Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

BK - nie zgadzam sie z tym ze ponad 150 m2 to pułapka - oczywiste ze dlatego ze mam wiecej :lol: ale....

 

Dopiero czułabym sie niewolnikiem (ale wcale nie luksusu), gdybym z obawy przed sprzątaniem zmniejszyła dzieciom pokoje albo salon. Chciałam mieć DOM - czuć przestrzeń, światło.

Skoro mam dwa auta i oba chcę mieć w garazu - to na czorta mi liczenie metrów skoro wiadomo ze ma byc wystarczająco duzy - moim kryterium są moje potrzeby.

Chcę mieć łazienke przy sypialni tylko dla siebie i męża - czemu nie? - będę mieć spokój, swoją przestrzeń, mam nadzieje na wspólne miłe wylegiwanie sie w wannie, dzieci nie bedą nas gonić i pukać - tego chce - tak zdecydowałam - a że będę musiała ją posprzatąć?? Dlatego miałabym zrezygnowac z przyjemności?? Dajcie spokój. Posprzątam a potem się w niej zrelaksuje :D

 

Ja nie mówię ze mniejsze domki nie są ok - są - jak najbardziej i te 80 m2 i te 150 m2- podobnie i te 400 m2- ale dla tych którzy dokonali takiego wyboru kierując sie swoimi potzrebami, wartosciami, mozliwościami finasowymi itp. Nie uogólniajmy. Patrzę na swoją chatkę i czuję ze jest dla nas skrojona. Innym wyda sie za duza - ale czy ja mam sie czuc z tego powodu winna ?

 

Rzadko zdarzają sie rady uniwersalne - bo my wszyscy jestemy różni.

 

Tak sie rozpisałam - bo generalnie nie lubię szufladkowania i generalizowania. Zwykle staram sie spojrzeć na motywy innych osób i nie podciagać wszystkiego pod swoją miarkę i tak mi jakoś wyszło. Pozdrawiam i milego weekendu wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Byrka- przyjemny jest ten projekt i pewnie niedrogi w realizacji. Co do wielkości pomieszczeń sama musisz sie zdecydować - lub poszukać faktycznie osób ktore budowały ten dom - na forum są watki dotyczące konkretnych projektów.

 

Dla mnie osobiście te powierzchnie są za małe - ale....... Chciałam mieć domek 150 m2 i konkretne powierzchnie niektorych pomieszczeń - niestety jedego z drugim sie nie da pogodzić - gdy mi wyszedł duzy parter - piętro nie mogło być mniejsze i tak dom ostatecznie ma około 260 m2. To jest kwestia tego czego oczekujesz - dla mnie istotniejsze było poczucie przestrzeni - obecnie mam sypialnie 20 m2 i nie chciałam mieć takiego salonu - co nie znaczy że ktoś inny nie moze mieć takiego.

 

Ja preferuje większe pomieszczenia - co oczywiście ma przełożenie na koszty budowy i eksploatacji - jeśli jest to dla ciebie czynnik decydujący - spokojnie wybierz ten domek - jak dla mnie ma bardzo fajny układ funkcjonalny - choć brakuje mi w nim garazu- ale to tez twój wybór. Pozdrawiam

 

Dzięki mmarysia za odpowiedź.Jak na razie zrezygnowaliśmy z D21, znaleźliśmy inny projekt ,który chyba wydaje się nam ciekawszy i bardziej przestrzenny.Jest to "dom w szafirkach" z biura Archon. Jednak zrezygnowalibyśmy z garażu w domu na rzecz pokoju-gabinetu na parterze, większej kotłowni+pralnia i wc z prysznicem. a garaż można kiedyś dobudować. Albo wybudować osobno.Jakbyś chciała zerknąć na projekt i podzielić się ze mną swoją opinią, byłabym bardzo wdzięczna.

