Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

No więc ze mna jest tak, że mieszkanko sprzedałam, wynajmujemy z mężem kawalerkę. Projekt domu juz powstaje i będzie do połowy lutego. Mamy piękną działkę w Brzeziej Łące. Włąściwie budową będę misiała zająć się sama, ponieważ mój malżonek, oprócz koncepcji i dostraczania finansów, nie będzie miał czasu (ani wiedzy) by w tygodniu zaglądać na budowę.

Ja się nie poddaję - i mam zamiar ruszyć z budową wiosną i wprowadzić się do nowego domku jesienią. Jeszcze nie wiem jak to zrobię, ale zrobię.

Dom będzie porothermu 44 bez ocieplenia, dach kryty blachodachówką, poddasze częściowo użytkowe, całość około 140 m. Z garażem jeszcze się zastanawiam, czy murowany, czy na razie wiata; ogrzewanie olejowe, woda z własnej studni. Więcej grzechów nie pamiętam...

Teraz mam problem ze składowaniem rzeczy, które nagromadziły się w domu przez ten czas, głównie z meblami z sypialni i książkami. WALCZĘ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuuugiej przerwie :smile:.

 

To miło,ze pomiedzy "weteranami" sa tez tacy, którzy dopiero zaczynają. Ja również startuje w tym roku. Podania złożone, nie wiem jeszcze jak bedzie z pozwoleniem na budowe ale jestem dobrej mysli. Z dzika rozkosza skorzystam z cennych rad tu zebranych.

Pozdrawiam

Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czuje się weteranem, przystępując do kolejnego etapu zawsze zaczynam od zera, czyli jestem jak trawka zielony. Jak juz sie trochę w danej materii podszkolę to dany etap budowy mam już za sobą i psu na bude moja wiedza. Wedlug mnie weteran to ktoś taki kto stawia już co najmniej drugi dom :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich związanych z m. Wrocław. Jestem na półmetku :smile: Budowę rozpocząłem w październiku 2000 r. chociaż miałem nadzieję, iż rozpocznę wiosną. Niestety - biurokracja 9 mcy oczekiwania na pozwolenie na budowę. Aktualnie zamierzam zamieszkać latem br. Pozdrawiam szczególnie budujące Panie /jestem pod wrażeniem/ i awrockę ze względu na bratni nick :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj mam imieniny :smile: W czwartek śmieciarze ukradli mi psa-8-miesięcznego pięknego zadbanego owczarka niemieckiego,po długim żmudnym śledztwie :smile: mamy go dzisiaj odzyskać ,będzie to dla mnie najfajniejszy prezent.Mój kochany Beniamin !! Nie wiedziałam,że tęsknota za psem jest tak silna :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Grupie Wrocławskiej dokonuje się chyba wymiana pokoleń. Popatrzcie na pierwszą stronę - oprócz mnie odezwie się czasem Alanta. Karola zaglądnęła by mnie wyzwać, więc się nie liczy. Agnicha1704 i Yemiołka są "uziemione" dzidziusiami lub ich nadejściem, a ta druga już mieszka, więc nie wiadomo czy powróci. Daniel wypadł z Forum już na pierwszej stronie. Darek nigdy nie dotarł na spotkanie i zniknął całkiem w kwietniu, zresztą też już mieszka. Baba odezwała się 3 razy przez 2 ostatnie miesiące. Lullabysta po półrocznej przerwie pojawił się z 10 razy ale tu nie. Bobiczek dyskutuje, ale o konkretach. Piramidka wiecznie zajęta. Gkwiatkowski podobnie jak Darek - nie dotarł na spotkanie i od półroku też nie pisuje nigdzie.

 

Kawał historii no nie?

 

Popatrzyłem też dziś na listę najczęściej piszących i co? Z wieloma osobami się spotkałem, z kolejnymi pisywałem e-mail'e, o pozostałych dużo wiem - gdzie mieszkają, jakie mieli problemy, w jakiej technologii budują, czy mają psa czy kota, itp. Czy jesteśmy ciągle anonimowi :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosze.. jak widzę trafiłam na podsumowanko, imponujące :wink:...

Ze wstydem stwierdzam ze odezwalam sie tylko 3 razy ale czytanie forum to już mój nałóg. Frankai dzięki za ostrzeżenie :smile:. Zlustrowałam już Dobrzykowice :smile:.

Dobrzykowice - psu na budę???? Ja naprawdę z przyjemnością skorzystam z Twoich doświadczeń. Szczerze mówiac nie śmiałam Cię nawet o to prosić bo wiem ile trzeba cierpliwości aby wytłumaczyć coś z zawiłości instalacyjnych kobiecie ale wyglądasz na wyjątkowo opanowanego faceta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, ja też tu co jakiś czas wpadam. Może entuzjazm rzeczywiście trochę mniejszy u ludzi niż w "pionierskich czasach" forum i naszej grupy ale nałóg, prawie codziennego (przynajmniej) poczytania postów, pozostał! Pozdrawiam wszystkich serdecznie, a Ciebie nasz padre w szczególności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awrocka chyba wydrukuje sobie Twój ostatni post i pokażę żonie :grin:

Co do dzielenia się doświadczeniem to to forum wlaśnie po to powstalo aby się nimi dzielić. Wszystkie inne tematy typu moje hobby, zdjęcie mojego domku itd są jedynie dodatkiem do glównego wątku Wymiana Doświadczeń.

Jeżeli będę ci (i innym) w stanie pomóc to z pewnością to zrobię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...