Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

BK w połowie budowy dochodzę do wniosku, że nie będę się spalać na anlizowaniu każdego elementu potrzebnego do budowy domu :)

 

Zrobiłam sobie ręczny kosztorys co potrzebuję jeszcze kupić i zrobić. Zaplanowałam nawet wydatki na urządzenie kuchni, jadalni salonu i łazienki. Teraz kombinuję jak się zmieścić w moich kosztach.

 

Okna już znalazłam- mieszczę się moim kosztorysie i tak po kolei do szczęśliwego końca- mam nadzieję :)

 

Wojty ja mam plastikowe rynny i bardzo sobie je chwalę. Nawet haki stalowe zamieniłam na uchwyty plastikowe a co. Dodatkowo ubezpieczyłam cały domek i jak mi grad podziurawi to wymienia na nowe (sprawdzone u mojej mamy po majowej nawałnicy). W końcu plastik rozkłada się najdłużej więc nie ma obawy, ze kolor zejdzie, że zardzewieje itp. Problem z głowy.

 

Bardzo lubię podglądać inne domki :) jak tylko jest ładna pogoda siadamy w niedzielę do fury i jeździmy zwiedzać. W ostatnią niedzielę pojechaliśmy do Dobrzykowic, Nadolic Wlk, Krzykowa, Chrząstawy, Czenicy, Jeszkowic Kamieńca Wr. Jak już byliśmy w trasie to nie pamiętaliśmy kto gdzie się buduje dlatego znaleźliśmy tylko Woprza. Jeszcze szukaliśmy Wiecha ale nie znaleźliśmy :cry: Totalna amnezja ale nowych domków powstaje mnóstwo. Zawsze można coś podpatrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz, radze ci szybko sfotgrafuj ten swoj domek, bo kolejne piegrzymki forumowiczow skutecznie splosza nie tylko dudka, ale i sarenki, dziki, bazanty itp :lol: :lol:

 

P.S. Betty, troche mnie osmielilas-na drugi raz, jak bede w okolicach to tez podlade pod domek Woprza :wink:

 

 

sarenki zostawcie kreta możecie pogonić ot co ! :lol: :lol:

 

wycieczki nie są taki złe chyba że ktroś podłązi centralnie pod płot i się wykręca żeby "przyfilować co tam robię w salonie". i wtedy jest trochę śmiesznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Przede wszystkim chciałam bardzo podziękować za opinie wybranego przeze mnie projektu (http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=295&action=showProject).

Przeanalizowaliśmy z mężem ponownie projekt wszystkie za i przeciw, spisaliśmy na kartce i czekamy na spotkanie z architektem.

W tej chwili zbieramy dokumenty do kredytu, jak będzie przyznany (a mam taką nadzieję) to ruszamy pełną parą. :)

 

Pozdrawiam

 

Magda

 

a która to konkretnie działka w nadolicach? może będziemy sąsiadkami:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorową porą!

Jak już jesteśmy przy tych zwierzakach to też cosik dodam od siebie. Ja mam z tyłu działeczki ułożone kamienie (potrzebne do budowy płota- na przeciwko tarasu). W nich mieszka sobie łasiczka. Jest śliczna. Czasami wybiega z norki i hasa po działeczce. Piękny widok.:D To chyba przez nią wszystkie myszy uciekły do domu. Ciekawa jestem gdzie się przeniesie jak usunę kamienie:cry:

 

Byłam w Leroy Merlin. Kupiłam folie do mojej witryny, ale nie było dużego wyboru. Dziękuje Wszystkim za pomoc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Przede wszystkim chciałam bardzo podziękować za opinie wybranego przeze mnie projektu (http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=295&action=showProject).

Przeanalizowaliśmy z mężem ponownie projekt wszystkie za i przeciw, spisaliśmy na kartce i czekamy na spotkanie z architektem.

W tej chwili zbieramy dokumenty do kredytu, jak będzie przyznany (a mam taką nadzieję) to ruszamy pełną parą. :)

 

Pozdrawiam

 

Magda

 

a która to konkretnie działka w nadolicach? może będziemy sąsiadkami:-)

 

Jest to działka 309/138- ulica Jaworowa - tak odczytałam z mapki :)

Na razie to są tam piękne chwasty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Przede wszystkim chciałam bardzo podziękować za opinie wybranego przeze mnie projektu (http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=295&action=showProject).

Przeanalizowaliśmy z mężem ponownie projekt wszystkie za i przeciw, spisaliśmy na kartce i czekamy na spotkanie z architektem.

W tej chwili zbieramy dokumenty do kredytu, jak będzie przyznany (a mam taką nadzieję) to ruszamy pełną parą. :)

 

Pozdrawiam

 

Magda

 

a która to konkretnie działka w nadolicach? może będziemy sąsiadkami:-)

 

Jest to działka 309/138- ulica Jaworowa - tak odczytałam z mapki :)

Na razie to są tam piękne chwasty :lol:

 

 

a mój domek na cedrowej stoi, to chyba od drugiej strony stawu biorąc pod uwagę Twoją działkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM KOCHANI INWESTORZY !!

