Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam,

Jestem wprawdzie z Wielkopolski - ale z uwagi na to, że to na Waszym terenie znajduje się niejako "zagłębie" producentów stolarki drewnianej - zadam pytanie właśnie na Waszej grupie. Odwiedziłem na Dolnym Śląsku kilku producentów okien i drzwi drewnianych i obok Gidanexu polecanego na forum moją uwagę zwróciła (ładnymi i niedrogimi oknami) firma Halupczok z okolic Opola. Czy ktoś kupował u nich okna/drzwi?

 

pozdrawiam z Poznania

 

tomjot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Blinkey - racja. Chcieliśmy kupić działkę w Chrząstawie, ale po wypadku w cetrum wioski, z udziałem nas i pani która wyprzedzając rowerzystę na zakręcie tak się przeraziła że puściła ręce z kierownicy i zamknęła oczy, zrzucając nas do rowu, przeszło nam. Na szczęście nic się nie stało, ale tam trzeba uważać - droga jest wąska, a piesi jakoś nie uważają.

 

 

Hej, i naprawde z tego powodu nie kupiles dzialki w Chrzastawie?

generalnie Chrzastawa wydaje mi sie spokojna wioseczka (i ogolnie nas bardzo zachwycila, zjezdzilismy wiele malych miejscowosci pod WRoclawiem i zadna nie przebila Chrzastawy), nie ma zadnej drogi przelotowej..., chociaz ostatnio zaniepokoil nas nasz Majster(P.Swirad), ktory nas postraszyl, ze ulicą Sportowa (rowolegla do Wroclawskiej) ma isc... obwodnica Chrzastawy - tylko zastanowilo mnie dokad? przeciez za Chrzastawa jest tylko las, i nie ma zadnej wiekszej wioseczki....,

miejmy nadzieje ze to nieprawda bo w poblizu sie budujemy

pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

To mój pierwszy postna forum choć czytam je już od pół roku. Wybraliśmy z żonką projekt Archonu Dom pod Modrzewiem2.

http://tinyurl.com/bbodz i chcieliśmy taki domek wybudować w Żórawinie.

 

Dzięki Uprzejmości Basi i Krzysztofa oglądaliśmy wybudowany już ten dom w Dobrzykowicach. W zasadzie nam pasuje... jest oczywiście parę ale .... ale da się to przeskoczyć.

 

W projekcie ściany nośne są z bloczków keramzybetonowych Optiroc 36,5 - jednowarstwowe.

Poczytałem trochęo tym materiale i znam jego główne wady i zalety....chyba.

 

Może mógłby mi ktoś polecić w okolicach Wrocławia jakiegoś producenta/dostawcę takich bloczków oraz ekipę która już budowała w tej technologii???- dobra ekipa i dobra jakość bloczków to elementy dość istotne przy ścianie jednowarstwowej.

 

W tej chwili mam w zasadzie mętlik w głowie i jużsam nie jestem pewien z czego powinienm budowąc nasz wymarzony dom...

W Dobrzykowicach dom jest Porothermu + styropian ale ja wolałbym chyba ścianę z BK...jeżeli oczywiście keramzytobeton (KB) odpadnie.

 

 

Wiem że w Srodzie Śląskiej jest producent bloczków KB i chętnie porozmawiałbym z kimś kto budował dom z ich bloczków.

 

Po rozmowie telefonicznej z handlowcem przedstawiciela/dystrybutora maxit - Optiroc zniechęciłem się. Odniosłem wrażenie że dziwią się, że jest ktoś kto pyta o optiroc... Jak łatwo się domyślić coś tu nie gra... Czytałem na forum o złej jakości bloczków Optiroc - ale nie wiem czy to był "wypadek przy pracy" producenta czy reguła...

 

Może Wy mi pomożecie w podjęciu decyzji?

Trochę chaotycznie to wyszło ale im dłużej się zastanawiam z czego budować dom tym bardziej boli mnie głowa....

