Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

WITAJCIE!

W NOWYM ROKU ŻYCZĘ SPEŁNIENIA MARZEŃ, ZREALIZOWANIA WSZYSTKICH PLANÓW I ZAMIERZEŃ.

A ja już mieszkam w nowym domu :D :D :D .Przeprowadzka była 30-12-2005 w największą śnieżycę.

 

Mówi prawdę , sam sprawdziłem wieczorem w Sylwestra :) Akurat mąż coś robił w kuchni :D Macie kominek czy mi się wydawało ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Co do zameldowania - różnie w każdej gminie.

U nas każą wyrabiać dowód osobisty, przedstawiać zaświadczenie kierownika budowy że dom nadaje się do zamieszkania (nie trzeba odbioru), i jeszcze dokumenty do zameldowania.

 

...

 

nie jest wymagany odbiór do zameldowania ? mozza sie zameldowac na budowie ? To po co jak złozyłem papiery do zakończenia budowy ? :)

 

Przy okazji, jeżeli nadal jesteś zainteresowana tą lampą to możesz ja obejrzeć w salonie na ul. Biskupiej to jest równoległa do ul. Oławskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE!

W NOWYM ROKU ŻYCZĘ SPEŁNIENIA MARZEŃ, ZREALIZOWANIA WSZYSTKICH PLANÓW I ZAMIERZEŃ.

A ja już mieszkam w nowym domu :D :D :D .Przeprowadzka była 30-12-2005 w największą śnieżycę.

 

Mówi prawdę , sam sprawdziłem wieczorem w Sylwestra :) Akurat mąż coś robił w kuchni :D Macie kominek czy mi się wydawało ? :)

 

Szkoda,ze sie nie pokazałeś a miałam upieczone pyszne rogaliki :D

Kominek mamy i to jaki cudny głupio tak sie chwalić ale naprawdę bardzo mi się podoba.Zapraszam odwiedzcie nas z Dorotką.

Dzwoniłam do gminy w Czernicy wystarczy oświadczenie kierownika budowy ze dom nadaje sie do zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Ktoś wsominał kiedyś na forum o namiarach na super tani kabel do instalacji elektrycznej,wybaczcie nie zapisałam kto a nie chce mi się tak daleko przęglądać posty ,może któś teraz przerabia ten temat i wie co ,gdzie i za ile???.Pozdrowienia.

 

Nie wiem czy chodzi Tobie o kabel doprowadzający prąd do budynku - YKY 5 X 10 - taki kupiliśmy za 13 zł za mb na Jerzmanowskiej chyba 42. Również na Krzemieckiej jest w podobnej cenie. W tym drugim miejscu można znaleźć większą ofertę kabli.

 

Zavadcoff

my braliśmy do murowania Waldka z listy Dobrzyka (tytuł masz cool :) ). Jesteśmy z niego zadowoleni :) Natomiast u Wojty nie spisywał się za dobrze. Wybór należy do Cebie. Ja Waldka polecam.

 

BK zazdroszczę Ci tych świąt we własnym domku :oops: Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się to również :)

 

Życzę budującym i "wykończającym" swoje domy aby zrealizowali w Roku 2006 swoje zamiary i plany. Abyśmy byli wytrwali i konsekwentnie dążyli do celu. Niech nam włosy z głów nie pospadają i obyśmy nie trafiali na wykonawców z tzw. sortu "magików" :))

Życzę optymizmu, humoru i ZDROWIA !!!!! i jak najszybciej melduknu w nowym domku !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dzięki Betty za informację. :)Może mi poradzicie ,cały czas zastanawiam się czy komink z płaszczem wadnym czy rozprowadzeniem ciepłego powietrza facet od kominków twierdzi ,że po co robić kotłownię z salonu,ale ciepło chce na poddaszu doprowadzić tylko do dwóch sypialni , co z resztą??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dzięki Betty za informację. :)Może mi poradzicie ,cały czas zastanawiam się czy komink z płaszczem wadnym czy rozprowadzeniem ciepłego powietrza facet od kominków twierdzi ,że po co robić kotłownię z salonu,ale ciepło chce na poddaszu doprowadzić tylko do dwóch sypialni , co z resztą??

 

ewi,

nie słuchaj takich argumentów - co z tego że kocioł w salonie? Jaki to ma wpływ na używanie salonu? No przecież nie rozprowadzasz w salonie w widocznym miejscu rur, czujek, gwiżdżącego pieca czy innych okropności

 

Wszystko pod elegancką zabudową w romantycznym nastroju jaki tworzy palące się drewno.

 

Musisz tylko liczyć się z tym, że do kominka trzeba co parę godzin dokładać i trzeba pilnować temperatury wobec temp. zadanej - żeby nie włączał się piec. No i jeśli palisz na okrągło kominkiem, musisz dokładać też wcześnie rano albo w nocy, niestety. Ja na przykłąd bardzo lubię kominek, palenie, dokładanie, widok ognia jest super (jeśli coś widać zza szyby). My palimy tak przez weekend, a w dzień tygodnia ostatnie tankowanie ok. północy. Ale jeśli przeliczysz sobie te drobne niewygody na kasę jaką oszczędzasz w jednym sezonie ( u nas co najmniej 1500 PLN) to warto zrobić kocioł w salonie. Wydaje mi się że lepiej z płaszczem, bo większe oszczędności, poza tym przy kominku z rozprowadzeniem powietrza jest trochę bardziej suche powietrze. Ale może ci co mają kominek z rozprowadzeniem się nie zgodzą. U nas też powietrze jest suche, niestety. Kominek z płaszczem droższy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewi - przychylam się do zdania BK - jako użytkowniczka kominka z płaszczem wodnym też jestem za :-)

dla niektórych to kotłownia w salonie, dla nas przez 8 miesięcy było to jedyne źródło zarówno ogrzewania jak i ciepłej wody (w miesiącach styczeń-sierpień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewi - przychylam się do zdania BK - jako użytkowniczka kominka z płaszczem wodnym też jestem za :-)

dla niektórych to kotłownia w salonie, dla nas przez 8 miesięcy było to jedyne źródło zarówno ogrzewania jak i ciepłej wody (w miesiącach styczeń-sierpień)

