Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Wlasnie 2 dni temy dostalem pozwolenie na budowe domku jednorodzinnego (akurat w dniu urodzin :lol: . Calosc formalnosci trwala od kwietnia, czyli 7 miesiecy i pewnie jak wiekszosc z was moge całą ksiazke napisać na temat załatwiania spraw w naszych urzędach.

No ale teraz to juz z gorki (Prosze potwierdzcie)

 

Bede budował sie we Wroclawiu, Psie Pole.

 

Po wstepnej radosci doszlo do mnie, ze musze zaczac organizowac material i dobra ekipe, ktora szybko i za rozsadna cene wybuduje moj domek.

 

Dlatego mam kilka pytan do doswiadczonych w bojach bywalcow tego forum.

 

1) Czy ktos wie gdzie mozna kupic we Wroclawiu/okolicach bloczak betonowy 38x25x12 na fundamenty za dobra cene (jak na razie to mam oferte za 3zł/szt, potrzebuje ok 1700 wiec dowoz gratis)

 

2) Czy ktos moglby mi polecic dobra ekipe budowlana dostepna od zaraz ew. od wiosny.

 

3) Gdzie moge kupic beton na wylanie lawy fundamentowej (ok. 19 M3)

 

Pozdrawiam,

Szafi

 

Witam i gratuluje otrzymania pozwolenia!

Ja buduje w Kiełczowie to nie daleko od Ciebie. Jeśli chodzi o beton to możesz kupować w Abecie (chyba na bierutowskiej) lub poszukać tańszej RMC, Ekotrakt w Kamieniu (601880893, 3153208) potarguj się. Ja brałam u wszystkich wymienionych.

Bloczki poszukaj w hurtowni Madar na Kwidzyńskiej (tylko kieruj się do handlowca, a nie na główną salę) tak samo Budinpol na Brucknera i Budus. Masz blisko i szybko Ci dowiozą. Potarguj a dostaniesz dobrą cenę.

Ekipa hmm trudna sprawa podam Ci nr na priva ekipy, która budowała u znajomych nie jest tania, ale przy nich zapominasz co to kłopoty budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam.Podaje nr tel do montera bram ,ogrodzeń ,furtek itp.503-831-355 p. Ryszard Syklwester. ma strone internet.http://www.metalwroc.com Ja co prawda nie korzystałem z jego usług ponieważ robilem to we własnym zakresie (łacznie wyginaniem zawijasow) Nie radze kupowac w Castoramie elementów ktore sa drogie.Jeżeli nie będzie robił tego ślusarz (nie wszystkie się da zrobić),to jest firma która sprzedaje o wiele taniej nazywa się Astel na ul. Strzegomskiej tuż przed nowym wiaduktem po prawej stronie jadąc od centrum.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja z kolei szukam ekipy która zrobiłaby nam kawałek drogi dojazdowej do domu - trzeba wykorytować dojazd nawieść gruzu, tłucznia, i czegos tam na wierzch plus krawęzniki - to jeszcze nie ma byc ostateczny standard bo sąsiedzi sie budują - ale taki stan zeby nam pozwolił do domu dojechać a był podstawą do ostatecznego wykończenia kostką po zakonczeniu budów. Będę wdzięczna za pomoc - baaardzo.

 

U nas taki stan jest wlasnie, robił pan Tarnowski (Żmigród) tel 0602 716 007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja z kolei szukam ekipy która zrobiłaby nam kawałek drogi dojazdowej do domu - trzeba wykorytować dojazd nawieść gruzu, tłucznia, i czegos tam na wierzch plus krawęzniki - to jeszcze nie ma byc ostateczny standard bo sąsiedzi sie budują - ale taki stan zeby nam pozwolił do domu dojechać a był podstawą do ostatecznego wykończenia kostką po zakonczeniu budów. Będę wdzięczna za pomoc - baaardzo.

 

U nas taki stan jest wlasnie, robił pan Tarnowski (Żmigród) tel 0602 716 007

 

 

Aka pozwól sie przygtowac psychicznie - ile to wogóle będzie mnie kosztowało?? - w naszym przypadku chodzi o 50 m (wspólnie z sąsiadem) - szerokosci 3 m.- jak było u was??- A tak wogóle to wielkie dzięki za namiar :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aka pozwól sie przygtowac psychicznie - ile to wogóle będzie mnie kosztowało?? - w naszym przypadku chodzi o 50 m (wspólnie z sąsiadem) - szerokosci 3 m.- jak było u was??- A tak wogóle to wielkie dzięki za namiar :lol:

 

 

To zalezy jeszcze ile trzeba wykorytowac, itp. Wiec wolę Cie nie straszyc. ;) U nas to było chyba ponad 200 mkw i wyszło ponad 4 tys za okraweznikowanie i przygotowanie podkładu pod kostke z utwardzeniem. Ale jeszcze zalezy jaki wybierzez kraweznik itp. wiec sobie najlepiej zadzwon i zapytaj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ KOCHANI ! :D

Ja też muszę się pochwalić , ławy wylane w sobotę , teraz dalej lecimy .

 

Moja prośba gorąca o namiary na piasek do zaprawy murarskiej mam juz ceny z PIASKOPU( CHRZASTAWA) i AVIDY( BYSTRZYCA) .

 

No i ocenić proszę moje możliwości negocjacyjne 2,87 brutto za bloczek 14cm z BETARDU to jaka cena według was , dodam , że dom parterowy i potrzeba aż 2000 szt .

