Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Kota też chętnie pożyczę. Przypuszczam, że u mnie też pojawią się czarne ślepe stworzonka jak zabiorę się za ogród. Narazie kazałem im przystopować bo jakaś ta pogoda nijaka. Muszą tylko zasypać ściany fundamentowe żeby nie przemarzły. Poczekam na lepsze temperatury. Nie chciałbym potem ręcznie rozbierać swoich ścian. Jak tam chłopaki z drogą? Mam obawę, że po tej zimie to nie będzie ona wyjściowo wyglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam weekendowo :)

 

Otrzymaliśmy wycenę z Oknoplastu- firma z Krakowa. Pewnie znacie ją :) Robią na profilach "Veka".

 

Oferta jest interesująca z głównego względu- mieści się w kwocie, którą przeznaczyliśmy na ten cel :)

 

Jaką macie opinię na temat tej firmy? Może ktoś brał u nich okna? Byłabym wdzięczna za info na ten temat :)

 

Pozdrawiam i życzę miłgo niedzielnego wypoczynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oknoplast to ulubiony swojego czasu temat z wątku o dobrych oknach... spora firma... sporo problemów... warto skorzystać z opcji "szukaj" a propos - oferta z punktu-kiosku na ul. sudeckiej?

 

ponownie, tym razem już po lekturze zaległości prawie półrocznych pozdrawiam wszystkich weteranów i nowicjuszy!

 

U nas ten rok niestety niewiele zmienił na budowie.

Za to córa rośnie jak na drożdżach, kolejne ząbki kąsają wszystko co po drodze a oczy mamy juz wkoło głowy... jest fantastycznie! Budzika i zegara z kukułką też nie potrzebujemy!

Na budowie poza kilkoma formalnościami

- projekt zamienny - po wszystkich moich zmianach,

- kredycik - taaaaak to się musiało skończyć,

- zgłoszenie oczyszczalni (kupionej jeszcze przed majem - sic!)

to samo co na wiosnę. Ruszamy ze stanu surowego zamkniętego z instalacjami (elektryka itp., wod-kan, CO, odkurzacz, wentylacja)

i tu mam kontrolne pytanie do wszystkich (teoretyków i praktyków, tych ostatnich proszę o uwagi w stylu a teraz to bym zrobił to tak....):

- czy podchodząc do tematu instalacji powinno się mieć gotowy projekt wnętrz i elewacji?

- które z instalacji kto powinien zaprojektować i w jakiej postaci najsensowniejszy takowy projekt (pełna dokumentacja, projekt typu szkic blokowy na kolanie, projekt w głowie a zestawienie materiałów na kartce...)

 

Jak łatwo sobie wyobrazić mamy gołe mury, goły chudziak, zamknięte otwory, budynek przed ociepleniem i powiedzmy znając kolejność etapów (mix instalacyjno-wylewkowo-izolacyjno-tynkowy) zastanawiamy się nad:

- koncepcjami - rozwiązaniami technicznymi

- projektami - kim to ugryźć?

 

Jakby to było dobrze skonsultować swoje preferencje co do ogrzewania+wentylacji+kominka+cwu z jednym sensownym projektantem....

 

pomóżcie kochani bo nie chcemy już dłużej stać w miejscu... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam weendowo! :)

 

Prawie caly dzien dzisiaj siedzimy i analizujemy oferty na rynny.

 

Glowa boli. Niby plastikowe tansze, ale gdy zaczelam sie wypytywac ludzi, ktorzy juz od kilku lat maja takowe, to nikt mi ich nie polecal :( (a jeszcze kilka dni temu bylam prawie pewna ze bede miala PCV).

 

Jedyna "tanie" stalowe rynny jakie spotkalam to Icoplast - wyszly o 100 zl taniej niz Marley z 13% rabatem! - slyszeliscie cos o nich - Marcinkowicach dostalam na nie az 20% rabatu na dobry poczatek.

 

Druga skrajna wersja jest kupienie najtanszych plastikow, np Gamrata i wierzenie ze przez najblizsze 10-15 lat beda sobie jakos tam na moim mercedesowskim dachu zyly :roll: .

 

A tak w ogole to po wycieczkach po hurtowniach wyszlo ze najtansze dodatki do dachu maja wlasnie w hurtowni w Marcinkowicach-kupowal tam ktos? (mi ten sklep polecili dachowcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Woprz

 

Czy istnieje możliwość wypożyczenia od czasu do czasu dudka przez płot. Jeśli tak to piszę się na następny rok. :D Nie będę przywiązywał go na sznurku. Bez obaw. :lol:

 

 

jak doczeka

dzisiaj czaił się na niego kot Potrycji, który..... również śniada w moim ogrodzie

 

czekam aż wcząchnie kreta

 

Woprz,

 

w sobote rano bylismy w tartaku niedaleko twojego osiedla i nawet zastanawialismy sie czy nie zacziaic sie i poogladac twojego domeku, ale zrezygnowalam, bo nie chcialam ci dudka niepotrzebnie ploszyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Przede wszystkim chciałam bardzo podziękować za opinie wybranego przeze mnie projektu (http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=295&action=showProject).

