Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Bartar musisz dojechać do Nysy a potem kierować sie na Sławniowice, w Sławniowicach kamieniarzy jest bardzo dużo, mają kamienie różne, nie tyko sławniowickie. Ten u którego my robiliśmy nazywa się Maślańczyk i mieszka od strony Kijowa. Jak chcesz to podam ci telefon.

dzięki i bardzo prosze o telefon

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BODO'wy - z czystym sumieniem moge polecic Gidanex z Bralina - Pan Zenek przedstawiciel który mnie obsługiwał (603983799) choc troszke małokomunikatywny to człowiek rzetelny. Mam swoje okna takie jak miały byc w przyzwoitej cenie i na czas. Mają jakąs stronke www - wejdziesz przez wyszukiwarkę - pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Stolar też uważaj, nie dotrzymują terminów. Okna mają śliczne, drzwi zresztą też.

 

 

Ja nie mogę narzekać na Stolar. Tylko raz pomylili się przy obmiarze parapetu ale naprawili błąd. Wszystkie okna w domu mam od nich i jestem bardzo zadowolony. Nie ma to jak drewno.

A tak na marginesie to Woprz może z okien swojego domu przyglądać się całej tej męce jaką właśnie przeszedł do etapu wprowadzenia się. Chłopcy wykopali u mnie już jakieś takie dziwne rowki i wlali tam beton. :D

 

 

http://www.web-upload.de/data/media/26/IMG_3149a.jpg

 

 

 

Wydaje mi się, że wiem już gdzie będzie kuchnia, salon i sypialnie. :p

Oczywiście, żeby nie było tak łatwo to musiałem w porozumieniu z inspektorem wymusić na nich wizytę geotechnika.

Oj ciężki to będzie rok życia ......... :cry:

 

 

a może by tak ktoś koledze pogratulował? :lol: :lol:

 

blinkey rok??? optymista z ciebie :lol: za rok trafisz na największy za... znaczy dużo roboty będziesz miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Czy mógłby mi ktos polecic jakas firme gdzie w miare tanio kupie siatke ogrodzeniowa - we Wroclawiu lub okolicach (grodze działke na Psim Polu).

Pozdrawiam i z góry dziekuje !

 

 

W krzykowie koło dobrzykowic jest niewielka firemka robiąca siatke ogrodzeniową 6 zł za metr kw tel. 3189856

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z okolic Wrocławia i nie tylko.

Planuję budowę domu w/g projektu gotowego

z Muratora - D21- tradycyjny. Mam jednak parę obaw.

Myślę,że są osoby, które zdecydowały się na ten projekt,

w szczególności w okolicach Wrocławia( blizszych lub dalszych)

a które rozwiałyby moje wątpliwości dotyczące szczególnie

wielkości pomieszczen takich jak: salon(19,3m2),kuchnia(8,5)

oraz jadalnia(8,4).Nie wiem czy nie są za małe i mimo otwarcia/ na siebie /tych pomieszczeń, będzie tam trochę przestrzeni.

Pomocy!!!!! bo czym więcej projektów oglądam

tym jestem bardziej niezdecydowana.

Kaśka z Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byrka- przyjemny jest ten projekt i pewnie niedrogi w realizacji. Co do wielkości pomieszczeń sama musisz sie zdecydować - lub poszukać faktycznie osób ktore budowały ten dom - na forum są watki dotyczące konkretnych projektów.

 

Dla mnie osobiście te powierzchnie są za małe - ale....... Chciałam mieć domek 150 m2 i konkretne powierzchnie niektorych pomieszczeń - niestety jedego z drugim sie nie da pogodzić - gdy mi wyszedł duzy parter - piętro nie mogło być mniejsze i tak dom ostatecznie ma około 260 m2. To jest kwestia tego czego oczekujesz - dla mnie istotniejsze było poczucie przestrzeni - obecnie mam sypialnie 20 m2 i nie chciałam mieć takiego salonu - co nie znaczy że ktoś inny nie moze mieć takiego.

 

Ja preferuje większe pomieszczenia - co oczywiście ma przełożenie na koszty budowy i eksploatacji - jeśli jest to dla ciebie czynnik decydujący - spokojnie wybierz ten domek - jak dla mnie ma bardzo fajny układ funkcjonalny - choć brakuje mi w nim garazu- ale to tez twój wybór. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

nie było mnie kilka misięcy na forum, bo przeprowadziliśmy się do domku, a tam nie mamy netu. Piszę jednak - po miesiącach bardzo różnych doświadczeń z budowlańcami - aby Wam polecić jednego z nich. Zrobił nam podbitkę. A zrobił ją tak, że sąsiedzi mają ochotę powymieniać swoje podbitki jak widzą naszą. Jest szybki, uczciwy i ma ciekawe pomysły. Oprócz tego sam ma mozliwość załatwienia drewna - idealnie wysuszonego. Z tego co wiem, to on zajmuje się montażami głównie w zachodniej części Wrocławia - okolice Smolca, Mokronosa, Lutyni, Błonia, Bogdaszowice itp. Jego numer: 504 134 904.

Chętnym mogę przesłać zdjęcia naszej podbitki na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M&R chętnie pooglądam zdjęcia z wykonania podbitki możesz przesłac? adres [email protected]

 

wivan zajrzyj do Trzebnicy do firmy http://www.plast-met.pl. My tam braliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Siatka bardzo dobrej jakosci dodatkowo do nabycia wszystkie akcesoria (opaski, przelotki, kapturki na słópki itp.) Ceny konkurencyjne i na wstępie dostajesz rabat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

co do wielkości pomieszczeń - ostrzegam przed większymi niż 150 m

ja mam 140 i nie wyrabiam się ze sprzątaniem domu który w założeniach został tak wykonany (chodzi o wnętrza ) żeby nie było dużo sprzątania - wszędzie płytki, w kolorach neutralnych etc. Sprzątanie takich powierzchni to makabra, a już 3 łazienki to nieporozumienie. Nie róbcie z siebie niewolników luksusu. Nie ma co spędzac zycia w gumowych rękawiczkach ze szmatą w dłoni ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorowa pora :D

 

Moim zdaniem wielkosc domu i pomieszczen powinna byc uzalezniona od ilosci osob ktore beda mieszkac, ich trybu zycia, upodoban itp.