Może macie jakiąś dobrąpropozycjęna lokalnego producenta dobrych bloczków BK? Zdaje się, że jest jakiśw Obornikach Śląskich?

 

pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blinkey - racja. Chcieliśmy kupić działkę w Chrząstawie, ale po wypadku w cetrum wioski, z udziałem nas i pani która wyprzedzając rowerzystę na zakręcie tak się przeraziła że puściła ręce z kierownicy i zamknęła oczy, zrzucając nas do rowu, przeszło nam. Na szczęście nic się nie stało, ale tam trzeba uważać - droga jest wąska, a piesi jakoś nie uważają.

 

 

My poszukiwania działki też zaczelismy od Chrzšctawy (bardzo ładnie)

ale po przejechaniu kilka razy tej drogi stwierdzilismy że niestety

ale przypomina to troche autostrade smierci A4 :cry:

I z tego powodu buduję się w Jeszkowicach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, dzis wrocilismy z naszej budowy zalamani : szukamy inspektora nadzoru, mamy prawdopodobnie schrzaniona jedna ze scianek fundamentowych (zaprawa zrobiona glownie z... piasku - dziwne bo pozostale scianki sa ok) moze ktos ma namiary na inspektora nadzoru aby ocenil te scianke? :-( :-( moj email [email protected]

Dzieki

flowera :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w niedzielny wieczór:)

 

Cały czas zbieram wszystkie papierki do uzyskania pozwolenia na budowę i dziś rano miałam dosyć.

Wzięłam męża do samochodu i pojechaliśmy na naszą działkę i widok tych wszystkich wybudowanych domów podziałał na mnie optymistycznie. Już dalej mogę zbierać dokumenty.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczornie! :)

 

pierwek - a pytales sie z o bloczki karamzytowe w Betardzie? - oni przeciez machaja takowe bloczki ;)

Co do wad i zalet materialow bud. to musisz sie pogodzic z mysla ze nie znajdziesz mateialu, ktory ma same zalety-gdyby tak bylo wszyscy budowaliby z jednego materialu :) Poszukaj ludzi na forum, ktorzy buduja z tego materialu i popytaj sie ich o wrazenia. Najlepiej jesli by ci sie udalo dorwac tych ktorzy juz maja za soba wykonczeniowke-powiedzieliby ci cos na temat kladzenia tynkow, robienia dziur, ocieplenia itp itd.

 

Jeden domek z KB stoi niedaleko mojej budowy w Dobrzykowicach, na drodze do Kamienca (po stronie Kamienca ta ul. nazywa sie Kolejowa, ale nie wiem jak to jest w Dobrzykowicach). Zreszta wyglada on troche jak dom modelowy Betardu, bo niedaleko tez stoi ich tablica reklamowa ;)

 

Moim zdaniem powinienes tylko przemyslec pomysl budowania sciany jednowarstowej - to naprawde niezle wyzwanie dla ekipy murarzy-naprawde bardzo trudno zbudowac dom bez mostkow term. Znam ludzi, ktrzy po kilku sezonach i tak zdecydowali sie na ocieplenie domku.

 

 

flowera - a co na wyczyny twoich murarzy powiedzial kierownik bud.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blinkey - racja. Chcieliśmy kupić działkę w Chrząstawie, ale po wypadku w cetrum wioski, z udziałem nas i pani która wyprzedzając rowerzystę na zakręcie tak się przeraziła że puściła ręce z kierownicy i zamknęła oczy, zrzucając nas do rowu, przeszło nam. Na szczęście nic się nie stało, ale tam trzeba uważać - droga jest wąska, a piesi jakoś nie uważają.

