Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi w temacie "okna"

 

My będziemy potrzebowali mocnych profili ponieważ mamy duże okna 150 x 150 i nie chcemy ich dzielić- jednoskrzydłowe. Tarasowe będą złożone z trzech skrzydeł o szerokości ok 90 cm i wysokości 220 - też nie chcemy ich dzielić. Podsumowując szukamy profili VEKA lub Thyssen kolor biały.

 

burgundczyk polecam kontakt z projektantem, który dla mnie pracował- projekt w moim ablumie Rafał Witczak 503825094

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę!

 

Życzę wszystkim solenizantom świetnej zabawy!!!

 

 

Mam pytanie o elektrykę. Czy stawka 35 zł za punkt to dobra cena? Kompletnie nie wiem jakie są ceny w tej dziedzinie. Z projektu wynika, że mam w domu ok. 60 punktów więc robocizna wyniosłaby mnie 2100 zł.

Co o tym sądzicie? Może macie kogoś godnego polecenia?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę!

 

Życzę wszystkim solenizantom świetnej zabawy!!!

 

 

Mam pytanie o elektrykę. Czy stawka 35 zł za punkt to dobra cena? Kompletnie nie wiem jakie są ceny w tej dziedzinie. Z projektu wynika, że mam w domu ok. 60 punktów więc robocizna wyniosłaby mnie 2100 zł.

Co o tym sądzicie? Może macie kogoś godnego polecenia?

 

Pozdrawiam

 

 

rok temu płaciłem 25

60 pkt to bardzo mało

ja miałem jakieś 115-130 + alarm i tel.

a kto kupuje kable ?

jakie puszki ?

ile obwodów

jaka skrzynka

jaki osprzęt do skrzynki ?

czy uwzględniasz rozprowadzenie na zwnątrz budynku (ogród, taras, napęd do bramy, domofon, doprowadzenie kabla tel. itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz

 

ale pytań mi zadałeś :o

policzyłam punkty z projektu- gniazdka elektryczne, TV i telefon, lampy na suficie. Elektryk liczy punkt w ten sposób, że włącznik i lampa to jeden punkt. Jeżeli chcę mieć więcej halogenów bądź innego oświetlenia na suficie np. 4 szt i jeden wyłącznik to też jako jeden punkt mi liczy. Cena obejmuje również instalację docelowego gniazdka/osłonki czy lampy.

 

Nie liczy dodatkowo za ilość obwodów

Kable mogę kupić ja ale on ma zniżki w hurtowni więc pewnie on by kupił

"jakie puszki?" - nie wiem co odpowiedzieć :oops:

"jaka skrzynka?" mam już zainstalowaną w domu skrzynkę 32 zaciskową z wyłącznikiem różnicowym

"jaki osprzęt do skrzynki?" nie mam bladego pojęcia

obliczone przeze mnie punkty obejmują taras, podbitkę z przodu i doprowadzenie kabli do bramy wjazdowej/domofonu

 

 

Wiadomo, że cena podana obejmuje tylko robocizną materiał jest na mojej głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz

 

ale pytań mi zadałeś :o

policzyłam punkty z projektu- gniazdka elektryczne, TV i telefon, lampy na suficie. Elektryk liczy punkt w ten sposób, że włącznik i lampa to jeden punkt. Jeżeli chcę mieć więcej halogenów bądź innego oświetlenia na suficie np. 4 szt i jeden wyłącznik to też jako jeden punkt mi liczy. Cena obejmuje również instalację docelowego gniazdka/osłonki czy lampy.

 

Nie liczy dodatkowo za ilość obwodów

Kable mogę kupić ja ale on ma zniżki w hurtowni więc pewnie on by kupił

"jakie puszki?" - nie wiem co odpowiedzieć :oops:

"jaka skrzynka?" mam już zainstalowaną w domu skrzynkę 32 zaciskową z wyłącznikiem różnicowym

"jaki osprzęt do skrzynki?" nie mam bladego pojęcia

obliczone przeze mnie punkty obejmują taras, podbitkę z przodu i doprowadzenie kabli do bramy wjazdowej/domofonu

 

 

Wiadomo, że cena podana obejmuje tylko robocizną materiał jest na mojej głowie.

 

 

 

jeżeli cena obejmuje montaż lamp i kontaktów to ok tylko pamiętaj, że to będziesz robić najszybciej za pół roku wiec pytane jak dogadacie się na zapłatę.

 

w dłuższej (ale krótszej niż się spodziewasz) perspektywie 60 pkt okaże się stanowczo za mało.

o jedno gniazdo za mało dzisiaj może oznaczać mało estetyczny kabel później albo kucie tynków

warto pomyśleć o rozwiązaniach "schodowych" szczególnie w salonie żeby później nie robić wycieczki jak chce się wszystko wyłączyć

 

zapomnij o projekcie musisz to zrobić sama

 

32 - powinno być ok ale jedna różnicówka to mało + przepięciówki + odgromniki (to już full wypas)

 

puszki najlepiej mieć głębokie tak żeby łączyć kable "pod" kontraktem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz rozliczenie następuje w proporcjach 70% po wykonanym pierwszym etapie a 30% po instalacji docelowej.

