Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Sluchajcie. Od pewnego czasu przygladam sie Waszej dyskusji i mam pewne pytanie. Otoz wymieniacie pomiedzy soba dane roznych wykonawcow, szukacie kolejnych itp. I pewnej rzeczy tu nie rozumiem. Nikt z Was nie zatrudnil ekipy pod klucz? Mi sie to wydaje logiczne, ze wtedy nie ma kto na kogo zwalac fuszerki. Jestem troche tym wszystkim przerazona. Do tej pory wydawalo mi sie, ze zatrudnie ekipe, ktora zrobi mi wszystko pod klucz i tyle. Teraz zaczynam sie zastanawiac co tak na prawde mnie czeka. Prosze oswieccie mnie o co tu chodzi.

 

Zatrudnienie jednej ekipy pod klucz byłoby pewnie rozwiązaniem idealnym, gdybyś miała 100% gwarancję, że zrobią wszystko dobrze. Zatrudnienie kilku ekip oprócz wielu minusów ma i tę zaletę, że jeśli jeden miś coś spieprzy, to kolejny prawdopodobnie zwróci Ci na to uwagę (z satysfakcją) i pewne środki zaradcze można będzie podjąć jeszcze na etapie, kiedy nie będzie się to wiązało z horrendalnymi kosztami. Takie sa moje przemyślenia. Co szanowna grupa na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

NINKA _ 2005

 

Ty to koleżanko masz chyba worek pieniędzy albo bardzo ,bardzo mało czasu żeby poprowadzić swoją budowę .

Zatrudnienie ekipy , która zrobi cały dom pod klucz ma następujące konsekwencje :

- po pierwsze - przepłacisz , bo firma doliczy sobie koszty zakupów do wszystkich materiałów ( około 10 %)

- po drugie - pracuję w budownictwie i z ręka na serce nie znam takiej ekipy , która zna się na wszystkim , jak ktoś dobrze muruje , to nie znaczy ,że zrobi dobrze więźbe czy instalacje .

- po trzecie pozostawienie wykonawcy bez nadzoru zaowocuje dużą ilością błędów i fuszerek .

 

Moja rada jeśli stać cię na to kup od dewelopera gotowy domek bez problemów i kłopotów tak jak zwykłe mieszkanie .

 

Ale jeśli wymarzyłaś sobie śliczne gniazdko w uroczej okolicy , to przyłącz sie do nas , którzy sami zmagamy się z problemem pod nazwą "BUDOWA"

 

powodzenia życzę MARPA :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz moje przemyślenia na temat polecania misiów: mieliśmy poleconego przez kogoś dawno temu na forum hydraulika, który nam robił wiosną kanalizę, wodę i co na parterze. Byliśmy zadowoleni, więc poleciliśmy go Wojtym oraz na listę Dobrzyka. Niestety u Wojtych facet odwalił fuszerkę i musiał poprawiać robotę.

U nas miał jeszcze dziś powiesić 2 ostatnie grzejniki. Mąż zwrócił mu uwagę, że używa złego wiertła i niszczy pracę poprzedników - czyli panów od płyt k/g - oraz zaproponował mu odpowiednie wiertło. Na co "fachowiec" pizgnął narzędziami i właśnie ucieka z frontu robót. Gwiżdżąc na umowę, którą z nami podpisał itp itd. bo on ma pod dostatkiem zleceń. Niby dał nam gwarancję na swoje usługi, ale jaką mogę mieć pewność, że w razie czego nie zachowa się identycznie? Nikomu więcej go nie będę polacać i jest mi głupio wobec tych, którym już go poleciłam :(

 

Niniejszym serdecznie przestrzegam przed korzystaniem z usług pana Arkadiusza Janczaka. Zaraz napiszę do Dobrzyka, żeby go wywalił z listy wykonawców, chyba że zgadzamy się, że warto na niej zostawiać też takie uwagi. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninka piszesz, że zatrudnisz ekipe pod klucz, ale co to znaczy według Ciebie??. Jeżeli chcesz wybudować domek w taki sposób, że bierzesz ekipe płacisz 100, 200, 300 tyś, a potem odbierasz klucze to moim zdaniem musisz być odważna. Było o tym wiele na forum, poczytaj, a może wyrobisz sobie na ten temat zdanie.

Ja wziełam ekipe która mi zrobiła stan surowy otwarty, ale to ja kupowałam materiały, takie jakie chciałam mieć w swoim domku. Jak to robi ekipa to musisz pilnować ekipy i materiałów czy na pewno takie i tyle co zamówili są na budowie.

