Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam zamiar wziąć okna od firmy Alsoft z Groblic (Piotr Stępień). Kilku znajomych brało od nich okna i są zadowoleni, cenowo też. Ja na razie mam jego wycenę i muszę porównać z konkurencją, jeśli cena nie będzie znacznie odbiegać od pozostałych to się zdecyduję.

 

Co sądzicie o centralnym odkurzaczu? Słyszałem mnóstwo sprzecznych opini. Ma ktoś cóś takiego w domu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty to zależy jakie okna wybierzesz. Na pcv nie czeka się długo bodajże 2 tygodnie. Chociaż w tym roku z tą ulgą remontową może być troche dłużej, ale Ty dopiero kupujesz na wiosne.

Co do zaliczek, chyba jest różnie. Podpisujesz umowę i wtedy wpłacasz zaliczkę. Ha ha u mnie było 40%, to już chiba nie zaliczka.

Kamerling jest przy robotniczej pierwszy wjazd w prawo, mają też aluplasta. M&S na Krzywoustego 100 mają profile Brugmana. Gebauer ma też Veke (na brucknera 40).

Ja szukałam jeszcze profili Rehau, Schuco, Deceuniuk, Gealen. Jak ktoś ma jakieś uwagi do ww, to prosze sprostować. Mogło coś się pozmieniać przez kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar wziąć okna od firmy Alsoft z Groblic (Piotr Stępień). Kilku znajomych brało od nich okna i są zadowoleni, cenowo też. Ja na razie mam jego wycenę i muszę porównać z konkurencją, jeśli cena nie będzie znacznie odbiegać od pozostałych to się zdecyduję.

 

Co sądzicie o centralnym odkurzaczu? Słyszałem mnóstwo sprzecznych opini. Ma ktoś cóś takiego w domu??

A jaki profil sprzedają??

Jeśli chodzi o centralny odkurzacz to dopiero zamontowałam instalację. Ja słyszałam same dobre opinie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar wziąć okna od firmy Alsoft z Groblic (Piotr Stępień). Kilku znajomych brało od nich okna i są zadowoleni, cenowo też. Ja na razie mam jego wycenę i muszę porównać z konkurencją, jeśli cena nie będzie znacznie odbiegać od pozostałych to się zdecyduję.

 

Co sądzicie o centralnym odkurzaczu? Słyszałem mnóstwo sprzecznych opini. Ma ktoś cóś takiego w domu??

A jaki profil sprzedają??

Jeśli chodzi o centralny odkurzacz to dopiero zamontowałam instalację. Ja słyszałam same dobre opinie :D .

 

Aluplast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Betka.Też myślę że jest to zanieczyszczony komin.Paliłem poprzedni sezon brzozą ,dębem i nie miałem takich kłopotów.W tym sezonie spalam resztki budowy a więc deski szalunkowe,płyty wiórowe itp podobne śmieci.Srednica komina 200 mm. a doprowadzenie powietrza 110 mm.Jeżeli otworze szyber nie dymi.Jak zamkne i dmucha wentylator dymi .Zabawie sie w kominiarza.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z takim wentylatorem to jak mały kocioł. Uważaj z tym dymem, bo wydziela się tlenek węgla, którym możecie się zaczadzić. Zastanawiam się czemu do kominków stosuje się taką dmuchawę, fakt, że jest lepsze spalanie i szybko uzyskujesz wysoką temperaturę, popiołu prawie nie ma, bo wszystko idzie w komin, ale czemu ma to służyć, przecież to taka mała bomba :roll: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluplast ma słabą ramę w środku i nie nadaje się do dużych okien. Chyba, że jest to takie jak balkonowe w mieszkaniach. U mnie odpadały mam okno przesuwne 270 cm szerokości.

Ale fakt są najtańsze i dobre opinie mają na forum.

 

Ja bym aluplasta nie brała - znam takich którzy reklamowali. Mamy Brugmanna, są OK, i tanie.

I do tego całkiem fajnie wyglądają (tak się nam wydaje ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam architekta wnętrz. Podawałam już ceny na forum i wydaje mi się że nie są wygórowane. Za łazienkę płace np 450zł. Nie zastanawiam się co ma gdzie stać albo jaki mam kolor dobrać. (...) Nie żałuje, że mam wydać na projekt kasę.

 

Betka,

 

padlo jeszcze dodatkowe pytanie od Wojty do zacytowanej wypowiedzi, ale zaginelo gdzies w tlumie i nie znalazlem Twojej odpowiedzi. Moze odswiezymy temat? ;) Szukam architekta od wnetrz. Jestem przed instalacjami i dobrze by bylo wiedziec dokladnie, gdzie chce miec punkty. Najbardziej spokoju mi nie daje sprawa oswietlenia... tak wiec pozadane fachowe doradztwo w temacie aranzacji wszystkich pomieszczen oraz elewacji zewnetrznej.