Dobrze aby ktoś zerknął fachowym okiem :-)

a tu adres do tego projektu:

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m41ad974cefa4a&intra=44864ad43e64bdd7ee001885743e8f7a&crc=5194ea7b3a633b77d0dc112ace4ece8d&lang=pl

Pozdrawiam.byrka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmarysia - widzę mieszkając że tak naprawdę to sypialnie służą tylko i wyłącznie do spania - dzieci kompletnie nie korzystają ze swoich pokoi tylko siedzimy wszyscy na kupie w salonie, gdzie dzieciaki przeywlekają swoje zabawki do nas, odrabiają lekcje w jadalni, siedzą z nami i generalnie to u siebie tylko śpią. Ja pracuję też w salonie zamiast w gabinecie (stoi pusty - są tam nierozpakowane pudła ...) Dlatego się cieszymy że mamy dość spory salon - w sumie ok 50 m open space'u - na razie bez mebli ... Po prostu lubimy wspólnie spędzać czas - i o to chodzi :)

 

Przy codziennej pracy, nie mam czasu na sprzątanie - ale może ja po prostu za dużo pracuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mieszkanie w domu i wieksza powierzchnia mialy wlasnie ten plus ze sprzatania bylo mniej 8) Napewno sprzatalam dluzej niz terazniejsze mieszkanie (80m2) ale teraz musze sprzatac czesciej i intensywniej (kiedys jeden brud rozkladal sie na dwie lazienki, teraz robi sie wszystko w jednej) czyli na jedno wychodzi :wink:

 

Co do projektow to sie nie wypowiadam, my jestesmy tylko w dwojke to i nasze trzy pokojowe mieszkanie jest dla nas wystarczajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmarysia - widzę mieszkając że tak naprawdę to sypialnie służą tylko i wyłącznie do spania - dzieci kompletnie nie korzystają ze swoich pokoi tylko siedzimy wszyscy na kupie w salonie, gdzie dzieciaki przeywlekają swoje zabawki do nas, odrabiają lekcje w jadalni, siedzą z nami i generalnie to u siebie tylko śpią. Ja pracuję też w salonie zamiast w gabinecie (stoi pusty - są tam nierozpakowane pudła ...) Dlatego się cieszymy że mamy dość spory salon - w sumie ok 50 m open space'u - na razie bez mebli ... Po prostu lubimy wspólnie spędzać czas - i o to chodzi :)

 

Przy codziennej pracy, nie mam czasu na sprzątanie - ale może ja po prostu za dużo pracuję

Pozdrawiam

 

ile Twoje dzieci maja lat?

mysle ze szybko im sie znudzi siedzenie na kupie z rodzicami.......

przyjda do nich znajomi i zamkna sie w pokoju nie bedziesz wiedziala kiedy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byrka

 

Oglądnęłam twój projekt i mam takie przemyślenia

 

Bardzo ładny i zgrabny projekcik wielkości pomieszczen O.K. , funkcjonalnie też bardzo ładnie rozwiazany , ale oczywiście wg. mnie należałoby wprowadzić następujące zmiany :

 

- w salonie podwójne drzwi na taras bo będzie problem z wyniesieniem dużego stołu i różnych takich na grila w ogrodzie

- Okno w łazience śliczne okrągłe , ale strasznie drogie i problem z montażem , zamieniłabym na bardziej pospolity kształt

- W sypialni na pietrze zaprojektowano drzwi balkonowe bez balkonu , mało praktyczne , mozna zamienic na wieksze okno

- schody zabiegowe uwazam za bardzo estetyczne , ale mało praktyczne zamieniłabym na spocznikowe

- garaż uważam za wąski i ta umywalka umiejscowiona tam gdzie własnie będziesz otwierać drzwi samochodu wysiadająć i wsiadając .

 

Jeśli chcie zrezygnować z garażu uwagę należy zwrócić na fakt , że jest on niżej posadowiony niż cała reszta , więc będzie schodek do pokoju .

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byrka

 

Oglądnęłam twój projekt i mam takie przemyślenia

 

Bardzo ładny i zgrabny projekcik wielkości pomieszczen O.K. , funkcjonalnie też bardzo ładnie rozwiazany , ale oczywiście wg. mnie należałoby wprowadzić następujące zmiany :

 

- w salonie podwójne drzwi na taras bo będzie problem z wyniesieniem dużego stołu i różnych takich na grila w ogrodzie

- Okno w łazience śliczne okrągłe , ale strasznie drogie i problem z montażem , zamieniłabym na bardziej pospolity kształt

- W sypialni na pietrze zaprojektowano drzwi balkonowe bez balkonu , mało praktyczne , mozna zamienic na wieksze okno

- schody zabiegowe uwazam za bardzo estetyczne , ale mało praktyczne zamieniłabym na spocznikowe

- garaż uważam za wąski i ta umywalka umiejscowiona tam gdzie własnie będziesz otwierać drzwi samochodu wysiadająć i wsiadając .

