Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Wojty olej ich miałem taki sam problem z silesią od nich

wybrałem CRH na pewno znajdzisz podobny kolor

Wlasnie patrze na CRH i zastanawiam się czy cegły Tytan i/lub Carbon to są kolory czarne/grafitowe czy jakieś inne,

bo zdjęcia to jedno a rzeczywistość moze być inna i czy maja cegły połówkowe...

 

A ty tez obmurowywałeś cegłami połówkowymi kominy systemowe?

Ostatecznie też myslalem nad Silesią (to chyba taki jakiś brąz...)

 

Wojty

 

nie kominy - słup do podciągu :wink:

 

do tego problem pojawia się jak potrzebujesz np 300 połówek bo (tyle powinno starczyć na komin generalnie składy budowlane poniżej palety mają cie w ... małym poważaniu. w moim przypadku dobrze sprawdził się MBS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

WItam - tym razem zenska polowa Wojty'ego ;)

 

Problem z tym ch.. klinkierem polega na tym ze trudno dostac cegle polowkowe - tylko niektore kolory produkuje sie tez w polowkach grrrrrr :evil:

A ja nie chce ani zoltego, ani brazowego, ani czerwonego tylko stalowy (moim marzeniem byl szary - zastanawialam sie nad boniami tez w tym kolorze, albo parapetami w tym kolorze), ale w takim razie nie bedzie ani boni ani czarnych kominow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello wszystkim!

 

Wojty my również mieliśmy obmurowac kominy połówkami. Również był cyrk, że trzeba specjalnie zamawiać itp. Kupiliśmy w Gaji całą cegłę, ponieważ różnica w cenie była ok 40 groszy. Kominy wyszły bardzo ładnie. Owszem są większe ale to wynikało z takiej techniki obmurowania aby nie ciąć cegieł. Dookoła komina na jeden rząd przykładowo wchodzi 8 cegieł- bez cięcia.

Pomimo zwiększenia objętości wygląda super.

 

Na zdjęciu poniżej został obmurowany komin systemowy Kom-Wentu (160 i podwójny wentylacyjny). To jest większy komin naszego domu.

 

http://foto.onet.pl/upload/40/77/_522001_n.jpg

 

Z daleka wygląda tak

 

http://foto.onet.pl/upload/45/51/_528240_n.jpg

 

Uważam, ze proporcje są zachowane i wyszło ładnie :)

 

Przy okazji znaleźliśmy później połówki żółte w hurtowni przy estakadzie na Nowym Dworze. Nigdy nie wiem czy to Budinpol czu Bulider (mylą mi się) Mają tam duży wybór więc można zaglądnąć może coś wpanie Ci w oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bety dzieki za rade ;) - sliczne te twoje kominy!!!

 

Ja jednak uparlam sie na ten stalowy kolor, ze o szarym nie wspomne.

Trudno nam sie też zdecydowac na cala cegle bo my mamy az 4 kominy (kominek, piec-tak na wszelki wypadek i 2 wentylacyjne) i obawiam sie ze jak sie spojrzy na moj dach to bedzie na nim widac cala chmare kominow...

Cholerka mam problem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmarysia - widzę mieszkając że tak naprawdę to sypialnie służą tylko i wyłącznie do spania - dzieci kompletnie nie korzystają ze swoich pokoi tylko siedzimy wszyscy na kupie w salonie, gdzie dzieciaki przeywlekają swoje zabawki do nas, odrabiają lekcje w jadalni, siedzą z nami i generalnie to u siebie tylko śpią. Ja pracuję też w salonie zamiast w gabinecie (stoi pusty - są tam nierozpakowane pudła ...) Dlatego się cieszymy że mamy dość spory salon - w sumie ok 50 m open space'u - na razie bez mebli ... Po prostu lubimy wspólnie spędzać czas - i o to chodzi :)

 

Przy codziennej pracy, nie mam czasu na sprzątanie - ale może ja po prostu za dużo pracuję

Pozdrawiam

 

ile Twoje dzieci maja lat?

