgadzam sie jednak z Tobą o bezwladności podłogówki.Jeżeli kogoś nie ma często w domu to grzejnikami łatwiej sterować.Pozdrawiam Wiech

 

Nie dyskutuję w mocniejszym tego słowa znaczeniu (piszę do słowa "jednak" :)).

 

Wydaje mi się że alergicy powinni skupić się na .... czystej okolicy (mi alergia przeszła po przeprowadce na wieś :), częstym sprzątaniu, może jakieś filtry i częstym przebywaniu na świeżym powietrzu w ogrodzie (tak jak ja !!! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mysle ze to da sie jakos wysterowac .....

wiec co uwazacie ze podlogowka jest do bani?

jak ludzie pracuja to nie nadaje sie?

moze powinnam sie zastanowic powaznie ..... ale dajcie jakies konkretne argumenty :) chetnie rozwaze

 

Podłogówkę raczej cięzko wysterować - okres bezwładności to chyba conajmniej ze 2-3 godziny - można próbować na noc wychładać pomieszczenia - ale to też cieżko gdy np. jest fajny film i dzisiejszej nocy pójdziemy spać 3 godz później - a wcześniej jeszcze goście będą stale wychodzić na taras aby zapalić papierosa:

 

Podłogówka nie jest do bani ... ma swoje plusy i minusy . Gdy je poznasz szybciej podejmiesz decyzję czy będzie Ci odpowiadać czy nie.

 

Jak ludzie pracują ..... to mają kasę i nie muszą tak mocno oszczędzać.

Mam znajomych co mają podłogówkę i 27C w pomieszczeniach - oni to lubią - ja czuję się u nich jak w piekle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja jestem zmarzluch i jak mi bedzie milo chodzic po cieplym :)

 

Niby tak ... ale tak cały dzień chodzić na boso .... (

mi żona by nie pozwoliła. Po to kupiła mi kapcie.

Goście też na boso :)

 

A gdzie bambosze które pies przyniesie ... zapłacze się gdy będziecie chodzić boso.

 

Z tym chodzeniem boso to chyba mit - w łazience jeszcze rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bylas u kogos kto ma ogrzewanie tylko podlogowe? Boja bylam i zawsze bylo mi trochu chlodno :-?

 

 

bylam..... i bylo ok :)

 

To kwestia przyzwyczajenia - jak pisałem wcześniej są tacy co lubią 27C :)

a znamy takich co mają (w Poznaniu :)) 18C - taki mały regionalny żarcik

 

Dużo zależy czym ogrzewany jest dom i jak jest on duży, jakie jest komfort cieplny użytkowników itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychowuje synka potem moze drugie dziecko urodze ....

a dzieci -wiadomo bawia sie siedzac na podlodze

wiec mysle ze to dla nich najlepsze rozwiazanie

a ja nie bede musiala pilnowac czy siedza jeszcze na dywaniku czy juz nie :D

 

Czy latem też dzicko będzie mogło bawić się na zimnych przecież płytkach. Chyba że zamierzać ogrzewać podłogę również zimą.

 

Moim celem we wszystkich postach nie jest krytykowanie tylko szukanie argumentów po jednej i po drugiej stronie. Szczególnie niepokoją mnie stereotypy, które nie pozwalają nam inaczej spojrzeć na pewne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy latem też dzicko będzie mogło bawić się na zimnych przecież płytkach. Chyba że zamierzać ogrzewać podłogę również zimą.

 

Moim celem we wszystkich postach nie jest krytykowanie tylko szukanie argumentów po jednej i po drugiej stronie. Szczególnie niepokoją mnie stereotypy, które nie pozwalają nam inaczej spojrzeć na pewne rzeczy.

 

a panele sa cieple latem?

owszem zamierzam ogrzewac podloge zima!!!!!!!!

 

jasne .... ja najpierw chcialam tradycyjne, ale w salonie nie mam za bardzo miejsca na grzejnik-chyba ze w centralnym miejscu-na jeden, ale to chyba za malo na 30m2 salon ....

wiec zainteresowalam sie podlogowka .....

mysle ze jest to dobre rozwiazanie ... trudno mi powiedziec ......

nie mieszkalam nigdy z podlogowka wiec nie wiem

 

bardzo chetnie przeczytam wszystkie za i przeciw bo tak na prawde nie wiem dokladnie jak to jest

a Ty masz podlogowke?? jezeli nie to skad wiesz jak to z nia jest?

a jezeli miales to napisz mi prosze wady i zalety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy latem też dzicko będzie mogło bawić się na zimnych przecież płytkach. Chyba że zamierzać ogrzewać podłogę również zimą.

 

Moim celem we wszystkich postach nie jest krytykowanie tylko szukanie argumentów po jednej i po drugiej stronie. Szczególnie niepokoją mnie stereotypy, które nie pozwalają nam inaczej spojrzeć na pewne rzeczy.

 

a panele sa cieple latem?

owszem zamierzam ogrzewac podloge zima!!!!!!!!

 

jasne .... ja najpierw chcialam tradycyjne, ale w salonie nie mam za bardzo miejsca na grzejnik-chyba ze w centralnym miejscu-na jeden, ale to chyba za malo na 30m2 salon ....

wiec zainteresowalam sie podlogowka .....

mysle ze jest to dobre rozwiazanie ... trudno mi powiedziec ......

nie mieszkalam nigdy z podlogowka wiec nie wiem

 

bardzo chetnie przeczytam wszystkie za i przeciw bo tak na prawde nie wiem dokladnie jak to jest

a Ty masz podlogowke?? jezeli nie to skad wiesz jak to z nia jest?

a jezeli miales to napisz mi prosze wady i zalety!

 

Mam wrażenie że "za głośno" rozmawiamy :)

 

Pytanie postawione przeze mnie powinno brzmieć "czy zamierzasz również latem ogrzewac podłogę ?". Dlaczego takie pytanie ?

Myśle, że jeśli dzieci przyzwyczają się do zabawy na podłodze w zimie to również będą to robić latem i wiosną w ciepłe dni - wtedy bardzo łatwo o tzw. "wilka".

 

Podłogówki nie mam. Mają ją znajomi. Często tam bywam i wiem że ciężko steruje się tam temperaturą.

Nie mam zamiaru ganić podłogówki. I nie znam jej wszystkich zalet i wad.

Wskazuję tylko że sporo plusów, które przypisuje się podłogówce to mity. Oczywiście to samo można powiedziec o innych sposobach ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuję założyć sobie jakiś album ale mam chyba zbyt duże zdjęcia i na onecie wchodzą mi tylko 3 do albumu :cry: muszę się podszkolić i jakoś je pomniejszyć...a na razie tak na próbę wklejam jedno zdjęcie tutaj...zobaczymy czy coś z tego wyjdzie...to "kawałek" mojej łazienki, jeszcze nieskończonej...

 

 

 

 

http://foto.onet.pl/upload/26/7/_537349_n.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...