Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie zebralam betoniarnie z okolic Wrocławia i prosze Was o opinie

mam nadzieje ze ten spis przyda sie tez innym budujacym we Wroclawiu,

my prawdopodobnie zamowimy w ABET'cie zobaczymy jeszcze jaka bedzie cena w innych a przy okazji pytanie :-) ile gruszek wychodzi na ok 17 m3 DZIEKI

BETONIARNIA 1 Berger na Szczecińskiej

*"Berger Beton" Sp. z o.o.***

*54-517 Wrocław

Szczecińska 11

woj. dolnośląskie, powiat: wrocławski, gmina:

Wrocław TEL (71) 356 68

 

BETONIARNIA 2 Betard w Długołęce

Nazwa firmy:

Betard* ul. Polna 4** 56-411*

Długołęka TEL (0-71) 3152097 (0-71) 315 20 18

 

 

BETONIARNIA 3 Przedsiębiorstwo "WIKA-CEGIELNIA PĘGÓW" SC

ceramika budowlana, betoniarnia,, hurtownia, budowa i sprzedaż domów

S. Kowalczyk & A. Chmara

ul. Główna 60

55-124 Pęgów TEL.: 071 310 77 16, tel./fax: 071 310 7176

 

 

BETONIARNIA 4 AbeT

Abet

50-306 Wrocław, (0-71) 788 91 92

 

 

BETONIARNIA 5 Sanbet

Fabryka betonu. Jucha M.

51-168 Wrocław, TEL (0-71) 325 15 17

 

 

 

BETONIARNIA 6 Cemex Polska. Sp. z o.o.

Wytwórnia betonu towarowego

51-120 Wrocław, TEL (0-71) 352 96 55

 

BETONIARNIA 7 Ekotrakt. Sp. z o.o.

Produkcja i sprzedaż betonu. Kruszywa

50-210 Wrocław, TEL (0-71) 323 88 17

 

BETONIARNIA 8

ul. Osiniecka 5, 54-530

cenr.357-07-25,

e-mail:[email protected]

Wrocław, TEL .(071)373-64-80, Autotel.090-342-689, GSM 0601-786 177

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

oprócz ceny patrzcie też na jakość - bardzo ważne w przypadku betonu. Ja brałam z RMC, Betard też OK. Brałam tez z firmy basta beton, wygląda OK, ale fachowcy wypowiedzieli się że taki sobie - kruszył się, dobrze że to tzw chudy beton. Ale może zawinili wykonawcy - za długo pewnie czekali z wylaniem.

filemon - daj znać na priv albo na telefon, my też szukamy brukarza. Mamy kogoś namierzonego - ponoć bierze 17-18 zł za metr, to dobra cena. Ale zobaczymy jak przyjedzie i pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem listę wykonawców, tzn. dodałem elektryka rekomendowanego przez Betkę oraz uzupełniłem wreszcie mój wpis dotyczacy misia od ziemi o numer telefonu :)

Tak na marginesie to ten misiu to nie jest taki wcale misiu, młody chłopak który może sie podobac kobietom tak wiec panowie bądźcie czujni ;)

 

dobrzykowice, uzupełnij tez wpis - aktualizacja przy panu Waldku Gembiak. Robią całą wykończeniówkę - u nas ocieplenie sufitu (wełna), płyty GK, sufity podwieszane, kafelki, malowanie ścian, montaż kabiny prysznicowej, panele podłogowe, będą robić tynki zewnętrzne. Są staranni, słowni, i generalnie to przyzwoici, porządni ludzie. Pewnie, małe wpadki i im się zdarzają, ale są bardzo OK.

 

Szukam namiaru na drewno kominkowe - potrzebuję ok 10-12 kubików, oczywiście najlepiej suche.

 

Mebelki są, ale nie wszystkie :p Muszę do tego podchodzić z poczuciem humoru, bo nie da rady inaczej. U nas dziaają niezawodnie prawa Murphiego. CO może pójść nie tak, na pewno pójdzie. Wiecznie coś poprawiamy. Ale kuchnia już wygląda super. Gdyby jeszcze ze ścian nie sterczały te kable a w sufiecie gdyby były lampki a nie dziury na halogeny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przed dwoma tygodniami, po 9 miesiącach błąkania się we mgle rozpylanej przez urzędników różnorodnych instytucji odebrałam uprawomocnione pozwolenie na budowę mojej Jarzębiny w Tyńcu Małym, gmina Kobierzyce :D :D :D

 

No i to jest koniec żartów! Na wiosnę zostanę inwestorką! Jakoś słabo mi się robi na samą myśl :( . Wzmacnia mnie jednak znacznie fakt istnienia forum Muratora. Mam nadzieję, że z takim wsparciem uda mi się jakoś przeżyć i na dodatek nie zwariować!

