Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

odnośnie pompy ciepła to mój kumpel ma pod Warszawą 50 tys płacił i ok rachunki niskie a dom wielki ale niskie za ogrzewanie za to za prąd płaci miesięcznie minimum 300 podobno właśnie od pompy ciepła więc do końca nie wiem co to za oszczędność. Ale czekam na wypowiedzi.

 

Ja tam nie narzekam piec mamy porządny Viessmana na olej do tego kominek i w pierwszej zimie w 3000 sie zmieściliśmy ale to było pierwsze grzanie góra nie ocieplona była a grzaliśmy cały dom, w tym roku marzę o 2500 (acha w cenę też wliczam całoroczne ogrzewanie wody)

Acha w domu musimy mieć zawsze minimum 21 stopni no bo dziecko było małe i zmarzlaki jesteśmy nawet teraz już kominkiem palimy. Ale kominek bardzo dużo wspomaga (około 50% grzania) bez płaszcza wodnego Godin o jakiejś wielkiej mocy.

 

Podłogówki nie moge mieć bo mam skłonność do reumatoidalnego zapalenia stawów no i za tym mi tęskno :( Acha i to jest potwierdzone medycznie generalnie nawet okolica nie jest idealna ale już sobie nie będę dokładać problemów. Teraz myślę, że mogłam dać w kuchni i w łazience chociaż bo przecież tam nie przebywam non stop. A zimne kafelki nie przeszkadzają nam w ogóle bo dzieci w butach i tak biegają a w pokojach mamy wykładziny i panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A najważniejsze DOBRE ZAPROGRAMOWANIE PIECA możecie mieć super piec, ale kiepsko oprogramowany i będzie żarł jak głupi, mieliśmy taką w pracy sytuację gość miał Buderusa bujał się 3 miesiące z tym oprogramowaniem w tym czasie poszedł mu cały zbiornik oleju, najfajniejszy hihi dali mu czujnik ciepła w domu hahaha ustawiało się 1 temperaturę na dzień a w nocy była o 5 stopni z gruchy niższa.

Co do dodatków to ściągają za nie kupę kasy mp 600 za czuję ciepła Viessmana w pokoju a ja mam Auraton 2000 za 150 zł i działa świetnie mnóstwo programów i co godzinę można sobie zmieniać temokę. Patrzcie też na opłatę za serwis. Każdy piec na gwarancji żeby ją zachować musi co rok przejść przegląd za Waszą kasę i niektórzy żądają nawet 600 rocznie !!!. Nie wiem czy jest taka opłata za pompę ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedzelnie!

 

EZ - 3000 to bardzo ladny wynik, zwlaszcza biorac pod uwage wielkosc domu :D Ja zaczelam ten watek, bo przestraszyly mnie min. opowiesci znajomego, ktory za ogrzewanie olejem placi 7 000 :o. Hmm, my zastanawiamy sie nad ogrzewaniem podobnym do twojego - gaz+kominek z DGP. Tyle ze chyba chcialabym miec wiecej podlogowki. Z drugiej jednak strony jesli piszesz ze twoj znajomy placi 300 zl/miesiac to chyba tez nie jest zle (nigdy nie wierzylam w te rachunki - 1 000zl/rok ;) ) . ROzumiem ze w tych 300 zl jest tez "normalne" zurzycie energii, ktore w domku tez niezle musi kosztowac. No i nie musi palcic za dzierzawe zbiornika i przeglady :-? A ty ile placisz rocznie za energie elek. i ile cie kosztowala cala instalacja CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuję założyć sobie jakiś album ale mam chyba zbyt duże zdjęcia i na onecie wchodzą mi tylko 3 do albumu :cry: muszę się podszkolić i jakoś je pomniejszyć...a na razie tak na próbę wklejam jedno zdjęcie tutaj...zobaczymy czy coś z tego wyjdzie...to "kawałek" mojej łazienki, jeszcze nieskończonej...

