Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Andy witaj w klubie - wczoraj też tu byłam - równiez chciałam przesłać pozdrowienia ale cos się skopciło na Forum.

 

No cóż - od poniedziałku mega audyt- a więc kseruje, drukuje, ukladam, sprawdzam, podpisuje......maluje trawe na zielono - a i tak nas ustrzelą :-?

 

Za to jutro terapia - pojade sobie do domku i zrobie porządek po moich "zasranych" majstrach ( bardzo przepraszam ale inaczej sie nie da) - mój garaż jest górą wolno fruwających skrawków styropianu za ktory moi "fachowcy" z Koziej Wólki- bez obrazy dla Wólki - nurkują w poszukiwaniu swoich narzędzi i wszystkiego co nie na swoim miejscu - jak ja to wytrzymuje.... - ale nowych nie wezmę - nie ma gwarancji ze będą lepsi. Praca fizyczna dobrze mi zrobi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich w poniedziałkowy ranek

Szukam dobrych fachowców z okolic Wrocławia.

Potrzebni do: kładzenia regipsów(poddasze), paneli podłogowych i glazury.To niestety jeszcze nie dla mnie :( ale dla mojego taty :) , więc proszę o namiary na sprawdzonych Fachowców, bo inaczej podpadnę i tato mnie wypisze z rodziny , a rodzinkę mam fajną i szkoda by było.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia.

byrka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

mmarysia

Jak tam audit przeleciał, chyba niezgodności krytycznych nie było ?

Nic się nie przejmuj swoimi "fachowcami" , jeszcze trochę i będzie z głowy , a na stresik polecam ciepłą , pachnącą kąpiel i coś słodkiego .

( byle nie za dużo bo w bioderka idzie )

 

Betty&M

Koleżanko droga jakie wrażenia z wesela , buty poździerane ?

 

Drodzy moi , a może ktoś zna stare indiańskie zaklęcia na zklinanie dobrej pogody , bo mi jeszcze trochę słoneczka potrzeba , a tu straszą ,że śnieg z deszczem , ale to może w Polsce "B" . Mój chudy beton na wylewkach posadzek znacznie lepiej by się czuł w promyczkach słońca , no dobra nie będę wymagająca , niech tylko w nocy będzie mały + na termometrze .

 

pozdrowionka MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Tydzien temu czyli 7.11. 2005 ) rozpoczelismy budowe naszego domku

w Chrzastawie Wielkiej. Fundamenty robilismy sami czyli moj Maz i Jego Szwagier a takze do pomocy ja i siostra mojego Meza, prace okazaly

sie dosc ciezkie ale nie zalujemy, bo wszystko wyszlo bardzo rowno

i elegancko. Na poczatku oczywiscie geodeta wyznaczym nam osie scian przy okazji polecam geodete bardzo solidny))) Mirek Kural tel 0 606 742 339. Potem z mezem wyznaczalismy sznureczkami osie do kopania i zaczelismy kopac, okazalo sie ze ziemia jest rozna raz byl piasek raz zdazyla sie glina i wtedy byla jazda... ) niestety jednak zdecydowalismy sie na czesciowe (gorne deskowanie) dzieki, bo boki niestety obsypywaly sie. Potem robilismy sami zbrojenie ja przyplacilam to pieknymi zadrapaniami na rekach ale bylo warto. W sobote przyjechaly 3 betoniarki z Abetu i pieknie zalali nam nasze wykopy a oto zdjecia.

