Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam po roku niebytu w cyberprzestrzeni widzę wiele nowych nick'ow, pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w łatwej sztuce budowania. na szczęscie przeżyłem to choć nie bez ofiar a pamiętajcie o starych z forum (Frankaj, wybacz) :) :D

"starzy" też czasem tu zaglądają ;-)

 

No własnie! :D Tak kontrolnie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam po roku niebytu w cyberprzestrzeni widzę wiele nowych nick'ow, pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w łatwej sztuce budowania. na szczęscie przeżyłem to choć nie bez ofiar a pamiętajcie o starych z forum (Frankaj, wybacz) :) :D

"starzy" też czasem tu zaglądają ;-)

No własnie! :D Tak kontrolnie 8)

dokładnie tak ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

Ivo i Smoku miło Was czytać -mam nadzieję że częsciej niespodziewane kontrole będziecie czynić :wink: :wink:

 

Droga Grupo wiem z różnych źródeł, iż posiadacie wiele kontaktów i talentów różnych. Proszę więc o przysługę.........

załatwcie jeszcze 3 tygodnie pogody jesiennej (koniecznie bez deszczu) :lol: :roll:

 

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasz nowy. Super.

 

Ja na oko tak jeszcze 4-5 tyg.

 

Ale póki co okropnie walczę z szybą od kominka. Co za syfek sie na niej robi- a ponoć z pyrolizą. Problem jest taki ze kominek z plaszczem czasem przydusza ogień i wtedy wszystko sie dymi, tylko żarzy i taki sajgon osiada na szybie. Totalnie czarna sie robi. Nie usmiecha mi sie instensywne czyszczenie jej codziennie - przetrzeć rozumiem ale nie szorować.

 

Jakis patent?? Odbiera mi ten problem całą radość z kominka :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmarysia mam podobny problem. Trzeba czyścić codziennie. Myślałam, że kominki tak się nie brudzą, do tego pełno popiołu i brudu po drewnie. Teraz nie mieszkam to mi nie przeszkadza, ale co będze później :roll:

BK pisała, że drewno złożyli pod oknem i przez okno je dostają.

Kupiłam jakąś piankę do szyby, psikam, a potem wycieram. Kosztowała około 20zł w Leroy Merlin. Jak ktoś zna inny sposób to ja chętnie zastosuje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

rzadziej ostatnio zaglądam - bez reszty pochłania mnie praca

 

co do kominka - to czyściłam takim czymś za 7 zł ale strasznie żrące, teraz czyścimy ścierką z wodą - jak jest pyroliza to schodzi, szyba się brudzi bo mokre drewno, jeśli drewno jest suche, sezonowane, to nie brudzi się. Kupiliśmy dąb 5-miesięczny i olchę 12 miesięczną - i jak palimy olchą to nic się nie dzieje. Ale zabrudzenia schodzą czyszczone zwykłą ściereczką z wodą. Jeśli szyba się brudzi, to i komin też - radzę kupić coś do czyszczenia komina od kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będzie się brudzić. W kamienicy używaliśmy kominka od 2000 roku, więc wiem, co mówię. Faktycznie rozwiązaniem jest bardzo dobrze wysezonowane drewno. A poza tym można się przyzwyczaić do osadu. Tak jak trzeba się przyzwyczaić, że białe skóry przed kominkiem to tylko w amerykanckich filmach - bo faktycznie trudno jest utrzymać idealną czystość przy tych popiołach, drewnie itd. Ale kominek ma swoje uroki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś kominek z podkową wodną? jak się sprawuje?

 

 

Tak to kominek z plaszczem wodnym - ale póki co uczymy sie w nim palic - po kolei podłączamy poszczególne grzejniki itp. Nie moge nic powiedziec bo sie okazało ze mielismy jakiegoś babola zrobionego przy podłączeniu i właśnie kominek nie działał tak jak trzeba- a teraz jest to naprawiane i mam nadzieje ze bedzie ok.

