Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

WITAM tab !

 

Serdeczne dzięki za namiary , mój domek to projekt indywidualny , partetowy bez poddasza użytkowego ( 3 sypialnie , salon , kuchnia , spiżarnia , kotłownia ,2 łazienki , garderoba , wiatrołap , garaz w bryle domu z pomieszczeniem gospodarczo- ogrodowym , ganek z przodu i duzy taras od ogrodu ) uzytkowej 140 m2, a wszystko razem 220 m2 .

Projektan z Wrocławia.

 

A ty gdzie sie budujesz jesli można wiedzieć ?

 

pozdrowionka MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiko - ja mam gaz z butli podziemnej z firmy Progas, jestem zadowolona z dostaw, cen i obsługi. Szybko załatwiają formalności, są dość elastyczni. Mogę dać namiary na priv jeśli cię interesują. Na razie mam gaz kupowany po promocyjnej cenie w lutym - za napełnienie butli 2700 dałam coś ok. 3000 PLN, nieco mniej - gaz propan, pierwsze napełnienie jest propanem, potem propan butan, ale nie wiem czy nie będziemy cały czas tankować propanu. Najpierw skonsultuj się z dostawcą pieca CO.

 

Co do drogi - mamy ambitny plan zrobienia drogi o szer. 2 m za 2000 PLN, 200 metrów. Myślę że się uda. Wykorytowanie, wysypanie gruzem, na to bardzo drobny rozkruszony gruz, powinno być OK. Mamy wykonawcę, wydaje się OK. Teraz to jest tragedia. Powinna to zrobić gmina, ale wiadomo ... Śmiech bierze jak widzę szyld "Gmina Fair Play" codziennie wracając do domu. Zafundowaliśmy im wodociąg, teraz drogę, a oni sprzedają działki w sąsiedztwie za podbitąs w ten sposób cenę jako uzbrojone - za nasze pieniądze oczywiście, i nie kwapią się w ogóle do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę!!!!

 

Ale nam się coś niemrawo porobiło. Chyba te wybory wszystkim mowę odjęły. Nie dziwię się, mi też się nie chce drążyć tematu........

 

 

pawelurb sprawdź hurtownię na Krzemienieckiej- za Elwro lub w porcie na Kleczkowskiej też jest duża hurtownia więc zaględnij. Z moich obserwacji wynika, że hiprmarkety mają zdecydowanie drożej. Szukałam kabla YDY 5x10. W hipermarkecie znalałzam za 15 zł/mb a na Krzemienieckiej za 13zł przy 40 metrach miałam 80 zł w kieszeni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisza i spokoj, wszyscy tyraj aw pocie czola - jak nie na budowach, tak w pracy :)

moj niedoszly stolarz okienny tez tyra i to tak radosnie ze mi przestawil termin z konca stycznia na koniec marca. Wiem, ze i tak jest nieterminowy w zwiazku z tym porzucam go - postanowione !

Macie moze jakies namiary na uczciwych :lol: , dobrych :lol: fachmanow od okien ?? Nie potrzebuje witrazy - tylko okna zespolone, uchylno-rozwieranew, dwuskrzydlowe, ze stalymi szprosami (lekko pofrezowanymi), z parapetami, drzwi wewnetrzne, zewnetrzne, balkonowe, garazowe - czyli to co tygrysy ... Chcialbym u takiego delikwenta zostawic okolo 35-40 kpln za solidnie i terminowo wykonana prace. Na razie mam namiary na Stolar z Zorawiny, Stollux z Polanicy, no name z Ostrzeszowic k/Bielawy - moze ktos cos jeszcze podsunie, najlepiej z SW czesci Wroclawia.

 

pozdrawiam

BODO'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Stolar też uważaj, nie dotrzymują terminów. Okna mają śliczne, drzwi zresztą też.

 

 

Ja nie mogę narzekać na Stolar. Tylko raz pomylili się przy obmiarze parapetu ale naprawili błąd. Wszystkie okna w domu mam od nich i jestem bardzo zadowolony. Nie ma to jak drewno.

A tak na marginesie to Woprz może z okien swojego domu przyglądać się całej tej męce jaką właśnie przeszedł do etapu wprowadzenia się. Chłopcy wykopali u mnie już jakieś takie dziwne rowki i wlali tam beton. :D

 

 

http://www.web-upload.de/data/media/26/IMG_3149a.jpg

 

 

 

Wydaje mi się, że wiem już gdzie będzie kuchnia, salon i sypialnie. :p

Oczywiście, żeby nie było tak łatwo to musiałem w porozumieniu z inspektorem wymusić na nich wizytę geotechnika.

Oj ciężki to będzie rok życia ......... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cala grupe:)

U nas nareszcie drgnelo czyli otrzymalismy projekt warunkow zabudowy i w zwiazku z tym zamowilismy juz projekt domku:) Teraz czekamy z niecierpliwoscia na przesylke. Oczywiscie nie obylo sie bez delikatnie mowiac nieporozumien co do warukow zabudowy ale na szczescie udalo sie wszystko wyjasnic zanim te sie uprawomocnily. Tak wiec jestesmy jakies pol roku do przodu albo i lepiej bo az strach pomyslec co by bylo gdybysmy musieli sie odwolywac. Powiem tylko, ze chodzilo o wielkosc zabudowy dzialki. Dostalismy poczatkowo zgode na 20% co dawalo nam powierzchnie zabudowy 14x8 metrow :o Dodam, ze sasiad dostal 35% a dzialke ma identyczna :-? No ale jak juz pisalam projekt zostal w pore przechwycony i za nasza sugestia poprawiony:)

Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Wiem, ze mozna sie wybudowac 3 m od granicy jesli nie mamy okien albo mamy lukswery. Czy ten przepis dotyczy rowniez pietra? A moze moga byc veluxy? Bo wlasnie od sasiada bedziemy mieli odleglosc 3,8 m i nie wiemy czy nam to jakos przejdzie. Please niech ktos sie odezwie bo straszne meczarnie przezywamy w niedziele. Nie ma sie kogo zapytac.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninka dach się nie liczy, nie będziesz chyba miała veluksów w ścianie, okna dachowe nie są brane pod uwagę , stanowią część dachu. Możesz sobie założyć, gdzie chcesz i ile chcesz nie potrzebujesz żadnej zgody. Inaczej jest jeśli chodzi o normalne okna, tutaj trzeba mieć zgodę, jeśli coś zmieniasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filemon dziekuje za odpowiedz. Problem wlasnie w tym, ze my mamy lukanre i bardzo bym ja chciala zachowac a te veluxy to ostatecznosc... No ale jak sie nie bedzie dalo tp trudno. A kto ma wyrazic zgode na te okna jak jest mniej niz 4 metry sasiad czy gmina? Okna beda na dzialke sasiada.

 

Gdy ja jakiś rok temu byłem na tym etapie, to powiedziano mi (już nie pamiętam gdzie i kto) że już nie funkcjonuje coś takiego jak zgoda sąsiada na zmiejszenie odległosci domu od granicy działki - są dwie zasady:ściana z oknami-4m bez-3m, ale może od tego czasu znowu coś się zmieniło. Ale coś mi się przypomina o 20cm tolerancji dot. tej odległość..... więc może tędy droga..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...