 

Dzięki za radę nt. wyłączeń "schodowych"- salon mamy duży 37 m2 :D

 

Muszę dokładnie przyściąść nad projektem i sprawdzić ile potrzebujemy "punktów".

Woprz ile liczyłeś punktów na sypialnie? Ja mam trzy gniazdka (podwójne), TV, Telefon i oświetlenie (lampa na suficie) czyli 6 pkt- wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz rozliczenie następuje w proporcjach 70% po wykonanym pierwszym etapie a 30% po instalacji docelowej.

 

Dzięki za radę nt. wyłączeń "schodowych"- salon mamy duży 37 m2 :D

 

Muszę dokładnie przyściąść nad projektem i sprawdzić ile potrzebujemy "punktów".

Woprz ile liczyłeś punktów na sypialnie? Ja mam trzy gniazdka (podwójne), TV, Telefon i oświetlenie (lampa na suficie) czyli 6 pkt- wystarczy?

ja ma 5/2 podwójne + 2 TV + 2 tel. + sterowanie rolet no i światło

 

dużo musisz dać w kuchni ja nad samym blatem dałem 4, w kotłowni do (piec, pompa cyrkulacyjna, pompa do podłogówki - już 3) plus 2 rezerwowe

 

garaż 5 podwójnych

4 na ścianach budynku + 2 w studni

trzeba niestety pamiętać o tym że za kilka lat możesz chcieć coś przestawić

 

sprawdź od razu jakie kontakty chcesz kupić czy np. system który wybrałaś jest pełny, jakie ma ramki (na ile gniazd) niektóre systemy mają tylko do 3, (w jednym miejscu mam 5)

czy ma wszystkie gniazda jakie potrzebujesz np tv/sat/radio (od razu sprawdź ile to kosztuje (niektóre nawet 100) albo odpowiednie przełączniki do sterowania rolet.

 

oświetlenie zewnętrzne też dobrze jest rozdzielić ) żeby np. osobno włączyć lampę przy drzwiach (nocną) a osobno ogród

 

prąd na strych koniecznie + oświetlenie

 

jeżeli będziesz miała DPG to dobrze wyjąć od razy sterowanie w jakieś dobre miejsce

 

osobna linia do kotłowni

osobna na zewnątrz z lepszym zabezpieczeniem

 

jeżeli masz mieć alarm to od razu ustal miejsce na centralkę i też daj osobną linie (łatwiej uruchomić alarm przed końcem budowy). + kabel do syreny

 

to chyba najważniejsze rzeczy na tak gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę!!!

 

Proszę o namiary gdzie kupowaliście okna? Nastał ten czas, że szukamy okien, rolet, bramy garażowej oraz drzwi wejściowych. Ale po kolei. Gdzie nabyć okna?

 

Macie jekieś typy?

 

Liczę na waszą pomoc jak zawsze nieodzowną :wink:

 

My kupowalismy okna PCV w firmie Brokat, maja we wrocku dwa punkty przy legnickiej chyba i przy Zaporoskiej/Gajowickiej. Mila obsluga i jak na razie jest ok, a cena byla całkiem przystępna. A profile Veka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapomniałam o jednym kablu do sterowania pracą podłogówki, dałam tylko do sterownika, no i mam bruzde w tynku. Wykonawca próbował wygładzić, no ale nie wychodzi :roll:

Pamiętać trzeba o wszystkich czujkach które zamontujecie do alarmu i o kabelkach do okien (ja zamontowałam dodatkowe okno i musze coś wymyśleć). Jak umiejscawiacie gniazdka to sprawdźcie co tam ma się później znajdować, bo ja miałam kilka pod kaloryferem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam z baardzo wczesnego rana! :D

 

Jak tam wrozby andrzejkowe? Wyszlo wam cos ciekawego? ;)

Ja nie wrozylam , bio sie balam ze mi jeszcze kielnia wyjdzie i ze bede sie jescze kolejny rok z budowaniem meczyc :-? , a ja bym wolala sie juz tylko pedzlem bawic ;)

 

Betka, a po co te folie?

Chesz moze zrobic cos takiego, jak w programie "Sztukateria"? - matowa folia na okno w kuchni z wydrukowanymi przepisami- dla mnie bomba ! Sama sie teraz nad tym zastanawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje gdzie można kupić taką folię naklejaną na okno. :D Potrzebuje do witrymy.

 

Betka,

zobacz tutaj http://www.folieokienne.com.pl/autostyl/index2.htm

 

Czegoś podobnego swego czasu szukałem. Ale zrezygnowałem. Dosyć drogie są 90 zł/m2. Do tego robocizna.

 

Nie zna ktoś tańszej oferty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, o hurtownie budowlana z duzym wyborm rynien (zwlaszcza stalowych).

 

Dzisiaj mam niebywala, jak dla mnie okazje wyjsc troche wczesniej z pracy wiec chce szybko pobiegac po hurtowniach. Narazie moj mezulek biegal po sklapach i to tylko takich co maja 2-3 marki (i to glownie plastiki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...