Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

 

 

dosyć ładnie wygląda kanciaczek przy drodze z Dobrzykowic do Kamieńca, ten za torami z okiennicami

 

Ten kanciaszeczek w Kamiencu to moj troche dalszy sasiad :).

Osobiscie mi sie bardzo podoba. Paradoksalnie dobrze mu wyszlo usytowanie go tuz przy drodze (pewnie na osiedlu wsrod innych typowych domkow wygladalby troche dziwacznie). Ale wybrukowany "dziedziniec" i ogolne otoczenie dodaje mu klimatu srodziemnomorskiego.

 

Dziubulek, jednak przed podjeciem decyzji o budowie domku z plaskim dachem, zobacz jakie masz warunki zabudowy. Ja mam, z tego co pamietam, warunek, ze kat dachu nie moze byc mniejszy niz 35 stopni.

Poza tym pamietaj ze z plaskimi dachami moga byc w przyszlosci problemy z izolacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam :D!

 

A jak z tymi plytkami gresowymi?? :roll:

To mozliwe zeby takie plytki za 13zl/m2 pozyly dobrych kilka lat?

 

My takie mamy w kotlowni, nie polecam :-? Fatalnie sie je myje i czysci, wyglądają na wiecznie brudne. Jakbym miala dzisiaj podejmowac decyzje to na te kilka metrów kw kupilabym cos porzadniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D!

 

A jak z tymi plytkami gresowymi?? :roll:

To mozliwe zeby takie plytki za 13zl/m2 pozyly dobrych kilka lat?

 

My takie mamy w kotlowni, nie polecam :-? Fatalnie sie je myje i czysci, wyglądają na wiecznie brudne. Jakbym miala dzisiaj podejmowac decyzje to na te kilka metrów kw kupilabym cos porzadniejszego.

 

aka, dzieki za odpowiedz :).

Tak tez podejrzewalam, bo sa lekko chropowate :-?

 

A moze ktos slyszal o jakiejs promocji na bardzo tane plytki - potrzebuje ok 9-10m2 - chcialam je jeszcze kupic w tym roku. No i do tego jeszcze jakies plytki na sciane w kotlowni-rowniez najtansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty Ja kupiłam płytki do kotłowni po 19zł/m2 podłoga i 10zł/m2 ściana. Na podłoge to gres z cersanitu bardzo twardzy szkliwiony na wierzchu (brud łatwo umyć), na ściane płytki białe 10x10 półmat, bardzo mi się podobają. Wszystko kupowałam w leroy merlin, trzeba co jakiś czas tam podjechać i zobaczyć co jest w promocji. Jak coś znajde to dam znać na priva.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana! :)

 

Betka, wlasnie taki przedzial cenowy plytek mnie interesuje ;)

 

W leroyu jeszcze nie rozgladalam sie za plytkami - narazie bylam tylko w OBIm i Castoramie - zauwazylam ze gresy wszedzie sa taie tanie.

 

A poza tym w tym tygodniu musimy zdecydowac sie na rynny. Macie moze swoje antytypy rynnowe ? ;) (o najlepsze rynny nie pytam, bo kazdy bedzie chwalil swoje). Narazie wiem tylko ze nie kupie miedzianych i tytan-cynkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Woprz

 

Ten ostatni projekt to bardzo dobrze znam. Jak ląduję na Strachowicach to najczęściej przelatuję koło niego z lewej strony. Potem samolot kołuje i nawet pod niego podjeżdża. :o

 

P.S. Ładna droga. 8) Ciekawe ile nam wytrzyma. :roll:

 

 

to zależy jak rozwiążą kwestię dowozu materiałów do budowy reszty domów w naszym szeregu ..... i zamknięcia dojazdu od lasu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dosyć ładnie wygląda kanciaczek przy drodze z Dobrzykowic do Kamieńca, ten za torami z okiennicami

 

Ten kanciaszeczek w Kamiencu to moj troche dalszy sasiad :).

Osobiscie mi sie bardzo podoba. Paradoksalnie dobrze mu wyszlo usytowanie go tuz przy drodze (pewnie na osiedlu wsrod innych typowych domkow wygladalby troche dziwacznie). Ale wybrukowany "dziedziniec" i ogolne otoczenie dodaje mu klimatu srodziemnomorskiego.

 

.

Dokładnie tak mi się kojarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Betka dzieki za namiary na kominkarzy. Mam kłopot ze swoim kominkiem Makroterm po roku eksploatacji wydobywa mi sie dym przy uszczelce w drzwiczkach.Wymieniłem uszczelke (nie oryginalną) a dym dalej sie wydobywa w trakcie załaczania wentylatora nadmuchowego. Gdy wenylator stoi to dym sie nie wydobywa.Musze poprosic serwisanta niech coś zaradzi. BK a Ty nie masz kłopotów ze swoim kominkiem ? co z klamkami? Wiech

 

witaj,

trzeba chyba pokręcić pokrętłem z prawej strony - szyber - i dym przestaje uchodzić. Też chcieliśmy wymieniać uszczelkę :)

Polecam sól do czyszczenia kominka i komina - włożyć do pieca i zamknąć szybę, komin sam się czyści, w Castoramie można kupić.