 

 

mysle ze szybko im sie znudzi siedzenie na kupie z rodzicami.......

przyjda do nich znajomi i zamkna sie w pokoju nie bedziesz wiedziala kiedy! :)

 

Moje maluchy mają 8 lat i 3 lata. Z tego co widzę to nieprędko im się znudzi siedzenie z nami - może za następne 8 lat, a to jeszcze kupa czasu. Jak przychodzą do nich znajomi, to dalej przesiadują w salonie ... Rzadko się zamykają u siebie w pokoju. Poza tym w salonie można się ganiać :-?

Czy ktoś ma może namiary na brukarzy - rozsądnych cenowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moje maluchy mają 8 lat i 3 lata. Z tego co widzę to nieprędko im się znudzi siedzenie z nami - może za następne 8 lat, a to jeszcze kupa czasu. Jak przychodzą do nich znajomi, to dalej przesiadują w salonie ... Rzadko się zamykają u siebie w pokoju. Poza tym w salonie można się ganiać :-?

Czy ktoś ma może namiary na brukarzy - rozsądnych cenowo?

 

Mysliz ze Twoja córcia zapragnie prywatności w wieku 16 lat? Wtedy to ona sie juz wyprowadzi, optymistko!! ;) No, jak wam sie uda to poczeka do 18stki :lol:

 

Co to znaczy rozsadnych cenowo, bo namiary mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś ma może namiary na brukarzy - rozsądnych cenowo?

 

 

starszawy, mily, posiwialy Pan, brukowal koledze w JL okolo 20 m2 za 25 pln za metr szybko, ladnie, zgrabnie, fachowo, solidnie.

Nie wiem czy to tanio, czy drogo ? Kolo jest z okolic JL, jak jestes zainteresowana to na poniedzialek moge miec namiar.

 

pzdr

Bodo'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś ma może namiary na brukarzy - rozsądnych cenowo?

 

 

starszawy, mily, posiwialy Pan, brukowal koledze w JL okolo 20 m2 za 25 pln za metr szybko, ladnie, zgrabnie, fachowo, solidnie.

Nie wiem czy to tanio, czy drogo ? Kolo jest z okolic JL, jak jestes zainteresowana to na poniedzialek moge miec namiar.

 

pzdr

Bodo'wy

 

25 za metr to tanio, ale to chyba cena tylko za polozenie kostki a nie wykonanie podjazdu... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś ma może namiary na brukarzy - rozsądnych cenowo?

 

 

starszawy, mily, posiwialy Pan, brukowal koledze w JL okolo 20 m2 za 25 pln za metr szybko, ladnie, zgrabnie, fachowo, solidnie.

Nie wiem czy to tanio, czy drogo ? Kolo jest z okolic JL, jak jestes zainteresowana to na poniedzialek moge miec namiar.

 

pzdr

Bodo'wy

 

25 za metr to tanio, ale to chyba cena tylko za polozenie kostki a nie wykonanie podjazdu... :-?

 

 

suma sumarum ja robisz podjazd to musisz liczyć 100-110 za m2 na gotowo czyli materiał, robocizna i sprzęt b. trudo jest zrobić taniej, no chyba, że masz b. tani materiał czy np. odpad albo niesort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

25 za metr to tanio, ale to chyba cena tylko za polozenie kostki a nie wykonanie podjazdu... :-?

 

 

suma sumarum ja robisz podjazd to musisz liczyć 100-110 za m2 na gotowo czyli materiał, robocizna i sprzęt b. trudo jest zrobić taniej, no chyba, że masz b. tani materiał czy np. odpad albo niesort

 

 

25 to sama robocizna, kolo ma sprzet (skoczek,mlotki etc) - mam zdjecia podjazdu,ale czasu brak by gdzies powiesic - ladnie uwierzcie na slowo.

namiar dam w poniedzialek

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marpa to już czwarte w tym roku walcowanie :) :) :) i słychać świst uciekającej kaski :lol: :lol: :lol:

 

Pogoda taka wredna, że za chwilę wszyscy schowamy się pod biurka, przykryjemy kurtkami i zapadniemy w zimowy sen :p Nie ma letko, do 16 zostało jeszcze 42 minuty. Cicho, głucho jakby wszyscy pouciekali :)

 

Pozdrawiam i życzę lepszej pogody na weekend inaczej trzeba będzie się zabunkrować gdzieś :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...