Może lepszym sposobem będzie pojeździć po hurtowniach i zobaczyć różnorodność cen i wyboru materiałów które możesz wrzucić w domek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Serdecznie dziękuję za odpowiedzi i namiary.Widzę ,że nie tylko ja mam szczęście do ekip które się wycofują w ostatniej chwili,wyobraście sobie wczoraj wieczorem zadzwonił dekarz i oznajmił że dachu u mnie nie będzie robił bo ma za dużo pracy i nie zdąży do zimy ,biedaczek nie umie planować czy co?Ustalałam termin 6 tygodni temu i w drugiej połowie pażdziernika miał robić mój dach , rozmawiałam z pacanem jeszcze w ubiegłym tygodniu i wszystko było O.K. :cry: Takich to udusić,wybaczcie bo cała się gotuję ze złości ,facet od razu mógł powiedzieć ,że ma dość pracy i nie przyjmnie zlecenia,spokojnie znalazła bym innego a teraz przed zimą mogę mieć problemy, musiałam się komuś wyżalić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niki koło mnie buduje się facet ,który bardzo żałuje ,żezatrudnił firmę która miała mu zrobić dom pod klucz , był naiwny na tyle ,że kierownik jego budowy to właściciel firmy którą w tym celu zatrudnił . Zaczeli w maju ubiegłego roku ,tak solidnie pracowali ,że zimą dopiero kryli dach, jak w przybliżeniu obliczył około 20000zł przycieli na materiałach , a o fuszerkach ,które zrobili to można książkę napisać.W każdym razie facet zerwał umowę i wykańcza tak jak my wszyscy, do każdego etapu nowa ekipa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym serdecznie przestrzegam przed korzystaniem z usług pana Arkadiusza Janczaka. Zaraz napiszę do Dobrzyka, żeby go wywalił z listy wykonawców, chyba że zgadzamy się, że warto na niej zostawiać też takie uwagi. :evil:

 

Zostawię go ale z odpowiednim przypisem, ...tylko jakim ? Miś fuszerka ? Tym wykonawcom dziękujemy ? Poproszę o propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha jakby co to mam namiar na faceta wozącego ziemie i nie tylko. Nie wiem czy jest solidny, mi w każdynm bądź razie przywiózł ziemię, niezłą, 24 tony z 160 zł. Z tego co wiem to ziemia do zasypki fundamentów oscyluje w okolicach 100 zł. Dla mniej zorientowanych taki samochód to jest około dwie ciężarówki STAR.

Acha jakby co to mam namiar na faceta wozącego ziemie i nie tylko. Nie wiem czy jest solidny, mi w każdynm bądź razie przywiózł ziemię, niezłą, 24 tony z 160 zł. Z tego co wiem to ziemia do zasypki fundamentów oscyluje w okolicach 100 zł. Dla mniej zorientowanych taki samochód to jest około dwie ciężarówki STAR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym serdecznie przestrzegam przed korzystaniem z usług pana Arkadiusza Janczaka. Zaraz napiszę do Dobrzyka, żeby go wywalił z listy wykonawców, chyba że zgadzamy się, że warto na niej zostawiać też takie uwagi. :evil:

 

Zostawię go ale z odpowiednim przypisem, ...tylko jakim ? Miś fuszerka ? Tym wykonawcom dziękujemy ? Poproszę o propozycje :)

 

Możesz dać ten opis, który zaproponowałam w mailu do Ciebie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha jakby co to mam namiar na faceta wozącego ziemie i nie tylko. Nie wiem czy jest solidny, mi w każdynm bądź razie przywiózł ziemię, niezłą, 24 tony z 160 zł. Z tego co wiem to ziemia do zasypki fundamentów oscyluje w okolicach 100 zł. Dla mniej zorientowanych taki samochód to jest około dwie ciężarówki STAR.

Acha jakby co to mam namiar na faceta wozącego ziemie i nie tylko. Nie wiem czy jest solidny, mi w każdynm bądź razie przywiózł ziemię, niezłą, 24 tony z 160 zł. Z tego co wiem to ziemia do zasypki fundamentów oscyluje w okolicach 100 zł. Dla mniej zorientowanych taki samochód to jest około dwie ciężarówki STAR.

 

ziemie do fundamentow? a nie sypie sie piasku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha jakby co to mam namiar na faceta wozącego ziemie i nie tylko. Nie wiem czy jest solidny, mi w każdynm bądź razie przywiózł ziemię, niezłą, 24 tony z 160 zł. Z tego co wiem to ziemia do zasypki fundamentów oscyluje w okolicach 100 zł. Dla mniej zorientowanych taki samochód to jest około dwie ciężarówki STAR.

A co to za ziemia, taka czysta ogrodowa?

Za jakis czas bede potrzebowal spora ilosc i najlatwiej by bylo zajrzec na dobrzykowa liste, a nie szukac po postach... stracic pol godziny a moze i godzine, potem pisac wiadomosc z prosba o kontakt, adresat moze juz dawno wybyc z forum albo zagladac raz na tydzien (oczywiscie namiar tez moze byc z czasem nieaktualny ;) )...

To wlasnie chodzilo mi po glowie, gdy kilka dni temu poruszylem temat dzielenia sie kontaktami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za ziemia, taka czysta ogrodowa?

chciałem ogrodową i taką dostałem. Ale z tego co wiem to facet nie wozi tego z jednego miejsca tak wiec róznie to moze byc. Aczkolwiek osoba ktora mi go polecala powiedziala mi ze jak mowi ze humus to to jest rzeczywiscie humus a nie coś nieokreslonego z robót drogowych.

 

Za jakis czas bede potrzebowal spora ilosc i najlatwiej by bylo zajrzec na dobrzykowa liste, a nie szukac po postach... stracic pol godziny a moze i godzine, potem pisac wiadomosc z prosba o kontakt, adresat moze juz dawno wybyc z forum albo zagladac raz na tydzien /.../

 

Dobrze już dobrze, umieszczę go na liście jeszcze dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...