 

Jeśli chcie zrezygnować z garażu uwagę należy zwrócić na fakt , że jest on niżej posadowiony niż cała reszta , więc będzie schodek do pokoju .

 

pozdrawiam MARPA

hej MARPA. Dzięki wielkie za Twoje uwagi. Warte przedyskutowania. Drzwi na taras rzeczywiście muszą być większe( nawet nie zwróciliśmy na to uwagi), podłogę na parterze wyrównujemy, nad okrągłym oknem się zastanowimy. Nie wiem tylko na czym polega różnica między schodami zabiegowymi a spocznikowymi.Ale muszę się dowiedzieć. Jeszcze raz wielie dzieki za Twoje pomysły. Pozdrawiam. byrka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byrka

 

Oglądnęłam twój projekt i mam takie przemyślenia

 

Bardzo ładny i zgrabny projekcik wielkości pomieszczen O.K. , funkcjonalnie też bardzo ładnie rozwiazany , ale oczywiście wg. mnie należałoby wprowadzić następujące zmiany :

 

- w salonie podwójne drzwi na taras bo będzie problem z wyniesieniem dużego stołu i różnych takich na grila w ogrodzie

- Okno w łazience śliczne okrągłe , ale strasznie drogie i problem z montażem , zamieniłabym na bardziej pospolity kształt

- W sypialni na pietrze zaprojektowano drzwi balkonowe bez balkonu , mało praktyczne , mozna zamienic na wieksze okno

- schody zabiegowe uwazam za bardzo estetyczne , ale mało praktyczne zamieniłabym na spocznikowe

- garaż uważam za wąski i ta umywalka umiejscowiona tam gdzie własnie będziesz otwierać drzwi samochodu wysiadająć i wsiadając .

 

Jeśli chcie zrezygnować z garażu uwagę należy zwrócić na fakt , że jest on niżej posadowiony niż cała reszta , więc będzie schodek do pokoju .

 

pozdrawiam MARPA

hej MARPA. Dzięki wielkie za Twoje uwagi. Warte przedyskutowania. Drzwi na taras rzeczywiście muszą być większe( nawet nie zwróciliśmy na to uwagi), podłogę na parterze wyrównujemy, nad okrągłym oknem się zastanowimy. Nie wiem tylko na czym polega różnica między schodami zabiegowymi a spocznikowymi.Ale muszę się dowiedzieć. Jeszcze raz wielie dzieki za Twoje pomysły. Pozdrawiam. byrka

 

co do balkonu to ja się nawet mogę zgodzić że jest bez sensu jak się ma taras i ogród. po prostu się z niego nie korzysta a poz tym sprzątanie mostki termiczne zaciekanie i takie tam - jednym słowem "nie warto" :lol: :lol: (i uprzejmie prosze o uwzględnienie żę to w "..")

 

co do okna to hmm fakt zę nei najtaniej i może nawet trudno ale jak wytniesz jeszcze kolumny i zadaszenie wejścia to będzie jeszcze taneij i jeszcze łątwiej. nie mówię tak ani nie zastanów się dla czego ten projekt ci się podoba bo myśle, żeę właśnie(międz innymi) dla tego, że ma ładne wejście. to tak jak ciasto z malinami - bez malin jest jakby niepełne :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byrka

 

Jeśli chodzi o schody to ty na klatce schodowej masz duże okno , przy schodach zabiegowych nie będzie możliwości ustawienia drabiny żeby je umyć ponieważ ciąg schodowy cały czas się wznosi , przy schodach spocznikowych ciąg schodowy ma dwa biegi - jeden w góre do połowy wysokości kondygnacji , potem następuje płaski spocznik na szerokość całych schodów spokojnie można ustawić krzesełko , drabinę czy inny sprzet , który pozwoli dostać się do okna , a następnie drugi ciąg schodów w górę do poziomu podłogi poddasza .

 

Jeśli chodzi o okienko w łazience , ja patrzę na nie pod względem wyłącznie praktycznym i finansowym , myślę , że elewacja frontowa dużo nie straci jeśli zamieniłabyś je na małe kwadratowe .