 

 

BK - u mnie te zabrudzenia są takie ze sciereczka nie wystarczy - musze uzywać jakis srodków bo nie mówie o szybie przydymionej a dosłownie zasmolonej i zapieczonej jeszcze w dodatku- okropność. Czy inni tez tak mają?? Drewno na pewno nie jest super - ale czy jest jeszcze jakas nadzieja na to ze będę siedziec na sofie i przyglądać sie trzaskajacemu ogniowi - czy tylko bedę domysłać sie ze ogień w kominku sie pali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Palę suchym drewnem 4 letnim (dąb i grab),oraz różne deski ,płyty pozostałości z budowy.Zauważylem że jak jest niska temp. to szyba się brudzi.Robie w ten sposób że ładuje dużo drewna nawet deski ale suche i ogień sam czyści czybę.W tej chwili utrzymuje niską temp na płaszczu wodnym ok 45-50 st. ale jak przyjdą mrozy temp dam wyższą ok 60 st i myślę że szyba bedzie sie sama czyścić.Mam szybe z pyrolizą.Rano mam żar po wieczornym załadowaniu ok 5-6 godż,ale zamykam szyber oraz wyłączam wentylator do kominka.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech,

my mamy temp. zadaną 65 st - chyba za dużą, bo w domu jest gorąco jak napalimy. Dużo drewna nam idzie w związku z tym :(

Rzeczywiście szyba czyści się sama jak dobrze zahajcować suchym drewnem - osady na szybie się przepalają i schodzą.

Kupiliśmy 15 kubików drewna i zastanawiamy się czy to wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK myślę że masz za dużą temperatrę zadaną na płaszczu wod. Ja taką temp. będę miał jak przyjdą mrozy.W domu mam temp. 20-23 st.Moja żona lubi niestety ciepełko :wink: Jeżeli tak będziesz palić to jak dotychczas to może starczy Ci tego drewna na styk.Zdaje sobie sprawę że to jest Twój pierwszy sezon grzewczy i spalisz więcej drewna .Ja mam większy metraż ok 200 m/2 a drewna mam ok 20 mp.Będę chciał palić tylko drewnem ponieważ mam mało gazu a zresztą jest drogi.Powodzenia Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze kominek z plaszczem czasem przydusza ogień i wtedy wszystko sie dymi, tylko żarzy i taki sajgon osiada na szybie. Totalnie czarna sie robi. Nie usmiecha mi sie instensywne czyszczenie jej codziennie - przetrzeć rozumiem ale nie szorować.

Jakis patent?? Odbiera mi ten problem całą radość z kominka :cry:

jak kominek z płaszczem wodnym może przyduszać ogień to nie bardzo wiem :-? :-? ......od 2 lat użytkuję kominek z płaszczem wodnym i jakoś nie zauważyłam żeby przez ten płaszcz brudziła się szybka ;-)

natomiast potwierdzam że dużo zależy od drewna - zarówno od sezonowania jak i od rodzaju drzewa (grab wydziela chyba najmniej smolistych substancji) - w pierwszym roku mieliśmy drewno dobrze nie wyschnięte i szybka brudziła sie w zaskakująco szybkim tempie, w tym roku zdecydowanie jest lepiej - czyszczę szybę raz w tygodniu...albo i rzadziej :wink: ....takie są uroki kominka w którym pali się na okrągło i można sie do tego przyzwyczaić - jak napisała HAD :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ......od 2 lat użytkuję kominek z płaszczem wodnym...

 

Ivonesca a mozesz sie podzielic doswiadczeniem z uzywania kominka, czy ten plaszcz podgrzewa wode uzytkowa, c.o., czy masz inne zrodlo ciepla oprocz kominka? interesuja mnie tez producenci elementow instalacji

instalacje jeszcze przede mna, szukam zarowno pomyslow jak i wykonawcow :) prosze ew. o odpowiedz na priv

 

pozdrawiam,

burgundczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[jak kominek z płaszczem wodnym może przyduszać ogień to nie bardzo wiem

 

 

Ivonesco - my sie uczymy - w pocie czoła to fakt - ale przez ostatnie dni ten kominek był okropnie niestabilny i jak osiągnął zadaną temeprature to wentylator sie wyłączał i wtedy ogień malał - bardzo poważnie - czyli ze przyduszał :lol: A wtedy kopcenie, brud i sadza.

 

Ta niestabilność niestety wynikała z pewnej awarii zaworka jakiegoś - niestety brakowało wody w kominku i on wariował - martwie sie zeby mu to nie zaszkodziło na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...