Wiech - czy mógłbyś mi przypomnieć adres - zapomniałam, albo jakiś telefon, mogłabym się zaanonsować. Codziennie jestem w okolicach ulicy Zaułek szkolny - jak do Ciebie trafić? Oczywiście czekam na odp. na priva

 

W ogóle to super jest na wsi - wodoki z okna że dech zapiera, wschody, zachody słońca nad zaśnieżonym polem, pierwsze sanki i takie tam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana! :)

 

Betka, wlasnie taki przedzial cenowy plytek mnie interesuje ;)

 

W leroyu jeszcze nie rozgladalam sie za plytkami - narazie bylam tylko w OBIm i Castoramie - zauwazylam ze gresy wszedzie sa taie tanie.

 

 

Polecam:

http://www.cer-max.olawa.pl/pl/kontakt.html

blisko, tanio, ciekawie;) - plytki mozna obejrzec w łobich i spisac nazwe, poprosic sympatyczne malzenstwo o wycene i zamowic - warto, solidnie, terminowo etc.

 

A poza tym w tym tygodniu musimy zdecydowac sie na rynny. Macie moze swoje antytypy rynnowe ? ;) (o najlepsze rynny nie pytam, bo kazdy bedzie chwalil swoje). Narazie wiem tylko ze nie kupie miedzianych i tytan-cynkow.

 

no ja do antytypow zaliczam wszelkiej masci plastiki, beda mi sie gryzlu z elewacja - nawet jak beda czarne, miedz i tytan/cynk odpadaja z racji kasy i okolicznych "zlomiarzy" :), myslalem o Balexie - z racji "kolezenstwa", rynny metalowe, powlekane - do planji troche im brakuje - za to cena OK, jeszcze zreszta nie wiem jak bedzie bo troche tych rynien mam niestety.

 

Mozecie podac wielkosc rynnowych rabatow, od cennikow fabrycznych ?

 

pzdr

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę!!!

 

Proszę o namiary gdzie kupowaliście okna? Nastał ten czas, że szukamy okien, rolet, bramy garażowej oraz drzwi wejściowych. Ale po kolei. Gdzie nabyć okna?

 

robilem wyceny na drewnianie, na miare,

generalnie finansowo wszedzie podobnie - polecano mi firme Sitek - z okolic Brzegu, tylko tam terminy maja zawalone do marca, jak nie lepiej. Podobnoz w Polanicy Stollux jest OK, tam termin realniejszy i bylo jakies 5 tygodni - cenowo podobnie i VAT'owo normalnie. Stollar z Zorawiny przeszedl siebie, obsulga na poziomie warzywniaka i cenami na poziomie jubilera :) - ale to moze moje prywatne odczucie .....

 

wybralem okna u siebie na miejscu, u lokalnego stolarza... nie polecam - bo nie ma wolnych terminow i robi mi okna :) okna ze stalym szprosem, w cenie "taflowych" z innych firm :) - sprawdzone w calej Europie w obiektach zabytkowych ...

 

pzdr

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okna Gebauera. Wybierałam 3 miesiące, ponieważ na sto procent chciałam pcv tak to długo trwało. Jednak pcv były droższe interesował mnie kamerling kolor z dwóch stron. Brugman w podobnej cenie. Jeżli chcesz białe to zrób wycene z thyssen, veka, kamerling, ale najważniejsze aby profil Ci się spodobał. Do końca czerwca Gebauer miał 20% zniżki i w końcu wybrałam drewno. Za dwa tyś. to i sobie pomaluje za 5 lat (taka była różnica).

Z drewnianych okien brałam pod uwagę Adpol, Fila, Vitro odpadły za drogie, M&S nie w moim guście, Ferno za dużo trzeba dopłacić za dodatki podstawowe mieli z mikrowczepami. Adpol ma piękne okna, ale wtedy zmieniali siedzibe i zrezygnowałam. Jeśli chodzi o montaż to nie mam pojęcia jaki jest w tych firmach no oprócz Gebauera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja takze moglabym prosic szanowna grupe o ocenienie projektu tego domku

http://www.bisprol.pl/katalog/Budynki_jednorodzinne/3149/3149.htm

:wink:

 

Mam podobne zdanie jak Aka, gdybym przeglądał projekty to nad tym raczej nie zatrzymałbym się zbyt długo, dla mnie nie ma w nim nic fajnego co by go wyrózniało in plus od innych. Oczywiście jest to moje, na pewno subiektywne zdanie. Od strony technicznej wg. mnie jest poprawny, no może poza tym że na pewno połączyłbym WC i łazienke w jedno - ale to tez jest kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...