Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam, jestem za stworzeniam listy podobnej jak ma grupa szczecińska

 

http://www.republika.pl/klaus_gaiger/lista/index.htm

 

zobaczcie, że są tam opinie na tak i na nie przy tych samych wykonawcach.

 

Żle wykonana robota to zła opinia i groźba pozbawienia intratnych kontraktów 8)

 

Sama korzystałam z poleconych dwóch ekip, które miały zgoła inne opinie u różnych osób. Ja jednak jestem zadowolona z nich i jestem za umieszczeniem namiarów na takiej liście. Sama chętnie podejmę się tworzenia takiej listy jeżeli sposób prowadzenia powyższej listy Wam odpowiada co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burgundczyk - ostatnio obgadywałam kwestie wymiany namiarów na wykonawców i doszłam z rozmówcami do dwóch wniosków:

 

1. fachowiec, który zrobił dobrze u mnie, może nazajutrz spie.... robotę o kogoś innego, a ten ktoś inny nie zawsze ma dość klasy, żeby mnie potem nie obarczać za to odpowiedzialnością, do której się nie poczuwam, bo nikogo nie namawiam ani nie zmuszam do korzystania z usług konkretnej osoby.

 

Hello

jestem jak najbardziej za wymianą informacji o fachowcach. Wolę korzystać z kogoś poleconego niż zupełnie obcego i nigdy nie przyszło mi do głowy, że jak spier....robotę to będę obwiniać polecającego.

 

pozdrawiam

marzka

 

Jakub sprawdź ceny w Anerze na Ligockiej 372 79 59 . Ceny mają lepsze niż w Centrostalu.

 

A my już po pierwszych pracach na działce. Humus ściągnięty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio obgadywałam kwestie wymiany namiarów na wykonawców

przede wszystkim chodzi o to, żeby się nie naciąć.

Fachowiec który od dawna jest niesolidny, nieterminowy, psuje robotę itp. ma raczej niewielką szansę na nagłe nawrócenie się i zostanie Superfachowcem. A nawet jeżeli ten rzadki przypadek nastąpi to łatwo to będzie poznać - w końcu aureoli ani skrzydeł ukryć się nie da ;-)

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wszystko fajnie o tych wymianach informacji...

 

...ale czy Ktoś z Was robil coś z granitu i moze polecic firme? jest ich sporo w okolicach Strzegomia albo i gdzie indziej, tylko ktora wybrac?

 

... i jeszcze te drewnane schody :)

 

btw. rowniez nie przyjmuje zalozenia, ze moge slepo ufac poleconemu wykonawcy, jasna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sie jeszcze zastanawiam - duzo osob tu podkreslalo ze do pompy wrecz konieczna jest podlogowka, jednak pisali o ogrzewaniu przede wszystkim dolu... a raczej salonu. A co z innymi pomieszczeniami, np na gorze - sypialnia, pokojne dzieci... tam też podlogowka i co za tym idzie kafelki? :o

 

Dokładnie tak, dlaczego Cie to dziwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty&M jesli nie jest to tajemnica to zdradz ile kosztowala aranzacja wnetrz? Bo ja u tej mojej architekt to mam chyba ceny z kosmosu :o Ona sobie liczy 150 pln od metra. Oczywiscie tyle to w zyciu nie zaplace ale chce miec jakis punk odniesienia.

 

Tak się składa, że moja żona jest architektem wnętrz i trochę dziwi mnie, że ktoś podaje cenę w takim przypadku "od metra" jakby to było to samo co połozenie płytek lub pomalowanie ściany. Aranzacja, aranzacji nie jest równa. kazda aranżacja jest sprawą indywidualną i przynajmniej moja żona ustala indywidualnie cenę za kazdym klientem z osobna. Ma na to wpływ zakres realizacji aranzacji, stopień skomplikowania i wyobrażenia klienta i co tu ukrywać mozliwości finansowe klienta. Pod hasłem "aranzacja" może sie kryć machnięta w ciągu godziny, od niechcenia wizualizacja łazienki lub też kompleksowa aranzacja całego budynku przejęta przez architekta wnętrz juz na etapie stanu surowego zamknietego. W zakres prac może wchodzic wszystko, projekt, dobór konkretnych materiałów, ich dostawa, realizacja projektu , nadzór nad realizacja itd. Krótko mówiac, począwszy od przebudowy ścianek działowych po kolor serwetek i kształtu sztućców na stole. Taka współpraca może trwać rok, dwa i dłuzej. Wiele spraw, wychodzi w trakcie realizacji, najczęściej klient chce cos dodatkowo, coś zmienić, cos doradzić, cos zmodernizowac co już istnieje a mu przestało się to podobac , jak w takiej sytuacji mozna mówić, że " biorę 100-150 zł za metr kw ?!!. W efekcie końcowym metr może kosztować 10, 100 lub 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice dlaczego się dziwisz, że projektanci podają ceny za m2? Przecież logiczne jest to że im drożej to projekt jest bardziej złożony i szczegółowy itp. lub pochodzi od znanego architekta.

