Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

woprz,

gratulacje. Bardzo się cieszę. Wiem co czujesz :) Teraz to będziesz codziennie mógł podziwiać te wschody i zachody słońca, mgłę, śnieg, sarny, zające, bażanty, myszy ... Zupełnie inna jakość życia. Mnie to się teraz nie chce w ogóle do roboty wyjeżdżać

 

 

Czy i u Was myszy polne włażą do domu? Wcisną się w każdą dziurę, a łapki omijają po mistrzowsku - zjadają kiełbaskę, nie wpadając w pułapkę

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz,

gratulacje. Bardzo się cieszę. Wiem co czujesz :) Teraz to będziesz codziennie mógł podziwiać te wschody i zachody słońca, mgłę, śnieg, sarny, zające, bażanty, myszy ... Zupełnie inna jakość życia. Mnie to się teraz nie chce w ogóle do roboty wyjeżdżać

 

 

Czy i u Was myszy polne włażą do domu? Wcisną się w każdą dziurę, a łapki omijają po mistrzowsku - zjadają kiełbaskę, nie wpadając w pułapkę

:evil:

myszy to bestyje są .. a cwane to :lol: :lol:

 

jest inna jakość 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - może powinnaś zainwestować w kota? :)

 

Woprz - a jak sama przeprowadzka? Mnie się ten koszmar śni po nocach - wszystko przede mną. Wynajmowałeś firmę/samochód czy tak "po kawałku" się przeprowadzałeś osobowym?

 

 

jechałem osobówką bo nie przewoziłem mebli

 

aha sam transport to najmniejszy problem, pakowanie też nie jest najgorsze - rozpakowywanie to ci dopiero koszmar

 

jeśli mogę coś doradzić to worki zamiast kartonów (kartony straszeni kurzą) no i drobnicę i szkło zawijać w folię spożywczą (nie rozłazi się to w transporcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz gratki, oby sie dobrze mieszkalo 8) :lol:

 

ja znowu jestem za kartonami, mozna wszystko dobrze zapakowac i opisac coby sie pozniej z tym nie meczyc gdzie co jest. Na ksiazki i reszte drobnicy polecam kartony po bananach :wink: to jest moj wynalazek z ktorym przezylam juz pare przeprowadzek. Sa solidne, mocne, uklada sie bez problemu w aucie jedno na drugim, no i najwazniejsze maja taki rozmiar ze jak sie zapakuje ksiazkami naprzyklad, to sa do podniesienia i przeniesienia.

 

Kot na myszy nie pomaga :p Koty teraz to nie to co kiedys :wink: Mam kota i psa niby na szczury czyli sznaucera, ale sama musialam sie rozprawiac z polnymi myszami w bluszczu na tarasie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninka :) - jeden wykonawca co prawda nie ma na kogo zwalić, ale jesli kierownik budowy coś przeoczy, to sam miś się raczej do niczego nie przyzna i ewentualne miny wyjdą w praniu - nie wiadomo jakim kosztem :(

Życzę powodzenia w negocjacjach :)

to fakt. Powoli przestaje sie bac budowy i chyba wezme troche odpowiedzialnosci na siebie :wink:

 

Ninka - zatrudnianie jednej firmy ma tę wadę że facet zatrudnia podwykonawców którzy odpowiadaja przed nim, a nie przed tobą, więc się z definicji nie będą starać..

 

BK dziekuje za opinie:)

 

Ninka ja z braku czasu też myślałam o generalnym wykonawcy - ale jak dostałam wyceny to podziękowałam -ceny za robociznę z kosmosu - ceny materiałów z kosmosu

No wlasnie chyba te ceny do mnie przemowia;)

 

 

Wiech chcielismy rozpoczac wczesniej ale nie zdazymy z papierami:( Tak wiec bedziemy zmuszeni poczekac az mrozy puszcza.

 

15.01.04 - zakup działki 15.10.06 finisz

woprz chodzilo Ci pewnie o 15.10.2005? No chyba ze ten 2006 rok to wlasnie na te drzwi sobie zarezerwowales :lol:

No i troche Ci zazdroszcze...

 

 

ewa i artur gratuluje rozpoczecia budowy i zycze samych przyjemnosci z budowania:)

 

 

Sluchajcie po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw sklaniamy sie ku temu zeby wziac los w swoje rece tzn. wybieramy poleconego kierownika budowy (ponoc bardzo rzetelna osoba) i razem z nim albo i nie ekipy na poszczegolne elementy robot. Materialy dostarcza ten kto aktualnie bedzie mial lepsza na nie cene. Roboty bedzie wiecej ale przynajmniej moze uda nam sie choc w przyblizeniu zmiescic w kosztorysie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wariant przeprowadzki na 100% wykończonej chałupki

że co?

100%? kiedy ja osiągnę ten piękny stan ;-)

 

mieszkam od roku a ciągle coś do zrobienia... a to pomalować deskę okapową, a to coś tam, gwoździa wbić, przybić, wkręcić, oszlifować, ziemię rozsypać. W trzech miejscach mam jeszcze wystające ze ściany kable które czekają aż znajdziemy jakąś lampę która tam będzie pasować, a w jednym miejscu jest sama oprawka z żarówką.

 

I tak dobrze że jesień idzie i ta [piiiiip] trawa przestanie rosnąć i nie trzeba jej będzie co chwilę kosić.

 

;-)

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem listę wykonawców, tzn. dodałem elektryka rekomendowanego przez Betkę oraz uzupełniłem wreszcie mój wpis dotyczacy misia od ziemi o numer telefonu :)

Tak na marginesie to ten misiu to nie jest taki wcale misiu, młody chłopak który może sie podobac kobietom tak wiec panowie bądźcie czujni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kot na myszy nie pomaga :p Koty teraz to nie to co kiedys :wink: Mam kota i psa niby na szczury czyli sznaucera, ale sama musialam sie rozprawiac z polnymi myszami w bluszczu na tarasie :lol:

 

 

no nie wiem , ja ostatnio wynosze po dwa mysie trupy dziennie. A był okres że kociarstwo przynosiło wszystko co się rusza, zaby, ptaki, jaszczurki, ryjówki, nornice, raz sie trafił kret i jakieś nierozpoznane wodne zwierzątko. Zastanawiam się czy nie pozawiązywać kotom jakiś dzwonków na szyi bo wybiją mi całą zwierzynę w okoliczy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...