Przeanalizowaliśmy z mężem ponownie projekt wszystkie za i przeciw, spisaliśmy na kartce i czekamy na spotkanie z architektem.

W tej chwili zbieramy dokumenty do kredytu, jak będzie przyznany (a mam taką nadzieję) to ruszamy pełną parą. :)

 

Pozdrawiam

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam weendowo! :)

 

Prawie caly dzien dzisiaj siedzimy i analizujemy oferty na rynny.

 

Glowa boli. Niby plastikowe tansze, ale gdy zaczelam sie wypytywac ludzi, ktorzy juz od kilku lat maja takowe, to nikt mi ich nie polecal :( (a jeszcze kilka dni temu bylam prawie pewna ze bede miala PCV).

 

Jedyna "tanie" stalowe rynny jakie spotkalam to Icoplast - wyszly o 100 zl taniej niz Marley z 13% rabatem! - slyszeliscie cos o nich - Marcinkowicach dostalam na nie az 20% rabatu na dobry poczatek.

 

Druga skrajna wersja jest kupienie najtanszych plastikow, np Gamrata i wierzenie ze przez najblizsze 10-15 lat beda sobie jakos tam na moim mercedesowskim dachu zyly :roll: .

 

A tak w ogole to po wycieczkach po hurtowniach wyszlo ze najtansze dodatki do dachu maja wlasnie w hurtowni w Marcinkowicach-kupowal tam ktos? (mi ten sklep polecili dachowcy).

 

kup rheinzink i bedziesz miala z glowy na 100lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry .... nie lubię poniedziałku ...

 

 

 

 

 

Przeglądając tegoroczne forum wrocławskie zauważyłem istotną zmianę.... brak imprez... na rozpoczęcie budowy... w trakcie budowy... parapetówek.... pępkowych...

w porównaniu do stresującego roku 2004 (walka o materiały i czas) zapanowała po prostu imprezowa p u s t y n i a

Wiem, wiem... sam nie byłem lepszy...

Pamiętacie imprezy u Ivonesci, Smoka, Sławka, vardo.... eh, łezka się kręci w oku... gdzie oni są???

A może by tak zimowo tu i ówdzie wspólne kolędowanie??? Przy tych wspaniałych kominkach z płaszczami, rusztami i bez nich...

A winko dojrzewa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachowiec, zapraszasz? :lol: 8)

Faktycznie pustynia, nie wiem w takim razie czy w tej sytuacji nie zaproponuje spotkania u nas (chcociaz polanki tez maja chyba zaległy parapet ;) ).

Czy komus pasowalaby niedziela 18tego?? Czy tez macie inne sugestie?

AA i w gre wchodzi spotkanie popoludniowe, Linka o 20 idzie spac co oznacza ze wtedy mozna imprezowac ale ciszej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, AKA, poważnie rzecz biorąc biję się w piersi za brak letniego pleneru na naszej budowie ale będąc w kryzysie budowlanym nie brałem udziału ani w imprezach, ani w forum, ani w budowie....

Jednak jeśli się zastanowić to możemy zrobić grilla u nas na budowie! Grzane piwko i kiełbaski! Niech tylko spadnie śnieżek.... będzie pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam weendowo! :)

 

Prawie caly dzien dzisiaj siedzimy i analizujemy oferty na rynny.

 

Glowa boli. Niby plastikowe tansze, ale gdy zaczelam sie wypytywac ludzi, ktorzy juz od kilku lat maja takowe, to nikt mi ich nie polecal :( (a jeszcze kilka dni temu bylam prawie pewna ze bede miala PCV).

 

Jedyna "tanie" stalowe rynny jakie spotkalam to Icoplast - wyszly o 100 zl taniej niz Marley z 13% rabatem! - slyszeliscie cos o nich - Marcinkowicach dostalam na nie az 20% rabatu na dobry poczatek.

 

Druga skrajna wersja jest kupienie najtanszych plastikow, np Gamrata i wierzenie ze przez najblizsze 10-15 lat beda sobie jakos tam na moim mercedesowskim dachu zyly :roll: .

 

A tak w ogole to po wycieczkach po hurtowniach wyszlo ze najtansze dodatki do dachu maja wlasnie w hurtowni w Marcinkowicach-kupowal tam ktos? (mi ten sklep polecili dachowcy).