 

Uważam, że ceny, które podają projektanci są cenami wyjściowymi a końcowa wycena jest ustalana indywidualnie. Osobiście wole wiedzieć z jakiego pułapu startuje :)

 

Tutaj raczej wszyscy chcą zaplanowac jak będzie wyglądać nowe pomieszczenie w budowanym domu więc metraż ma duże znaczenie.

 

Podejżewam, że wiekszość z nas nie będzie korzystało z takiej kompleksowej wieloletniej współpracy. Widząc nasze zaangażowanie w najmniejszy fragment budowanego domku po prostu nie będzie nas stać na architekta, który zaplanuje nam wszystko od A do Z. Gdyby tak było budowa domu też by nas nie interesowała.

Ja szukałam ogólnej koncepcji wystroju mojego domu więc skorzystałam z usług projektanta nie architekta. O materiały i detale do wykończenia będę musiała się martwić sama :) i oczywiście z pomocą forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Podłogówki nie mam. Mają ją znajomi. Często tam bywam i wiem że ciężko steruje się tam temperaturą.

Nie mam zamiaru ganić podłogówki. I nie znam jej wszystkich zalet i wad.

Wskazuję tylko że sporo plusów, które przypisuje się podłogówce to mity. Oczywiście to samo można powiedziec o innych sposobach ogrzewania.

 

A ja mam , teraz bedzie 3 sezon, powiem wiecej, mam ja w całym domu, czyli też w sypialni w pokojach dla dzieci i w łazience pod brodzikiem.

Chodzimy całe lato na bosaka, dziecko co prawda juz się nie tarza po podłodze (9 lat) ale też lata cały sezon na bosaka. Większość plusów przypisywanych podłogówce to nie sa mity. Mitem natomiast są powtarzane w kółko problemy z regulacją (bezwładnosc), problemy z kurzem (alergia) itd. Czy wy naprawdę biegacie codziennie od kaloryfera do kaloryfera i namietnie krecicie termostatami ? prawdą jest że podłogówka nagrzewa się zdecydowanie dłuzej niż kaloryfery, ale co z tego ? Co z tego wynika ? Ok wyjeżdzamy gdzieś schładzamy budynek ale po powrocie chcemy aby było od razu ciepło - jaki problem odpowiednio zaprogramować sterownik w piecu aby uruchomił się odpowiednio wczesniej ? być może nie da się tak zrobić z wszystkimi źródłami ciepła ale przepraszam bardzo to juz jest wada pieca a nie podłogówki.

Jedyną wadą jaką dotąd wykryłem jest niemozność osiągnięcia odpowiedniej temperatury w łazience, niestety jest to zbyt mała powierzchnia. Bedę musiał dostawić jakiś grzejnik elektryczny.

 

oczywiście jest jeszcze problem gustu i preferencji, wiekszosc jednak preferuje drewno pod stopami no ale to wiadomo od samego poczatku, coś za coś.

 

buziaki dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice dlaczego się dziwisz, że projektanci podają ceny za m2? Przecież logiczne jest to że im drożej to projekt jest bardziej złożony i szczegółowy itp. lub pochodzi od znanego architekta.

Ja zrozumiałem to tak, ze projektant podaje tą cenę bez zapoznania się z oczekiwaniami klienta. Taka cena z cennika i to mnie własnie dziwi.

 

Uważam, że ceny, które podają projektanci są cenami wyjściowymi a końcowa wycena jest ustalana indywidualnie. Osobiście wole wiedzieć z jakiego pułapu startuje :)

A nie lepiej usiąść, porozmawiac, przedstawić swoją wizję, skonfrontować ją z wiedzą architekta i dopiero na tej podstawie ustalić całkowity koszt ewentualnej realizacji ? Ręczę ze po takim spotkaniu bedziesz miała wieksze pojącie na temat kosztów niz na podstawie suchej informacji: "biorę stówę za metr"

 

Podejżewam, że wiekszość z nas nie będzie korzystało z takiej kompleksowej wieloletniej współpracy. Widząc nasze zaangażowanie w najmniejszy fragment budowanego domku po prostu nie będzie nas stać na architekta, który zaplanuje nam wszystko od A do Z.

Nie mów hop :) A co do samego planowania to tak naprawdę to Ty to robisz, architekt jest tylko po to aby podsuwać ci pewne propozycje i ostatecznie to wszystko narysować i zwizualizowac. W koncu to ty bedziesz w tym domku mieszkać a nie architekt :)

 

Ja szukałam ogólnej koncepcji wystroju mojego domu więc skorzystałam z usług projektanta nie architekta. O materiały i detale do wykończenia będę musiała się martwić sama :) i oczywiście z pomocą forum.