Prosze wiec Betko o nastepne wrazenia na temat tudziez kontakt do fachowcow ;) Kto jeszcze sie podzieli kontaktami do architektow wnetrz? ;)

 

pozdrawiam, burgundczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam mojego architekta, bo jest zajęta i nie ma czasu. Pracuje i ciężko się z nią umówić na spotkanie. Ja dalej wybieram płytki i nie moge się zdecydować :roll: Teraz projekt górnej łazienki robi jej koleżanka, której nie moge dać namiarów, bo nie wiem czy jest dobra.

Widziałam okna BK podobają mi się, chociaż ja z Brugmana wybierałam inny profil droższy, porównywalny do drewna.

Aluplast nadaje się do mieszkań, ale wielu forumowiczów kupowało te okna i byli zadowoleni. Andy porównaj profil (tą ramę metalową w środku) z jakimś inny profilem, a zobaczysz o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Betka.Też myślę że jest to zanieczyszczony komin.Paliłem poprzedni sezon brzozą ,dębem i nie miałem takich kłopotów.W tym sezonie spalam resztki budowy a więc deski szalunkowe,płyty wiórowe itp podobne śmieci.Srednica komina 200 mm. a doprowadzenie powietrza 110 mm.Jeżeli otworze szyber nie dymi.Jak zamkne i dmucha wentylator dymi .Zabawie sie w kominiarza.Wiech

Drewnem budowlanym nie powinno sie palić w kominku, w trakcie spalania produkuje dużo substancji smolistych - tak ostanio powiedział mi znajomy stolarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam mojego architekta, bo jest zajęta i nie ma czasu. Pracuje i ciężko się z nią umówić na spotkanie. Ja dalej wybieram płytki i nie moge się zdecydować :roll: Teraz projekt górnej łazienki robi jej koleżanka, której nie moge dać namiarów, bo nie wiem czy jest dobra.

Widziałam okna BK podobają mi się, chociaż ja z Brugmana wybierałam inny profil droższy, porównywalny do drewna.

Aluplast nadaje się do mieszkań, ale wielu forumowiczów kupowało te okna i byli zadowoleni. Andy porównaj profil (tą ramę metalową w środku) z jakimś inny profilem, a zobaczysz o co mi chodzi.

Betka,

zobaczyłem inne profile, faktycznie rózniš się kształtem ramy ale niby dlaczego profil Aluplasta jest gorszy od np. Brugmann-a ?? Uważam, że dopiero szczegółowe obliczenia statytczne pokazałyby różnice a co za tym idzie przewagę którego z systemów. Bazowanie tylko na pięknych obrazkach bywa złudne, więc pozostaje opinia użytkowników okien z poszczególnych profili. Póki co BK napisała o znajomych którzy składali reklamację na okna z Aluplast-a , BK możesz co wiecej na ten temat napisać? No i może inni majš jakie doswiadczenia z Aluplast-em???

Uważam, że Ideal 4000 Round line też jest bardzo ładny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien - znajomym Aluplast po prostu się nie sprawdził w dużych oknach tarasowych, okna się wypaczały - od południowej strony, przy silnym nasłonecznieniu. Ale może to kwestia montażu. Sam profil na pewno jest OK.

Mamy Brugmanna 5 komorowy, ten nowy profil, o szerokości bodajże 74 mm - są OK, ciężkie, solidne, ładne. Wybraliśmy ten prosty profil bez zaokrągleń.

Przy wyborze okien nie radzę kierować się tylko profilem, bo chyba wszystkie profile jakie mamy na rynku są raczej akceptowalne, ale przede wszystkim fabryką w której profile będą wykonane. Nawet najlepszy profil może źle wyjść w konkretnej fabryce w której nie dbają o jakość. Np. zdecydowanie nie polecam okien z Dobroplastu, za to fajne okna z Veki robi Dako - niestety nie wyszło nam to zamówienie ... Mamy Brugmanna z fabryki gdzieś na Opolszczyźnie, jesteśmy zadowoleni. Zajrzyjcie na forum oknonetu - http://www.oknonet.pl tam czatują wykonawcy i producenci okien, można się paru ciekawych rzeczy "od kuchni" dowiedzieć. Np. o nowych promocjach, jakie są tendencje, nowości, nowinki, albo gdzie okien nie zamawiać.

Ja mogę polecić swoich okniarzy, sprzedają drewniane okna od Gebauera też, kupiliśmy od nich oprócz okien drzwi Porty wewn i zewn, i parapety, w dobrej cenie, i dobrze zamontowali, porządni, fajni ludzie i fachowcy.