 

Jeśli mogę doradzić coś w kwestii garażu to budowałabym od razu np: jako przyklejony do obecnego garazu z boku z dachem jednospadowym .

Uważam , że garaz w bryle domu z przejsciem w środku jest bardzo praktyczny i budując dom masz załtwione dwa tematy . Ja tak mam w swoim domu .

 

pozdrawiam , życząc przemyślanych decyzji MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blinkey dzisiaj od rana jadą ci ściany fundamentowe

Blinkey Ty to masz fajnie dasz sąsiadowi funkcje społecznego inspektora nadzoru, cyknie codziennie zdjęcie, zda relacje co tam się dzieje i masz codzienne wyjazdy na budowę zgłowy :D

 

jadą dalej równo masz już nawet podciągniętą wodę

 

a dzisiaj rano wyglądało to tak

 

http://foto.onet.pl/upload/2/95/_550821_n.jpg

zdjecie z telefonu więc jakość taka sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez dziekuje za namiary na okniarzy - :)

wszedzie terminy poooooozawalane, a cenowo stolar przeszedl sam siebie :) jesli chodzi o drzwi wewnetrzne :) - 50 kpln netto :)

klamke z zamkiem (to co trzma jezyk w drzwiach) do drzwi wew. licza sobie po 75 netto, z zamkiem lazienkowym 150 - :) - do tej pory turlam sie i nie moge przestac ...............

ihahahahahaha

co ciekawe zrobil tez wycene na drzwi zewnetrzne bez najmniejszych zapytan - jak, z czego ?, gdzie ? , co ? - 4800 netto, a o oferte dusilem 3 dni, pani ktora rzekomo ja przygotowala zachorowala i poszla na urlop i nie wiadomo gdzie zostawila przygotowana liste z cenami - musialem mailowac jeszcze raz .......... niezly poczatek.

 

=================

podsumowujac - przeprosilem sie z moim poprzednim stolarzem - a zona/niezona okrecila go wokol wlasnej osi (storzowej ofkors) i beda okna na parter i piwnice na koniec grudnia - gora na koniec stycznia :) !!! ihahahahaha

 

=================

 

czy ktos moze zamiast kominka przedumywal temat kozy, meeeeee albo pieca kaflowego - naszlo mnie wczoraj i trzyma do dzisiaj - jak patrze na ceny to wychodzi podobnie - a jakze ciekawiej ?

wiem ze koza parzy - male dzieci - moze byc ups - ale zawsze mozna postawic plotek ..... co myslicie o rezygnacji z kominka ?

 

 

pozdrawiam

BODO'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę jednak - po miesiącach bardzo różnych doświadczeń z budowlańcami - aby Wam polecić jednego z nich. Zrobił nam podbitkę. A zrobił ją tak, że sąsiedzi mają ochotę powymieniać swoje podbitki jak widzą naszą.

 

 

hehe u nas prace nad podbitką w toku, to moze mi zdjęć nie wysyłaj bo zacznę zdzierać ;)

a dzisiaj wpadł pan od schodów, szykujemy sie na koniec roku na taki wydatek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j

 

 

czy ktos moze zamiast kominka przedumywal temat kozy, meeeeee albo pieca kaflowego - naszlo mnie wczoraj i trzyma do dzisiaj - jak patrze na ceny to wychodzi podobnie - a jakze ciekawiej ?

wiem ze koza parzy - male dzieci - moze byc ups - ale zawsze mozna postawic plotek ..... co myslicie o rezygnacji z kominka ?

 

mamy kominek, ale ostatnio oglądałam katalog z kozami i powiem że gdyby sie dało cofnąć czas to wolałabym kozę ;) po prostu mniej miejsca zajmuje a moze byc tak samo albo i bardziej efektowna. W porównaniu z naszym banalnym kominkiem to koza na pewno wyglądałaby ciekawiej...

A co do dzieci - sa specjalne barierki, nawet dzis oglądałam na allegro. tylko nam szkoda kasy, zamiast tego musztrujemy dziecko zeby nie dotykało goracego :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mmarysia za odpowiedź.Jak na razie zrezygnowaliśmy z D21, znaleźliśmy inny projekt ,który chyba wydaje się nam ciekawszy i bardziej przestrzenny.Jest to "dom w szafirkach" z biura Archon. Jednak zrezygnowalibyśmy z garażu w domu na rzecz pokoju-gabinetu na parterze, większej kotłowni+pralnia i wc z prysznicem. a garaż można kiedyś dobudować. Albo wybudować osobno.Jakbyś chciała zerknąć na projekt i podzielić się ze mną swoją opinią, byłabym bardzo wdzięczna.