 

BK w kwestii sprzatania nie moge sie z toba zgodzic - to ile czasu trzeba poswiecic na sprzatanie to tez jest uzaleznione od wielu rzeczy - jedni sa zarobieni sprzatajac 70m a drudzy "odpoczywaja" w 200m (ze swojego doswiadczenia wiem ze o wiele szybciej szlo mi sprzatanie 80m mieszkania niz 40-wiecej przesuwania, przenoszenia). Problelem moga byc wt ym przypadku tylko okna, ale na wsi przeciez az tak szybko sie nie brudza.

 

Przy projektowaniu domku warto tez przewidziec, gdzie w przyszlosci bedzie znajdowala sie kosiarka, rowery, czy mala spizarnia a takze "majsterkownia dla meza" ;) (ludzie z mieszkan czesto o tym zapominaja i konczy sie dobudowywaniem specjalnych pomieszczen).

 

my w swoim domku przewidzielismy też duze pokoje dla dzieci. Wyszlismy z zalozenia ze dzieci, a zwaszcza nastolatki beda tam przebywac wiekszosc czasu, beda przyprowadzac znajomych... W wielu projektach widzialam pokoje dla dzieci ktore mialay 8-9m -jak dla mnie to naprawde bardzo malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorowa pora :D

 

Moim zdaniem wielkosc domu i pomieszczen powinna byc uzalezniona od ilosci osob ktore beda mieszkac, ich trybu zycia, upodoban itp.

 

BK w kwestii sprzatania nie moge sie z toba zgodzic - to ile czasu trzeba poswiecic na sprzatanie to tez jest uzaleznione od wielu rzeczy - jedni sa zarobieni sprzatajac 70m a drudzy "odpoczywaja" w 200m (ze swojego doswiadczenia wiem ze o wiele szybciej szlo mi sprzatanie 80m mieszkania niz 40-wiecej przesuwania, przenoszenia). Problelem moga byc wt ym przypadku tylko okna, ale na wsi przeciez az tak szybko sie nie brudza.

 

Przy projektowaniu domku warto tez przewidziec, gdzie w przyszlosci bedzie znajdowala sie kosiarka, rowery, czy mala spizarnia a takze "majsterkownia dla meza" ;) (ludzie z mieszkan czesto o tym zapominaja i konczy sie dobudowywaniem specjalnych pomieszczen).

 

my w swoim domku przewidzielismy też duze pokoje dla dzieci. Wyszlismy z zalozenia ze dzieci, a zwaszcza nastolatki beda tam przebywac wiekszosc czasu, beda przyprowadzac znajomych... W wielu projektach widzialam pokoje dla dzieci ktore mialay 8-9m -jak dla mnie to naprawde bardzo malo.

 

zgadzam sie z Toba WOjty w 100%!!!!!!

ja mieszkajac przez ponad rok w ponad 100m mieszkanku nie mialam zadnego problemu ze sprzataniem! latwizna .....

co innego w 40m gdzie zageszczenie przedmiotow jest ponad wszelkie normy! i przestawianie tego wszystkiego zeby umyc 20cm2 powierzchni to masakra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Stolar też uważaj, nie dotrzymują terminów. Okna mają śliczne, drzwi zresztą też.

 

 

Ja nie mogę narzekać na Stolar. Tylko raz pomylili się przy obmiarze parapetu ale naprawili błąd. Wszystkie okna w domu mam od nich i jestem bardzo zadowolony. Nie ma to jak drewno.

A tak na marginesie to Woprz może z okien swojego domu przyglądać się całej tej męce jaką właśnie przeszedł do etapu wprowadzenia się. Chłopcy wykopali u mnie już jakieś takie dziwne rowki i wlali tam beton. :D

 

 

http://www.web-upload.de/data/media/26/IMG_3149a.jpg

 

 

 

Wydaje mi się, że wiem już gdzie będzie kuchnia, salon i sypialnie. :p

Oczywiście, żeby nie było tak łatwo to musiałem w porozumieniu z inspektorem wymusić na nich wizytę geotechnika.

Oj ciężki to będzie rok życia ......... :cry:

 

 

a może by tak ktoś koledze pogratulował? :lol: :lol:

 

GRATULUJĘ pięknie się prezentuje Twój dom na tle barw jesiennych.SUPER to ile Ci brakuje do 100% 0,0000000001123%? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie można zdjęcia pokazać na forum :lol:

 

No niestety nie mogę, bo piszę z pracy, a tutaj mam ograniczony dostęp do stron internetowych i nie mogę dostać się na stronki, na których najpierw trzeba te zdjęcia umieścić (zgodnie z instrukcjami, jakie znalazłam na forum) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Chciałabym sie dowiedzieć gdzie we Wroclawiu mozna zamówic i zaprojektowac nie drogo kuchnie z drewnianymi frontami.

 

Jedna firma wyliczyła mi 12,5 tys same meble z montarzem (ok 14 szafek - elementów z szafkami do zabudowy).

 

Czy mozecie mi polecic jakies sprawdzone firmy??

 

Pozdrawiam serdecznie,

Ula

spóbuj w Długołęce - Mikołaj Wężykowski tel. 696027050; (71)3152569; wiem, że są niedrodzy i solidni. i sympatyczni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...