 

Podczytuję forum już od jakiegoś czasu i pomogło mi to w podjęciu paru decyzji. No i dziś przyszła pora na kolejną decyzję: koniec podglądactwa, czas się ujawnić i zacząć coś robić!

 

Może ktoś szykuje się też do rozpoczęcia budowy na wiosnę? Może jakiś przyszły sąsiad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przed dwoma tygodniami, po 9 miesiącach błąkania się we mgle rozpylanej przez urzędników różnorodnych instytucji odebrałam uprawomocnione pozwolenie na budowę mojej Jarzębiny w Tyńcu Małym, gmina Kobierzyce :D :D :D

 

Czyli rozwiązanie nastąpiło w terminie ? :) Jak widzę to jest dziewczynka, gratulacje :D

 

No i to jest koniec żartów! Na wiosnę zostanę inwestorką! Jakoś słabo mi się robi na samą myśl :( . Wzmacnia mnie jednak znacznie fakt istnienia forum Muratora. Mam nadzieję, że z takim wsparciem uda mi się jakoś przeżyć i na dodatek nie zwariować!

 

Wbrew pozorom nie jest to takie straszne. Jestem na tym forum już dość długo i wiele osób które teraz już mieszkają w swoich domkach jeszcze nie dawno słało podobne do Twojego posty :) Ani się obejrzysz a będą ci tutaj składać podobne gratulacje do tych jakie składają teraz woprzowi :)

Tak przy okazji woprz, wiesz co trzeba zrobić aby CI się chałupa nie rozeschła ? :lol:

 

Podczytuję forum już od jakiegoś czasu i pomogło mi to w podjęciu paru decyzji. No i dziś przyszła pora na kolejną decyzję: koniec podglądactwa, czas się ujawnić i zacząć coś robić!

Pytaj się, dzięki temu unikniesz wielu błędów które mysmy popełnili i zaoszczędzisz sporo czasu :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś pytał, ale chyba bez odpowiedzi, czy wiecie gdzie można zrobić barierkę lub płot z gotowych elementów metalowych kupionych w castoramie, jakiś zakład lub ślusarz?

jest ślusarz w Chrząstawie

ale wczernicy na pewno też

najpierw pogadaj ze ślusarzem może wyjdzie taniej niż w opcji z Castoramą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

Woprz gratulacje (mało orginalnie westchnę kiedy ja się będę mogła pochwalić przeprowdzką :wink: )

 

 

A jak jestem przy chwaleniu to właśnie dzisiaj na moim szkielecie dachu pojawiła się wiecha :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Z tego szczęścia zamówiłam okna i zamykam na zimę ( mam nadzieję że dobrze robimy :roll: )

 

Dobrzyku dzięki za namiar na p.Sławka ( a przy okazjii przypomnij mi proszę gdzie robiłes projekt podłogówki????)

 

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, buduję się we Wrocławiu i potrzebuję ziemię ogrodową a także gruz budowlany. Może macie namiar na kogoś kto niedrogo chce się pozbyć z budowy tego co mnie jest niezbędne? Pozdrawiam. Dardo

 

Ze dwie-trzy przyczepy gruzu to ja mam na podwórku, jeśli Ci po drodze transportować z okolic Kątów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedzielnowieczornie :D

 

Wreszcie znalazlam chileczke na zajrzenie na forum :)

U mnie praca wre - wreszcie ;) w tym tygodniu koncza robic wieniec na sciance kolankowej, wiec moze sa szanse na zakonczenie budowy przed zima :roll:

 

Poza tym sami postawiliscmy slupki prawie wokol calej dzialki! :D

 

DARDO - sadze ze z tym gruzem nie powinienes miec kloptu - patrzac na ilosc dzikich wysypisk wlasnie z gruzem budowlanym :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - nie pochwalilam sie z najwazniejszej rzeczy.