Dobrze aby ktoś zerknął fachowym okiem :-)

a tu adres do tego projektu:

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m41ad974cefa4a&intra=44864ad43e64bdd7ee001885743e8f7a&crc=5194ea7b3a633b77d0dc112ace4ece8d&lang=pl

Pozdrawiam.byrka

 

 

byrka - moje oko na pewno nie jest fachowe - forumowicze wiedzą jakie kretyńskie pytania czasem zadaję :oops: :lol: Jestem typem Boba budowniczego ktory z braku czasu i dla zdrowia psychicznego włączyl sobie luzik :wink: Wiele z naszych wyborów jest poprostu zdrowo rozsądkowych albo intuicyjnych. Ten projekt z archonu naprawde mi sie podoba co nie znaczy ze potrafię powiedziec o nim coś bardziej sensownego - dla mnie w domu najważniejsza jest funkcjonalność - a tu jest bardzo fajny układ - ktory odpowiadałby mi absolutnie. Prosta forma ma tez sowja zaletę jeśi chodzi o koszty - więc jak dla mnie git.

 

 

Czas dramatycznie goni- kosmos. Do Świąt muszę sie wprowadzic - a ciaproki od elewacji jeszcze nie skończyli układać styropianu- czujecie?? Chwała Bogu mam już dwie łazienki zrobione , robi sie trzecia a do 15.11 mają byc wszystkie kafle skończone i mam nadzieje ze wejdzie gość od wykończenia - choc jakoś nie jestem pewna jego deklaracji. Juz chyba calkiem niedługo pochwale sie efektami - na razie brak czasu nie pozwala zrobić fotek - i zamieścic w necie - ale moze sie w końcu zmobilizuje. Miłego dnia wszystkim.

 

Odzywajcie sie troszkę - ostatnio takie tu pustki :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty co tam u ciebie słuchać na budowie

Witajce

 

u nas na budowie jak to na budowie.... murarze kończą ścianki działowe na parterze,

i dzisiaj zeby nie zmarzli z rana rozbierają jedną scianke stawianą wczoraj z mozołem, bo się

im pomyliło o 12cm - cóż takie życie inwestora i murarza

(juz wylali schody wejściowe zewnętrzne i pomału zdejmują stemple spod stropu)

Jutro ma podjechać misio od więźby i pooglądać od czego zaczynać :)

Pewnie od poniedziałku zacznie działać i układać więźbę a potem jego kolega bedzie kładł dachówkę

w międzyczasie murarze dociągną kominy systemowe od stropu do końca i obłożą klinkierem ponad dachem...

 

a co do klinkieru na kominy systemowe... chcieliśmy jakiś ciemny klinkier (bedziemy miec dach w kolorze łupka)

np. Wienerberger Stratus lub Matrix

ale tutaj zonk :evil: nie ma nigdzie cegieł połówkowych i fabryka bedzie je produkowała dopiero w grudniu!!

Troche nierozumiem takiej polityki... przeciez wiadomo ze na jesień ludzie robia tego typu obróbki to czemu

do jasnej cho%$$$*@ hurtownie nie zadbaja zeby tego typu materiał był na składzie a fabryka zeby go produkować

... nie chcemy płytek klinkierowych (murarz i kierownik mówią ze to jest mało trwałe), zaś cegła klinkierowa

o standardowej szerokości 120mm bedzie za bardzo poszerzała kominy...)

 

Wojty (właściwy 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty olej ich miałem taki sam problem z silesią od nich

wybrałem CRH na pewno znajdzisz podobny kolor

Wlasnie patrze na CRH i zastanawiam się czy cegły Tytan i/lub Carbon to są kolory czarne/grafitowe czy jakieś inne,

bo zdjęcia to jedno a rzeczywistość moze być inna i czy maja cegły połówkowe...

 

A ty tez obmurowywałeś cegłami połówkowymi kominy systemowe?

Ostatecznie też myslalem nad Silesią (to chyba taki jakiś brąz...)

 

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...