 

no hej dziewczyny

nie chodzi o kotłownie w salonie bo co za różnica czy z wodą czy bez jak i tak jest "piec" do którego trzeba ładować drewno

 

w wyborze trzeba brać pod uwagę to jak będziesz użytkować kominek - czy "cięgle" czy okazjonalnie jeśli ciągle to warto mieć płaszcz

czy masz świadomość że przy płaszczu masz instalację otwartą i wysokotemperaturową ? czyli, że pex raczej odpada i trochę inaczej czyt. szybciej się zużywa

czy jesteś ktoś w domy non stop czy chcesz dogrzać dom po przyjściu z pracy jeśli po przyjściu z pracy do lepiej DPG bo da "efekt cieplny" 3 razy szybciej niż płaszcz 15 min lub 45 min

 

czy liczysz się z tym, że przestrzeń wokół kratek wylotowych trzeba częściej "malować" (palę jakieś 2 miesiące i póki co, odpukać czysto)

 

czy masz wrażliwe śluzówki DPG trochę bardziej osusza powietrze

 

wreszcie czy możesz bezproblemowo rozprowadzić powietrze (rozsądny pion + poddasze)

 

aha DPG trochę szumi ale tylko w łazience :lol:

 

z tą ciepłą wodą z płszcza w sierpniu to chyba średnio przyjemnie ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich w nowym roku i serdecznie pozdrawiam!!!

 

Co do kominka z płaszczem wodnym to jestem bardzo zadowolona. Na razie nie mieszkam, ale codziennie palę tzn. pali Wykonawca. Mam dosyć duży dom i temperatura podnosi się a salonie o dwa stopnie, ale palimy po kilka polan.

Dzisiaj np. zapomniałam włączyć podłogówkę i temperatura w kominku wzrosła do 70 stopni, a grzejniki na górze były tak gorące, że nie mogłam ich dotknąć. Po załączeniu termostatu ciepło zostało oddane po pół godzinie, a po godzinie na kominku było 30 stopni. Najbardziej podoba mi się to, że kominek wcale się nie nagrzewa. Grzeje tylko szyba. Całe ciepło przejmowane jest przez instalacje, dlatego nie wydaje mi się złym pomysłem wrzucenie kilku polan w sierpniu wieczorową porą, gdy jest wilgotno i deszczyka pada, przy okazji mam ciepłą wodę :lol: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewi - przychylam się do zdania BK - jako użytkowniczka kominka z płaszczem wodnym też jestem za :-)

dla niektórych to kotłownia w salonie, dla nas przez 8 miesięcy było to jedyne źródło zarówno ogrzewania jak i ciepłej wody (w miesiącach styczeń-sierpień)

 

no hej dziewczyny

nie chodzi o kotłownie w salonie bo co za różnica czy z wodą czy bez jak i tak jest "piec" do którego trzeba ładować drewno

 

z tą ciepłą wodą z płszcza w sierpniu to chyba średnio przyjemnie ? :roll:

 

choć priorytet grzania ustawiony jest na ciepłą wodę to i tak kaloryfery potrafiły się w tym sierpniu zagrzać :-? paliliśmy zatem tylko wieczorem, kiedy ciepła woda jest najbardziej potrzebna

a w ogóle cała ta sytuacja wynikła z niewywiązywania sie gazowni z terminu podłączenia nas do instalacji gazu ziemnego (dopiero gazyfikowali wieś).....miało być do końca grudnia poprzedniego roku.....ale trochę sie im przesunęło ....jakieś ....jedynie 8 miesięcy :o :evil: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe do forumowiczów poszukuje stolarza co by mi zrobił schody, :D

najlepiej z okolic Wrocławia ale z poza też może byc

Pozdrawiam

 

Witaj,

polecam p. Kujdę (kończy schody u mnie) długo schodzi ale efekt jest tego wart http://www.sks.pl, mają warsztat w Żernikach koło Tyńca Małego

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe do forumowiczów poszukuje stolarza co by mi zrobił schody, :D

najlepiej z okolic Wrocławia ale z poza też może byc

Pozdrawiam

Witaj,

polecam p. Kujdę (kończy schody u mnie) długo schodzi ale efekt jest tego wart http://www.sks.pl, mają warsztat w Żernikach koło Tyńca Małego

pozdrawiam

jakie schody robiłeś? cenowo jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z klubu miłosników domków z okolic Wrocławia i samego Wrocka. Od dziś będę z Wami. Cieszę się, że trafiłam na tak super ludzi, którzy są gotowi pomóc mnie... biednej sierotce, która nie ma pojęcia o budowaniu. Zamierzamy się wybudować w Wojnowicach. Na razie jesteśny na etapie projektu, ale chyba już czas na wybór wykonawcy (trzeba się ustawić w kolejce?). Czy ktoś mógłby polecić zaufaną i solidną ekipę? Please...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...