 

 

Asienka, jak chcesz to mzoesz mi wyslac pojedynczo kilka zdjec to sprobuje ci je "zmniejszyc" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za prąd miesięcznie płacimy około 150 zł ale to były rachunki na budowlanym teraz powinno być mniej ale my na razie siedzimy w kupie tzn dzieci siedzą z nami jeszcze wszędzie energooszczędne żarówki i cały sprzęt klasy A energetycznej. Woda wychodzi około 30-50 zł, śmieci nie pomnę właśnie chyba około 30 zł.

 

Wiecie jak dla mnie to utrzymanie domu to pikuś hihii z porównaniem utrzymania dzieci lub czynszu, który płaciłam na wynajmie albo np kumpel za 36 m 2 w bloku 4 osoby płacy 450 zł + prąd (i dopłata ogrzewania wody itd) czyli za czynsz ma 6000 zł z prądem dajmy 6500 za 36 m.

 

Co do instalacji to my zaszaleliśmy bo sam piec około 9 tys kosztował ze zbiornikiem i montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Wiem, że bardzo dawno mnie nie było i perwnie zapomnieliście już o mnie, ale...

sieci nie mamy, więc nie mam jak zaglądać. Czasem do galerii jedynie :)

 

 

Kiedyś u siebie pisałam, że hydraulika miałam totalnie do bani.

Chciałam Was wszystkich przed nim ostrzec.

 

Wiesław Wojtysik

 

Jelcz-Laskowice

 

Kiedy położyliśmy parkiet, mimo naszych próśb chodZIł po nim zaqraz po ułożeniu, potem parkiet został zalany właśnie przez tego Pana, na co on odparł: Co mnie to obchodzi. Próbował go osuszyć zapalonym gazem! z butli

Część parkietu została wymieniona na jego koszt, oskarżył nas o oszustwo, bo według niego nic się nie stało, kiedy mu odliczyliśmy koszty wymiany od należności.

Pan pod tytułem GŁĘBOKA KOMUNA, mam w dupie czyjąś pracę.

rury mamy na wierzchu, generalnie brak profesjonalizmu.

oto kaloryfer zrobiony przez owego Pana

 

stan przed wejściem "speca"

http://img57.echo.cx/img57/7227/65wk.jpg

i po

http://img229.imageshack.us/img229/6138/partacz9av.jpg

http://img229.imageshack.us/img229/7028/partacz14gc.jpg

rury totalnie na wierzchu i jeszcze twierdzi, ze mu specjalnie ktos rury poprzestawiał :p

 

A tak po jego poprawkach

http://img229.imageshack.us/img229/5876/partacz22aa.jpg

 

walił na oślep. Aż strach ile kafli byłoby do wymiany, gdybyśmy z nim nie siedzieli.

 

 

Nie wiem czy mamy coś takeigo jak listę wykonawców do niczego, ale jeśli tak proszę o wniesienie go na tą listę.

Nie mam sieci, więc nie mam pojęcia kiedy zajrzę kolejnym razem.

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za prąd miesięcznie płacimy około 150 zł ale to były rachunki na budowlanym teraz powinno być mniej ale my na razie siedzimy w kupie tzn dzieci siedzą z nami jeszcze wszędzie energooszczędne żarówki i cały sprzęt klasy A energetycznej. Woda wychodzi około 30-50 zł, śmieci nie pomnę właśnie chyba około 30 zł.

 

Wiecie jak dla mnie to utrzymanie domu to pikuś hihii z porównaniem utrzymania dzieci lub czynszu, który płaciłam na wynajmie albo np kumpel za 36 m 2 w bloku 4 osoby płacy 450 zł + prąd (i dopłata ogrzewania wody itd) czyli za czynsz ma 6000 zł z prądem dajmy 6500 za 36 m.

 

Co do instalacji to my zaszaleliśmy bo sam piec około 9 tys kosztował ze zbiornikiem i montażem

 

 

 

to z tego wynika, ze koszt ogrzewana pompa to mniej wiecej 150-200zl miesiecznie.

 

A tak sie jeszcze zastanawiam - duzo osob tu podkreslalo ze do pompy wrecz konieczna jest podlogowka, jednak pisali o ogrzewaniu przede wszystkim dolu... a raczej salonu. A co z innymi pomieszczeniami, np na gorze - sypialnia, pokojne dzieci... tam też podlogowka i co za tym idzie kafelki? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z Was dysponuje może namiarem na niedorgich "szambelanów"? Wczoraj się zorientowaliśmy że zbiornik pełny - na szczęście mamy sąsiada który nam pomógł, ale jest dość drogi - płaciliśmy 100 PLN za ok. 10 m3.