 

Betty&M ja też nic nie dostałam od Mikołaja , bo mój mikołaj wstaje póżniej ode mnie i nie miał szans . :( :( :( Ja oczywiście byłam baaaardzo grzeczna :D :D :D

 

A jak tam przygotowania do świąt ? Kto spędzi je w nowym domku z wielką choinką . Chyba najbliżej spełnienia marzeń jest mmarysia i wszyscy ci którzy już się przeprowadzili .

 

mój domek to jeszcze daleka droga , sezon budowlany właśnie zakończyłam na fundamentach , reszta na wiosenkę .

 

Napiszcie ,proszę jakie odjechane prezenty kupujecie swoim drugim połówką oczywiście związane z budową domu ( 1m2 płytek , nowy szpadel , rękamice robocze , a może gumofilce )

 

pozdrawiam wszystkich cieplutko MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKA dziękujemy za zaproszenie i... chętnie Was odwiedzimy w niedzielę popołudniu 18tego. Zrobimy rundkę... wpierw na budowę celem wizytacji zimy a potem do Was. Czekamy na szczegóły jak dojechać...

 

Bardzo sie ciesze (mam nadzieje ze stawicie sie w komplecie :) )! Namiary wysle na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak tam przygotowania do świąt ? Kto spędzi je w nowym domku z wielką choinką .

 

Ja mam taka cicha nadzieje, ze sie wykręce do wyjazdów i zostaniemy w domu.

A znacie moze jakies długoterminowe prognozy?? Bedzie snieg??

 

 

Do końca tygodnia będzie padał śnieg, .....w zasadzie śnieg z deszczem, ..... w sumie to śniegu będzie badzo mało

 

ale tak na prwdę to woda i to woda wiec w snsie fizycznym bez znacznia

oczywiście można do sprawy podejść w sposób bardziej meta fizyczny ale to już utrudnianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Andrzejki i pozdrawiam dzisiejszych solenizantow.Jeżeli będziecie lali wosk wywróżcie sobie ukończone domy :wink: Ivo Ciebie to chyba już nie dotyczy :wink: Myślę że masz wszystko zapiętę na ostatni guzik. Pozdrawiam Wiech

witaj Wiech :-)

e, tam wszystko...poddasze cały czas czeka ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totez zapraszam, od kilku dni mamy kanape wiec w koncu jest na czym usiasc ;) Pasuje wam niedziela 18tego?

witaj aka :-)

wiesz jak ja mam teraz blisko do Ciebie? jeszcze bliżej od 1 grudnia....gdyż zaczęłam pracować w Trzebnicy ;-)

nie wiem czy taki weekend przed świętami nie będę miała zawalony pracami....pomyślę co się da tym kierunku zrobić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając tegoroczne forum wrocławskie zauważyłem istotną zmianę.... brak imprez... na rozpoczęcie budowy... w trakcie budowy... parapetówek.... pępkowych...

w porównaniu do stresującego roku 2004 (walka o materiały i czas) zapanowała po prostu imprezowa p u s t y n i a

Wiem, wiem... sam nie byłem lepszy...

Pamiętacie imprezy u Ivonesci, Smoka, Sławka, vardo.... eh, łezka się kręci w oku... gdzie oni są???

A może by tak zimowo tu i ówdzie wspólne kolędowanie??? Przy tych wspaniałych kominkach z płaszczami, rusztami i bez nich...

A winko dojrzewa...

 

masz racje dachowiec ...coś się opuściliśmy w imprezkach :-( :lol:

...teraz nie zostanie nic innego tylko postanowienie noworoczne zrobić i zwiększyć częstotliwość ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę .Ivo mnie też wiele jeszcze brakuje :cry: Najgorszy jest teren wokół domu.Zabrakło kasy na kostkę granitową(musi poczekac do lata) i teraz dojazd do posesji mam trochę utwardzony a sama posesja już nie.Pozdrawiam Wiech

 

 

no właśnie nauczony doświadczaniem zrobiłem zagospodarowanie terenu na początku - jeszcze przed wykończeniem wnętrza

 

wnętrze bardziej mobilizuje

 

a z terenem to zawsze można powiedzieć, że później i że jeszcze trochę się pomęczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Czy sa tu jakies osoby z Chrzastawy Wielkiej lub Małej,

na mapce ktora jest dostepna, uzytkownicy z Chrzastawy sa jeden na drugim i nie widac ich nickow:-)

Ja jestem z Chrzastawy Wielkiej jaby co)))

pozdrawiam Flowercia

 

Chrząstawa Rules :lol: 8)

 

Camel, Andrzej Pan na Chrząstawie, (był jeszcze jakiś gin ale coś nam zwietrzał), Blinkey to tak z rękawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...