 

GORĄCE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH CO JUZ NA SWOIM I CO WŁASNIE W TRAKCJE PRZEPROWADZKI - BUZIACZKI :lol: :lol: :lol: :lol:

 

MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , wiedziałam , że na tym forum to sami biznesmeni , nikt nic nie pisze , wszyscy tylko ostro kase zarabiają od poniedziałku , żeby na śliczną chatkę starczyło .

 

A tak poważnie drodzy , kochani , najmilsi ( nie wiem co by tu jeszcze napisać - dla zachęty) odpiszcie na pojego posta , bo się załamie i pomyśle , że tych z " okolic WROCŁAWIA " to juz nikt nie lubi , no i pewnie bedę musiała się przenieść do GRUPY Z SUWAŁK .

 

marpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , wiedziałam , że na tym forum to sami biznesmeni , nikt nic nie pisze , wszyscy tylko ostro kase zarabiają od poniedziałku , żeby na śliczną chatkę starczyło .

 

A tak poważnie drodzy , kochani , najmilsi ( nie wiem co by tu jeszcze napisać - dla zachęty) odpiszcie na pojego posta , bo się załamie i pomyśle , że tych z " okolic WROCŁAWIA " to juz nikt nie lubi , no i pewnie bedę musiała się przenieść do GRUPY Z SUWAŁK .

Już odpisujemy :) - gratulacje z powodu zalania ław...

Wiesz co, potarguj się jeszcze z tymi bloczkami z Betardu. My w lipcu płaciliśmy za nie (jeśli dobrze pamiętam, musiałbym w domu spojrzeć na faktury) 2.70 brutto w Budinpolu i Madarze (spróbuj wziąć np. jeszcze cement i inne rzeczy, to może zejdą z ceną, albo zrób im nadzieję na strop, materiał na mury itp...)

Co do piasku to jak znajde namiar tych od których braliśmy to na priva wyślę (a z której strony Wrocka sie budujesz?)

--

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marpa- spokojnie- ja sie przyzwyczaiłam - w zeszłym tygodniu też mi brakowało ruchu w naszej grupie.

 

Co do piasku ci nie pomogę bo brałam za czyimś pośrednictwem i nawet nie pamietam za ile.

 

Bloczek natomiast - podobną ilość kupowałam za 2,64 brutto - ale to było po znajomości - w stałym źródle pierwotna nie negocjowana cena to 2,99- ponieważ sie nie decydowałam nie wiem na ilu by sie skończyło.

 

Ale właśnie przed sekundą sprawdziłam ci cene w Budoskladzie (odkrylam ich za późno)- i .... uzyskałam 2,70 brutto z dowozem (też Betard) - chociaż nie za bardzo wiem gdzie ty się budujesz. Ważne - musi jechać całe auto - a całe auto to kole 800 szt. Pan twierdzi ze należy brać po kolei nie wsyztsko na raz - bo dopero w trakcie na 100% wiadomo ile potrzebne jest docelowo - Jak ci pasi :lol: daj znak dam ci namiary- polecam współprace z Budoskładem- oni są na Grota Roweckiego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzyku dzięki za namiar na p.Sławka ( a przy okazjii przypomnij mi proszę gdzie robiłes projekt podłogówki????)

 

pozdrawiam

Aga

 

 

Projekt zrobił mi jeden z przedstawicieli firmy Kisan. Nie pamiętam adresu ale było to w okolicy ul. Traugutta. Dokładne adresy znajdziesz na stronie http://www.kisan.pl Kosztowało mnie to wówczas bodajże 300 stówy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że ponizszy adres zainteresuje obecnych i przyszłych mieszkańców Dobrzykowic i okolic w kierunku Nadolic :) http://www.dobrzykowice.pl

W sobotę byliśmy akurat w Dobrzykowicach i widzieliśmy tłumek ludzików spacerujących po tych terenach gdzie ma być to osiedle :)

 

Jak rozumiem z tej mapki to oni będą mieli wjazd na osiedle

na przeciwko tego małego cmentarza który jest w kierunku na Krzyków?

--

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że ponizszy adres zainteresuje obecnych i przyszłych mieszkańców Dobrzykowic i okolic w kierunku Nadolic :) http://www.dobrzykowice.pl[/quote

 

 

Nazwa podobna do spółki AGROPHARM i podobne obietnice ta spółka sprzedawała działki na osiedlu " Podkowa Leśna" w Nadolicach i w Miłoszycach .

Wszyscy chyba wiedzą jak to się skonczyło. :evil:

Obym się mylił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ KOCHANI ! :D

Ja też muszę się pochwalić , ławy wylane w sobotę , teraz dalej lecimy .

 

Moja prośba gorąca o namiary na piasek do zaprawy murarskiej mam juz ceny z PIASKOPU( CHRZASTAWA) i AVIDY( BYSTRZYCA) .

 

No i ocenić proszę moje możliwości negocjacyjne 2,87 brutto za bloczek 14cm z BETARDU to jaka cena według was , dodam , że dom parterowy i potrzeba aż 2000 szt .

 

GORĄCE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH CO JUZ NA SWOIM I CO WŁASNIE W TRAKCJE PRZEPROWADZKI - BUZIACZKI :lol: :lol: :lol: :lol:

 

MARPA

 

Hej, ja brałam bloczki fundamentowe w Oławie w CDNie, oddali za 2,58, a bloczki przyjechały ze Środy Śląskiej, zapomniałam kto produkuje . Dom jeszcze stoi A. bloczek 12 cm

 

Piasek z Avidy po 300 zeta za 25 ton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...