Zdecydowanie za drogo. Wiem że w Chrząstawie jest ktoś za 35 PLN, nie wiem za ile, ale jeśli za 4,5 m3 to i tak sie opłaca.

 

Bardzo proszę tych z was którzy już mieszkają - wprawdzie kanaliza tuż tuż ale jeszcze trochę trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w poniedziałek!

 

Zakończyliśmy sukcesem bój o koparkowego misia!!! Prawie musiałam go siłą zatrzymać ale... od początku. Misio jak to na "tą" branże przystał do końca nas trzymał w niepewności. Miłościwie przyjechał z godzinnym opóźnienie z radosną informację, że jechał do nas pół godziny :o a miał do przejechania 2 km. Więc na wstępie policzył sobie 30 zł. Natomiast na moje pytanie ile odjęć za godzinę spóźnienia nieśmiało się uśmiechnął :D

Poinformował, że jest sobota i ON dłużej niż 8 godzin nie będzie pracował. Tak więc jeżdził sobie i rozrzucał ziemię dookoła domku. Oczywiście pod ścisłymi wskazówkami.

Na koniec została mała kupka ziemi do wyrównani i on oświadczył, że już mu się czas skończył....... Trochę mnie rozbawił ale poprosiłam grzecznie co by wyrównał do końca i litościwie zrobił wrzystko :) :) :)

 

Ale mamy dużą działkę!!!! Jest śliczna! I domek podsypany- przygotowany przed zimą. Jest git.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

NADAL POSZUKUJĘ FACHOWCÓW OD UKŁADANIA PŁYT G/K...MILE WIDZIANE WSZYSTIE NAMIARY :D :D :D tylko potrzebuję ekipy naprawdę sprawdzonej, nie mam ochoty aby jedni fachowcy robili poprawki po poprzednich fachowcach...chciałabym się w końcu wprowadzić...HELP!!! :wink:

a przy okazji, ma ktoś może namiry na ekipę, która zajmuje się układaniem kostki granitowej???

 

namiary na układaczy kostki mam ja - efekty ich pracy można zobaczyc w moim dzienniku - namiary wysyłam na priva

co do płyt to mam namiar na gościa, który robił mi dużo rzeczy i umnie też kłaść płyty - ale akurat u mnie nie robił, więc nie mogę ręczyć - też na priva

 

Czy ja mogłabym prosic namiary na układaczy kostki?

zaraz będzie na privie - kostkę w rzeczywistości pewnie już nie raz pooglądałaś ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty&M domek sliczny. Sami tak go urzadziliscie czy mieliscie jakiegos projektanta wnetrz? Bardzo mi sie podoba. No i gratuluje wygranej bitwy z panek koparkowym :wink:

 

Betka wyslalam Ci wiadomosc na priva.

 

Wojty my planujemy pompe ciepla. Kafelki to faktycznie najlepsze rozwiazanie ale rozmawialismy juz z firma, ktora bedzie nam zakladala ta pompe i dowiedzielismy sie ze sa mozliwe rowniez panele. Oczywiscie jakies specjalne ale da rade:)

 

A ja mam jeszcze do was pytanie. Ile placiliscie za adaptacje projektu? My zamierzamy w naszym znacznie pomniejszyc garaz, ktory jest w zasadzie dolaczony do budynku i pani architekt zazyczyla sonie za ta przerobke 3300 pln :-? Orlem budowlanym to ja nie jestem ale to chyba jakas cena z kosmosu.... Duzo to czy malo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartar.Jaki to był gatunek drewna oraz czy pocięte i porąbane ?Co z transportem,i czy było w miare suche?Pozdrawiam Wiech

Olcha sezonowana i jesion tegoroczny.Pocięt na kawalki 1 m, bo tak łatwiej jest sprawdzic czy ilosc nie oszukana.drewno jest ok.Mam przy sobie rachunek to cenę podałam dokładną, co do transportu to nie pamiętam, zapytam meża i napisze na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...