Korzystajac z chwili wolnego, dlugo sie nie zastanawiajac kupilam czresnie do mojego minisadu ;) Tzn kupilam 2 czeresnie - podobno trzeba kupic dwie, zeby owocowaly (to taka odmiana czy cóś - marny ze mnie ogrodnik ;) ) Zmartwila mnie tylko informacja ogodnika-podobno wraz z minimalizacja wszystkiego co sie da zminializowano nawet drzewka :( i moje czeresienki beda raczej zawsze male :( . Wiec marne sznase na to ze przyszle pokolenia Koperkow beda skakaly po drzewach, a na pewno nie po tych czeresniach :(

A moze zna kors jakies odmiany drzew, na ktorych mozna by bylo w przyszlosci zawiesic hamak?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Wlasnie 2 dni temy dostalem pozwolenie na budowe domku jednorodzinnego (akurat w dniu urodzin :lol: . Calosc formalnosci trwala od kwietnia, czyli 7 miesiecy i pewnie jak wiekszosc z was moge całą ksiazke napisać na temat załatwiania spraw w naszych urzędach.

No ale teraz to juz z gorki (Prosze potwierdzcie)

 

Bede budował sie we Wroclawiu, Psie Pole.

 

Po wstepnej radosci doszlo do mnie, ze musze zaczac organizowac material i dobra ekipe, ktora szybko i za rozsadna cene wybuduje moj domek.

 

Dlatego mam kilka pytan do doswiadczonych w bojach bywalcow tego forum.

 

1) Czy ktos wie gdzie mozna kupic we Wroclawiu/okolicach bloczak betonowy 38x25x12 na fundamenty za dobra cene (jak na razie to mam oferte za 3zł/szt, potrzebuje ok 1700 wiec dowoz gratis)

 

2) Czy ktos moglby mi polecic dobra ekipe budowlana dostepna od zaraz ew. od wiosny.

 

3) Gdzie moge kupic beton na wylanie lawy fundamentowej (ok. 19 M3)

 

Pozdrawiam,

Szafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Chciałabym sie dowiedzieć gdzie we Wroclawiu mozna zamówic i zaprojektowac nie drogo kuchnie z drewnianymi frontami.

 

Jedna firma wyliczyła mi 12,5 tys same meble z montarzem (ok 14 szafek - elementów z szafkami do zabudowy).

 

Czy mozecie mi polecic jakies sprawdzone firmy??

 

Pozdrawiam serdecznie,

Ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś pytał, ale chyba bez odpowiedzi, czy wiecie gdzie można zrobić barierkę lub płot z gotowych elementów metalowych kupionych w castoramie, jakiś zakład lub ślusarz?

jest ślusarz w Chrząstawie

ale wczernicy na pewno też

najpierw pogadaj ze ślusarzem może wyjdzie taniej niż w opcji z Castoramą

 

jeżeli chodzi o tego ślusarza z Chrząstawy (tylko nie wiem o której chrząstwaie pisał woprz - ja mam na myśli małą) to PRZESTRZEGAM PRZED NIM...

zamówiliśmy u tego pana bramę wjazdową przesuwną + furtka + montaż - umówiliśmy się z nim na 1400 zł na gotowo i brama miała być zamontowana przed naszym wyjazdem na wczasy. Pan oczywiście bramy nie zdążył zamontować w terminie ani nawet jej zrobić! jak do niego jeździliśmy pytać się o postęp w robocie to mówił tylko: nic się nie martwcie wszystko będzie ok...zapłaciliśmy mu zaliczkę na materiały 700 zł po czym jak nie mogliśmy się już z tym panem kompletnie dogadać to powiedzieliśmy żeby oddał nam pieniądze-bez skutku, powiedział, ze zrobi bramę. No to my na wczasy, po wczasach na budowę a tu brama jest tylko że furtka nie była w tym miejscu co trzeba. A jak przyszło do zapłaty to pan przyjechał ze swoją żoną i powiedzieli, że mamy im zapłacić razem 2200zł :o bo niby tak się umawialiśmy... :evil: :evil: ale bylismy wściekli, powiedzieliśmy, że możemy zapłacić tyle na ile umawialiśmy się na początku i nic więcej a jak im nie pasuje to niech oddadzą zaliczkę i zabiorą bramę - nasz błąd to to, że nie podpisaliśmy z tym panem żadnej umowy. Także po wielu nic nie dających rozmowach i naszych zszarganych nerwach w końcu oddali nam pieniądze i zabrali bramę.

 

uff...ale się rozpisałam, ale jak sobie o tym pomyślę to... :evil: :evil: :evil:

 

tylko, że teraz zostałam bez bramy nio i szukam kogoś kto takie bramy robi, może ktoś może mi polecić jakąś firmę od bram?

 

BK wiem, że Ty też masz chyba bramę przesuwną 5 m, nawet polecałam Ci tego pana co zrobił nam bramę :oops: ...może znalazłaś kogoś od bram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...