 

 

My poszukiwania działki też zaczelismy od Chrzšctawy (bardzo ładnie)

ale po przejechaniu kilka razy tej drogi stwierdzilismy że niestety

ale przypomina to troche autostrade smierci A4 :cry:

I z tego powodu buduję się w Jeszkowicach :D

 

Ja myślę, że z tego powodu nie ma co rezygnować z wymarzonego miejsca. Gorzej byłoby gdyby w tej wiosce mieszkały same buraki co walą pięścią w maskę albo szybę każdego przejeżdżającego samochodu, albo specjalnie wychodzą na środek drogi. Jest taka wioska na trasie Oleśnica - Bierutów, konkretnie Smolna. Każdy przejazd przez nią do rodziny to było wydarzenie.

A tak wogóle, to obojętnie przez jaką wioskę jadę i obojętnie jakim samochodem to maksymalnie 60km/h. Jakoś tak robiąc tysiące kilometrów autem po Polsce napatrzyłem się na różne wypadki, swoje znaczenie ma też aspekt niebieskich aut z białym paskiem.

Godnym polecenia rozwiązaniem jest montaż sportowego wydechu w samochodzie. :lol: Wtedy napewno nie zostanie się niezauważonym na drodze. :) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blinkey - racja. Chcieliśmy kupić działkę w Chrząstawie, ale po wypadku w cetrum wioski, z udziałem nas i pani która wyprzedzając rowerzystę na zakręcie tak się przeraziła że puściła ręce z kierownicy i zamknęła oczy, zrzucając nas do rowu, przeszło nam. Na szczęście nic się nie stało, ale tam trzeba uważać - droga jest wąska, a piesi jakoś nie uważają.

 

 

My poszukiwania działki też zaczelismy od Chrzšctawy (bardzo ładnie)

ale po przejechaniu kilka razy tej drogi stwierdzilismy że niestety

ale przypomina to troche autostrade smierci A4 :cry:

I z tego powodu buduję się w Jeszkowicach :D

 

Ja myślę, że z tego powodu nie ma co rezygnować z wymarzonego miejsca. Gorzej byłoby gdyby w tej wiosce mieszkały same buraki co walą pięścią w maskę albo szybę każdego przejeżdżającego samochodu, albo specjalnie wychodzą na środek drogi. Jest taka wioska na trasie Oleśnica - Bierutów, konkretnie Smolna. Każdy przejazd przez nią do rodziny to było wydarzenie.

A tak wogóle, to obojętnie przez jaką wioskę jadę i obojętnie jakim samochodem to maksymalnie 60km/h. Jakoś tak robiąc tysiące kilometrów autem po Polsce napatrzyłem się na różne wypadki, swoje znaczenie ma też aspekt niebieskich aut z białym paskiem.

Godnym polecenia rozwiązaniem jest montaż sportowego wydechu w samochodzie. :lol: Wtedy napewno nie zostanie się niezauważonym na drodze. :) 8)

 

 

dokładnie o to chodzi trzeba jeździć wolno jeżdżę tą trasą codziennie od 1,5 roku i nie ma lepszego patentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczornie! :)

flowera - a co na wyczyny twoich murarzy powiedzial kierownik bud.?

 

Wojty - No wlasnie kierownik na razie nie byl jedziemy w sobote moze kierownik tez dojedzie ... zobaczymy ... moj Tato mowi (jest inzynierem budowlanym ale ze wzgledu na stan zdrowia :-( nie mogl nam dopilnowac budowy) ze moze nam po prostu na tej jednej sciance zaprawa przymarzla i trzeba tylko zeskorba te czesc ktora odlatuje...

i moze jest to 1 - 2 cm (to optymistyczna wersja.... )

 

Jesli chodzi o Chrzastawe to zupelnie nie rozumiem o co chodzi z tymi kretymi drogami, przeciez az tak strasznie tam nie jest, a mowi to prawdziwa blondyna) i prawo jazdy mam dopiero od 2 lat i nigdy

nawet nie zwrocilam uwagi, ze przeszkadzaja mi ... zakrety...) w Chrzastawie,

a urok caly polega na tym, ze nie ma tam drogi przelotowej tak jak to jest to np. w Nadolicach czy Dobrzykowicach, bardziej tam obawialabym sie o bezpieczenstwo ... bo czasem tam jada wariaci ostatnio pajac nas wyprzedzal bmw w nadolicach na terenie zabudowanym ....a my juz jechalismy 60 km

pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorkowo!

