Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

BK- ten sam co ty. Makroterm 18 kw.

 

U nas byl problem tego zaworka - teraz już mam nadzieje ze bedzie normalnie - ale trzeba przetestować.

 

A mebelki juz są?? Ja mam pierwszy produkt Tadzia- blat do łazienki - piękny - lakierowany lakierem dla statków co by wilgoć go nie zmogła.

 

Ale kuchnia jeszcze chwile musi poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

skoro ten wątek tak się rozwinął to ja zapytam jak wygląda u Was kwestia podłogi przy samym kominku?Macie kafle czy też do samego kominka układacie taki sam materaiał jak w pozostałej części pomieszczenia w którym kominkek stoi? Na większości zdjęć wokół kominka jest rząd, dwa kafli. Domyśłam się że to na wypadek jakby podczas otiwerania komnika wypadł rozżarzony kawełek drzewa. Kafle to przeżyją a deski.... Jak to jest wpraktyce???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w salonie kafle, ale moi znajomi mają parkiet a koło kominka rzeczywiście dwa rzędy dużych kafli także problemu raczej nie ma...nio trzeba trochę posprzątać, ale myślę że kaflom to raczej nie zaszkodzi, gorzej z parkietem czy panelami...oczywiście chodzi mi o popiół, który z kominka czasami wyleci przy otwieraniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK- ten sam co ty. Makroterm 18 kw.

 

U nas byl problem tego zaworka - teraz już mam nadzieje ze bedzie normalnie - ale trzeba przetestować.

 

A mebelki juz są?? Ja mam pierwszy produkt Tadzia- blat do łazienki - piękny - lakierowany lakierem dla statków co by wilgoć go nie zmogła.

 

Ale kuchnia jeszcze chwile musi poczekać.

 

Mebli kuchennych zamówionych w lipcu jeszcze wszystkich nie mam. Nie wiem o co chodzi, ale sa same problemy, czekam na dwie szafki.

 

Co do kafelków przed kominkiem to zdecydowanie muszą być. Czasem leca iskry, wypadną rozżarzone kawałki drewna, parkiet mógłby się poniszczyć. Poza tym się brudzi - no ale niestety mój jasny gres bardzo na tym cierpi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

skoro ten wątek tak się rozwinął to ja zapytam jak wygląda u Was kwestia podłogi przy samym kominku?Macie kafle czy też do samego kominka układacie taki sam materaiał jak w pozostałej części pomieszczenia w którym kominkek stoi? Na większości zdjęć wokół kominka jest rząd, dwa kafli. Domyśłam się że to na wypadek jakby podczas otiwerania komnika wypadł rozrzażony kawełek drzewa. Kafle to przeżyją a deski.... Jak to jest wpraktyce???

 

w praktyce jest tak jak na zdjęciach :wink:

 

to jest wymóg bezpieczeńśtwa + chyba metr od drzwi balkonowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :lol: :lol: :lol: :lol:

Mieszkamy!! od 28 października! Masa pracy jeszcze przed nami, ale jesteśmy u siebie i tego uczucia nic nie zastąpi :)

Pozdrowiam :)

Had Gratulacje - dopieru tu zajżałam i z tąd to opóźnienie w gratulacjach.

No to choinka w nowym domu śnieg już dzisiaj zaczyna padać.

Miasta chyba Ci nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ......od 2 lat użytkuję kominek z płaszczem wodnym...

Ivonesca a mozesz sie podzielic doswiadczeniem z uzywania kominka, czy ten plaszcz podgrzewa wode uzytkowa, c.o., czy masz inne zrodlo ciepla oprocz kominka? interesuja mnie tez producenci elementow instalacji

instalacje jeszcze przede mna, szukam zarowno pomyslow jak i wykonawcow :) prosze ew. o odpowiedz na priv

pozdrawiam,

burgundczyk

wotam :-)

na początku, przez pierwsze 8 m-cy użytkowania kominka był on źródłem zarówno co jak i wody. Potem pojawił się gaz na wsi ;-) ..tak że teraz mam kominek + gaz ziemny. Co do konkretnych producentów instalacji to nie umiem Ci powiedzieć....całość robiła nam jedna firma - piec mamy Buderus ale reszta....nie wiem :-?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłownia spinająca kominek i piec to zawsze dzieło autorskie instalatora :) Powinien być do tego jaki projekt

Elementy instalacji to u mnie Vaillant i Makroterm

 

Mój instalator to sprytny chłopak, poradził sobie, jest z siebie bardzo zadowolony :) Ale i my też. Do tego zrobił podłogówkę i kaloryfery.