 

Warto trochę przyoszczędzić na samych oknach ale postarać się o dobry montaż i np. zamówić silniki do rolet - super sprawa, bardzo wygodne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Betka Andy wiem że nie powinno się spalać pozostałości z budowy w kominku :oops: ale miałem dość dużo resztek z budowy i nie miałem z nimi co zrobić.Zostało mi już niewiele i będę tylko nieznacznie dodawał do drewna.Wentylator utrzymuje temperature zadana na sterowniku,służy do rozpalania itp.Czyściłem wczoraj kominek (bardzo dużo miałem zanieczyszczeń).teraz sprawdze sam komin.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betka,

zobaczyłem inne profile, faktycznie rózniš się kształtem ramy ale niby dlaczego profil Aluplasta jest gorszy od np. Brugmann-a ?? Uważam, że dopiero szczegółowe obliczenia statytczne pokazałyby różnice a co za tym idzie przewagę którego z systemów. Bazowanie tylko na pięknych obrazkach bywa złudne, więc pozostaje opinia użytkowników okien z poszczególnych profili. Póki co BK napisała o znajomych którzy składali reklamację na okna z Aluplast-a , BK możesz co wiecej na ten temat napisać? No i może inni majš jakie doswiadczenia z Aluplast-em???

Uważam, że Ideal 4000 Round line też jest bardzo ładny..

 

Witam z rana :D

 

Co do tych obliczen wytrzymaloscieonwych to po pierwsze nie musza byc az tak szczegolowe - poprostu wystarczy policzyc nosnosc przektroju aluminiowego. Jednak osobiscie nie widze potrzeby. W katalogach producentow profili powiny byc juz podane typy okien (i wielkosci) jakie mozna wyprodukowac z danego profilu. Poza tym duzo informacji o profilu mozna wyciagnac po przygladnieciu sie profilowi - po grubosci profila, a przede wszystkim po ksztalcie (najlepszym ksztaltownikiem bylaby rura lub inny przekroj zamkniety, jednak na naszym rynku z tego co sie orientuje nikt takich nie produkuje )

 

Inna sprawa jest jednak sam plastik - tutaj juz nie jest tak latwo :-?

 

A jeszcze inna sprawa jest sam montaz okien (przez niefachowych Misiow o maly wlos nie zepsulam sobie kiedys nowiutkiego okna :evil: )

 

Osobiscie wybralabym okna z profili Schuecko, jednak bawiam sie ze ich cena moze byc dla mnie nei do przeskoczenia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam mojego architekta, bo jest zajęta i nie ma czasu. Pracuje i ciężko się z nią umówić na spotkanie. Ja dalej wybieram płytki i nie moge się zdecydować :roll: Teraz projekt górnej łazienki robi jej koleżanka, której nie moge dać namiarów, bo nie wiem czy jest dobra.

Widziałam okna BK podobają mi się, chociaż ja z Brugmana wybierałam inny profil droższy, porównywalny do drewna.

Aluplast nadaje się do mieszkań, ale wielu forumowiczów kupowało te okna i byli zadowoleni. Andy porównaj profil (tą ramę metalową w środku) z jakimś inny profilem, a zobaczysz o co mi chodzi.

Betka,

zobaczyłem inne profile, faktycznie rózniš się kształtem ramy ale niby dlaczego profil Aluplasta jest gorszy od np. Brugmann-a ?? Uważam, że dopiero szczegółowe obliczenia statytczne pokazałyby różnice a co za tym idzie przewagę którego z systemów. Bazowanie tylko na pięknych obrazkach bywa złudne, więc pozostaje opinia użytkowników okien z poszczególnych profili. Póki co BK napisała o znajomych którzy składali reklamację na okna z Aluplast-a , BK możesz co wiecej na ten temat napisać? No i może inni majš jakie doswiadczenia z Aluplast-em???

Uważam, że Ideal 4000 Round line też jest bardzo ładny..

 

Sorki, ale ja nie pisałam o wyglądzie okna. Pisałam o tym, że ta rama z aluminium w środku profila (nie wiem jak to się nazywa) jest mało wytrzymała i wybierając okna odradzali mi aluplasta, ze względu na to duże okno, które mam. Tak jak BK pisała tłumaczyli mi, że może się rama wypaczyć przy dużych powierzchniach. Firma, która sprzedaje aluplasta przecież nie mówi, że jest zły, bo go dużo montuje. Ja tylko chciałam zwrócić uwage na powierzchnie okna. Jakbym podzieliła moje okno na trzy części, a nie na dwie to byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...