 

1. Przed wykopami

 

 

http://republika.pl/bogusiawr/Fundamenty03.JPG

 

2. Swiezo zalany beton

http://republika.pl/bogusiawr/Fundamenty02.JPG

 

3. Dzien po

http://republika.pl/bogusiawr/Fundamenty01.JPG

 

W tym tygodniu ekipa P. Świrata (tak przy okazji zapytam o opinie

bo na razie slyszalam same dobre) bedzie nam sciane fundamentowa

robic. potem wszystko zasypujemy i czekamy na poczatek wiosny

aby zaczac sciany (budujemy z silki)

pozdrawiam wszyskich

Bogusia&Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marpa wsele było długie, głośne i bujające 8) nocleg i poprawiny a dzisiaj głowa sama leci i człowiek znowu zmęczony..... Ja chcę do domu! Spać.....

flowera gratuluję początku. Bardzo dzielni byliście. Jak sobie przypomnę jak u nas musieli ryć w ziemi to stwierdzam, że nie dałabym rady. Oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś ma może namiary na brukarzy - rozsądnych cenowo?

 

 

starszawy, mily, posiwialy Pan, brukowal koledze w JL okolo 20 m2 za 25 pln za metr szybko, ladnie, zgrabnie, fachowo, solidnie.

Nie wiem czy to tanio, czy drogo ? Kolo jest z okolic JL, jak jestes zainteresowana to na poniedzialek moge miec namiar.

 

pzdr

Bodo'wy

 

25 za metr to tanio, ale to chyba cena tylko za polozenie kostki a nie wykonanie podjazdu... :-?

 

jak uradzili , tak i zrobili - podaje namiar na brukarza:

Pan Jozef Kramarczyk tel 071 3184105 - jak cos to na priv moge podac adres domowy - to wszystko co mam - jesli ktos jest zainteresowany fotami sluze na maila

 

pzdr

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć FLOWERA[/b

 

Gratulacje z okazji STARTU , ładny domek będzie .

Życze tobie i przy okazji sobie też ładnej pogody , do czasu FINISZU z tymi fundamentami .

 

Jak ci ładnie wymurują to wklej jeszcze jakieś zdjęcia .

 

marpa

A dzieki bede wklejac zalozylam w ogole dziennik) ale na razie

nie mam czasu go uzupelnic sprobuje jakos na weekend

wkleic wiecej zdjec i dokladnie opisac jak robilismy fundamenty) no i musze wkleic rzuty) budynku nie jest to standardowy projekt bo jakos nie moglismy znalezc odpowiedniego (mamy waska dzialke)

wiec projekt robil... Moj Maz na podstawie projektu mojego wujka

kierownika projektu naszego ktory jest architektem)

pozdrawiam

Bogusia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

W tym tygodniu ekipa P. Świrata (Bogusia&Robert

 

ŚwiraDa

Leszk Świrad BTW radny gminy :wink:

 

mówili już na niego Świder ale widzę że gość nie ma szczęścia do nazwiska.

aha dla mnie nie robił ale tam gdzie robił byli z niego zadowoleni

 

a No widzisz myslalam z Pan Nazywa sie Świrat a on Swirad sie zwie))) generalnie gosc wylgada na konkretnego)

pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marpa - dziecko kochane :lol: - ten audyt to u nas posiedzi przez 3 tygodnie- tak szybko to to sie nie skończy :cry: Ja w depresji...... - Ale w domku porządek- przynajmniej wczoraj - dzisiaj moge przeżyc szok.

 

 

bodo'wy- ja chętnie zobaczę zdjęcia tej kostki - będę wdzieczna jeśli prześlesz na adres [email protected]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ flowera

 

Gratulacje i witamy w klubie "Chrząstawa Wielka" U mnie niestety nie było czasu na samodzielne prace ziemne. Zresztą i tak jestem chyba zbyt leniwy. Jak dzisiaj rano zajechałem na budowę i chwilkę porozmawiałem z "budowniczymi" przy -3 to bardzo szybko wracałem do samochodu. U mnie już ściany fundamentowe stoją. Ale przerwy raczej nie będzie. Do końca stycznia powinien być gotowy dach. Narazie wygląda to tak:

 

http://www.directupload.net/images/051114/temp/tdHZqbO5.jpg

 

@ Woprz

 

Dzięki za krótką relację z mojego placu budowy. Obiecuję się poprawić i częściej zaglądać na budowę. Tylko te dalekie wyjazdy nie zawsze mi na to pozwalają. Mam nadzieję, że do końca roku nie będę miał większego projektu i zostanę we Wrocławiu. Tymczasem pozdrówka z Warszawki. Jutro jeszcze tylko do Gdańska a w czwartek znów w domu.