Czyli po prostu potrzebujesz paru prostych wizualizacji zrealizowanych na podstawie dokonanych pomiarów i poznania preferencji klienta. 150 zł w tym przypadku to jest rzeczywiście zdzierstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sie jeszcze zastanawiam - duzo osob tu podkreslalo ze do pompy wrecz konieczna jest podlogowka, jednak pisali o ogrzewaniu przede wszystkim dolu... a raczej salonu. A co z innymi pomieszczeniami, np na gorze - sypialnia, pokojne dzieci... tam też podlogowka i co za tym idzie kafelki? :o

 

Dokładnie tak, dlaczego Cie to dziwi ?

 

A ja nie wiem, dlaczego ciebie to dziwi ;)

 

Jak slysze opinie ludzi i ich lany to podlogowka zaczyna sie u nich i konczy na parterze :roll:

Samej też trudno mi sobie wyobrazic, ze rano pierwsze kroki stawiam po sypialnianych ..kafelkach :-? To samo w pokojach dzieci.

 

Co do tego biegania po pokojach i regulowania grzejnikow - osobiscie palnuje poprostu zaprogramowac sobie kociolek na odpowiednie grzanie zaleznie od pory dnia :)

 

Dobrzyk, a tobie kto instalowal pompe ciepla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do listy Misow i polecania znajomych Misiow...

 

Po moim polrocznym budowaniu dochodze do wniosku, ze fajnie jest korzystac z takiej listy (i dobrze zeby nadal isniala), tylko trzeba uwazac na kilka spraw. Najwazniejsza z nich jest to , zeby przy pierwszym kontakcie z kandydatem na "naszego misia" nie daj Boze nie powiedziec mu ze sie dzwoni, bo kolezanka z .... tak go polecala i ze ze sie sluyszalo ze jest taki fajny itp. Trzeba to zalatwic na zimno, po mesku ;), bez szczegolow. Najlepiej udac ze sie na namiar z ksiazki telefonicznej ;). Podkreslam to bo sama tak mialam :-? Moim Misiom chyba za bardzo dalam odczuc ze chcialabym zeby u mnie pracowali :evil: , a takze za bardzo poleclam innego, az mu niezle rogi z tej pychy urosly :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do listy Misow i polecania znajomych Misiow...

 

Po moim polrocznym budowaniu dochodze do wniosku, ze fajnie jest korzystac z takiej listy (i dobrze zeby nadal isniala), tylko trzeba uwazac na kilka spraw. Najwazniejsza z nich jest to , zeby przy pierwszym kontakcie z kandydatem na "naszego misia" nie daj Boze nie powiedziec mu ze sie dzwoni, bo kolezanka z .... tak go polecala i ze ze sie sluyszalo ze jest taki fajny itp. Trzeba to zalatwic na zimno, po mesku ;), bez szczegolow. Najlepiej udac ze sie na namiar z ksiazki telefonicznej ;). Podkreslam to bo sama tak mialam :-? Moim Misiom chyba za bardzo dalam odczuc ze chcialabym zeby u mnie pracowali :evil: , a takze za bardzo poleclam innego, az mu niezle rogi z tej pychy urosly :evil:

 

 

swieta prawda!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam architekta wnętrz. Podawałam już ceny na forum i wydaje mi się że nie są wygórowane. Za łazienkę płace np 450zł. Nie zastanawiam się co ma gdzie stać albo jaki mam kolor dobrać. Wybieram sama płytki (przy aprobacie mojej Pani architekt), ale to przez duży rozrzut cen. Cokolwiek chcę kupić kontaktuje się z nią. W łazience na dole będe miała małe płytki 10*10, parkiet kokosowy, inne płytki w brodziku 2,5*2,5 i inne na podłodze 30*60. Łazienka będzie niepowtarzalna, bo połączyłam kilka materiałów. Chciałam dodać, że łazienka ma 5m2, za górną płace tyle samo, ale ma 8m2. Nie żałuje, że mam wydać na projekt kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie rozumiem dlaczego wszyscy uważają że płytki są "zimne" - jeśli jest ogrzewanie podłogowe, to są ciepłe, a niektóre mają taką powierzchnię, że naprawdę miło się po nich chodzi na bosaka nawet jeśli nie ma ogrzewania podłogowego. Jest to kwestia przełamania stereotypu, że tylko drewno daje wrażenie ciepła i przytulności. Poza tym płytki są bardzo, bardzo praktyczne. A jeśli ktoś ma więcej kasy, to sugeruję zafundowanie sobie prawdziwego kamienia w salonie - to dopiero jest bajer. Zajrzyjcie na stronę http://www.cerim.it - są tam cudnej urody płytki imitujące drewno, sa w dobrej cenie w monotradingu na Rybnickiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...