 

flowera

 

fakt - ten wyglad zaprawy moze swiadczyc tez o przemarzniencu zaprawy ( a dawalscie jakies dodatki do zaprawy, ktore stouje sie przy murowaniu w niskich temp.). A od ktorej strony macie ten problem - od polnocnej?

 

Najlepiej zacznij od zawolania kierownika - on powinien za to odpowiadac, bo sie pod tym podpisuje (zakladam ze masz "normalnego" kierownika, a nie tylko figuranta :-? )

 

A poza tym glowa do gory!!:D sa wieksze nieszczescia - np. kladzenie dachu w grudniu - nikomu tego nie zycze ...grrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Jesli chodzi o Chrzastawe to zupelnie nie rozumiem o co chodzi z tymi kretymi drogami, przeciez az tak strasznie tam nie jest, a mowi to prawdziwa blondyna) i prawo jazdy mam dopiero od 2 lat i nigdy

nawet nie zwrocilam uwagi, ze przeszkadzaja mi ... zakrety...) w Chrzastawie,

a urok caly polega na tym, ze nie ma tam drogi przelotowej tak jak to jest to np. w Nadolicach czy Dobrzykowicach, bardziej tam obawialabym sie o bezpieczenstwo ... bo czasem tam jada wariaci ostatnio pajac nas wyprzedzal bmw w nadolicach na terenie zabudowanym ....a my juz jechalismy 60 km

pozdrawiam Bogusia

 

obawiam się ze jeszcze nie mijałaś się z 30 tonową cięzarówką z piaskopu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Jesli chodzi o Chrzastawe to zupelnie nie rozumiem o co chodzi z tymi kretymi drogami, przeciez az tak strasznie tam nie jest, a mowi to prawdziwa blondyna) i prawo jazdy mam dopiero od 2 lat i nigdy

nawet nie zwrocilam uwagi, ze przeszkadzaja mi ... zakrety...) w Chrzastawie,

a urok caly polega na tym, ze nie ma tam drogi przelotowej tak jak to jest to np. w Nadolicach czy Dobrzykowicach, bardziej tam obawialabym sie o bezpieczenstwo ... bo czasem tam jada wariaci ostatnio pajac nas wyprzedzal bmw w nadolicach na terenie zabudowanym ....a my juz jechalismy 60 km

pozdrawiam Bogusia

 

obawiam się ze jeszcze nie mijałaś się z 30 tonową cięzarówką z piaskopu :-?

no moze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorkowo!

 

flowera

 

fakt - ten wyglad zaprawy moze swiadczyc tez o przemarzniencu zaprawy ( a dawalscie jakies dodatki do zaprawy, ktore stouje sie przy murowaniu w niskich temp.). A od ktorej strony macie ten problem - od polnocnej?

 

Najlepiej zacznij od zawolania kierownika - on powinien za to odpowiadac, bo sie pod tym podpisuje (zakladam ze masz "normalnego" kierownika, a nie tylko figuranta :-? )

 

A poza tym glowa do gory!!:D sa wieksze nieszczescia - np. kladzenie dachu w grudniu - nikomu tego nie zycze ...grrrrr

 

Czesc pewnie, ze dawalismy dodatki, nawet nie bylo na ten temat dyskusji... pytanie ... czy juz sama ekipa murujaca je dodawala (choc pojemniki po ulepszaczach walaly sie po budowie) , tak ta scianka jest od polnocy ((( wiec moze z tego powodu w sobote jedziemy z kierownikiem ... zobaczymy co powie... na razie w sobote zabezpieczymy papa od gory scianke i potem... czekamy do wiosny (zobaczymy czy bedziemy poprawiac te scianke ) pozdrawiam Bogusia flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...