 

Blinkey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Cieszę się, że Wszystkim prace posuwają się do przodu.

U mnie chwilowy zastuj no cóż brak kasy :( .

Zrobione mam ocieplenie zewnętrzne i muszę powiedzieć, że tragedia :evil: Dwa okna mam do całkowitej poprawki. Jestem załamana. Przez myśl by mi nie przeszło, że można tak sknocić. Tragedia, co to misie potrafią zrobić.....

Ocieplenie zrobione z dwa tygodnie temu. Obejrzałam wszystko tak mi się wydawało. Myłam sukcesywnie okna no i te zostawiłam na koniec. Jak zobaczyłam obróbki to ręce mi opadły i nie miały siły dokończyć czyszczenia ram :evil: Nie wiem czy ich wołać do poprawek, już pokazali swój profesjonalizm.

Z dobrych rzeczy to brama w końcu zamontowana i ładnie wygląda, a bałam się o kolor. Na drzwi czekam i czekam, ale może i tu zaświeci troche słoneczka i zostaną zamontowane. Przez te prowizorki strasznie dużo ciepła ucieka z domu, a ciągle palę w kominku i dogrzewam dom.

Kupiłam 8 kubików i coś ubywa :roll: , a palimy tylko w dzień jak jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ flowera

 

Gratulacje i witamy w klubie "Chrząstawa Wielka" U mnie niestety nie było czasu na samodzielne prace ziemne. Zresztą i tak jestem chyba zbyt leniwy. Jak dzisiaj rano zajechałem na budowę i chwilkę porozmawiałem z "budowniczymi" przy -3 to bardzo szybko wracałem do samochodu. U mnie już ściany fundamentowe stoją. Ale przerwy raczej nie będzie. Do końca stycznia powinien być gotowy dach. Narazie wygląda to tak:

 

http://www.directupload.net/images/051114/temp/tdHZqbO5.jpg

 

@ Blinkey

 

Witaj))) no my jednak ambitnie sami betonik wylalismy,

a teraz juz wchodzi ekipa do bloczkow, a poniewaz boimy sie zimy)

to wszysko zabezpieczamy i czekamy do wiosny,

mam nadzieje, ze ekipa nas nie zawiedzie, generalnie

glownie moj maz bedzie dogladal budowy, bo ja mam prace,

w ktorej glownie siedze na walizkach) ) i w samolotach, ale postaram sie

chociaz wklejac zdjecia odzywac na forum no i prowadzic

na forum dziennik

pozdrawiam))) Bogusia/ flowera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeżeli chodzi o tego ślusarza z Chrząstawy (tylko nie wiem o której chrząstwaie pisał woprz - ja mam na myśli małą) to PRZESTRZEGAM PRZED NIM...

 

Asieńka czy mogłabyś powiedzieć, który to ślusarz ?, w Chrząstawie jest dwóch, a ja muszę zamówić barierki do schodów.

 

 

o kurcze, żebym to ja pamiętała jak ten "fachowiec" się nazywa...w każdym bądź razie jak się jedzie z Wrocławia to swój "warsztat" ma w garażu po prawej stronie drogi, taki domek przy samej drodze...jak przypomnę sobie nazwisko to dam znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po roku niebytu w cyberprzestrzeni widzę wiele nowych nick'ow, pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w łatwej sztuce budowania. na szczęscie przeżyłem to choć nie bez ofiar a pamiętajcie o starych z forum (Frankaj, wybacz) :) :D

"starzy" też czasem tu zaglądają ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...