 

kup rheinzink i bedziesz miala z glowy na 100lat :)

 

Witajcie z rana! :D

 

100 lat az nie potrzebuje - mimo mlodego wieku ;) cos nie wierze ze dozyje 2106 roku :lol:, a dzieciom i wnukom zafundowlam juz dach i izolacje fundamentow :)

Ale przyznaje ze jak ostanio porownywalam ceny rynien to o dziwo tytany wyszly w podobnej cenie co stalowe :o

Kasztanka, a moglabym cie prosic o przeslanie cen w jakich kupowlas swoje rynny ( bo moze ja mam juz nieaktualne- sa jeszcze z kwietnia/maja).

Martwi mne tylko ten kolor :( no i momo wszystko ta cena - kiedys przeciez trzeba bedzie zaczac zbierac na nowe autko i te plazme ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do imprezki to prawde mowic pocichu caly czas myslalam ze zaprosze wiare po skonczeniu dachu, ale nawet w najgorszych snach nie przewidywalam ze to bedzie w grudnu/styczniu :evil:

 

Jesli chodzi o iimprezy w plenerze to troche sie obawiam :-? - obawiam sie ze wszelkie grzance mimo wszystko nie pomoga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poniedziałkowo!

 

aka ja niestety 18.12 będę w ferworze przygotowań do świąt więc nie skorzystam z zaproszenia - ale dziękuję!

 

Muszę wam się przyznać do czegoś :oops: W niedzielę byliśmy w Chrząstawie Wielkiej na osiedlu Archipelagu........... i widzieliśmy chatkę Woprza cudo !!!!!!!!!!!!!!!!!! Lojalnie uprzedzam- zrobiłam zdjęcie! Więc jeśli nasze błagania o pokazanie w całej krasie swojego domku pozostaną bez echa to Woprz uważaj :) Mam "asa" w rękawie!!!!!!

 

PS. Dudka nie było, nikogo nie było a szkoda... Domek miód - malina i ten las ...... Tylko drogi dojazdowej nie zazdroszczę istny lodowiec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totez zapraszam, od kilku dni mamy kanape wiec w koncu jest na czym usiasc ;) Pasuje wam niedziela 18tego?

aka,

a ja myślałam że to tylko u nas brakuje podstawowych sprzętów ...

dzieci oglądają bajki siedząc na karimacie na podłodze, a ja po prostu telewizora nie oglądam bo nie mam gdzie usiąść ... może to i lepiej.

Zaczynamy jednak powoli myśleć o reszcie mebli bijąc się z myślami - co majpierw - podjazd do garażu czy sofa albo stół z krzesłami?

Grupowicze na etapie stanu surowego - dajcie spokój z tymi rynnami - lepiej kupić fajną sofę albo szafę - naprawdę ciężko się żyje bez szafy na buty czy płaszcze, albo bez sofy i foteli ...

Umeblowanie domu to ok. 20 - 30 tys PLN - skromnie licząc, i taką kwotę sobie zostawcie na koniec, oczywiście to cena bez kuchni i łazienek. Kuchnia to co najmniej 15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupowicze na etapie stanu surowego - dajcie spokój z tymi rynnami - lepiej kupić fajną sofę albo szafę - naprawdę ciężko się żyje bez szafy na buty czy płaszcze, albo bez sofy i foteli ...

Umeblowanie domu to ok. 20 - 30 tys PLN - skromnie licząc, i taką kwotę sobie zostawcie na koniec, oczywiście to cena bez kuchni i łazienek. Kuchnia to co najmniej 15 tys.

 

BK

 

ale o to chodzi, ze nikt z pytanych przeze mnie wieloletnich uzytkownikow plastikow mi ich nie polecal - wszyscy mowia zeby dodac kilka stowek i kupic stalowe (najtansze plastiki do mojego domku kosztuja 2000, a najtansze stalowe 2500). Poza tym obawiam sie ze teraz latwiej bedzie mi wydac te 500zl niz za 10 lat.

A oszczedzac chce na wspomnianych juz wczesniej farbach (osobiscie sprwdzilam Dekoral i sadze ze spokojnie mozna na nich "oszczedzac")

Poza tym ostanio troche "zaoszczedzilam" na klinkierze wiec moze je teraz wydac na rynny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, czyli co mialabys czas wpasc z rodzina?

Bo ta odpowiedz to wielce wykretna byla i nie na temat :lol:

Prosze grupowiczow zeby do konca tygodnia jakas decyzja zapadla ;)

 

Wlasnie se dopytalam moja 2 polowe i ona jest jak najbardziej na tak ;), ze czego wynika ze "Wojty" moglby sie zjawic w calosci (chociaz nie ukrywam ze posowalaby nam bardziej sobota...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...