 

Ale zawsze warto zaglądac na to forum i szukac wskazówek.

 

Np. wczoraj Wiech pisał o obniżeniu temperatury zadanej. Tak tez uczyniliśmy - i temperatura chyba była za niska, bo temp. w kominku przekraczała zadaną o jakieś 2 stopnie (do 57 st)

Poza tym instalator twierdzi że przy wysokiej temp. zadanej nie brudzi się tak komin jak przy niższej.

 

Wiech - zmartwiłeś mnie z tą ilością kubików drewna. Wygląda na to że trzeba będzie dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

skoro ten wątek tak się rozwinął to ja zapytam jak wygląda u Was kwestia podłogi przy samym kominku?Macie kafle czy też do samego kominka układacie taki sam materaiał jak w pozostałej części pomieszczenia w którym kominkek stoi? Na większości zdjęć wokół kominka jest rząd, dwa kafli. Domyśłam się że to na wypadek jakby podczas otiwerania komnika wypadł rozrzażony kawełek drzewa. Kafle to przeżyją a deski.... Jak to jest wpraktyce???

 

w praktyce jest tak jak na zdjęciach :wink:

 

to jest wymóg bezpieczeńśtwa + chyba metr od drzwi balkonowych

Dzięki. Czyli należy się spodziewać że co jakiś czas kawałek żaru będzie na podłogę spadał? Upsss oczywiscie chodziło mi o rozżarzony kawałek drzewa a nie o rozrzażony.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK pisałem o ilości drena jeżeli bedziesz palić tylko w kominku(bez gazu) oraz jeżeli będziesz tak grzać.Jeżeli Ci zostanie na przyszły rok tym lepiej.Nawet jeżeli masz kasę to kup teraz na przyszły rok niech sie suszyJa też poprzedni sezon też uczyłem się palić w kominku. Przy wykładaniu popiołu ,dokładaniu drewna itp trzeba się liczyć z tym że jakis żar z kominka spadnie na podłogę.Dlatego dobrym pomysłem jest wyłożenie kafelkami okolic kominka myślę że min 50 cm od kominka.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie witam, w pierwszym roku poszło nam 16 M2 drewna :( suchego ale zima była tęga mam nadzieję i widzę, że będzie oszczędniej trochę trzeba poznać niuanse. Przed kominkiem mam dechy i nie ma ani jednego śladu po iskrze :) i nie panikujcie tak z tym brudem , albo zamontujcie gaz :) a urok zniknie . I tym pozytywnym nastawieniem pozdrawiam wszystkich miłośników "żywego ognia "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po roku niebytu w cyberprzestrzeni widzę wiele nowych nick'ow, pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w łatwej sztuce budowania. na szczęscie przeżyłem to choć nie bez ofiar a pamiętajcie o starych z forum (Frankaj, wybacz) :) :D

"starzy" też czasem tu zaglądają ;-)

No własnie! :D Tak kontrolnie 8)

dokładnie tak ;-)

to se też tak... kontrolnie... zieloną mordę wrzucę witrualną... 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja Jarząbek, nie wiecie czemu puchy na czacie ?? nie było mnie rok i zara jakie jaja

 

 

na czacie nie byłam od przeprowadzki - czyli dwa miesiące. Już wtedy były pustki. Swego czasu czatowałam dość często - ale Ciebie nie spotkałam nigdy? Chyba że się ukryłeś pod jakimś tajemniczym pseudonimem który nie pozwolił na identyfikację ...

A teraz czekam aż włączą telefon (na razie tepsa na rodiolinii) - na razie doprowadzili kabel do domu (przy okazji skubnęli młotek i szpadel który nieostrożnie zostawiliśmy na tarasie) - a jak włączą to i neostradę se wykupię i będzie można czatować. Ta firma z dobrzykowic strasznie droga. Jak chcieliśmy dwa punkty na internet w domu to krzyknęli pięć stów - to i podziękowaliśmy. Poza tym podglądają jak kto netu używa - np. jak ściągasz coś z soulseeka albo innego peer to peer to dzwonią że tak nie wolno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upsss, właśnie mi się "przypomniało" że przecież odbiory robi się teraz w starostwie we Wrocławiu...ale może ktoś wie jakie są potrzebne dokumenty?

Trochę tego jest i najlepiej jest się do nich przejść, szczególnie że trzeba bedzie wypełnić jeszcze dodatkowo jeden druczek który u nich otrzymasz. Dostaniesz też informację co dokładnie powinnaś przygotować do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...